ŞEREFSİZLER EN BÜYÜK TURANCILARDAN BİRİNİ DAHA SİYONİST YAPTI!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 19:45:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: ŞEREFSİZLER EN BÜYÜK TURANCILARDAN BİRİNİ DAHA SİYONİST YAPTI!!!  (Okunma Sayısı 11361 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alper_bozkurd
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 23« : 28 Aralık 2009, 21:55:32 »

Ulusalcı-Kemalist çevreler tarafından ‘Türkçülüğün kurucularından' ve ‘Türk dostu' olarak tanıtılan Musevi asıllı Armin Hermann Vambery'in Siyonizm'in ilk casusu olduğu ve İngilizler adına ajanlık yaptığı ortaya çıktı. 1870 yılında Budapeşte Üniversitesi'nde Türkoloji kürsüsünü kuran ve 1910 yılında kurulan Turan Cemiyeti'nin Onursal Başkanı olan Vambery, Osmanlı toprakları Filistin'de bir Yahudi devleti kurmak için çalışan Theodor Herzl'i Sultan 2. Abdülhamit ile görüştüren kişi olduğu da belirlendi.
 

MEHMET NEDİM ASLAN'IN HABERİ

Ulusalcı-Kemalist çevrelerde ‘Türklerin dostu' olarak tanınan ve tanıtılan Musevi asıllı Armin Hermann Vambery'in, yüklü miktarda para karşılığında İngilizler için Orta Asya'da casusluk yaptığı ve Yahudiler için Filistin'de toprak isteyen Siyonizm'in ideologu Theodor Herzl'i Sultan 2. Abdülhamit ile görüştüren kişi olduğu ortaya çıktı.

KEMALİST ÇEVRELERCE ‘TÜRK MİLLİYETÇİSİ' OLARAK TANITILIYOR
Kemalist çevrelerce dünyada ilk ‘Türk Derneği'ni Budapeşte'de açtığı ve Budapeşte'deki üniversitede Türkoloji kürsüsünü kurduğu için ‘Türk dostu', ‘Türk milliyetçisi' olarak lanse edilen ünlü oryantalist Armin Hermann Vambery ile ilgili çarpıcı gerçekleri Türkiye'de ilk kez habervaktim.com açıklıyor. Şimdiye kadar ulusalcı-Kemalist çevrenin ‘Türk dostu' diyerek sahip çıktığı ve aynı zamanda 1910'da kurulan Turan Cemiyeti'nin Onursal Başkanı Vambery'le ilgili bilinmeyenleri, Eski MOSSAD Direktörü ve İsrail Ulusal Güvenlik Kurulu Sekreteri Efraim Halevy'in Londra'da bir sinagogda açıkladı.

MOSSAD DİREKTÖRÜ: SİYONİZM'İN İLK CASUSU
Halevy, 8 Kasım 2009 tarihinde Londra'daki Hamsptead Sinagog'unda İsrail istihbarat tarihi üzerine yaptığı konuşmada “Siyoizm'in İlk Casusu” diye tanımladığı Vambery ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Konuşmasının bir kısmı National Post'ta da yayınlanan Halevy, İsrail istihbarat tarihinin 19. yüzyıla kadar geriye gittiğini belirterek, Siyonizm'in kurucusu Theodor Herzl ve Siyonizm'in ilk casusu diye tanımladığı Armin Vambery'in İstanbul'daki buluşmaları üzerine ilginç bilgiler verdi.

SULTAN ABDÜLHAMİT'LE GÖRÜŞMEYİ O AYARLADI
Halevy'e göre, Filistin'de bir Yahudi devleti kurulması için Sultan Abdülhamit'le görüşmek isteyen ancak bir türlü saraya girmeyi başaramayan Theodor Herlz, Osmanlı paşalarının güvenini kazanmış olan Macar Yahudisi Armin Vambery'e gitti. Yüklü miktarda para karşılığında Vambery, saraydaki tanıdıklarının da yardımıyla Herzl'i Sultan Abdülhamit ile görüştürdü. Sultan Abdülhamit'e Osmanlı İmparatorluğu'nun tüm borçlarını ödemesi karşılığında Filistin'i isteyen Herlz, istediğini alamayarak geri dönmüştü.

