Skat Televizyonu (Bulgaristan'daki Türk düşmanı televizyon)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Aralık 2020, 06:07:19


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Skat Televizyonu (Bulgaristan'daki Türk düşmanı televizyon)  (Okunma Sayısı 14705 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« : 17 Mayıs 2012, 20:43:42 »

Türk ırkı düşmanlarını iyi tanısın ki gaflete düşmesin, düşmanlara karşı önlem alsın, düşmanın varlığından habersiz yaşamaktansa "ne yaparız ne ederiz"diye en azından tartışsın. Biz geçmişimize baktığımızda şunu görüyorum: biz Türkler, düşmanımızın ne yaptığını, ne düşündüğünü bilip de önlem almayıp da birleşmediğimiz için, düşmanlarımızı bilip yok etmek yerine küçümsediğimizde kaybettik, onlar ise faaliyetlerini büyüterek bizi  yok edecek  kadar büyüdü. Türk, düşmanını tanımak adına Skat televizyonunu tanımalı. Dışarıdaki düşman kaynakların sözlerini, fikirlerini okuyup anlarsak içimizdeki düşmanları daha iyi anlayabiliriz.

Bulgaristan'da kendilerini "vatansever",  "milliyetçi" diye adlandıran birtakın çevreler Skat televizyonu çevresinde toplanmıştır. Bu Skat televizyonu,  medya gücünü, milliyetçi kitleleri örgütleyerek imza kampanyaları düzenler. Bununla ilgili birkaç örnek verilebilir.
Burgas şehrinde çoğu çingeneden oluşan Meden Rudnik [Bakır Madeni] Mahallesinde cami yapımını durdurmak için imza toplamışlardır, başarılı da olmuşlardır, yani cami yapımına engel olmuşlardır.

İnşaatı yarım kalan cami:Başka bir olayla örnek verelim, 2008 yılında Mihail Tsonkov adında bir Bulgar Burgas Sınır Polisi, balıkçı kayığıyla Karadeniz'de Bulgar sularına giren Türkleri "teslim olun" diye uyarır. Elçin adında bir Türk bu çağrıya uymayıp da karşı koyar. Ağlara dolaşan Bulgar Polisinin "Scorpion" otomatik tabancasından 4 el ateş açılır. İkisi Elçin’e isabet eder. O Türk de bütün müdahalelere rağmen ölür. Burgas Bölge  Mahkemesi, görev sırasında dikkatsizlikten dolayı 5 yıl hapis cezasına çarptırır. Mihail Tsonkov için mahkemelerde sürünme dönemi başlar.
Skat televizyonunun sahibi ve Burgas Belediye Meclisi Başkanı Valeri Simeonov'un girişimiyle Mihail Tsonkov'u kurtarmak amacıyla Burgas ilinde imza kampanyası başlatıldı. 2009 yılında toplanan 160 bin imzayla Sliven Askerî Savcılığı, Mihail Tsonkov'un yargısını iptal eder. Bulgar ırkçıları bunu düşmanı olarak gördükleri biz Türklere karşı kazanılmış büyük bir zafer olarak  görürler. Irkçıların örgütlenerek topladıkları 160 bin imzası ile Bulgar sınır polisi, 5 yıl hapis yatmaktan kurtuldu. Peki ya Elçin'in ailesi ne olacak, bunu hiç düşünen var mı?!

Olay anı çekilmiş bir resim:


Sınır Polisi Mihail Tsonkov


Bir de şu haber başlığına bakın "Бъди българин, спаси българин" [Bulgar ol, Bulgarı kurtar]:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Бъди българин, спаси българин


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://vbox7.com/play:99cd2acb


Nisan 2010 yılında Skat televizyonu ile VMRO Partisi "Türkiye'nin AB'ye girmesine hayır" diye imza kampanyası başlatırlar. Bu sefer bütün Bulgaristan'dan 330 bin imza toplarlar. Fakat bu mecliste tartışılmaz. Devamlı böyle haritalarla Bulgar halkını korkuturlar. "70 milyonluk Türkiye, 7 milyonluk Bulgaristan'ı yutacak" derler.“Eвропейската алтернатива на Турция е неизбежна и един ден тя ще бъде неотделима част от Европа като политическо, икономическо и културно пространство!” Орхан Памук

Dikkat edilirse Orhan Pamuk'un şu sözünü tercüme edip alıntı yapıp afişe koymuşlar (gerçi internette Türkçe kaynaklarda ben bulamadım. Bunun sebebi yayınlamamış olmaları mı,yoksa tercüme de geçişme var, bilmem artık):

“Türkiye'nin Avrupa alternatifi kaçınılmazdır ve bir gün Türkiye, Avrupa'nın siyasi, ekonomik ve kültürel alanının bölünmez bir parçası olacaktır.”

Tabi Türkçülük yemininde de dendiği gibi Türk ırkı Acuna hakim olduğunda Türkiye, ekonomisi çökmekte olan Avrupa'nın bir parçası değil, Avrupa, Türkiye'nin bir parçası olacaktır.

Şimdi gel gelelim Skat televizyonu kimdir; nedir; amaçları, görüşleri  nelerdir; ne zaman kurulmuştur; kurucuları kimdir; üyeleri kimdir; kimler katıılır;  plânları programları nelerdir.

Skat televizyonu bilindiği gibi Türk düşmanı bir televizyondur. Her zaman Türk düşmanı söylemlerde, girişimlerde bulunur, uydurulmuş ermeni soykırımının Bulgaristan'daki en ateşli savunucularından biridir; yurt dışındaki ermeni lobileriyle iş birliği yapar, onların kutlamalarına katılır, onlarla görüşmeler  düzenler.

