SAYIN GK BAŞKANIM, AMACINIZ NEDİR, NE YAPMAK NİYETİNDESİNİZ?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Ağustos 2020, 16:22:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: SAYIN GK BAŞKANIM, AMACINIZ NEDİR, NE YAPMAK NİYETİNDESİNİZ?  (Okunma Sayısı 5078 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.463


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 30 Mayıs 2014, 22:25:58 »

Türk ordularının gerçek Başkomutanı olan Bozkurt, sayın Necdet Özel!

Güney doğu denen o mezbelede Türk askerinin düştüğü durumu görüyoruz, diyoruz ki bunları görmüyormusunuz, görüyorsanız hiç mi vicdanınız sızlamıyor, bunları gördüğünüzde geceleri rahat uyuyarak çocuklarınızın gözüne bakabiliyormusunuz, biliyoruz ki bazı asker eşleri komutanlardan daha yiğit, asker çocukları babalarından daha mert,

Baş komutanım biliyorum ki bu yazıdan haberiniz olacak ve okuyacaksınız, sizden bir Mehmetçik olarak ricamdır, mahkemeye vermeden evvel basına bu konuda bir cevap verin lütfen!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2014, 22:46:15 »

İkide bir yazıp yazıp siliyorum sinirimden. İlk defa ölçüyü ayarlayamıyorum. Sırf mesleğinden dolayı, askerliğe saygımdan dolayı . Yoksa bizde yazacak şey çok da lafların altından kalkamaz diye.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2014, 23:12:09 »

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da izlediği Efes-2014 Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nın Milli Gözlemci Programı'nın ardından söz alan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel,

"Yaşadığımız çağda ülkeler askeri yaptırımlardan çok politik ve ekonomik yaptırımların tehdidi altında bulunmakta. Sosyal medya ve enformasyonla şekillenen renkli değişim ve mevsim devrimlerine maruz bırakılmaktadır. Ekonomik manipülasyonlar, ülke için dini etnik istismar en önemli tehditi oluşturmaktadır. Bugün ülkeler askeri tehditle değil, güvenliğe doğrudan etkisi olan ekonomik sosyal tehditle karşı karşı karşıyadır" dedi.

Orgeneral Özel, "TSK iki yılda bir fiili ve atışlı olmak üzere geniş katılımlı yaptığı Efes 2014 tatbikatını birlikte izledik. Jenerik taktik bir senaryoya dayandırılan fiili süresi 3 haftadır devam eden tatbikat, kara deniz ve hava kuvvetleri ile jandarma, sahil güvenlik ve özel kuvvetlerin işbirliğiyle yapıldı" dedi. Tatbikatın başarıyla icra edildiğini belirten Orgeneral Nevdet Özel, şunları söyledi:

"Bu tatbikatın hedefine ulaştığını görmekten memnum olduğumu söylemek isterim. Personel sayısı ile silahlarını miktar ve çeşitliliği dikkate alındığı zaman dünyada en büyük milli fiili atışlı bir tatbikat olduğunu söyleyebilirim. TSK daima göreve hazır olduğunu, bugün bu tatbikatla bir kez daha ortaya koydu. 20’nci yüzyılın sonunda 21’inci yüzyılın hemen başında meydana gelen olaylar, uluslararası ilişkileri, ittifakları, tehdit ve güvenlik gibi kavramları temelden sarsmıştır. Önemli boyutta değişime zorlamıştır. Yeni dünya düzeninde konvansiyonel tehdit azalmışsa da terörizim, bölgesel çatışmalar, organize suçlar, kitle imha silahlarının yaygın olarak kullanılma ihtimallerinin ortaya çıkması, gibi çok sayıda tehdit ortaya çıktı. Bu durum devletlerin, ülkelerin kara deniz ve havadan korumalarına esasına dayalı savunmalarında yetersizliklere neden olmuştur. Çünkü 20’nci yüzyıl öncesinin genel silahlı çatışmaya dayalı askeri tehditlerine, meydana gelen yeni küresel gelişmelerin de etkisiyle gözle görülmesi ve mevcut savunma sistemleriyle giderilmesi zor olan askeri, yarı askeri ve askeri olmayan tehditler eklendi. Dost ve düşmanın kesin ayrıldığı, cephesi, yanı ve gelişi belli olan genel savaş teknikleri uygulandığı, tek boyutlu tek yönlü, tespit edilebilir tehdit ortamı, bugün yerini çok değişkenli ve birçok belirsizliği içeren zor bir ortama bırakmıştır. Bu nedenle soğuk savaş dönemi stratejilerinin artık geçersiz kaldığı görüşü güç kazanmaya başlamıştır. Gelinen aşamada asitmetrik kriz ve mücadele yöntemlerini, konvansiyonel karar verme, planlama süreçleriyle kriz yönetim teknikleri, karşılaşılan risk ve tehditlere karşı yeterli olmamaya başlamıştır. Bu durum savunma paradigma ve kavramlarını giderek karmaşık ve çok boyutlu hale getirmiş güvenlik mimarisinde yeni arayışları gündeme taşımıştır."