‘TÜRK' OLUP SADRAZAM'A SEKRETER OLDU
Herlz'i Sultan Abdülhamit'le görüştüren Vambery'in hayat hikayesi hakkında bilgi veren eski MOSSAD Direktörü Havely göre, kadın terzisinde çırak olarak işe başlayan Vambrey, okula gitmek için bulduğu destek sayesinde 16 yaşına geldiğinde 10 dil konuşabiliyordu. 20 yaşına geldiğinde Osmanlıca'yı çok iyi konuşabilen ve Osmanlı kültürüne hakim olan Vambery İstanbul'a hareket etti ve kısa bir süre sonra ‘Türk' olup, bir Osmanlı generaline (Sadrazam Keçecizade Mehmet Fuat Paşa) sekreter oldu. Keçecizade Mehmet Fuat Paşa, Osmanlı döneminin en ünlü Masonlarından biri olarak tanınıyor.

KENDİSİNİ SÜNNİ DERVİŞİ OLARAK TANITTI
İstanbul'da kısa süre içerisinde Osmanlı İmparatorluğu içerisinde konuşulan 20 dile ve lehçeye hakim olan Vambery, Türkçe-Almanca sözlüğü de yazdı. Halevy, Vambery'in Osmanlı İmparatorluğu'nda bulunduğu sırada kendisini Sünni bir derviş olarak tanıttığını ve daha önce hiçbir Avrupalı'nın çıkmadığı gezilere çıktığını söyledi. Halevy'e göre, Mekke'den gelen bir grup hacı kafilesine katılan Vambery İran, Buhara ve Semerkant'ı gezdi ve ardından 1864'te “Orta Asya'ya Seyahatler” isimli bir kitap yazdı.

DÖRT KEZ DİN DEĞİŞTİRDİ, İNGİLİZLERE CASUSLUK YAPTI
Orta Asya seyahatinden döndükten ve kitabını yayınladıktan sonra Vambery Budapeşte Üniversitesi'nde Doğu Dilleri Profesörü olarak atandı ve burada 40 yıl boyunca araştırmalar yaptı. İsrail istihbaratı MOSSAD'ın Vambery'in yolunda gittiğini söyleyen Halevy, Vambery ile ilgili şimdiye kadar bilinmeyen bir gerçeği de açıklamış oldu. Vambery'in dört kez din değiştirdiğini ve akademik çalışmalarıyla eş zamanlı olarak hem Osmanlı hem de İngiliz istihbaratı görevlerini yürüttüğünü söyleyen Halevy, Vambery'in sadece İngilizlere istihbarat sağlamakla kalmadığını aynı zamanda Rusların Orta Asya'daki İngiliz menfaatlerine yönelik tehdidine karşı çalışmalar yaptığını belirtti.

HERZL'İ SULTAN'LA GÖRÜŞTÜRDÜ YÜKLÜ MİKTARDA PARA ALDI
Vambery'in bilgi toplayan ve onları anında kullanıma sokan bir ajan prototipi olduğunu kaydeden Halevy, Vambery'nin ikili oynayan bir casus değil, farklı konularda farklı hareket eden biri olduğunu kaydetti. Halevy'e göre Siyonizm'in kurucusu Theodor Herzl'i Sultan 2. Abdülhamit ile görüştüren kişi de Vambery'ydi. Herlz, Vambery'e Sultan Abdülhamit ile görüştürmesi için yardım istediğinde, Vambery yardımı için yüklü miktarda bir para alıyor. Vambery'in Sultan Abdülhamit ile görüştürdüğü Theodor Herlz istediğini alamadı.

MOSSAD'IN ROL MODELİ
Vambrey'in gelecek nesiller için bir model olduğunu belirten Halevy, Vambery'in genellikle hedef seçtiklerinin dinindenmiş gibi kendisini gösterdiğini ve bu şekilde onların güven ve saygısını kazandığını söyledi. Havely, Vambery'in, kendisinin yolunda giden istihbaratçılardan farkını şöyle açıkladı: “O, onun (Vambery) yolunda gidenlerden bir konuda ayrıldı. Genellikle desteklediği hiçbir davaya gerçekte sadık olmadı. Onun tek davası, olabildiğinde para toplayabilmekti.”


