Sefil adam Said Kürdi (Nursi) 'nin Peygamberlik çabaları
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Eylül 2020, 05:03:37


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sefil adam Said Kürdi (Nursi) 'nin Peygamberlik çabaları  (Okunma Sayısı 7275 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 13 Ekim 2011, 19:17:10 »Said-i Nursinin Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki yaşamı, Kürt isyanlarıyla ve cumhuriyet rejimini İslamcı/hilafetçi bir yapıya dönüştürme girişimleriyle iç içe geçerken, sürgün mahkeme-ceza sarmalından kurtulamaz.

1932de tutuklandı, 1934te Ispartaya sürüldü. 1935te Eskişehirde 11 ay hapse mahkûm oldu. 1936da Kastamonuya sürüldü.

Kastamonuda yedi yıl kalan Said-i Nursi, yörenin zenginlerinden Taşköprülü Sadık Demireller (1902-1979) ile birlikte yaşadı. "Miralay Sadık Bey" diye de anılan bu yeni "talebe" onun parasal destekçisi oldu; yemeğini yaptı, hatta ayaklarını da yıkadı.

Sürgünde yaşadığı ev giderek bir merkez oldu. Ünü ve etkisi giderek yayıldı. İbrahim Fakazlının anlattıkları bu etkiye iyi bir örnek oluşturmaktadır:

"İkinci Cihan savaşında ihtiyat askeri iken bir gece rüyamda karargâh çadırında oturuyorduk. O sırada askerler bana dediler ki, Peygamber Efendimiz (a.s.m.) karargâhımıza geldi. …Birden karşımda kendilerini gördüm. Belinde yerlere değen kılıç, başında o zamana kadar hiç görmediğim uzun bir sarık, ayağında normal bir şalvar, üzerinde göğsü açık bir gömlek, çok nurani sakalsız, bıyıklı bir zat. Ağlayarak kendimi ayaklarına attım."

Böylece rüyada da olsa, peygamberin fiziksel tarifini yapan Fakazlı, daha sonra Kastamonuya gittiğini ve rüyasında gördüklerinin benzerini yaşadığını anlatmaktadır. Rüyaya inancın hiç kimseye bir zararı yoktur, ama başka kişiler üstünde egemenlik kurmak için kullanılması ya da kullandırılması daha sonra örnekleriyle göreceğimiz gibi, kişisel ve toplumsal zararlara yol açabilmektedir. İbrahim Fakazlının rüyasına dönelim:

"Zira ben üstadımızı görür görmez, askerde gördüğüm rüya gözümün önüne geldi. Rüyada Peygamber Efendimizi aynı sarık, aynı kıyafet ve aynı endam ve nuraniyet içinde görmüştüm. Bunun için şaşkın ve perişan bir halde ağlayarak Üstadın mübarek ayaklarına kapanmışım, Ancak gelebildim diyemiyordum."
Said-i Nursi bağlılarının rüyaları kendi yaşamlarını etkilemekle kalmaz aynı zamanda adaletin yerine getirilmesinde de ana etken olur. T.C. yargıçlarından Ab-durrahman Şeref, gördüğü rüyanın etkisiyle nasıl mahkeme kararı verdiğini anlatarak ilginç bir örnek oluşturmaktadır:

"1- Ben Said-i Nursinin Tefrikaya düşmeyin. Birleşin, vahdette kuvvet var, nitekim üç ayrı elif üç eder. Yan yana gelirse (111) eder teşbihini çok beğenir, hemen her yeri düştükçe söylerdim…

2-Kararın yazılması sırasında rüyamda İmam-ı Gazali Hazretlerini gördüm, Kararını okudum ve çok beğendim dedi.

3-Rüyamda celalüddini Suyuti Hazretlerini gördüm. Elinden öptüm, alnımdan öptü …

4-Rüyamda Hazret-i Aliyi gördüm, Bana yardım etmiyorsunuz dedim. Harp kıyafeti içerisinde idi, gülümsedi. Yardım ediyoruz, ediyoruz… dedi…"
Yargıç dava kararını rüyasında bağlamaya kararlıdır ama uygun bir gerekçe yaratmak için rüyasından bir   süre daha yararlanmak ve davayı buna göre sonuçlandırmak gereksinimin duymaktadır.

"5- Rüyamda Ali Himmet Berkiyi gördüm. 28 buraya gel dedi. Koşarak gittim, eğil dedi. Eğildim. Sağ göğsüme bir madalya taktı. Bu nedir efendim? dedim. Cevap verdi: Gerekçeli olarak yazdığınız bir karardan dolayı… Uyandım. Ve, derhal rüyamı yazdım."

