Rasim Ozan Kütahyalı Ve Münasip TARAF’ı…!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 00:30:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Rasim Ozan Kütahyalı Ve Münasip TARAF’ı…!  (Okunma Sayısı 5289 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Horasanlı Türk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 49« : 10 Aralık 2009, 00:10:53 »

Rasim Ozan Kütahyalı Ve Münasip TARAF’ı…!


Görev (mission) güncesi (gazete) olduğu bir çok kişi tarafından kabul edilen TARAF’ın yazarlarından Rasim Ozan Kütahyalı tarafından 02.09.2009 tarihinde “Türk bölücübaşı Osman Pamukoğlu” başlıklı bir yazı yayınlandı. Bir liberal’in yazacakları ancak bu kadar olur düşüncesindeyiz. Fazlasını beklemek eşyanın tabiatı gereği imkânsızdır.


28 yaşında biri, güncelerin (gazete) birinde yazarlık yapması takdirlik bir durumdur, çekinmeden alkışlardım ama yazarlık yaptığı günce TARAF olunca, nasıl bu günceye  geldiğini tahmin etmek güç değildir. Yazar’ın, Osman Pamukoğlu ile ilgili yazısı dışında diğer yazılarına da baktığımızda hemen hemen hepsinin kurgu niteliği taşıdığı apaçık ortadadır. Hiçbir kanıt, delil olmadan yazıp, çizmek yazarlık ise, vay halimize…