"Bulgaristan'da  500 sene Türk esareti, Türk zulmü olmuştur, Türkler 500 sene Bulgarları kesmiş, onların çocuklarını vergi olarak zorla alıp onlardan yeni çeri yetiştirmiştir, Bulgar kadınlarına da tecavüz etmiştir. 500 sene Türk zulmü olmasaydı Bulgaristan, İngiltere, Fransa kadar kalaba olurdu. Türkler, Balkan Savaşı'nda 300 binden fazla Bulgarı Doğu Trakya'dan kovmuştur. Türkiye, Bulgaristan'a 10 milyar dolar tazminat ödemeli. O dönemde Enver Paşa ile Mustafa Kemal Atatürk gaddarlık yarışına girmiştir. Bulgaristan'da Türk yoktur, bunlar Osmanlı zamanında zorla Müslümanlaştırılmış Bulgarlardır, zamanla da Türkleşmişlerdir, onları özüne döndürmek gerek" gibi buna benzer tezleri savunurlar o televizyonda.

Mafyalara, soygunlara, yolsuzluklara karşı yaptıkları programlarla da halkın dikkatini çekerler. Herhangi bir yerde Türkçe yazı, tabelâ gördüklerinde skandal çıkarırlar "Burası Türkiye değil, Bulgaristan" gibi başlıklar atarlar. Skat televizyonunun logosunda Pomak (Bulgar Müslümanı) kökenli (daha sonra tamamen Hristiyan Bulgarı olan) Nikolay Haytov'un şu sözünü yukarı sağ tarafa korlar "Тази телевизия работи с грижа за България" [Bu televizyon özenle Bulgaristan için çalışıyor]. Okullarda da Дервишево семе (Derviş Tohumu) öyküsü 8. sınıf öğrencilerine okutulur.

Skat televizyonunun kuruluş tarihi

Skat televizyonu Bulgaristan'da komunizm yıkıldıktan (9 Kasım 1989) sonra 1992 yılında Burgas şehrinde küçük bir  yerel  televizyon olarak kurulmuştur. 2 000 yılında kablolu televizyon operatörleri Skat televizyonunun yayınını durdurur. Televizyonun sahipleri Valeri Simeonov, Petyo Georgiev ve Danço Haciev. Yöneticisi Valeri Simeonov'dur. İşin ilginç yanı 1955 yılında doğmasına rağmen, milliyetçi, ırkçı hareketin lideri olmasına rağmen siyasi kariyerinin 2007'de başlaması. Babası asker Kökenli, annesi de öğretmendir.

Valeri Simeonov'un fotoğrafı:


Skat televizyonu, 17 Nisan 2005 yılında kurulan Ataka [hücüm, atak, saldırı] Partisini 2009 yılına kadar destekler. Ataka 2009 seçimlerinde meclise girer. GERB Partisinin Genel Başkanı Boyko Borisov, seçimleri kazanır, Bulgaristan'ın Başbakanı olur. Atatka ile GERB anlaşır. Skat televizyonu da Ataka'yı desteklemeyi bırakır. Ataka'nın GERB'le anlaşmasını Skat televizyonu "vatan hainliği, milliyetçiliği satmak" olarak yorumlar,  17 Mayıs 2011'de NFSB [НФСБ - Национален фронт за спасение на България - Bulgaristan Millî Kurtuluş Cephesi] Partisini kurar. (Bulgaristan'ı kurtarmak deyince "Bulgaristan'ı Türkleşmekten, Müslümanlaşmaktan, çingeneleşmekten, yabancılaşmaktan kurtarma”yı kasteder. Tabi aynı zamanda onların yarattığı hayali tehlikelere karşı koymayan iktidarlardan da kurtarmayı kastederler.

Skat televizyonunun yayınları

Burgas'ın Belediye Meclisi Üyesi Valentin Kasabov, Skat'taki en büyük tartışma programı olan Паралакс [Paralaks] Programını sunar. Çarşamba günü saat 20:30'da, Cumartesi günü ise 17:45'te yayınlanır. Program boyunca önünde her zaman Bulgaristan bayrağını tutar. Programı her zaman şu sözlerle bitirir "Görüşmek üzere, Tanrı sizleri ve anavatan Bulgaristan'ı korusun.”  Valentin Kasabov 6 Şubat 1958 yılında Burgas'ta doğmuştur. Yarbay Dobri Kasabov'un torunudur. Veliko Tırnovo Üniversitesi Bulgar Filolojisi mezunudur.Tabi Skat televizyonu Ataka'ya hain derken, Ataka da boş durmuyor, böyle karikatürler çiziyor:


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=1&genre=5&page=0


Tartışma Stüdyosu [Дискусионно студио]. Sunucusu Velizar Ençev'dir. 7 Ocak 1953 yılında Stara Zagora (Eski Zara) iline bağlı Gılıbovo şehrinde doğmuştur. Kendisi gazetecidir. 1996 yılında kaptanlık makamına kadar çıkmıştır. O dönemin Başbakanı Jan Videnov'un ısrarıyla Millî İstihbarat Teşkilâtı'ndan atılmıştır. 1997-2000 yılları arası Hırvatistan Cumhuriyeti'nin Bulgaristan Büyük Elçisi görevini üstlenmiştir. 2003'ten sonra Balkan Sorunları uzmanı olarak üniversitelerde eğitmenlik yapmıştır. 2009'da "Ben istihbarattaydım" adlı kitabı çıkar.
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=1&genre=4&page=0


Stefan Solakov’un sunduğu TV Forumu [Телевизионен форум] Programı (Cumartesi saat 10:30'da) ile Cepeden [Фронтално] Programına da (Pazar saat 10:30'da) uzmanlar, eski arkeriye mensupları, eski istihbarat ajanı şefleri davet edilir. Dünyada ve Bulgaristan'da olup bitenleri tartışırlar, ama en çok da Türkiye'nin Bulgaristan için bir tehdit olduğunu, iktidara gelen partilerin de Türkiye ile iş birliği yaptıklarını, bu partilerin nasıl hain olduklarını  tartışırlar. En çok da Lyubomir Jelev'i davet eder programlarına. Lyubomir Jelev Balkan ve Uluslararası Sorunlar Uzmanıdır.