Yargıç Abdurrahman Şerefin Hz. Peygamberi gördüğü son rüyası mahkeme kararını bağlar....
Said-i Nursinin olabileceklere işaret eden sözleri de varislik yaklaşımı aydınlatmaktadır. O, daha önceleri, kendisini mahkûm edecek olan yargıçlardan ve devlet yöneticilerinden öcünün nasıl alınacağını belirtiyordu:

"Beni öldürdükten sonra yaşayamayacaksınız! Kahhar bir el ile, cennetiniz ve mahbubunuz olan dünyadan tardedilip ebedî zulümata çabuk atılacaksınız! Arkamdan, pek çabuk sizin Nem-rudlaşmış reisleriniz gebertilecek, yanıma gönderilecek. Ben de huzur-u İlahîde yakalarını tutacağım. Adalet-i İlahiye, onları esfel-i safiline atmakla intikamımı alacağım!"
Said-i Nursinin hoşgörüsü yoktur. Düşmanı olarak bellediği kişileri beyinlerini bomba ile dağıtmakla tehdit eder:

"Ey din ve âhiretini dünyaya satan bedbahtlar! Yaşamanızı isterseniz, bana ilişmeyiniz! İlişseniz, intikamım muzaaf (katmerli) bir surette sizden alınacağını biliniz, titreyiniz!
 Ben rahmet-i İlahîden ümid ederim ki: Mevtim, hayatımdan ziyade dine hizmet edecek ve ölümüm başınızda bomba gibi patlayıp başınızı dağıtacak!

Cesaretiniz varsa ilişiniz!

Yapacağınız varsa, göreceğiniz de var!"

(Meczup Yaratmak, UDY, 3. Basım, 2007)    
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2011, 19:20:31 »Abdülhamit Han; " Atın şu deliyi Tımarhaneye!"

Kürt Said ve Abdülhamit Han

Said-i Nursi 1907 yılında İstanbul'a gelerek Abdülhamit Han'a hitaben bir dilekçe yazar ve saraya verir. Dilekçede kullandığı ad "molla Said-i Meşhur"dur.

Dilekçenin içeriğinde kürdistan(!) da eğitimin Türkçe yapıldığını, kendisinin buna karşı olduğunu ve kürdistanda(!) kürtçe eğitim yapılması için üç okul açılmasını talep etmektedir.

Bu dilekçeden sonra Said-i Nursi (namı diger Said-i Kürdi) Abdulhamit han tarafından müşahade için Toptaşı Akıl hastanesine gönderilmiş ve bir süre orada tutulmuştur. Yani Abdulhamit tarafından tımarhaneye gönderilmiştir.

Ve bu olayı daha sonra yazılarında kendisi şöyle açıklamıştır:

“Nasılki zaman-ı istibdatta tımarhaneye düştüm, divanelerin hükmüne konuldum, eğer müdahaneye, kelbi tabassusa, şahsi menfaat için umumi menfaatı feda alan aklın icabı ise, ben divaneligi kabul ettim.Şahit olunuz ki böyle akıldan istifa ediyorum. Ey Kürtler tımarhaneyi bunun için kabul ettim. Kürtlüğü lekedar etmemek için irade-i padişahiyi, maaşını, ihsan-i şahaneyi kabul etmedim.”

Dikkatinizi çekerim, şizofren Sait diyor ki, Padişah bana maaş teklif etti, Kürdistan için ihsanı şahaneyi kabul etmedim, tımarhaneyi kabul ettim. Şizofren Sait’in Kürdistan aşkı işte bu kadar büyüktür, her türlü maddi ihsanın ötesinde..

Bu arada Kürd Sait, kendi kitabında Kırgız Türklerini Ve Moğolları “Yecüc-Mecuc” olarak göstermiştir. Onları aşağılamıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2011, 19:34:36 »

 Tesadüf bu ki şu an şizofreni konusunu çalışıyordum,uygulamalı örneğini de gördüm Gülümseme Nihal Atsız ın k.rt saitle ilgili güzel bir tespiti var. O kadar da saf bir deli değil bu tam çakal. Türk kökenli müritleriyle daha yakından ilgilenir. Bunlara gece gündüz sözde risalelerini yazdırmakla meşgul eder,davasına daha çok müdahil etmeye çalışır. Ve bu uğurda işkence çekmeyi erdem gibi gösterir,dünyadaki herşeyden uzaklaştırmaya çalışır. Evlilik de bunlardan biri. Aaaa,tanıdık geldi dimi? Evlenmeyen Türk ne yapmaz? Çocuk. Dağdaki bunlardan haberi bile olmayan k.rt ne yapar? Ürer,yavrular ve çoğalır. Ah saf milletim,özünü unutup sapıkların peşinden sürüklenmeye devam et. Hala bu sapığın milyonlarca müridi var,fetoşcanların daha radikal bir kolu k.rt saitciler,yazıcılar denir. Bir sohbetine gitseniz gülmekten altınıza edersiniz. Bir de ciddi ciddi inananları görünce...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2011, 19:37:10 »

