PAŞA, LÜTFEN İZMİRİ TERKEDİN !
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Haziran 2020, 19:20:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: PAŞA, LÜTFEN İZMİRİ TERKEDİN !  (Okunma Sayısı 1702 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Urungu yko
Ziyaretçi
« : 03 Mart 2010, 15:25:05 »

PAŞA, LÜTFEN  İZMİRİ  TERKEDİN !

Rifat  Serdaroğlu

Komutan; Bir askeri birliğin başı, o birliğin her ferdinden, her hareketinden sorumlu kişi. Türk Milletinin verdiği kıt imkanları en iyi şekilde kullanması ve kendisine emanet edilen vatan evlatlarını ve tüm astlarını, kendi evladı gibi görüp koruması gereken kişi. Sözüne güvenilir, dürüst, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, gerektiğinde  bir emirle maiyetindeki askerleri ölüme gönderebilecek kadar emin ve güvenilir kişi. Kendini ortaçağ karanlığının fanatik düşüncelerinden korumuş, aydın, eğitimli  ve bilgili kişi.

Bu nitelikleri üzerinde taşıması gereken eski Genelkurmay Başkanlarından Hilmi Özkök İzmir’de yaşıyor. Bunu da Savcı Zekeriya Öz’ün Paşanın ayağına kadar gelerek, 8 saat süren köfteli toplantıdan öğreniyoruz. Hilmi Paşa çok ilginç bir kişilik. Albay’lıktan Generalliğe ilk terfi ettiğinde, Gülen cemaatinde bayram yapılmıştı. Başbakan Erdoğan kendisine “HOCAM” diye hitap eder, Paşa, başkanlığı sırasında AKP ile “şiir gibi ilişki” kurmakla  övünürdü. Anayasa Mahkemesi’nin  “Lâikliğe karşı eylemlerin odağı olmakla” mahkum ettiği AKP’ nin TBMM Başkanı (TUU  BÜLENT) kendisini, ağlayarak uğurlamıştı.(o  günden beri ya ağlamakta ya da tükürmekte)
Bugün AKP Hükümetinin arkadan verdiği destekle,yandaş medya, devlet düşmanı medya, tarikatçı medya ve dış istihbarat örgütlerinin içerideki adamları tarafından kurgulanan  senaryolarla Türk Silahlı Kuvvetleri acımasızca yıpratılmaya çalışılmaktadır.  Her nasılsa, “Darbe Teşebbüsü- Hükümeti Devirme Girişimleri” hep Hilmi Özkök’ün görev süresi içinde olmuştur. Savcılarla yaptığı “Bilgilendirme Toplantısında” kendisi  “Ayışığı ve Yakamoz” darbe girişimleri için “Bilgim vardı, delil bulamadığım için işlem yapamadım”, “var da diyemem, yok ta diyemem” türünden bir komutan’a yakışmayacak sözler söylemiştir.
Sorumluluklarının bilincinde, onur sahibi bir komutan şu şekilde davranırdı; Ben TSK’nin en tepedeki komutanıyım. Benim olduğum yerde darbe olmaz. Aksini iddia eden varsa,ispat ettiği takdirde Komutan olarak tüm sorumluluk bendedir, der  ya da, ben TSK’ya hakim olamadım, astlarım darbe yapmaya kalktılar, planlayanlarda şu isimlerdir, bu da benim istifamdır, der hiç olmazsa taşıdığı üniformasının gereğini yapardı. “Var da diyemem, yok ta diyemem” gibi kaypakça sözler bir Türk Komutana yakışmaz. Sizin emrinizdeki arkadaşlarınız, nezarethanelerde  tutulurken, bu aziz vatan için canı pahasına terörle mücadele eden astlarınız, uğradıkları onur kırıcı muamele sebebiyle  intihar ederken siz nasıl rahat uyursunuz, bunu benim anlamam mümkün değil.