Gazeteci Stefan Solakov 1942 yılında Sofya'da doğmuştur. Liseden sonra Sofya St. Kliment Ohridski Üniversitesi'nde Şarkiyat bölümünü bitirir. Türkçe eğitimi görür. Bulgar Komunist Partisi'ne üye olur. 1967'den 1989'a kadar Devlet İstihbaratı'nın ödemeli memuru olarak çalışır. Takma adı Sider'dir. Sonra da 7 yıl boyunca Bulgar Televizyon Ajansı ile Bulgar Ulusal Televizyonu'nun Ankara ile İstanbul muhabiri olarak çalışmıştır. 2011 yılı Cumhurbaşkanı seçilerine NFSB'den adaylığını koyar. Birinci turda %1.23 oyla 6. yere kalır. Türkiye'deki hain solcuları,komunistleri, kürtçüleri, Yılmaz Güney takımlarını Bulgar halkına aydın (!) kesim diye tanıtmaya çalışır. “Türk kültürü diye bir şey yok. Türkler, İslâm  kültürünü Araplardan almıştır" der. Ancak Ulu Önder Atatürk'üm milliyetçiliğini taktir eder. Türçe bildiği  için Türkiye'deki gelişmeleri medyadan, internetten takip eder.

Stefan Solakov’un fotoğrafları:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=1&genre=6&page=0


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=1&genre=34&page=0


Lyubomir Jelev 5 Aralık 1943 yılında doğmuştur. Kendisi mühendistir. Moskova'da dış ticaret okumuştur. Eski Dış Ticaret Bakanlığı'nda görev almıştır. Ankara'da ticari ataşe olarak çalışmıştır. 1974 yılında Türkiye'ye ilk Bulgar elektrik enerjisi anlaşmasını imzalayan heyetin Başkan Yardımcısı olur. Balkan Sorunları ve Bulgar-Türk İlişkileri Uzmanıdır. Türkçe bildiği için Türkiye ve Türklük ile ilgili gündemi medyadan ve internetten takip eder. Atatürk hakkında "katil, diktatör" gibi ağır lâflar kullanır. Güneydoğu Bölgesi için devamlı "k*rd*stan" deyimini kullanır. "Hatay temiz Suriye toprağı, Türkler orasını işkal etti" der. Tunceli yerine "d*rsim" demeyi tercih eder, kendisi de şöyle der "Türkler nasıl Bulgar şehirlerinin eski Osmanlı dönemindeki adlarıyla hitab ediyorsa ben de Dersim'e Türklerin dayattığı adı söylemeyeceğim. Atatürk katildir, manevi kızı Sabiha Gökçen'e Dersim'deki kürtleri uçakla bombalatmıştır. Türkler, Bulgaristan'ı, Balkanlar’ı almaya çalışıyorlar, ama elinde tuttukları k*rdist*n'ı kaybedecekler." Devamlı Ahmet Davutoğlu'nun "Yeni Osmanlı", "Emperyal Türkiye" sözlerini geveler durur.

Bunlar da Lyubomir Jelev'in fotoğrafları:
Bu da Lyubomir Jelev'in Skat televizyonunda yer aldığı bütün programlar:
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=6&genre=51


SilviyaTrendafilova'nın sunduğu Perde Arkası [Зад фасадата] Programı vardır. Bu programda daha çok Sofya'nın sorunları ele alınır. Fakat Silviya Trendafilova Yeni Esaret [Новото робство], Kanlı Çeşme [Кървавата чешма] gibi programlar yapar. Yeni Esaret denen belgesel (!) filmde Türkiye'nin, Türklerin dini kullanarak nasıl Müslüman Bulgarları Türkleştirdiğini, böylece nasıl Bulgaristan'ı ele geçireceklerini ya da böleceklerini anlatır, ama hiç Bulgaristan'daki Türk varlığından söz etmez. Yokmuş gibi davranır, görmezden gelir.
Kanlı Çeşme filminde ise 1984’ten 9 Kasım 1989'a yılına kadar Bulgar hükümetinin Türkleri zorla Bulgarştırmasına karşı Emin Mehmedali Ali, Aptulla Aptulla Çakır bir de Saafet Recep Recep'in baş kaldırması sonucu Bulgar Komunist Partisi'nin Merkezî Komitesi, Burgas'tan Filibe'ye (Plovdiv) giden trene bomba kor ve bunu 3 Türkün üzerine yıkar ve yargısız infazla kurşuna dizer. Bulgar Komunist  Partisi, bombayı tünelde patlatmayı hedefler, ama tren biraz gecikince Bunovo Tren Garı İstasyonu'nda patlar. 2'si çocuk olmak üzere 8 kişi ölür, birkaç kişi de yaralanır. Filmin konusunu "Türk terörünü anlatan belgesel film" olarak açıklanır. Bulgaristan'da 10 Kasım 1989'da komünizm yıkıldığında HÖH Partisi, bu 3 Türke  çeşme yaptırır. Bulgarlar da bu çeşmeye saldırır:
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Българи чупят паметник на турски терористи


Bu da Kanlı Çeşme denen paçavra sözde belgesel film:
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://vbox7.com/play:52534623

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://vbox7.com/play:fc211963

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://vbox7.com/play:a19898af
Silviya Trendafilova'nın Skat'taki çalışmaları:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=5&genre=10


Sürgündeki Zavallılar Programımın sunucusu Mihran Bohosyan Türklerin 1.5 milyon ermeniyi nasıl kestiğini, canını kurtarmak için diğerlerinin de nasıl Osmanlı Devleti sınırları dışına kaçtığını anlatır.Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=5&genre=9


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=6&genre=9


Boyan Sarıev'in Bulgar İnancına dair Programı, Müslüman Bulgarları Hristiyanlaştırmayı hedefler, böylece Bulgarlar arasında dini birlik olacak, Türkler de dini kullanarak Müslüman Bulgarları Hristiyan Bulgarlara  karşı kışkırtamayacak. Bunun için de pomakların arasından çıkmış birisini kullanmak gerek. Boyan Sarıev de bu iş için biçilmiş kaptandır.