SOSYAL MEDYA VURGUSU YAPTI

Askeri tedbirlerin ükelerin refahları için yeterli olmadığını dile getiren Orgeneral Özel, bölerini şöyle sürdürdü:

"Uluslararası sisteme olan bu güvensiz ortamı güvenli ortama çevirme çalışmaları statik ve nispeten simetrik olan mücadele yöntemlerinin yerine, güvenliğe dayalı yeni risk ve tehditlerin üstesinden gelecek arayışları hızlandırmıştır. Buradaki güvenlik tanımı ile ülke toprakları kadar, ekonomik menfaatlerin ve refah güvenliği, ülkenin istikrarının korunması, vatandaşların terörizm ve şiddet olaylarına karşı emniyetinin sağlanması gibi yeni anlayışı ifade etmek istiyorum. Bu gelişmeler silahlı kuvvetlerin yeni yeteneklere sahip olma ihtiyacının yanı sıra, güvenliğin askeri boyutuyla birlikte ekonomi, enformasyon, teknoloji ve hukuk alanlarını da ön plana çıkarmıştır. Yakın gelecekte bu alanın daha da gelişeceği, ülkenin tüm imkanlarının değerlendirileceği bir durum kazanacaktır. Nitekim yaşadığımız çağda ülkeler askeri yaptırımlardan çok politik ve ekonomik yaptırımların tehdidi altında bulunmakta. Sosyal medya ve enformasyonla şekillenen renkli değişim ve mevsim devrimlerine maruz bırakılmaktadır. Ekonomik manipülasyonlar, ülke için dini etnik istismar en önemli tehditi oluşturmaktadır. Bugün ülkeler askeri tehditle değil, güvenliğe doğrudan etkisi olan ekonomik sosyal tehditle karşı karşı karşıyadır."

"Öte yandan günümüzün ve yakın geleceğin güvenlik ortamında güvenlik olgusunun sadece güvenlik güçlerinin görevi olmadığı dikkate alınarak ulusal güvenlik stratejisinin günümüz şartlarına göre değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bulunduğumuz coğrafya ve yeni güvenlik ortamı ülkemizin güvenliğinin sağlanmasının yanında, bölgemizin refah ve istikrar düzeyinin artı kılması için TSK’nın caydırıcı gücünü artırarak niteliklere ve güçlü liderlere olan gerekliliğini daha fazla hissettirmektedir. TSK’nın günümüzün risk ve tehdit ortamında ulusal ve uluslararası askeri yükümlülerini yerine getirmesi için barış döneminden itibaren en üst düzeyde eğitilmiş, her ortamda göreve yapabilen görevine odaklanmış nitelikli, disiplinli moral ve motivasyonu yüksek personele, ileri teknoloji harp silah ve sistemleriyle donatılmış, yüksek hareket ve ateş gücüne simetrik ve asimetrik tehditlerin bulunduğu her ortamda görev yapabilecek karşılıklı çalışabilirlik ve kapasitesi yüksek bir kuvvet yapısına sahip olmasını gerektiriyor. Günümüz modern muharebe ortamında her seviyedeki harekatın başarılı olması için birden fazla kuvvetin, hatta bir çok kamu kurum ve kuruluşunun işbirliğine, başka iade ile bütün milli güç unsurlarının imkanlarının birleştirecek müştereklik ve birlikte çalışabilirlik sağlanması zorunluluk hale gelmiştir. İşbirliğini sağlamak, birlikte uzun süreli eğitimlerin sonunda ulaşılacak zorunlu bir süreç olmakla birlikte, olmazsa olmaz bir gereklilik olduğunu düşünüyorum. Bu ihtiyacı karşılamak için TSK’da eğitim ve öğretim harekat eğitim ve önceliklerinde azami müştereklik ve birlikte çalışabilirlik anlayışı kapsamlı yaklaşım doğrultusunda yapılmaktadır."

