Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Tata Tunga üzerinde 18 Mayıs 2012, 20:50:13Konu Başlığı: Skat TV "Bulgar göçmeni Kürdistan'da oldürüldü" dedi
Gönderen: Tata Tunga üzerinde 18 Mayıs 2012, 20:50:13
Temmuz 2010 yılında 21 yaşındaki mavi bereli komando birliklerinden Bulgaristan Türkü Hakan Yutkun, Hakkâri'nin Çukurca ilçesinin sınır boyunda PKK'lı kürtlerle girdiği çatışmada şehit düştü.

Skat televizyonu "Bulgar göçmeni Kürdistan'da oldürüldü" diye haber yaptı.

Yine Skat TV "Türk komandosu görevinde bulunan Bulgar göçmeni Hakan Yutkun, Kürdistan'daki iç savaş sırasında çarpışırken hayatını kaybetti. Hakkâri iline bağlı Çukurca ilçesinin Hantepe sınır bölgesinde  Dağ komandolarıyla Kürt direnişçiler arasında çıkan ağır çatışda 6 Türk askeri öldü, 15'i yaralı. Öldürülen mavi berelilerden biri 1989 yılında Bulgaristan'dan göç eden Zafer ile Gülsiye'nin 21 yaşındaki oğlu Hakan Yutkun'dur. Ailesi Bursa'da yaşıyormuş, mali durumları da çok kötüymüş. 7 ay önce Yutkun Dağ Komando Okulu'na askeri göreve çağırılmış. 3 aylık eğitimden sonra Kürt ölüm üçgeni denen cepheye gönderilmiş. Türk analizatörleri, Kürtlerin 1984 yılında silâhlı ayaklanmasının başladığı tarih 15 Ağustosun yaklaşmasıyla Kürdistan İşçi Partisi'nin saldırıları artacağına işaret ediyor. Veriler, son iki aydır kanlı iç savaşta 50'den fazla Türk subayı öldüğünü göstermekte. Kürt halkı bağımsızlık savaşı verirken Türk Başbakanı Erdoğan, Türklerin sömürgeci hakimiyetini pekiştirme hedefleri doğrultusunda yanına çekme amacıyla üst düzey NATO'lu müttefiklerle müzâkere etmekte." diye bildirdi.


Burada amacım Skat televizyonunun reklâmını yapmak değil, Türk düşmanı haberleri, düşmanın asimilasyoncu uslûbünü paylaşarak Türk milletinin ders çıkarmasını sağlamak. Burada çıkarılacak bir sürü ders vardır:
1.   Türk düşmnları, Türkiye'deki gelişmeleri Türk medyası ya da kendi kaynakları üzerinden yakından takip ediyor.
2.   Türk düşmanları her zaman kürtlere moral verecek tarzda haberler yapar. Bulgar milliyetçileri de kürtlere moral vermeye çalışır, çünkü onlar da Türkleri ve Türkiye'yi kendisine düşman görürler, kürtlerin de Türk düşmanı ve Türkiye'ye düşman olduğunu bildikleri için kürtlerle iş birliği yaparak Türkiye'ye daha fazla zarar verebileceğini umarlar. Böylece Türkiye kürtlerle uğraşırken güçsüz düşecek Bulgaristan'la uğraşmaya vakti olmayacak, Bulgaristan da belki güçlenirse hem Türkleri asimile edecek hem de o göz koyup da Balkan Savaşı'nda (1912-1913) alamadığı Doğu Trakya'yı alacak. Bu yüzden de kürtlere moral vermek amacıyla "kürt direnişçileri", “kürt halkı bağımsızlık savaşı veriyor”, "K*rdistan" gibi deyimler kullanırlar ya da protesto gösterilerine ‘kürt isyanı’ derler. Türklerin moralini çökertmek için de "2 ayda 50'den fazla Türk subayı öldü" gibisinden cümleler kullanırlar.
3.   Bulgar milliyetçileri her zaman "Türkiye Bulgaristan'daki Türkler üzerindeki etkisini kullanarak ileride bir gün Bulgaristan'ı böler" diye korkudan Türk varlığını inkâr ederek psikolojik olarak "Bulgaristan'dakiler Türk değil" havası estrimeye çalışır.
4.   Bulgar halkının dikkatini çekmek, Bulgar halkını milliyetçi fikir etrafında toplayarak birleştirmek için her zaman Türkiye'yi bir korkunç canavar gibi göstermeye çalışır. Örneğin buna benzer kelimeler kullanırlar: sömürgeci hakimiyetini pekiştirme hedefleri, Türk işkali, Türk istilâsı.
5.   Bulgarlar, Hakan Yutkun'un Bulgaristan Türkü olduğunu inkâr ederler, "Bulgar" ya da "Bulgar göçmeni" demeyi tercih ederler, ama Bulgar kanı taşımadığını bildikleri için şehit düşmesine (onların tabiriyle ölmesine) sevinirler.

UYARI: Bazı Bulgarlar klipin altına sevindiklerini ifade etmişlerdir, kimileri de "o bulgar değil ki onun ölümünden bize ne" demişlerdir. Kimileri ise "Bütün Bulgaristan'daki Türkleri göndermek lâzım. Bulgaristan'da Türkler biraz azalsız, kürtler daha fazla Türk öldürmeli" demiştir. Bu da Bulgarların genel psikolojisini ortaya koyar.

İşte sözünü ettiğim haberin izletisi:

http://vbox7.com/play:40dcd383


Konu Başlığı: Ynt: Skat TV "Bulgar göçmeni Kürdistan'da oldürüldü" dedi
Gönderen: Giray-han üzerinde 19 Mayıs 2012, 15:26:01
Kuyruk acısı, kandaşım. Kuyruk acıları hala son safhada. Kendilerini böyle şeylerle avutuyorlar işte. Tanrı şehidimizin mekanını Uçmağ eylesin!