Boyan Sarıev 1956 yılında Kırcaali iline bağlı Jılti Çal köyünde doğmuş bir  pomaktır. Fakat Hristiyanlığı kabul eder. Pazarcik iline bağlı Strelça şehrinde Milis Okulu'ndan mezun olur. Daha sonra da Krumovgrad (Koşukavak) ile Sofya'da çavuş olarak çalışır. 1985 yılında Polis okulunu bitirir. 1985 yılında Milis okulunu bitirdiğine göre Türkleri zorla Bulgarlaştırma süreci de 1984 yılının sonlarında başladığına göre, Boyan Sarıev de Milis Okulu'nu yakında bitirdiğine göre sizce 1985'ten 1989 yılına kadar ne yapmış olabilir. Tabi ki Bulgarlaşmayı kabul etmeyen Türklere dayak atıyodu. 1990’dan itibaren Kırcaali şehrinin Gledka septinde bulunan Uspenie Bogorodiçno kilisesinde rahip olarak çalışır.

Bu da onun fotoğrafıdır:


Bu da onun görev yaptığı kilise:


Bunlar da onun programları:
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=1&genre=1&page=0


Yukarıdaki şahısları tanıtmakta fayda var, çünkü başkaları buna cesaret edemezken bu şahıslar, Türk düşmanlığını yüksek sesle dile getiriyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2012, 18:14:59 »

Skat televizyonu 17 Mayıs 2012'de yine bir Türk düşmanı haber daha yayınladı

Bulgaristan 1878'de kuruldu kurulalı hep böyle propagandalarla halkın beyni yıkanır. Bunları kasten yaparlar. Türkleri Türklüğünden soğutarak, utandırarak yavaş yavaş Bulgarlaştırmayı umarlar. Ama pek başarılı oldukları söylenemez. Yani Türklerin soy bilinci fazla kuvvetli olmasa da, mankurtlaşmış da olsalar henüz kitleler halinde Bulgarlaşmış Türk örneğine rastlanmamıştır. Ama bakın nasıl haber başlıkları koyuyorlar "Batak kıyımının 136. yılı"

Bir de Skat televizyonunun şu haberini okuyun bakın nasıl Türk düşmanlığı aşılıyorlar Bulgaristan'da yaşayanlara (bu haberi ben tercüme ettim):

Batak şehri her zaman (1876’da) kahramanca kalkışılan Nisan Ayaklanması’yla hatırlanacaktır. Okulda, kilisede; her evde, bahçede kanlı çatışmalar sırasında halkın kahramanlığı görülür. Yerli halk var gücüyle Türklerle mücadele eder, fakat Nisan İsyanı'nın alevlendiği sırada Baruthanlı Ahmet Ağa, 8 bin kişilik başıbozuğuyla Bataklıları her taraftan sararak Bulgarların kahramanca direnişinin devam ettiği köyü teslim etmeye zorlar.  St. Nedelya kilisesi yakıkınındaki okul, yaklaşık diri diri yanan 200 kişinin sığınacak son limanı olur. Başıbozuklar, okulu talan etmekle birlikte kilisenin avlusunda kuyu kazmaya bir de orada bulunan herkese ateş etmeye başlamış. Kaçmaya çalışan herkesi öldürmüşler. Kilisenin savunması üç gün sürmüş. Köydeki silâhlı çatışmalar hiç dinmemiştir. İnsanlar susuzluktan, havasızlıktan ölüme mahkum edilmiş. Türkler şimdiye kadar emsaline rastlanmadık barbarlık, gaddarlık göstermişlerdir. Kadınların susuzluktan kırılan çocuklarına su aramak için tırnaklarıyla kazdığı çemberli döşemedeki deliklerin durduğu gibi kan izleri bugün de orada durmakta. Gaddarlıklarının haddi hesabı. Dahası böyle bir şeyin kutsal bir yerde yapılması. Kurbanların tam sayısını kimse bilmiyor. İslâmı kabul etmek istemeyen herkes öldürülmüştür. Savunmasız kadın, çocuk, ihtiyar, rahip; hepsi kurtuluşu mabette aramıştır. Kurtulan pek az kişiyi göz önünde bulundurursak Batak'ta ölenlerin sayısı 3 ilâ 5 bin arasıdır. Amerikalı muhabir MacGahan “Orada gördüklerim o kadar korkunçtu, insan başını çevirip de  bir kereden fazla bakamaz. Her yerde vahşet, vahşet, sadece vahşet.” diye anlatır. Avrupa nihayet esir Bulgaristan'ın sesini duyar. Vatan evlâtlarının kahramanlıklarını, kendisinden kat kat büyük düşmana karşı ölümü göze aldığını görür. İki yıldan az bir süre zarfı içerisinde 5 asırdır beklenen bağımsızlığına kavuşur. Ancak Bulgar Ortodoks kilisesi hristiyan şehitleri geçen yıl nihayet aziz ilân etti.

İşte haberin kaynağı:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/news.php?action=0&newsID=17190


=============================================================

Gördüğünüz gibi Bulgarları hiç eşit olamayan şartlarda kahramanca dövüşen bir millet diye tanıtırlar, Türkleri ise zorla İslâmı kabul ettirmeye çalışan, kiliseleri bile basan eli kanlı katil, vahşi, barbar olarak tanıtırlar. Ama hiç Bulgarların Türklere yaptığı katliamları anlatmazlar, hiç Mora yarımadasında katledilen Türklerden, Karabağ'da vahşice öldürülen Türklerden, Kırım'da, Orta Asya'da, Kafkasya'da, Ahıska'da, Doğu Türkistan'da soykırıma uğrayan Türklerden söz etmezler.