Mevzu ettiğimiz yazıda “bölücü/Ayrılıkçı Türkçü” sözlerini bir kavram niteliğinde sunmuş ve mevcut yazısında birkaç kere yer vermiş olduğunu görüyoruz ve bu suç unsuru olarak gördüğü “bölücü/Ayrılıkçı Türkçü” oluşumunun başına, önce Tuncay Özkan’ın geçeceğini düşünmüş ve dile getirmiş. Rasim’in basiretsizliği ortada ki, kendisi de basiretsizliğini aynı yazıda hiç çekinmeden itiraf ediyor; “Tuncay Özkan’ın bu kitleyi örgütleyecek bölücü Türk lideri adayı olduğunu düşünüyordum ben, fakat Özkan’ın içeri girmesiyle başlattığı hareket sönmeye başladı... Özkan’ın hareketi sönebilirdi, ama o bölücülük potansiyeli içeren ulusalcı/laikçi kitle yerinde duruyordu... Şu an bu kitleyi örgütlemeye aday bir adam var... O adam Osman Pamukoğlu...”
Yazar olup, Türkçe’yi iyi kullanmak yaptığı işin gereği, olmazsa olmazıdır fakat yazarımız bundan yoksun olduğu bir çok yazısında görülüyor. “…düşünüyordum ben.” gibi basit Türkçe hataları ancak TARAF’ın yazarlarına yakışır. Ne diyelim, düşünmeye devam et, belki bulursun! Diğer yazılarında da benzer hatalar mevcut; “ben gibi, biz gibi…” sözleri yazılarında defalarca kullanmış. Büyüklük bizde kalsın; “Ben gibi değil, benim gibi, biz gibi değil, bizim gibi, Sen gibi, senle değil, senin gibi, seninle…”  diye yazılır.Mevcut yazıda, Osman Pamukoğlu’nun kürt açılımının “ihânet” olduğunu gösteren belgeli, haritalı yazılarını ve sözlerini eleştirmeye kalkmış fakat ön yargı sahipleri hangi görüşte olursa olsun, hangi bilgi ve donanıma sahip olursa olsun değerlendirmeleri, fikirleri aynı önyargıya sahip olanlar dışında kimse tarafından kabul görülmez. Pamukoğlu paşa ekranlarda bir nevi meydan okuyor, burası doğrudur ama meydan okuyupta karşısına Rasim gibi bir yiğit çıkmaması şaşırtıcı.Yoksa Paşa’nın “Çanakkale’de Alman taburları, Arap taburları da bizle savaştı, onları da kendimizden mi sayacağız beraber savaştık diye, bu vatanda hak iddia edemez kimse” sözlerine karşılık veremeyeceğinden mi korkuluyor! Hoş, Rasim bu yazıyı kaleme almışta aksi bir duruş sergiliyememiş, bir şeyleri kanıtlamayı unutmuş. Unutmamışsa bir başka yazısında bunlara değinmesini dört gözle bekleyeceğiz.
Aynı yazıda muhteşem yazar Rasim, aynen şöyle bir cümle kurmuş; “Pamukoğlu “Türkiye Türklerindir” faşizan ideolojisine kendini öyle kaptırmış gibi iki milyonu aşkın Arap yurttaşımızı dışlayan, hor gören bu ahlakdışı sözleri söylemekten de çekinmiyor...”
Birincisi, yazarın okuduğunu idrâk edememe sorunu olma olasılığı üzerinde herkesin yoğunlaşmasını ricâ ediyorum. Pamukoğlu’nun sözlerini tekrar okuması gerektiğini, kendisinin söylediği sözlere bağlıyorum; “Çanakkale’de Alman taburları, Arap taburları da bizle savaştı, onları da kendimizden mi sayacağız beraber savaştık diye, bu vatanda hak iddia edemez kimse” demek, Türkiye’den yaşam hakkı dışında hak talep edemeyeceği, bugün kürtlerin yapmak istediği gibi federasyon gibi benzer hakları isteyemeyeceğini imâ ediyor. Bu kadar açık ve net olan bir şeyi önyargı nedeniyle mi  anlayamıyor ya da anlamamazlıktan geliyor?
İkincisi, Türkiye’de 2 milyonu aşkın Arap var demek, hükümlerimizin doğruluğuna delâlet eder. Resmi kaynaklara göre, Türkiye’de 870 bin Arap yaşadığı belirtiliyor. Rasim’in, “2 mlyonu aşkın Arap var” demesi, çocukluğumuzda yalan söyleyenlere dair kullandığımız” ufak at civ civler yesin” sözünü akıllara getiriyor...
Üçüncü ve can alıcı nokta ise;  “Pamukoğlu “Türkiye Türklerindir” faşizan ideolojisine kendini öyle kaptırmış…” cümlesidir. Unutulmamalı ki, Türkiye Türklerindir sözü Mustafa Kemâl Atatürk’e aittir! Bu sözü faşistlikle yorumlamak Ulu önder Atatürk’e hakarettir. Liberallerin çoğunda bu rahatsızlıklar mevcut ya, Rasim ise “faşist” diyerek  daha da ileri gitmiştir! Haddini bilmesini öneririz!
Alevilerin sırtından geçinmeye çalışan, “Alevilerin hakları verilsin” diyerek iki amaç güden ve bu amaçları sıralayacak olursak; birincisi, Alevilerden ilgi toplayıp, Alevilerin arkasına sığınarak sesini duyurmak… İkincisi ise, Alevileri de zat-ı âli gibi Liberal yapmaya çalışmak ve Aleviler ile Atatürk arasındaki tarihsel bağı, gerçeğinden koparmaya çalışmak yazarın bu amaçlarından olduğunu seziyoruz. Hem Alevileri savunacaksın, hem de Alevilerin en büyük değerlerinden biri olan Mustafa Kemâl Atatürk’ü dolaylı olarak kötüleyeceksin! Ne yaman çelişki! Alevileri savunmadan önce, Aleviler hakkında sağlam bilgi edinmesini öneririz. Sakın “ben de Aleviyim” sözlerini kullanmasın. Eğer Rasim Alevi ise, ben değilim!Rasim Ozan bey’in bir çok yazısında sık sık kullandığı sözlerden biri ise az önce de cümle içinde gördüğümüz gibi “faşist, faşizan” sözcükleridir.
“Faşist, bir devrin İtalyan milliyetçisi demektir. İtalyan milliyetçiliğine ise “faşizm” denmiştir. Faşizm ve komünizm aşağı yukarı aynı yıllarda İtalya ve Rusya'da iktidara geldiğinden komünistler, kendi düşmanlarına, bütün milliyetçilere ve giderek komünist olmayan herkese faşist demeye başlamışlardı. “
Bu tanıma göre “faşist” kavramı bir Türk milliyetçisine teşbihte dahi söylenemeyecek bir sözdür. Bunu söyleyenler ise cehâletini ortaya sermek için çaba gösterenlerdir.
Türk milliyetçilerine, Türk milliyetçisi ya da Türkçü denir ki, bu sıfat bizlere onurdur!
Rasim’in, Türkçülüğün ne olup, ne olmadığını hatta Türkçülüğün tanımını dahi yapamayacağına eminim. Türkçülüğü bölücü, ayrılıkçı göstermek pek akıl kârı bir iş değildir.. Türkçülüğe dair ağır ithamlarda bulunması ancak kendi çevresi tarafından takdir görür.