'BİRLİKLERİMLE GURUR DUYDUM'

Tatbikatı da değerlendiren Orgeneral Necdet Özel, şöyle devam etti:

"20 günü aşkın süredir icra edilen Efes tatbikatına kara, deniz, hava, jandarma, sahil güvenlik, özel kuvvetler komutanlığından ekipler tek bir vücut olarak muharebe etme konusunda ulaştıkları seviyeyi göstermişlerdir. Ulaştıkları bu başarılı seviye için birçok etken sayılabilir, ancak bana göre en önemli üç etken şunlardır; verilen görevi en iyi şekilde başarma azmi, teknolojiyi doğru kullanma ve uygun eğitim düzeyidir. İşte bu 3 etkenin güzel örneklerini bu tatbikatta izlemenin de mutluluğunu yaşıyorum. Son bölümünü izlediğiz bu tatbikatın TSK’nın müşterek harekat ve icra yeteneğinin ulaştığı mükemmel seviyeyi ve eriştiği ateş gücüyle harekat icra edebilme kabiliyetinin fiili olarak gösterilmesi açısından çok önemli. Bu tatbikatın müşterek harekatın tüm özeliklerini tam anlamıyla yansıtan, etkin olarak kullanılması suretiyle, gündüz ve gece şartlarında bir arada eş güdüm içine başarıyla sevk ve idare edildiğini belirtmek isterim. Hasım üzerinde baskın ve sürpriz etkisi yaratan gece harekat icra etme kabiliyetine sahip olmak orduları zafere götüren önemli bir niteliktir. Gururla ifade ederim ki bu açıdan Türk ordusu dünyanın önde gelen ordularından birisidir. Tatbikatta ileri teknoloji ürünü harp silah ve araçlarıyla donatılan birliklerimizin eğitim düzeyi harbe hazırlık durumu müşterek harekat ortamında görev yapma konularında iyi bir seyiyeye ulaştıklarını memnuniyetle gördü. Birliklerimle gurur duydum."

"Bugün ayrıca dosta ve müttefik ülkelerin askeri temsilcileri, askeri öğrenciler de bu tatbikatı izledi. Silahlı kuvvetlerimizin farklı seviyelerdeki eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin bu tatbikatı izlemeleri, mesleki gelişimleri açından önemli ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak milli güvenliğini sağlanmasında, milli menfaatlerin elde edilmesinde yalnızca askeri gücün kullanımının yeterli olmadığı ve sivil ve askeri yeteneklerden azami olan faydalanmanın zorunlu olduğu harekat öncesinde harekat ortamının askeri kuvvetlerce değil, asimetrik kinetik olmayan vasıtalar ve diğer güç unsurlarıyla şekillendirilmesinin gerektiği ortaya çıkıyor. Askeri gücün yapılandırılmasında ise caydırıcılık sağlayan yıkıcı ve simetrik üstünlük sağlayan kuvvetlerin yanında asimetrik siber ve uzay ve yumuşak güç unsurlarının eş zamanlı kullanımına imkan varken, hibrit herakatın ön palan çıktığı kitlesel konvensiyonel kuvvet kullanımından ziyade, siber uzay gibi alanlardaki kullanımının hedeflendiği yüksek hazırlık seviyesinde yeterli modüler kuvvet bulundurma, gerektiğinde süratle seferber olma, karargahların kriz ve hereket yöntemi ileri planlama ve değerlendirme fonksiyonlarını geliştirerek doğruluk ve sürati yakalamanın caydırıcılık ve kuvvet çarnpanı etkisi yaratığını düşünüyorum."