Bizim burada yapmamız gereken düşmanın ne yaptığı, nasıl beyin yıkadığını bilerek savunma mekanizması geliştirmek bir de Türk  milletini uyarmak. Türkçü fikirleri bir  Türkün ulaşabileceği her yere ulaştırmak.

Batak kıyımının bir hayal olduğunu söyleyen Bulgar tarihçi martina Baleva'yı da hain, satılık diye tanıtmaya çalışırlar halka.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2012, 21:20:49 »

Türklerle Bulgarlar arasındaki düşmanlığı körüklemek, ırkçıların oylarını kapmak için hep hayali Batak kıyımına dem vuraralar. İşte bir Skat TV haberi daha. Başlığı “NFSB Batak şehitlerinin anısına saygı duruşunda bulundu” Habere bir de Türklerin kiliseleri yakıyor diye çizilmiş resimlerini koymuşlar. Oysa Türkiye'de  her gün böyle yayın yapar bir televizyon olsaydı Turancılık, Türkçülük, Atatürkçülük doruk noktasına çıkardı.

Skat televizyonunun uydurulmuş Batak kıyımıyla ilgili (17 Mayıs 2012 tarihli) bir başka haberine bakın:

Batak kıyımı tarihimizde sonsuza dek boyun eğmeyen Bulgar halkının kendisini esir eden Türklere karşı verdiği mücadeleyi anlatan en trajik olaylardan biri olarak kalacaktır.
Bugün bile hâlâ St. Nedelya kilisesinde başıbozuklar tarafından canavarca katlediler masum kurbanların sesi yankılanmakta. Analarımızın çıplak elleriyle toprağı ölmek üzere olan çocuklarının susuzluğunu gidermek için  kazdıkları kuyular bile duruyor. Kanlı olaylardan 136 yıl sonra Bulgaristan Millî Kurtuluş Cephesi partisinin temsilcileri, Batak kıyımının kurbanları anısına saygı duruşunda bulundu. Vatansever partinin Eşbaşkanı Danço Haciev'in kanatince eski Batak kilisesini ziyaret etmek bir vatanseverlik dersi ve Bulgarlığı korumanın temelidir.

NFSB’nin Eşbaşkanı Danço Haciev: Batak şehitlerinin yiğitliklerini asla unutmamalıyız, çünkü bu Bulgarlık duygusunun temelidir; bu, bağımsızlık, kendisini tanımlama, Bulgarlığını koruma mücadelesini kendi kaderimizden üstün tutabilmemizdir. Bulgaristan Millî Kurtuluş Cephesi vatansever bir parti olarak Batak'lı şehitlerin kahramanlıklarını, şehid edilişlerini anmak boynunun borcudur.

Vatanperver parti Bulgaristan Millî Kurtuluş Cephesi ile en yurtsever televizyon Skat TV Bataklı şehitlerin anısına çelenk ile çiçek bıraktı.

NFSB'li Mariya Tsvetkova: Zahari Stoyanov'un da “Bulgar İsyanları Üzerine Kayıtlar”ında dediği gibi “Batak'ın adını bile  ağzına almakla titremeyecek bir Bulgar yüreği var mıdır?!”. Burası Türk ordusu ile Türk başıbozukları tarafından kesilen 5 bin masum Bulgarın kesildiği yer, Bulgar tapınağı, özgürlüğümüz için canını feda edenlerin yeri.

Skat televizyonun "Bulgarcıdan daha Bulgarcı" programının sunucusu Galya Asenova'nın dediğine göre Bataklı kahramanların kutsal davasının gerçek tarihini yeni nesle öğretmek bizim görevimizdir.

"Bulgarcıdan daha Bulgarcı" programının sunucusu Galya Asenova: Kâfir dinini ("kâfir" derken Türkleri kasteder, "dini" derken de İslâmı) duymaktansa öleyim bin kat iyidir, ama Türk olmayayım. Bunlar Vazov Atanın “Batak Anıları”ndaki Bataklı bir çocuğun sözleridir. Ne yazık ki yeni baskılarda bu ilk mısralar çıkartılmış. Tarihimize ne kadar değer verdiğimiz bir de genç nesillere nasıl aktardığımız çok önemli. Batak bizim kutsal  mabedimizdir. Çünkü burada inanç adına, milli gurur adına sadece cinayet işlenmez, ihtihar da yaşanır.

Vatanseverler, Bataklı şehitlerin ruhuna kilisede dualar okudu.

İşte haber kaynağı:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/news.php?action=0&newsID=17191

==============================================================

Bulgaristan 1878'de kuruldu kurulalı hep böyle yazılarla, propagandalarla, ders kitaplarıyla Bulgaristan Türklerini rahatsız ederler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2012, 22:24:48 »

Bu Burgas iline bağlı Bılgarovo ilçesinde Rus-Türk Kurtuluş Savaşı sırasında Türklerin kestiği Bulgarları anıyorlarmış. Çiçekler, çelenkler bırakıyorlar; bir de küçük çocukların beynini yıkıyorlar.

UYARI: Türk tarihinde 93 Harbi ya da Osmanlı-Rus Harbi diye bilinen savaşa Bulgarlar "Rus-Türk Kurtuluş Savaşı" der, 1877-1878'deki savaşı kastederler. "Ruslar, bizi Türklerden kurtardı" propagandası yaygındır.

İşte sözünü ettiğim haber:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/news.php?action=0&newsID=17194
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Nurgül
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 141


« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2012, 16:47:00 »

Düzenleme.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2012, 17:58:20 »

Bulgar piçlerini ve rus ve kossak piçlerini tez zamanda 35 binden fazla olarak öteki tarafa gönderdik.93 harbinde neredeyse bizim oluyordu,Şipka geçidi elde edilebilseydi ya da direk geçilebilseydi,bugün bulgaristan olmayacaktı.