"Bedîüzzaman Saîd-i Kürdî

Kürt Said’in tam bir Kürt milliyetçisi olduğunun bu yazıdan daha kesin bir tanığı olamaz. Böyle olmayıp da, yalnız geri kalmış Kürtleri kalıkındırmak amacı gütseydi, onlara “Bilgi sahibi olun” demekle yetinir, medeni ve ebedî Türkçe dururken, millî dil diye kaba ve iptidaî Kürtçeyi tavsiye etmezdi. Meşrutiyetin memlekette yaptığı sarsıntıdan ve otoritenin zaruri gevşemesinden faydalanarak, Türkiye’yi parçalamak ve kendi cemaat gayelerini gerçekleştirmek isteyen Hıristiyan tebaalar gibi, bu müslüman kardeş de İmparatorluğun bütün yükünü ve çilesini çekmiş olan Türkleri vurmaya çalışıyor. Kendilerine tarih ve şeref uydurmak ihtiyacında olan bütün iptidaî cemaatler gibi, roman kahramanı olan Zâloğlu Rüstem’i ve ancak anası Kürt olan Selâhaddin Eyyubî’yi Kürt kahramanı diye ileri sürüyor. Kürtlerin mevhum meziyetlerinden bahsediyor. Kısacası, onlara devlet kurdurmaya çalışıyor. Tabiî devletin buna müsaade etmeyeceğini anladıktan sonra, Saîd-i Kürd-î adını Saîd-i Nursî yaparak ve Nur risaleleri diye cehlin ve taassubun örneği olan karalamalar düzerek, bir din mürşidi gibi ortaya çıkmaya başarıyor.

Bizim için şaşılacak nokta, onun şu veya bu davranışı değil, onbinlerce, belki yüzbinlerce gafil Türk’ün, bu cahil Kürd’ün arkasından gitmesi, onun cahilâne ve hâinâne öğütlerine körü-körüne boyun eğmesidir.

Şimdi bu gafil Türklere hitap etmek istiyorum:

Siz, Türk ve Müslüman mısınız? Türkseniz, hangi sebeple cahil bir Kürdün ardından gidiyor, onun telkinleriyle kendi ırkınızı, kendi dilinizi hor görüyorsunuz? Aranızda “Türkçe de dil mi?” diyen ahmaklar, resmî dilin Arapça olmasını isteyen hainler var. Siz ne biçim Müslümansınız ki, cahil bir Kürd’ün telkini ile evlenmeyi lanetliyor, dinsiz çocuklar yetişir de günaha gireriz diye bekâr kalmaya azmediyorsunuz? Putperest olduğunuzun farkında değil misiniz? Bir cahil Kürd’ün sakalını, tırnaklarını, abdest aldığı suyukutsal emanetler gibi saklamak hangi Müslümanlığın, hangi insanlığın, hangi temizlik kaidesinin, hangi şuurun işidir? Uyanın! Radyoyu melekle açıklamaya kalkan bir budalanın müridi olarak eşe dosta, dosta düşmana karşı gülünç olmayın. Müslümanlık, temeli atılmış, büyük bilginlerini yetiştirmiş, tedvin olunmuş bir dindir. Onun yeni baştan açıklanması için Kürt Said gibi maskaralara ihtiyaç yoktur.

Bana bu yazıyı yazdıran, Trabzon’dan yollanan acayip bir nesne oldu. Çok küçük boyda, 8 yapraklık bir broşür olan bu nesne, hangi basımevinde basıldığı belli olmayan bir Said-i Kürd-î reklamıdır. Gönderen, O. Nuri Kurt adında tanımadığım birisidir. İçinde Kürt Said’in sayıklamalarından parçalar var. İkinci yaprağın ikinci yüzündeki şu hezeyana bakın:

“Aziz, sıddık kardeşlerim:

Siz kat’î biliniz ki, risâle-i nur şakirtlerinin meşgul oldukları vazife rûy-i zemindeki en muazzam mesâilden daha büyüktür.”

Evet! Sizin vazifeniz cidden büyüktür. Haçlıların, bozuk iradenin, azınlık ihanetlerinin yıkamadığı Türkiye’yi cehaletiniz, gafletiniz ve hamakatinizle yıkacaksınız. Türklüğü inkâr ederek, şeriati Anayasa ve Medenî Kanun durumuna getirerek, evlenmiyerek, yalnız kalan kadınları evlere tıkarak, eski yazıyı getirip Arapçayı resmi dil yaparak, İslâmiyetten önceki tarihimizi küfürdür diye kitaplardan kazıyarak Türklüğü yıkacaksınız. Bunu yaparken, ölü Stalin’le, sağ Makaryos’un müttefiki olduğunuzun asla farkında olmıyacaksınız. Müslüman geçindiğiniz halde Peygamber’in “Evlenip çoğalınız” anlamındaki hadîsini hiçe sayarak, Kürt Said’in evlenmemek hususundaki hezeyanlarına baş eğmekle kimin ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında olmıyacak kadar acınacak yaratıklarsınız.