Rasim’in bir sözü daha var ki akıllara zarar; “Öfkelendiğinde “Çok istiyorlarsa verelim oraları, zaten sırtımıza yük oluyorlar, milyarlarca dolar paramız gidiyor, defolsunlar gitsinler” diyerek bölünme talep eden ulusalcı Türk ruh hali her geçen gün daha kökleşti…” bu sözleri dile getiren Türk’ün kimliğinden şüphe duyarım. Topraklarımızın bir karşına kimse göz dikmesin! Hatırlatalım; Toprak ve tarihinden asla vazgeçmemek Türklerin en önemli özelliklerindendir. Bu uğurda canını bile feda edebilecek duyguya sahip olması sıradan bir durum değildir. Tarih, bu sözlerimizi kanıtlayacak hadiselerle doludur.

“Hey arkadaş, sapıtmışın, doğru yola gir;
Hakkı neyse ver maziyle kara toprağın…
Onlar değil efsaneyle cansız bir yığın!

Bu ikisi ebediyen kutlanacaktır…
Ve bunları inkâr eden, bil ki alçaktır!”


Rasim Ozan’ın “Bak Osman Pamukoğlu” diyerek sözlerini “Bu yaptıkların vatana ihanet değil midir? Kendine gel... Bölücülük yapma Osman Paşa...”diye bağlaması, meydan okuyucu tavrı önemsenecek bir durum fakat içerik bakımından zerrece haklı olmadığı aşikardır. Bu hitâp şekline göre beraber mi bot bağladınız diyeceğim ama “askerlik yapmam, yapmayacağım, siz de yapmayın” gibi sözler sarefeden birine bu sözü söylemek yersiz olduğu gibi, bir Tüm general ile aynı dönemde askerlik yapma olasılığı olsa bile aradaki dağlar kadar rütbe farkı nedeniyle bu durum zaten imkânsızdır. “Kürt açılımı” adı altında yapılanları destekleyen bir yazar, “bu açılım olsunda, nasıl olursa olsun…” mantığı ile hareket eden ve bir takım saçma sözleri bu uğurda ortaya atanları belgeyle, akıl yolu ile yalanlayanlara bu şekilde kafa tutması, koca yazıda tek bir çözüm yolu önerememesi samimiyetsizliğini, önyargısını ve sarfettiği sözlerin gereksizliğini gösterir!
Bu yiğitliği çözüm önerilerinde de göstermesini bekleriz.


Milletin ayrışmasından yakınıp, diğer taraftan “açılım” adı ile yapılan bölücülüğü görmemek, sözde kürtlerin sesi olan ve pkk’nın siyasi uzantısı olduğunu her şekilde itiraf edenlerin  küstâhça istemlerinden bahsetmemek, sözlerini desteklemek neyin nesidir?
Köşe bulduğu güncenin yazdıklarına ne kadar katılıyor? Bölücülüğün alâsını TARAF ve taraftarları yalnız bu konuda değil, bir çok konuda yapmıyor mu?
Sahi, TARAF nasıl çıktı? Battı, batacak yaygarası  bir süre manşetlerinizden inmedi ama ne hikmetse olduğu gibi duruyor. Yoksa “TARAF Soros bağlantısı” iddiaları doğru mu? Güncenizin bu konudaki iddialara yanıtsız kalması, yaptığı haberler ve köşe yazılarıda dikkate alınırsa bu işin öyle olduğu ihtimâli ortaya çıkıyor.


