8: Undefined offset: 1
Dosya: /var/www/vhosts/turkcuturanci.com/httpdocs/turkcu/Sources/Subs-Aeva-Admin.php
Satır: 287
R.Tayyip Erdoğan'ın Türküm Değil Türkiye'liyim demesi ..
(1/4) > >>
Dişi KurT:
Hükümet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın 'Türk Ordusu', 'Türk Milleti','Türk Slahlı Kuvvetleri' , 'Türk Milli Takımı', kısaca başında Türk olan yani milletimizin adı olan bir nitelemeyi bile kullanmadığı bilinen bir gerçektir.
Hükümet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini de Türk olarak nitelemez.Hükümet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en temel niteliği yani Türk olmak ile ciddi sorunları vardır.

Bir Fransız Cumhurbaşkanı’nın ve Başbakan’ın ‘ Ben Fransalıyım ’ demesi mümkün değildir. Bir Fransız Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nı ‘ Ben Fransız’ım ‘ der ve ‘ Fransız ’ olduğunu söyler.

Bir Alman Cumhurbaşkanı veya Başbakan’nı da ‘ Ben Almanyalıyım ’ demez, bir Alman Cumhurbaşkanı ve Başbakan’nı ‘ Ben Alman’ım ’ der ve ‘ Alman ’ olduğunu söyler.

Amerikan Başkanı’da ‘ Ben Amerika Birleşik Devletleriyim ’ demez,bir Amerikan Başkanı ‘ Ben Amerikalı’yım ‘ der ve ‘ Amerikalı ’ olduğunu söyler.

Fransa’da ‘ Fransa Milleti ’ diye bir millet yoktur, Fransa’da ‘ Fransız Milleti ’ vardır. Aynı şekilde Almanya’da ‘ Almanya Milleti ’ diye bir millet yoktur, Almanya’da ‘ Alman Milleti ’ vardır. Amerika Birleşik Devletlerinde ‘ Amerika Birleşik Devletleri Milleti ’ diye bir millet yoktur, Amerika Birleşik Devletleri’nde 'Amerikan Milleti' vardır.

Peki bizler en asil bir millet olarak Türk kelimesini kasıla kasıla söyleyebılıyoruz da bu ülkenın basındaki insan bunu soylemekten cekınıyor ben bunu anlayamıyorum. Kaldı ki türk olmakla ilgili çok büyük problemleri olduğunu düşünüyorum .. yazık