Kaynak: haber5
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk Türk'ü Tanrı Türk'ü Korusun!!!
alper_bozkurd
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 23« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2009, 22:00:10 »

Artık bu işin cidden tadı kaçtı. Her geçen gün Türklüğe, Turan'a hizmetleri geçmiş kişileri siyonist gösterme çabalarına artık dur demek gerekir. Büyük bir oyun içindeyiz. Ve bizler bu oyuna asla gelmemeliyiz. Türkçüler ve Turancılar üzerinde oynanan bu oyunlara özellikle dikkat etmeliyiz. Siyonist olmayan neredeyse Türkçü kalmadı (!) Dünü unutan bizler veya başkaları lütfen artık kendimizi ve birbirimizi eleştirmeyelim. Bugün gelinen nokta da düşman bellidir. Dün komünizm olan bu tehlike bugün demokrasi ve kapitalizmdir. Onun için amaca giden her yolun tekrardan mübah olma zamanı gelmiştir.

Türk Türk'ü Tanrı Türk'ü Korusun!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk Türk'ü Tanrı Türk'ü Korusun!!!
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2009, 22:56:57 »

 Irktas adamin ilk mossad ajani oldugunu aciklayan ,eski mossad direktörü Burada sasilacak bir durum yok Turancilik yapmak bir yahudiyemi kalmis? Tabiki yaratilisi ve cikari geregi,para kazanmak icin yapmistir ne yaptiysa. Osmanli imparatorlugunu yikan,bu yahudi devsirmesi mossad ajanlari,onlarin isbirlikcileri,enver pasanin,ittihak terakki partisinden baskasi degil. Yere göge sigdiramadiginiz enver pasanin,ittihat terakki partisinde,mason olmayan tek bir milletvekili gösterebilirmisiniz? AtaTürk o partiden istifa etmemis olsaydi,Türkiye adinda bir devletin,hayalini bile kurmak mümkün olmazdi. O zamanin,ittihat teakkisi ne ise,simdiki AKP´de odur. Bir farkla.enver pasanin partisinin vekilleri,mason olduklarini gizlemiyorlardi,AKPliler ise,gizliyorlar. Bugün AKPlilerin partisini masonlarin kurdugunu bilmemek büyük eksikliktir. Enver pasaya hayran soydaslarimizin olmasi,dogrulari yazmamiza engel degil. Herkes bildigini söylesin tartisalim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
alper_bozkurd
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 23« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2009, 23:23:59 »

Sayın Tien San; Öncelikle bu adam dediğiniz kişi bizlere ilk Turancılığı yayan kişidir. Zannedersem; Atsız Ata'nın ve Ziya Gökalp gibi Türkçülerin bu adam dediğiniz kişiden esinlendiğini benim gibi biliyorsunuzdur. Ben şahsen çıkarmış olduğu eserlerden esinlenenlerdenim. Macar Turan Cemiyetinin onursal başkanı olan ve aynı zamanda 1911 yılında kurulan Türk Ocaklarının esinlendiği bir kişiye mason yakıştırılması yapılıp ve Mossad ajanı denmesi acaba neden şimdi şu günlerde dile getirilmiştir? 1910 yılllarına döndüğümüzde acaba Butapeşte'de okuyan Türkler daha sonra hangi görevlere gelmişlerdir? Osmanlının son zamanlarda ve Cumhuriyetin ilk yıllarında vatana dönen bu kişileri Başbuğumuz hangi makamlara getirmiştir?