Piç bulgarlar.
Kandaşım bu dediklerin doğru. Orada bulgar çeteleriyle oyalanırken ordumuz ruslar yetişince başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Türkiye'de kürtlerin icabına bakmazsak Türkiye bir gün ABD ile, Rusya ile, İran ile savaşa girsin kürtler bizi oyalayacaklar ya da sırtımızdan vuracaklar. En azından çok cocuk doğuran kürtlere ister gerçek hayatta ister sanal alemde psikolojik baskı yapalım da bu gidişatı biraz olsun zayıflatalım. Tarihten ders istiyorsan ermenilerin ruslarla birleşmesi, niçin tabi ki bulgarlar gibi ruslara yardım edersek ruslar tıpkı bulgarlara, rumlara, sırplara verdiği gibi bize de büyük ermenistan'ı verir umuduyla.araplar da toprak için binlerce yıl İslâmı korumasına rağmen sırtımızdan vurmadı mi? Artık kürtlere aynı fırsatı vermeyelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2012, 22:49:23 »

Bulgaristan'ın Güney'indeki Rodop Dağları'nın incisi Kırcaali, en çok Türk barındıran şehir olarak meşhurdur. Bütün ilin toplam nüfusu 160 bin civarındadır. Bulgar istatistiklerine göre Kırcaali ilinde 100 binin üstünde Türk, 50 bin civarı Bulgar yaşar (Türkleri az, Bulgarları çok göstermeye çalışan istatistikler bile Türklerin en az 2 kat fazla olduğunu kabul eder).

Kırcaali İli, "HÖH (DPS) partisinin kalesi" olarak da bilinir. Kırcaali bölgesinde yaşayan Türkler HÖH'e sadece “Ahmet, Mehmet, Osman  gibi Türk Müslüman adı taşıyorlar” diye oy verir. Hatta HÖH'ün yöneticilerinin çoğunun Türkleri ispiyonlayan eski Bulgar ajanı olduğunu bilmelerine rağmen. Çünkü Bulgaristan Türklerinin çoğunluğu şu görüştedir "Türkün kötüsü Bulgarın iyisinden iyidir. En iyi Bulgar bile bizi asimile etmeye çalışır, en iyisi kötü de olsa biz oyumuzu Türk soylulara verelim". Ancak buna rağmen Bulgaristan Türkleri Bulgaristan'da birlik olup “Biz Türküz” diye millî kimliğini haykıracak seviyeye, olgunluğa ulaşamadılar.

Kırcaali şehrini Kültür Evi’nin (Културен дом - Kulturen dom) salonunda her yıl 23 Nisan vesilesiyle etkinlikler düzenlenir. Bu etkinlikleri KırcaaliBelediyesi ile Ömer Lütfi Kültür Derneği düzenler. Bulgaristan'daki Türkiye konsolosları, elçileri de böyle etkinlikleri destekler. Skat televizyonu ise bunlara karşı çıkar, bunları milliyetçi propagandaları için kullanır. Bakın Skat televizyonu 24 Nisanda Kırcaali'deki Kültür Evi'nde düzenlenen etkinlikle ilgili şöyle bir başlık atmış “Kırcaali'de Türk bayramı kutluyorlar” (böyle haberlerle Bulgarları “Aman bize oy verin yoksa Bulgaristan elden gidiyor,  Türkler alacak. Bulgaristan'ı ancak biz kurtarabiliriz” mesajı vermeye çalışırlar. Bu yüzden de kurdukları partinin adı “Bulgaristan Millî Kurtuluş Cephesi - NFSB - Natsiyonalen front za spasenie na Bılgariya - Национален фронт за спасение на България”). bakın olayla ilgili yaptığı haberde nasıl anlatmış. Bakın da görün nasıl kışkırtıyor Bulgaristan vatandaşlarını Türk kültürüne karşı:

Kırcaali, bir kez daha Türk kültürünün alanı haline geldi. Herhangi bir yerde değil, Kürtür Evi'nde oryantal müzik dinlendirildi. Türkçe şarkı söyleyen solist ve dansözler katıldı.  Düzenleme vesilesi ise Çocuk Bayramı ve Türkiye'nin Bağımsızlık Bayramı. Organizatörleri ise, yani sponsorları yine salonun ağzına kadar seyircilerle dolması için özel çaba harcayan Kırcaali Belediyesi ile Ömer Lütfi Kültür Derneği. Orada bulunanlar arasında (Kırcaali'deki) yedi belediyenin bütün belediye başkanları, özel konuk Türkiye'nin Filibe'deki (Plovdiv) Konsolosu Ramis Şen vardı. Düzenleme  vesilesinin ülkemizdeki bayramlarla hiçbir ilgisi olmayan konserde yerel yöneticiler açıkça Bulgar karşıtı siyesetini dışa vurdu. Bu da kasıtlı olarak rahatça en ufan bir çekinceleri olmadan yapılıyor Yaklaşık 3 ay önce bu bayram ı ekledikleri gibi etnik parti HÖH'ün belediye meclisi üyeleri çoğunluğunu oluşturdukları yerel mecliste Kırcaali'nin kültür takvimine de Türk dili bayramlarını da eklediler.

(Bu sırada bir çocuk Atatürk'e armağan edilmiş bir şiir okur. Haberin klipini izlerseniz görürsünüz sonuna doğru)

Etkinlikte şarkılarla danslar dışında Türkçe en iyi deme yazana  maddî ödüller de verildi. Bayramların konusu güney komşumuzun (Türkiye'yi kasteder) bayramlarının konusudur. Açıkça yabancı kültürleri dayatan, kendi Bulgar kültürümüzü göz ardı eden bir provakasyon daha. En kötüsü de bu tür girimlere harcanan paralar Kırcaalililerin cebinden çıkması.