İşte bu yüzden  Paşa Hocam, size saygı duymuyorum ve size selam vermeyeceğim, size selam verecek hiçbir TSK mensubuna da saygı duymayacağım. Bizim şehrimiz İzmir, Demokrat, Özgür  fikirli, tartışmaya açık, arkadaşlarını satmayan insanların yaşadığı modern ve medeni bir şehirdir. Varsa içimizde böyleleri hemen temizleriz. Bundan böyle İzmir’de size kimse selam vermeyecek, yalnız kalacaksınız. Lütfen terk edin İzmir’imizi, aynı havayı solumayalım artık.

SAVCILARA DUYURU, BALYOZU BULDUK;
Son Operasyonlarına  “Balyoz” adını veren Sayın Savcılarımıza bir yardımda bulunmak için oldukça emek harcayarak yaptığımız araştırmaların sonunda olayı çözecek Balyoz’u bulduk. Balyoz, Başbakanın  otosunda girdiği şeker komasında, camları kırarak  görevini tamamladıktan sonra, Başbakanlık Özel Kalemindeki  dolabında kendini beklemeye almıştır. Olayı Ahsen yengeye sorduk; “RABBİM BALYOZ DEDİ,BİZ KOLTUKTAN OLDUK” dedi.

MİLANO MİLLETVEKİLİ SAKIK’TAN  KANKASINA KIYAK;

İtalya’nın Milano kentinde malikanesi bulunan,ipek elbiseli, ipek kravatlı, manikürlü elleri, boyalı saçları, makyajlı yüzü ile PKK’lı kardeşlerinin kurtuluş mücadelesine  katkıda bulunmaya çalışan Sırrı Sapık  pardon  Sakık,dava arkadaşı Hatip Dicle’yi satmak pahasına, kankası  Sn.Erdoğan’a kıyak yapmaya çalıştı. Fakat Diyarbakır Cezaevinde “Halk Mahkemesi” kurduran Hatip Dicle, Sırrı Sakık’ın Diyarbakır’a  gelmesini  dört gözle bekliyor.

CESUR VALİ’YE HATIRLATMA;

İstanbul’un, bastığı yeri titreten Valisi, Başbakan’ın kardeşinin oğlu 50 kilo esrarla yakalanınca, Başbakan’a “emriniz nedir? Ne yapalım?” gibi tamamen hukuki bir mütalaa sormuştu. Gazetelerden okuduğumuza göre, Pop Müziğin Kralı Tarkan’ın da başına aynı olay gelmiş. Vali Bey, lütfen Başbakana sormayı ihmal etmeyin, bakalım bu kez ne diyecek?

İŞTE  ŞİMDİ  YIKILDIM;

Eski solcu, yeni koltukçu AKP’li Bakan Ertuğrul Günaydın; Orgeneral  İbrahim Fırtına, benim halamın oğludur. “Gözaltılar’ı Hükümet yaptırıyor diyenler utansın”  dedi. Bakan Günay’ın anlamadığı olay şudur; AKP sizi iç işlerine karıştırmaz, sizi süs biberi gibi saksıda tutarlar, Turizm arazileri ile ilgili TAHSİSLERİ yaptırırlar, işiniz bitince fırlatıp atarlar.( Bak; Köksal Toptan-Murat Başesgioğlu)
Olayı kendisine sorduğumuz  Fırtına Paşa, üzüntülü bir sesle; Bu adam beni ilk, AKP’ye geçtiğinde üzmüştü, şimdi de akrabalığımızı açıklayarak bir daha yıktı. Evet akrabamdır ama, kendisiyle  hiç görüşmem, ama bir gün karşılaşırsam, o görüşmeyi sizler Ertuğrul’un yüzündeki izlerden zaten anlarsınız, dedi. Fırtına Paşayı teselli edip yanından ayrıldık.                                                                     
Sağlık ve başarı dileklerimle
rifatserdaroglu@gmail.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.071 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.