2.Dünya Savaşı döneminde Macaristan Başbakanlığı görevinde de bulunan ve Hitler'in verdiği sözü tutmaması üzerine intihar eden Pal Teleki, 1900'lü yılların başında çıkardığı Turan isimli dergide, “Hareketimizin adı Turan'dır, amaç, kardeş ülkeleri bir ülkü etrafında birleştirmektir” diyordu. Teleki, Turancılığın kendilerinin öncülüğünde Macaristan'dan Japonya'ya kadar uzanacağı görüşünü de savunuyordu. Macar Turan Cemiyeti de yayınladığı bir bildiride benzer görüşleri dile getiriyordu: “Cemiyetimiz, en önemli ödevlerinden biri olarak kardeş uluslar arasında birliği sağlamayı görür. Turancılığın, yani Macar olmanın birincil ödevi bu. Turan ülküsünü öğrenen ve bunu yaygınlaştıran herkes, gelecekteki Büyük Macaristan'ın sınırını genişletiyor ve güçlendiriyor demektir. Bize düşen tarihî görev, Turan uluslarının düşünsel ve ekonomik lideri olmaktır. Zira asırlarca bütün Turan ulusları uyurken Macarlar uyanık durmuşlardır.”

Mesela yahudi dediğiniz fakat yahudi olmayan musevi olan Macar şairlerden; Arpad Zemplenyi'nin şu şiiri, buna tipik bir örnektir. “Çağlar bizi öğütüyor ve biz iz bırakmadan kayboluyoruz / Turan! Turan! / Sahte bir neşenin şöleninde ama boğucu bir ümitsizlik içindeyiz / Turan! Turan! / Geç veya erken gelen, talihsiz haberlerle kederleniyoruz / Turan! Turan!

Bu şiir size Ziya Gökalp'in uslübunu hatırlatmıyor mu?

Gelelim konunun üzerine; bütün dünyaca ve Turan ellerinceTurancılığın  fikir babası olarak kabul edilen Vambery' i ne kadar tanıdığınızı merak etmekteyim? Turan Orduları Başkumandanı Enver Paşa'nın vekilllerinin mason olmasından bahsederek Enver Paşa'nın da mason olduğunu ima ederek yaklaşımlarda bulunmanız, hiçbirimizin yapamadağı bir şeyi yapmış olan Turan Orduları Başkumandanı Enver Paşa'yı savunulması kadar doğal bir şey olamaz.

Turancılık yapmak bir yahudiye mi kalmış sözünüz ise; acaba biz şu an Turancılık diyor isek adına bunu kimden öğrenmişiz?

Saygılarımla;
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk Türk'ü Tanrı Türk'ü Korusun!!!
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2009, 23:47:22 »

 Sayin Alper Bozkurt irktasim Turanciligin fikir babasinin bir yahudi olmasi midemi bulandirdi,üzüldüm,hosuma gitmedi acikcasi. Ayni Atsiz ataninda,emile durheimden,kopya ettigini okudugumda,ne kadar üzüldüysem ,o kadar üzüldüm. Ben kendi adima irkciligi okuyarak degil,yasiyarak ögrendim. Bulundugum ülke geregi,savasmaktan okumaya zaman bulamadim. Hapis yatarken,Atsiz atanin kitabini istedim,savci müsade etmedi,okumak imkanim olmadi. Simdi herkes milliyetciligin fransiz ihtilalinden sonra moda oldugunu yazar cizer. Ben kana kan savasirken,fransizlarin varligindan bile haberim yoktu. Ilkokul haric,fazla okumayada sansim olmadi. Ne bulduysam onu okudum. AtaTürkten baska kimsenin etkisinde kalmadim. Benim Turanciligi,yahudi devsirmesinden,ittihat terakki gibi yahudi usaklarindan,ögrenmeye ihtiyacim yok. Onlarin ögrettigi Turanciligida kabul etmiyorum. Turanciligi ögreneceksem,Mete hani, Bilge kagani,Attilayi,okumayi tercih ederim. Ibirlikci enver pasanin Turanciligi,milleti götürür,sevre teslim eder. Etmedimi sonucta? Ben neticeye bakarim haticeye degil .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
alper_bozkurd
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 23« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2009, 23:58:36 »

