Şerefname'de k.rtler hakkında
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Temmuz 2020, 20:57:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şerefname'de k.rtler hakkında  (Okunma Sayısı 2906 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Boz Atlı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4« : 26 Ekim 2011, 03:22:14 »

Şerefname, k.rt tarihini anlattığını iddaa eden ama k.rtlerin tarihi olmadığı için, daha çok İslam tarihini anlatan 16.yy'da yazılmış bir kitaptır. Şerefhan isimli meczup bakın kendi ulusu hakkında neler anlatmış kitabında:

"Son derece onurlu ve mağrurdurlar; bu konuda o kadar aşırı giderler ki, dağlarda ve ovalarda açıkça yol keserler, gasp ve hırsızlık yaparlar, aniden saldırıya geçerler. Bu, son derece büyük bir cüret ve nadir rastlanılan bir cesaret ister. Bu kibar ve seçkin sıfatları elde etmek uğruna birbirlerini yok ederler. Başkalarının verdikleriyle sürdürülecek değersiz bir hayat elde uğrunda namertlere avuç açmamak ve iyilik, yardım isteyerek eğilmemek için canlarını tehlikelere ve vartalara atarlar. İşlerinin sonuçlarını çoğunlukla, hatta hiç düşünmezler. Bu yüzden dünyanın genel gidişatından ve önemli meselerinden uzak kalırlar. Hatta çoğu zaman bu işlere ve meselelere önem bile vermezler. Birbirlerinin sözüne uymazlar, aralarında ittifak ve işbirliği yoktur. Aralarında genel olarak emrine uyulacak ve yargısı uygulanacak bir kimse bulunmadığı için çoğu kan döker, güvenlik ve düzen kurallarını çiğnerler. En ufak ve önemsiz nedenlerle ayaklanarak, önemsiz hatalar ve küçük suçlar yüzünden büyük suçlar işlerler. Sonra bir kişinin öldürülmesi karşılığında diyet kabul ederler. Bu diyet, ya bir kızdır veya bir at ya da bir keçidir. El, ayak ve diş küçük organların diyetlerine ise aldırmazlar. Hz. Muhammed'in peygamberlik sünneti gereğince dört özgür kadınla evlenmeyi mübah görürler, sonra güçleri yettikçe bunlara dört de cariye eklerler. Böylece yüce Allah'ın izniyle üreyip kısa zamanda çoğalırlar. Aralarında öldürme yaygın olmasaydı, soylarının ve nesillerinin çoğalmasından dolayı yalnız İran topraklarında değil, belki de dünyanın her tarafında kıtlık ve yokluk yayılacaktı.

Kürtler, birbirlerinin sözlerine uymazlar. Aralarında ittifak ve işbirliği yoktur. her biri, dağ doruklarında ve vadi derinliklerinde tek başına ve özgür olarak yaşamayı tercih ederek, keyfince ve münferiden yaşama bayrağını kaldırırlar. Allah'ın birliğini ifade eden Müslümanlıktaki kelime-i şahadetten başka, onları birbirine bağlayan bir bağ yoktur."


Yardım konvoyunu yağmalayanları gördükten sonra, aklıma bu yazı geldi. İşte durum bu. Kendi ulusunun! tarihini yazdığını iddaa eden kişi bakın nasıl bahsediyor. k.rdün tanımı budur. Burdan çıkan anlamları artık siz düşünün. 16.yy ve 21.yy arada fark var mı? Ya da 10.yy?

Kaynak: Macit Gürbüz - Kürtleşen Türkler, S.86-87
            Şerefhan - Şerefname, Arapça'dan çeviren: M. Emin Bozarslan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2012, 17:36:26 »

Bu tam bir komedi yahu, okuyunca sesli sesli güldüm.))
Bu kürtler de buna bizi anlatan ilk eser der. Gerçekten de esermiş:))

En çok da buraya güldüm: "Son derece onurlu ve mağrurdurlar; bu konuda o kadar aşırı giderler ki, dağlarda ve ovalarda açıkça yol keserler, gasp ve hırsızlık yaparlar, aniden saldırıya geçerler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2012, 19:20:51 »

Bizde bir atasözü vardir .  " cingene kendini överken sirkatin söylermis " Bu konuda tam kürt cingenlerine uygun olmus . Kendilerini överken nasil lanetli ve asagilik olduklarini anlatiyorlar . Bunuda bir marifet zannederek . Gercekte ise bu övündükleri vasiflari hasimlarimiza hakaret etmek amaci ile kullaniyoruz .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2012, 20:23:06 »

Hahhhaaaaa. Çok güldüm yaaaa. Okadar uğraşmışlar, ancak bu kadar tarih yapabilmişler. Resmen kendilerini aşağılıyorlar. Bu bile onların ne kadar aşağılık olduklarının bir kanıtı. Akşam akşam keyiflendim.Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.243 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.