Sinan Oğan
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Ekim 2020, 20:34:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sinan Oğan  (Okunma Sayısı 5040 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DAĞLICA KURDU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 501« : 09 Temmuz 2011, 05:44:29 »

Sinan Oğan (1967 - .... )

1967 Iğdır doğumludur. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, 1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi başlıklı tez ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Daha sonra 2009 yılında “Türk İç Politika Faktörlerinin Türkiye’nin Rusya Politikasının Oluşumuna Etkileri” başlıklı teziyle, Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi MGİMO’nun Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünde doktora derecesini almıştır.
 
1992-1998 Yılları arasında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. Bu görevinde 1993 yılından itibaren Azerbaycan’a görevli olarak gönderilen Sinan OĞAN 1993-2000 yılları arasında Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi ve Dekan yardımcısı olarak çalışmıştır. 1994-1998 yıları arasında ise eş görevle Azerbaycan’da T.C. Dışişleri Bakanlığı TİKA Temsilcisi olarak çalışmıştır. Bir dönem özel sektörde de çalışan OĞAN 2000 yılında Türkiye’ye dönerek Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi ASAM’da Kafkasya masasında çalışmalarını yürütmüştür. Ardından ASAM Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yapan Sinan OĞAN 2006 yılında bu kurumdan ayrılarak Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda bir yıl süre ile Dış İlişkilerden Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevi yapmıştır.
 
Sinan OĞAN 2004 yılında halihazırda başkanlığını yaptığı Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi - TÜRKSAM’ı kurmuştur. Başlangıçta sanal ortamda kurulan ve bu süre içerisinde gelişmesini tamamlayan TÜRKSAM, 2007 yılından itibaren Türkiye’nin en önemli düşünce kuruluşlarından birisi haline gelmiştir.
 
Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları arasında 1992 yılında çıkan ‘Azerbaycan’ İsimli kitabının yanı sıra, 2003 yılında Rusya’da “Siyaset ve Oligarşi” isimli kitabı ile 2006 yılında yayınlanan Turuncu Devrimler isimli kitabı mevcuttur. Sinan OĞAN’ın Türk Dış Politikası, Rusya, Kafkasya, Orta Asya, Türk Dünyası, Enerji, Ermeni Sorunu, Afganistan, İran, Terör ve Türkiye’nin güncel sorunları konularında beş yüzden fazla Türkçe, Rusça ve İngilizce makale ve değerlendirmeleri yayımlanmıştır. OĞAN değerlendirmelerini başta TÜRKSAM’ın web sayfası olmak üzere birçok Türk ve yabancı sitelerde, haber ajanslarında, gazete ve bilimsel dergilerde yayınlatmaya devam etmektedir.
 
Birçok ulusal ve yabancı televizyon ve radyolarda dış politika, Türk dış politikası ve Türkiye’nin güncel sorunları üzerine değerlendirmeler yapmaktadır. 1992 yılında “Türk Dünyasının Sorunları ve Çözüm Yolları” isimli çalışması ile Milliyet Gazetesi Sosyal Bilimler Ödülünü ve 1993 yılı Marmara Üniversitesi’nin ise Akademik Üstün Başarı Ödülünü almıştır.
 
Sinan OĞAN 2009 yılından beri Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in himayesinde dünyanın alanında en önemli 40 uzmanının iştiraki ile gerçekleştirilen bölgenin en önemli düşünce kulübü Valdai Formu üyesi ve aktif katılımcısıdır.
 
İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında uzmanlık alanı ile ilgili konferanslar, seminerler vermekte ve bilimsel toplantılara katılmakta ve birçok ulusal ve uluslararası projeleri yürütmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2011, 11:44:11 »

 Paylaşım için teşekkürler Bu adama hayranım kandaş.en son ığdırda kürt eniklerine karşı TÜRKü ayaga kladırmıştır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Kopuz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 38« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2011, 13:22:54 »

Sinan Oğan, ermeni soykırımı yalanına karşı Türkiyeyi en iyi savunanlardan birisi olup ve ilaveten de ermeni canilerinin Türklüğe karşı giriştiği son soykırım olan Hocalı katliamını da uluslararsı platforma taşıyarak takipçi olmuş iyi bir Türk Milliyetçisidir.
Son seçimlerde milletvekili olması hem Igdır, hem MHP ve hem de Türk milleti için büyük bir kazanımdır.
Keşke geçtiğimiz yerel seçimlerde yaptığı/yaptıkları hata nedeniyle Igdır belediyesini pkklı eniklere kaptırmasalardı kendisi hakkında hiç bir olumsuz eleştiri yapılmayacak ayarda bir kişi olma özelliğini koruyacaktı.
Neyseki yerel seçimde yaptıkları hataya genel seçimde bari düşmediler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
DAĞLICA KURDU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 501« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2011, 18:29:01 »

Mhp  nin başında görmek isterim Sinan Oğanı , benim gönülde hep erişilmezleri istiyor heralde heheheh.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2011, 18:38:36 »

Mhp de genel başkan yapmazlar böyle değerleri.  Mhp değil de gönlümüzdeki bir Türkçü parti başkanlığı yakışırdı. Hayal kurmak da para ile değil ya! Böyle bir parti iktidara gelse. Sinan Ogan başbakan, Yusuf Halaçoğlu Millieğitim Bakanı, Engin ALAN Milli savunma Bakanı,Onur Öymen Dışişleri Bakanı, filan olsa. İçişleri bakanı kim olabilir diye düşündüm bulamadım. Malum imamın ordularını bir çırpıda temizleyecek güçte biri olmalı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2011, 18:41:30 »

YÜREKLİ KAM OLSUN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2011, 18:45:07 »

He valla hemde ne güzel olur. Hahaha, imamın ordularını Kameçemin bakanlığında düşünemiyorum. Nereye kaçarlar acep? Sırıt Sırıt Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.