Sayın Tien San; daha önce de belirttiğim gibi Vambery yahudi değil Macaristanlı bir Musevidir. İkincisi ise sizin bulunduğunuz ortama saygı duyarım. Ancak okumadığınıza ve yaşayarak öğrenmeniz de takdire şair bir durumdur. Onun içindir ki; okumadığınız için Vambry ve Enver Paşa'yı da bulunduğu ortamlara göre değerlendirir isek; okumadan böyle karar vermeniz biraz önyargı gibi olmuyor mu? Turan Irkından olmayan Fransız tarihçi Léon Cahun'ün Asya Tarihine Giriş Türkler ve Moğollar adlı kitabı zamanında Türklerin Kuran- Kerim'i nitelendirmesini almış; fakat günümüzde pek bilinmemektedir. Bu da acı bir durumdur. Nedeni ise günümüz Türkçülerinin Fransız olduğu için bu kitabı öne çıkarmamaları olmuştur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk Türk'ü Tanrı Türk'ü Korusun!!!
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2009, 00:12:55 »

Simdi oldu degerli irktasim,yahudi degilse,memnuniyet verici bir durumdur. Enver pasa ile ilgili,bircok kitap okudum,en son su cilgin Türkler kitabinda,hakkinda pek iyi seyler söylenmiyor. Kurtulus savasina katkisi olmadigida,herkesin malumu. Sonucta,vahdettinin damadi,damat feritin bacanagi olmasi,bana bazi fikirler veriyor Kazim karabekirin yazdigi kitaplari okudum Meclis tutanalarini vesaire 12 adalarin italyanlara teslim edildiginde,kazim karabekirin mecliste milletvekillerine hitaben,hani nerde kaldi sizin masonlugunuz,12 adalari teslim ettiniz diyerek isyan ettigi yaziyordu tutanaklarda Neyse andam saygilar bozkurt selamlarimla esenkal.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çepni77
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 130Site
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2009, 00:28:05 »

Sayın Alper bozkurd
Hangi kaynağa dayanaraktan yazdınız bilmiyorum ama okudum alman kaynaklarında Vambery nin musevi değil yarı yahudi (ibrani kökenli) yarı macar olmasıdır. Tuhafıma giden bir olay Mohiz Coheninde yahudi asıllı olup Turan fikriyatını öne atmıştır JönTürk hareketinde. Sakın bu Türkleri orta Asyaya yönlendiripte kutsal topraklara hakim olmak için kurulan bir oyun olmasın, İsraili kurmak için! Tuhafıma giden bir devşirmenin ırki bir fikriyata nasıl yönlendiğidir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
türkistvanbela
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6


Hunlar arıyor


Site
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2010, 13:33:30 »

Ben Mossad Vambery arasındaki ilişkinin herhangi bir kanıt görmek.
Onun yakınları arıyor biliyorum. Ben kitabını okudum. Müslüman arkadaşlarım aşk yazdı. kölelik Reddedildi.
Türk yetkililer tarafından Bilgilendirilmiş.
Ingilizce faiz. Türk faiz.
Bilimler Akademisi Macar Müslüman arkadaşım Vámbéry çalışır. 1900 Öncesi srail değildi.
Hiçbir paralel vardı.
Atatürk değildi.
Hiçbir özgürlük yoktu.
Buhara Müslümanları köpek banyo su içti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk István Béla
Hunların Kalıntıları
Ayazkan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 78« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2010, 20:16:15 »

ŞEREFSİZLER EN BÜYÜK TURANCILARDAN BİRİNİ DAHA SİYONİST YAPTI.

Bana sorarsan adam bariz siyonist bunda alınacak gücenecek ne var?

Hem biz burda kişileri değil Fikri savunuculuk yapıyoruz.
Yahudiler uyanık millettir.
Demek ki zamanında böyle bir oluşum olabileceğini önceden kestirip çakallığa vurmuşlar güya biz önayak olduk demeye getiriyorlar.

Bunlar boş işler kandaşlarım. En güzel cevabı Tien san kandaşım vermiş.

Bu arada şunuda belirtmekte fayda var. Bir olayın içinde yahudilik varsa şunu düşünmek gerek!

"Yahudiye gereğinden fazla yaklaşırsan s.ker, gereğinden fazla uzaklaşırsan vurur!"

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Maymundan mı? geldiniz yoksa Adem'den mi? bilinmez ama bizim geldiğimiz yer belli...  KÖKBÖRÜ!
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.226 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.