R.Tayyip Erdoğan'ın Türküm Değil Türkiye'liyim demesi ..
(1/4) > >>
Dişi KurT:
Hükümet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın 'Türk Ordusu', 'Türk Milleti','Türk Slahlı Kuvvetleri' , 'Türk Milli Takımı', kısaca başında Türk olan yani milletimizin adı olan bir nitelemeyi bile kullanmadığı bilinen bir gerçektir.
Hükümet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini de Türk olarak nitelemez.Hükümet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en temel niteliği yani Türk olmak ile ciddi sorunları vardır.

Bir Fransız Cumhurbaşkanı’nın ve Başbakan’ın ‘ Ben Fransalıyım ’ demesi mümkün değildir. Bir Fransız Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nı ‘ Ben Fransız’ım ‘ der ve ‘ Fransız ’ olduğunu söyler.

Bir Alman Cumhurbaşkanı veya Başbakan’nı da ‘ Ben Almanyalıyım ’ demez, bir Alman Cumhurbaşkanı ve Başbakan’nı ‘ Ben Alman’ım ’ der ve ‘ Alman ’ olduğunu söyler.

Amerikan Başkanı’da ‘ Ben Amerika Birleşik Devletleriyim ’ demez,bir Amerikan Başkanı ‘ Ben Amerikalı’yım ‘ der ve ‘ Amerikalı ’ olduğunu söyler.

Fransa’da ‘ Fransa Milleti ’ diye bir millet yoktur, Fransa’da ‘ Fransız Milleti ’ vardır. Aynı şekilde Almanya’da ‘ Almanya Milleti ’ diye bir millet yoktur, Almanya’da ‘ Alman Milleti ’ vardır. Amerika Birleşik Devletlerinde ‘ Amerika Birleşik Devletleri Milleti ’ diye bir millet yoktur, Amerika Birleşik Devletleri’nde 'Amerikan Milleti' vardır.

Peki bizler en asil bir millet olarak Türk kelimesini kasıla kasıla söyleyebılıyoruz da bu ülkenın basındaki insan bunu soylemekten cekınıyor ben bunu anlayamıyorum. Kaldı ki türk olmakla ilgili çok büyük problemleri olduğunu düşünüyorum .. yazık

BAMSIBEYREK:
Alıntı sahibi: daglargibi üzerinde 07 Aralık 2009, 10:03:38

Türk olmayan birinin Türk üm dememsi normal bende Gürcüyüm demiyorum


 Keske bu kadar basit olsa ama bu Türküm demeyen dallama Türkiye'nin basbakani iste sen git gürcü olmadan Gürcistanda basbakan olda görelim.Her kim irkcilik günah diyorsa onun kanina s...... .
DAĞLICA KURDU:
MUSA'NIN ÇOÇUKLARI
TAYYİP VE EMİNE
Biliyorum nerden çıktı bu yazı diyeceksiniz amacım insanların nereli oldularıyla yargılamak değil ama vatanımızı satan topraklarımızı yabancılara peşkes çeken,ormanlarımızı yakarak yabancı şirketlere satan maden aratan Tayyip Erdoğan ı yakından tanımak.
Ben Türk'üm diyemeyen Tayyip Erdoğan'ın gerçek kimliği ben Gürcüyüm eşim arap demişti.Hürriyet Gazetesinde Emin Çölaşan 2 Ekim 2006 tarihinde Tayyibin kökleri ile ilgili şöyle yazıyordu elimde Tayyip Erdoğn'ın aile nüfus kütüğü var.Devletin resmi belgesidir.Bu belgede ''baba tarafından çeşitli nneleri olarak şöyle isimler geçiyor.''havuli…..Farfuli…Fatuli…''Örneğin,Ahmet ve Yunus Erdoğa'nın ana ad ıHavuli Fatuli Erdoğan 'ın Ana adı Farfuldür.
Emine erdoğan'ın 17216718520'nolu TC kimlik numarasındaki bilgilere göre21.02.1955 yılında İstanbul da doğdu. Babası cemal gülbaran 3.3.1926 yılında istanbulda dünya ya geliyor annesi hayriye hanım A rap cemal lakaplı siirtli bir arap olarak tanınan ancak YAHUDİ kökenli bir babanın kızı.
Tayyip rize ili güneysu ilçesine Gürcüstan'ın başkenti Batumdan gelmişlerdi.Güneysu Beldesinin Rusca ismi potamya bu beldenin ahalisi sonradan müslüman olmuş RUM du.
Ağostos 2004 yılında yaptığı gürcistan gezisinde ''Ben Gürcüyüm,ailemiz batumdan rizeye göç etmiş bir gürcü ailesidir diyordu.Kısacası Tayyip Erdoğan Türk kökenli değildi.Zaten Türklük şuuruda taşımıyordu.Başbakan olduğundan beri ağzından bir kez bile ben Türk'üm sözü çıkmıyordu.
Tayyip ocak 1995'te Hollanda islam fedarasyonun da yağtığı konuşmasında ''Türkiyeli müslüman ''olduğunu söylüyordu.Müslümanlar şu anda önemli bir karar aşamasında islam havzası,bu kararın arifesindedir diyordu.
Kendisi RUM kökenli,eşi YAHUDİ olan Tayyip Erdoğan'ın Türkiye yi bölme,parçalama eyaletlere bölme ,satma isteği bundan olsa gerek.

alıntıdır
MertKaan:
Allah'ın rumu işte ne beklersin ki !  Tanrım bizleri korusun bunlardan ve bizlere güç versin savaşmamız için inanıyorum bir gün gelecek ve biz Türk sevdalıları Kızılelmaya daha emin yürüyeceğiz.
Boran:
Kabahat onda değil , o na oy veren ............. ler de.
Navigasyon
Mesajlar
Sonraki Sayfa