Haberin videosunu şu linklerden izleyebilirsiniz. tavsiye ederim:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://vbox7.com/play:2c91ba9a1d

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=16926

==============================================================
HÖH (DPS) etnik parti denmekten rahatsız oluyor Bulgarlara sevimli görünmek için. Skat televizyonu ise mahsus kasteh psikolojik baskı yapmak için "etnik parti" deyimini kullanıyor. Oysa Türkiye'de BDP'ye ne "terörist parti" diyolar ne de "etnik parti". Ne zamana kadar böyle hiçbir şey demeden koyun gibi duracağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2012, 01:32:53 »

Bulgaristan'daki Türkler bir de Türk olmayan Müslümanlar Nedim Gencev'i Bulgaristan meclisi ile Bakanlar Kurulu önünde protesto ediyordu. Türkleri Bulgarlaştırma sürecinin baş mimarı Todor Jivkov tarafından 1973-1975 ile 1984-1985 yıllarında Bulgaristan Müslümanları’nın başına atanan Nedim Gencev'i protesto eden Türklerin Müslümanların arasına sızmıştır Teodor Angelov. Kendisi Skat Televizyonunun muhabiridir.

Todor Jivkov (sağdaki) ile Nedim Gencev (soldaki)


Teodor Angelov


Türklerin Müslümanların arasına sızdığı anı görüntüleyen fotoğraf (yüzü ince kırmızı çemberin içine alınmıştır):


KırccaliHaber olayı şu şekilde bildirir:
[2010-06-04]

‘SKAT’ TELEVİZYONU'NUN ‘AJAN’ SUNUCUSU PROTESTO EDEN İMAMLARLA BİRLİKTE NAMAZ KILDI

‘Skat’ televizyonu sunucularından Teodor Angelov protesto gösterisi yapan imamlarla omuz omuzaydı. Dikkatli din görevlilerinin gözlerinden, aynı şahsın sıkça kayıt ve özel dinleme cihazlarını ayarlayıp sözde ‘teröristlik cihada davet’ kaydını alabilme umudunu taşıdığı kaçmadı.

Herhalde, adalet ve kanunların korunmasıyla “ün yapmış” bu şahıs, bir kimsenin bilgisi ve onayı dışında kayıt yapılamayacağını bilmiyor. Bir gazeteci olarak kendisini tanıtıp meslektaşları gibi herhangi bir kısıtlama olmadan açık bir biçimde çalışabilirdi. Angelov, Smolyan’lı imamların, onu dikkatli bir biçimde izlediklerini ve onlarda kışkırtıcı olarak orada bulunabileceği şüphesini uyandırmıştır.
‘Doğrudan’ programının sunucusu, İslam’a uygun olmayan kıyafetle (şortla) giyinip olmasına rağmen faal bir biçimde ellerini kaldırarak Müslüman duasına katılmış. Başarısız bir biçimde de Allahu Ekber tekbirlerine eşlik etmeye çalışmış.

Müslümanlar, ‘Skat’ televizyonuna ünlü ve profesyonel olan adaletli sunucu Angelov vasıtasıyla, İslam duasıyla alay etmesine rağmen "desteğinden" dolayı teşekkür ediyorlar.

Haber linki:
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=5857

==============================================================
UYARI: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.kircaalihaber.com/
sitesindeki haberlerin çoğu Türkçedir. Üstelik isteyen yorum da yazabilir. Üye olmak da gerekmiyor. Bu, Türkçü fikirleri yaymak, anlatmak için bir fırsat olarak da değerlendirilebilir diye düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2012, 22:09:37 »

Bir de unutmamamız gereken biri var: tarihçi Stoyan Çilov Rayçevski. 1 Temmuz 1944 yılında Burgas'ta doğmuştur. Sofya St. Kliment Ohridski Üniversitesi'nde önce Alman dili filolojisi, daha sonra da Bulgar dili filolojisi bitirmiştir. Slınçev Bryag'daki Turizm Meslek Lisesi'nde Almanca dersleri verir. Nesebır, Burgas, Sozopol ile Malko (Küçük) Tırnovo'daki tarihi müzelerin müdürüdür. "Rodopi" (Rodoplar) dergisinin baş editörüdür.  Birleşik Demokrasi Gücü (SDS  - Sıyuz na demokratiçnite sili - Съюз на демократичните сили) partisinden 36., 37. bir de 38. dönem millet vekilidir. Yani 1991'den 2001 yılına kadar 10 millet vekilliği yapmıştır. Demokrat Parti üyesidir. Burgas'ın Demokrat Partisi temsilcisidir. 1994 yılında Demokrat Parti'den atılır. 1999 yılında "NATO & Bulgaristan" dergisinin baş editörü olur.
Skat Televizyonu'nda ilk yayınını 25 Nisan 2010 yılında yapar. Skat'taki programının adı "Baba Ocağından Sürülenler" [Прокудени от бащин край]. Programın konusu San Stefano (Yeşilköy) Antlaşmasıyla Bulgaristan Prensliği'ne (1878'den 1908'e kadar prensliktir) verilen büyük toprakları Berlin Antlaşmasıyla (1879) Osmanlı Devleti'ne verilmiştir. Ö dönemden sonra Bulgarların ülküsü San Stefano (Yeşilköy) haritasındaki Bulgaristan'ı geri getirmek olmuştur. Bu haritaya göre sadece Osmanlı'dan değil, Yunanistan'dan da, Sırbistan'dan da, Romanya'dan da, Yunanistan'dan da toprak iddia ediyorlardı. Bundan dolayı Bulgarlar neredeyse bütün komşu ülkelerinden ya sürülmüştür ya da katledilmiştir (Sırbistan'da).  Yaptığı programla güya sürülen Bulgarların hakkını savunuyor. 13 Mayıs 2012'deki programının konusu şöyledir "Doğu Trakya'daki Hristiyan Kültürü Mirası", 20 Mayıs 2012'dekinin konusu ise "Osmanlıcık ve Bulgarlar".