İşin özü; yazımızın başlığında da değindiğimiz gibi; Rasim Ozan Kütahyalı’ya en münasip günce TARAF’dır. Öyle uygun, münasip ki, “tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş” deyimi yakışır cinsinden… Hani, TARAF sahiden batsa ve finansörleri ( kimlerse) Onlarda elini ayağını çekse, herhalde yazarlık mesleğini belkide yapacak bir günce bulamayacaktır. Bütün fikirleri ancak TARAF ile özdeşleştiği ortada…


Sözlerimizi Rasim’in, Pamukoğlu paşaya hitâp ettiği gibi sonlandırmaya çalışalım; Bak Rasim Ozan Kütahyalı,  ne kadar farkındasın bilmiyorum ama bu yazdıklarının tümü önyargı nedeniyle olduğu aşikârdır. Bölücülük yapmayın diyerek,  Türk milliyetçilerine bölücülükle zerre ilgisi olmayan sözleri sarefederek, diğer tarafta bölücülüğün en alâsını yapanlara sesini çıkarmamanız kasıtlıdır. Bu kasıtlı harekette bölücülere çanak tutmak değil midir? Kendine gel, düşüncesizlik etme!Türk’ÇE
06.09.2009Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2009, 01:07:04 »

   Atatürk'e, Cumhuriyete ve devrimlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine açıkçası Türk ve Türk'e ait herşeye düşman olanların "Tarafı".

   "Ne mutlu Türk'üm diyene!" sözünden köşe bucak kaçanların tarafı.

   Ab ve Abd'den yardımlar ile emperyalist güçlerin tetikçisi olanların tarafı.

   Ne yazmakla ne de söylemek ile biter, "Onların bunların Taraf'ı"
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.543


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2013, 05:53:57 »

Münasip tarafı derken ?   Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.543


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2013, 05:56:54 »Bu gevşeği de adam yerine koyarak kutlu otağımız da başlık açmış, reklamını yapmışız!!

Kız idare eder belki ama oğlan çocuğu hoş...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2013, 13:26:10 »

Türk ordusuna ve Türklüge kudurmus it gibi saldiran bu soysuza burda bildigimiz ne kadar küfür varsa saysak aslinda azdir.
Gazateci yazar diye karsimiza cikiyor ya bu ...... ona yanarim. Gerci bunun gibi dönekler yarin birgün bir Türkcü devrim olsa Anadoluda, Türkcü olu verirler hemen. Ayrica simdiki esi Nagehan Alci da ayni kuduruk soyundan. Birde bunlar dan olacak cocuklarini düsünsenize! Tanri yazdiysa bozsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2013, 23:29:37 »Bu gevşeği de adam yerine koyarak kutlu otağımız da başlık açmış, reklamını yapmışız!!

Kız idare eder belki ama oğlan çocuğu hoş...


Bu ROK kadar boş, bunun kadar çıkarcı biri daha var mıdır ? 7 (yedi) Milyon amerikan dolarına ev almış. Bu parayı gazeteci maaşı ile nasıl kazanmış belli değil.

Yüzünü gördüğümde kusmak istiyorum. Bazı konuşmalarını dinledim. 3-5 şeyi ezberlemiş, papağan gibi sürekli tekrar edip duruyor. En sonunda spor yorumcusu yapmışlar. ulan, sen spordan ne anlarsın...?

Karısı da aynı.. Tencere kapak gibi ..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Göktuğ33
Türk olmak, için mutlaka müslüman olmaya lüzum yoktur. Çünkü bugünkü Türkler arasında birkaç yüz bin Şaman, birkaç yüz bin Hıristiyan ve hatta birkaç bin Musevi Türk (Karayımlar) de vardır. Hüseyin Nihal ATSIZ.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2013, 09:29:43 »

İşbirlikçi iktidar ve  kuyruk sallayıp kıç yalamaktan dilleri uzamış, köpekleşmiş yandaşları, şunu çok iyi bilmeliler ki kinimizi ateşten damgalarla kalbimize yazdık. Kinimiz dinimizdir. Hesabınızı sormazsak Gök girsin Kızıl çıksın. Yüce Tanrım tanıksın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Irkçılık; bir takım şarlatan maskaraların ileri sürdüğü gibi kan tahlil etmek, kafatası ölçmek veya yedi cet saymakla alakalı değildir. Irkçılık; yabancı hiçbir şuuru benimsememek, ona sahip çıkmamak davasıdır. Hüseyin Nihal ATSIZ.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.22 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.