Neymiş o sizin meşgul olduğunuz büyük vazife? Bir odaya kapanıp Kürt Said’in hezeyanlarını okuyarak kendinizden geçmek mi? Bu zavallı ve gülünç halinizle siz, aslında ruhî tababetin ve marazî ruhiyatın konusu olabilirsiniz. Kendisi genç ve güzel bir kadın olduğu halde, ihtiyar, çirkin ve kör bir zenci ile evlenen Amerikalı artist gibi anormal zevk sahipleri dünyada seyrek görülen nesne değildir. Sizinki de kendi içinizde kalsa, Türklüğün aleyhine yönelmese, belki böyle sayılabilir. Fakat Cennet va’di ile gafilleri avlıyor, onların milli duygusunu yıkıyor ve Türklükten ayırıyorsunuz. Araplarla aramızda bir dâva oldu mu, mutlaka Arapları haklı buluyorsunuz. Türk – Arap savaşı olursa, “Din kardeşime silâh çekmem” diyorsunuz.

İşte, sizin üstadınızın kimliğini kendi yazısıyla gösterdim. Onun bir Kürt milliyetçisi olduğu apaçık ortaya çıktı. Bu açıklamadan sonra, gerçeği kabul edip de Türklüğe dönerseniz, hoş… Yine eski sapıklıkta inat ederseniz, sizin vicdanınızdan şüphe etmeli…"

H. Nihal Atsız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kürşad_1977
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2011, 22:24:36 »

orospu dölü bir kürt piçi için bu kadar konuşmaya değmez.başımızda onun yolundan giden ermeni dönmesi fetullah gülen terör örgütü diye bir örgüt varken kürt said köpeğini düşünmeyin.bazı Türklerinde peşinden gittiği bu ermeni dönmesi fetullah köpeğinden nasıl kurtulacağız onu paylaşın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2011, 19:10:23 »

kürşad_1977,

Fetullah Gülen Terör örgütü kimden ilham alıyor sanıyorsun... Biz sanki laf olsun diye bunları paylaşıyoruz. Madem öyle o zaman Fetullah Gülen ile ilgili bilgileri paylaşta milletimiz bilinçlensin!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2011, 21:02:47 »

 Fetoşcan k.rt saitin bir üst modelidir. Zaten örgüt evlerinde de kitapları beraber bulunur. Kuran ı Kerim i mealinden okuyup aydınlanmak isteyen müslüman Türk gencinin önüne geçerek k.rt saitin hezeyanlarını okuturlar. Ama saitçilerin yazıcılar kolu biraz daha radikal kaldığı için bunlar fetoşcukları pek sevmezler. Bunlar da o gerici terör örgütlerinin daha marjinal versiyonları oldukları için sayıları da azdır. Ama genel olarak evet,yoktur birbirinden farkları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
kürşad_1977
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2011, 00:36:40 »

fettoşla ilgili söylenecek en önemli bilgi bu pezevengin babasının ermeni olmasıdır.tehcir olayından sonra müslümanmış gibi gizlenen binlerce ermeniden biride o.otağda bu alçağın gerçek yüzü ve soyu ile ilgili bir yazı yoksa ben hazırlayıp yayınlayabilirim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kürşad_1977
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2011, 00:39:38 »

ayrıca yazı biçimin çok saldırgan,zaten kimden aldığını ben yazmıştım iletimde, hava yapıp tekrarlamana gerek yok.kandaşlarınıza cevap yazarken biraz daha dikkatli olun bence.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2011, 00:55:45 »

Burada niyetimiz insanlara hava atmak değildir. Siz öyle anladıysanız o kendi sorununuzdur. Siz, benim hatalarımı arayacağınıza öncelikle Türkçenize dikkat ediniz, zira Türkçü bir otağda bu şekilde yazmanız size yakışmıyor.

Bunlarda daha önce Fetullah Gülen ile ilgili açılmış bazı konular;

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu-savascilardan-makaleler/fethullah-gulen-dosyasi/


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turklugun-dost-ve-dusmanlari/almanya-kanal-7-int%27in-yayin-ruhsatini-iptal-etti/


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu%27nun-gunceli/fethullah-gulen%27e-isyan-etti/


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turklugun-dost-ve-dusmanlari/ozbekistan%27dan-gulen-cemaatine-2-buyuk-darbe/


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turklugun-dost-ve-dusmanlari/ihsan-dogramaci-ve-fettullah-gulen8207/


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu-ogreti/imamin-ordulari-kitap/10/
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.