'MEDYANIN DA ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK'

Medyanın da, önemli bir kuvvet olduğunu vurgulayan Orgeneral Necdet Özel, "Günümüzün ve geleceğin kriz döneminde başlayarak çatışma dönemi boyunca medyanın da önemli bir kuvveti, çarpanı olduğu unutulmamalı. Ulusal ve uluslararası kamuoyu desteğinin sağlanması için medyanın önemli bir unsur olduğu göz önünde tutulmalıdır. Bu tatbikatı planlayan başarılı bir şekilde icra edilmesini sağlayan başta Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay olmak üzere görev alan herkesi kutluyor kendilerine teşekkür ediyorum. TSK’nın bugünkü güçlü duruma gelmesini sağlayan yüce milletime, devlet büyüklerime, komutanlarıma şükranlarımı sunuyorum" açıklamasını yaptı.

-alıntı-

Yeni Dünya Düzeni tek yol değildir. Tüm milletlerin ama hızlı ama yavaş, tek bir standarda, küresel standarda doğru yol aldıkları şeklindeki düşünce ancak küçümsenmeyi öğretir. Bir mücadele ancak son Türk de gömüldüğü zaman bitmiş sayılır. Birliklerinizle gurur duymakta haklısınız, her biri bir Vatan kurtarıcı, bir Atatürk'tür. Türk milletinin biricik ışığı, Türk Silahlı Kuvvetleri böyle olmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.463


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2014, 23:14:44 »

Oradan birisi çıkıpda Diyarbakır Bingöl karayolu krt gerillaları tarafından kesilerek kurtarılmış bölge ilan edildi, bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? diye sormamış mı...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2014, 23:20:04 »

Sabah fatih portakal sordu kinayeli bir şekilde. Suskun başkan dedi. Dere yatağında balık tutanları G. K. sitesinde veriyorsunuz da niye kaç gündür olan bu terör eylemlerini vermiyorsunuz dedi. Niye sessiz kalıyorsun başkan dedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.463


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2014, 23:22:47 »

VE

ARTIK

BİR

GERÇEĞİ

KABUL

EDELİM

ONLAR

TERÖRİST DEĞİL


RESMEN GERİLLA

KÜRT GERİLLASI!!!

Çünkü onlar bir ülkeye başkaldırmış kişilerdir!!! Asla terörist falan değiller!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2014, 02:11:47 »

Koltuk generali bunlar tenekeden generaller anca tatbikatta sosyal medyada cart medyada curtta anca böyle .......  ...... konuşmayı bilirler. Efendisi olanlardan anca izin almıştır konuşmaya. Yılı gelmemiş adamı general yaparsan olacağı o. İstifa edip bu zata yer açan generalde suçlu, ben gidiyom ne haliniz varsa görün diyip piyasayı bunlara bıraktılar. Ordu seni bu devleti ve milleti koru diye oraya dikti sen ergenler gibi kaç piyasayı hainlere bırak. Bu yazdıklarımıda dava ederseniz o olmayan şerefli yanaklarınızdan öperim. İte köpeğe bir şey yapmayıp bir sürü terörist ve hain internet sitesi var iken onlarla uğraşmayıp bizim burda biraz sert olan eleştirilerimizi dava ederseniz tekrardan o şerefli yanaklarınızdan öperim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2014, 02:17:27 »

Bazı yerlerde bilerek yanlış yazdım sonra mahkemelik olmayalım yanlış yazılanları siz anlamışınızdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.928


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2014, 00:18:45 »

Bayragimiz bugün Licede k.rtler tarafindan, indiriliyor. Genelkurmay baskani Necdet Özel beyden ise tik yok. Bu kadarda mi aciz kalir bir Türk ordusunun basi, madem sen hükümmette kendini satmissin yapamiyorsun, o zaman cekil git, mintika temizligi yap.


"Askerlik öldü general! Sinsi siyasetçilere sırf üniformalı oldukları için asker diyemem!"  Atsız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.463


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2014, 00:27:35 »

Necdet Özel, gerçekten özel bir ..........
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.