San Stefano (Yeşilköy) Barış Antlaşmasına göre Bulgaristan Prensliği'nin sınırları:


Stoyan Rayçevski'nin fotoğrafı:


Burada da bütün yayınlarını görebilirsiniz:
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=1&genre=40&page=0
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #9 : 27 Haziran 2012, 12:26:35 »

26 Aralık 2012'de saat 20:00'da Velizar Ençev'in Skat Televizyonu'nda sunduğu Tartışma Studyosu [Дискусионно студио] programının konusu "Batı, Mısır'a 'Türk modeli' hazırlıyor"du. Konuğu da Kiryak Tsonev'di [Киряк Цонев]. Kiryak Tsonev,Bulgar yazar ve diplomatıdır. Çağdaş Bulgar diplomasisinin ilk Arapça uzmanıdır. 1938 yılında Dobriç İli'nin Kavarna İlçesi'ne bağlı Neykovo köyünde doğmuştur. Sofya St. Kliment Ohridski Üniversitesi'nin Klâsik ve Yeni Filolojiler Fakültesi'nde Arapça dersleri verir. Skat Televizyonu'nda Arap ülkeleri tartışıldığında hep Kiryak Tsonev davet edilir.

Kiryak Tsonev'in fotoğrafı:


Bu sefer bu programın 2 farklı konusu vardı. Konuları şunlardır:
1.   NATO, Türkiye'yi destekledi, fakat Suriye'yi vurmaktan vazgeçti
2.   Batı, Mısır'a 'Türk modeli' hazırlıyor

Skat Televizyonu'na göre Türkiye'yi destekleyen NATO, AB, ABD haksız, Suriye haklıymış, topraklarını savunurmuş, her aklıbaşında ülke Suriye gibi davranmalıymış.

Tartışmanın ana konusu Türkiye, Suriye, Mısır olmasına rağmen HÖH'ün "Seçim mitingleri, Bulgaristan'da Türkçe yapılsın" çıkışına da değinildi.

Kiryak Tsonev'e göre Suriye suçlu olamazmış, çünkü Suriye, Türkiye'den zayıf olduğunun bilincinde olduğu için Türkiye'ye saydırmazmış. Suriye, toprakları İsrail tarafından işkal edilmiş tek Arap ülkesiymiş. Suriye'deki isyancılar, dışarıdan gelen silâh yardımıyla ayakta durarlarmış falan filan. Sonra yine aynı konuya döndüler. Yani Batı'nın Mısır'a 'Türk modeli' hazırlaması konusuna. Avrupa basını şöyle bir başlık atmış "Mısır'ın siyasi modeline Türk seçeneği". Bir de şöyle altbaşlık atmışlar: Mısırlılar Erdoğan ile Erbakan modeli arasında seçim yapmaları gerek.

Anlatılanlara göre Erbakan radikal  İslâmcıymış, Erdoğan ılımlı İslâmcıymış.

Kiryak Tsonev’in dediğine göre Sadad'ı (Sedat) da İslâmcılar öldürmüşmüş zamanında. Bulgaristan'ın Mısır'da Ankara'daki, İran'daki gibi aşırı İslâmcı rejim olmasında çıkarı var  mı diye de tartıştılar. Tabi kendi aralarında kendileri cevapladılar. Bulgaristan'ın Mısır'da İslâmcı rejimin olmasında hiçbir çıkarı olmadığını söylüyorlar. Mısır'a İslâmcı rejimin gelmesiyle ‘küçük çerçevede de olsa Bulgaristan'da seçim öncesi mitinglerin Türkçe yapılmasını isteme eğlimleri’nin artacağını söylüyor Kiryak Tsonev.

Velizar Ençev ise "İnternet sayfalarında resmi olarak Suriye'deki isyancıların maaşlarını Katar ile Suudi Arabistan'ın ödediği bildirildi" diyor.

Türk-Bulgar ilişkilerinde gelişme varmış, fakat bu Bulgaistan'ın çıkarına gelişmezmiş, son 6 ayda 5 Türkiye-Bulgaristan arasında 5 görüşme gerçekleşmişmiş, Bulgaristan'ın Başbakanı Boyko Borisov şu an Türkiye'deymiş.

Bulgar seyircisinin biri "Türkiye uyduruk bir devlet, Hatay'ın son radan eklendiğini  söyledi, Hatay'ın ne olduğunu anlatın dedi. Kiryak Tsonev de Hatay konusunda şöyle bir açıklama yaptı: Sözü geçen Hatay, 38 yılında Suriye'den alınmış ve Fransa tarafından Türkiye'ye Almanlar safında İkinci Dünya Savaşı'na katılmasın diye hediye niyetine verilmiş İskenderun bölgesidir. Bu Fransa tarafından yapılmıştır. Bu, Suriye'nin ve Suriyelilerin zararına yapılmış bir hediyedir.

Dikkat edilirse tarafsız bu işte çıkarı olmayan TÜRK düşmanları, Suriye'yi savunur, Türkiye'yi provakasyoncu diye gösterir.
Kiryak Tsonev "Türkiye, kürt güçlerini vurmak için Irak'a giriyordu" dedi.

Şu komik  deyişe bak  "k.rt güçleriymiş" ha ha ha Sırıt kürt güçleri dediği PKK'lı şalvarlı kürt teröristleri.

Batılı güçlerin Suriye'yle uğraşmasının sebebi İran'ın Suriye'yi desteklemesi olduğunu, Suriye'ye bu yapılanların İran'a karşı bir uyarı olduğunu söyledi Kiryak Tsonev.

İşte tartışma programının linki:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/products.php?type=10&genre=5434

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.