Özdağ: PKK İle Anlaştılar
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Şubat 2020, 19:39:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Özdağ: PKK İle Anlaştılar  (Okunma Sayısı 2381 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 20 Şubat 2011, 17:38:08 »

Prof. Dr. Ümit Özdağ: Terör ilkbaharda artmaz çünkü Öcalan-AKP müzakereleri sonuca ulaştı
Polİtİk strateji uzmanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, çarpıcı iddialarda bulundu: AKP, Öcalan’ın istediği anayasayı yapmayı kabul etti, ‘Türk milleti’ silinecek.

YENİÇAĞ’ın eski AKP’li Zekai Özcan’ın ağzından duyurduğu AKP-PKK ittifakı, Prof. Özdağ’ın iddialarıyla yeni bir boyut kazandı.Tezgah coktan kuruldu
Prof. Ümit Özdağ, Başbakan Erdoğan ve AKP yanlısı basının iddialarının aksine terörün patlamayacağını çünkü AKP ile teröristbaşı Öcalan arasındaki müzakerelerin büyük ölçüde mutabakata ulaştığını söylediAKP’nin, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın istediği şekilde bir anayasa yapmayı kabul ettiğini belirten Prof. Dr. Özdağ, “AKP’nin anayasasından ” Türk milleti “ kavramı çıkarılacaktır. Böylece PKK’nın en temel taleplerinden birisi kabul edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin milli-devlet olma özelliği sona erecektir” dedi. Özdağ, YENİÇAĞ’ın sorularını yanıtladı. AKP yandaşlarının PKK’nın Diyarbakır’da yapacağı gösterilerden MHP’nin oy kazanacağı propagandasını yapmaya çalıştığını söyleyen Özdağ, “Unutmayalım, Öcalan ile müzakere yapan milliyetçiler değil, AKP’dir” diye konuştu. Özdağ, AKP ve yandaşları tarafından seçimler yaklaşırken sergilenen stratejinin, Erdoğan’ın çok sevdiği “win-win” yani “kazan-kazan” yaklaşımına dayandığını belirtti. Prof. Dr. Ümit Özdağ, YENİÇAĞ’ın sorularına şu cevapları verdi:


Öcalan ile müzakere yapan
milliyetçiler değil, AKP’dir.

* Başbakan Erdoğan ve AKP yanlısı basın yeni bir iddia ortaya attılar.
Bu iddianın özü PKK’nın terör eylemlerinin seçimlerde muhalefet partilerine yarayacağı ve PKK’nın bunu muhalefete yarasın diye yapacağı. Siz ne diyorsunuz bu iddiaya?


* 12 Haziran seçimleri yaklaşırken, AKP Hükümeti İmralı’da hükümet bürokratları aracılığı ile Abdullah Öcalan ile müzakerelere devam etmektedir. Öcalan, ilerleyen müzakerelerde elini daha da güçlendirmek için ilkbahar aylarında 1984’den bu yana olduğu gibi terörü tırmandırma kararı almıştır. AKP, müzakere ortağı PKK’nın terörün şiddetini artırmasının sandıkta kendisini olumsuz etkileyeceği endişesi ile klasik bir psikolojik operasyona, diğer bir ifade ile Türk halkını yanlış bilgilendirme çalışmasına başlamıştır. AKP’ye yakın gazeteler tarafından ortaya atılan iddialara göre; PKK’nın tahrikleri ile Güneydoğu’da oylar AKP’den koparılmak, Türkiye’nin geri kalan kısmında da milliyetçi oylar “bir partiye yönlendirilmek” istenmektedir. AKP yandaşları, PKK’nın Diyarbakır’da Kahire’de Mübarek karşıtı göstericilerin Tahrir Meydanı’nda yaptığı gösterilere benzer gösterilerle AKP Hükümetini zorda bırakacağını ileri sürmektedirler.

* Gerçekten PKK’nın
terör eylemleri 2011
ilkbaharında büyük bir ivme kazanacak mı?

* Hayır kazanmayacak. Her şeyden önce şunun altını çizmek gerekmektedir ki, 1984’den bu yana ilk kez PKK’nın ilkbahar terör eylemleri “kontrollu gerilim stratejisi” çerçevesinde gerçekleşecektir. Terör beklendiği ölçüde yükselemeyecektir. Bugün terörün yükseleceği beklentisini pompalayan çevreler seçimler yaklaşırken terörün büyük bir patlama yapmamasını da AKP’nin başarısı olarak sunacaklardır. 

* Peki neden terörün       
ivme kazanmayacağını
düşünüyorsunuz?

* Kontrollu gerilim stratejisinin izlendiği bir dönemde terör patlama yapmayacaktır çünkü  AKP ile Öcalan arasındaki müzakereler büyük ölçüde sonuca ulaşmıştır. AKP-Öcalan uzlaşmasının temel esasları şunlardır: 
1) AKP, Öcalan’ın istediği şekilde bir anayasa yapmayı kabul etmiştir. AKP’nin anayasasından “Türk milleti” kavramı çıkarılacaktır. Böylece PKK’nın en temel taleplerinden birisi kabul edilmiştir. Böylece Türkiye Cumhuriyeti’nin milli-devlet olma özelliği sona erecektir.
2) Üniter devlet tasfiye edilecek veya büyük ölçüde yumuşatılacaktır. Erdoğan, “Valiler halk tarafından seçilse ne olur?” diye sormuştur. Bunun cevabı açıktır. Öcalan Güneydoğu Anadolu’da valileri atayacaktır.
3) Talabani’nin açıklamasından öğreniyoruz ki, AKP Hükümeti Kuzey Irak’ta eğitime yolladığı birçok insanın Türkiye’ye geri dönmesi ile önce seçmeli dil olarak Kürtçe eğitime geçecek sonra Kürtçe müfredata geçilecektir.
4) Abdullah Öcalan’ı da kapsayan bir genel af çıkarılacaktır. (Bu arada bitirilmeyen Ergenekon davaları ve balyoz davaları sanıkları da genel aftan faydalanacaktır.) Bu uzlaşma zemini PKK’nın büyük terör eylemleri yapmamasının temel gerekçesi olacaktır. Ancak tabii ki PKK-KCK ve BDP kentlerde kitlesel eylemler gerçekleştirecektir.

* Peki AKP ile Öcalan
arasında böyle bir uzlaşma
gerçekleşti ise neden PKK yine
de bazı terör eylemleri
ve kitlesel eylemler 
gerçekleştirme
ihtiyacı hissetmektedir?

n Prof. Dr. Ümit Özdağ: AKP ile PKK arasında bir uzlaşma genel hatları ile gerçekleşmiş olmakla beraber PKK tabii ki her seçim öncesinde kendi seçmen tabanını muhafaza etmek, seçmen üzerinde baskı uygulamak amacı ile Güneydoğu Anadolu’da terör eylemleri gerçekleştirecektir. Bunun AKP yandaşı çevrelerin iddia ettiği gibi milliyetçi seçmen oylarının “bir partiye kayması” projesi olmakla ilgisi yoktur.  Öte yandan, Başbakan Erdoğan Mısır’da Tahrir Meydanı’ndaki kitleleri Hüsnü Mübarek rejimine karşı kışkırtırken, Erdoğan’ı sağduyuya davet eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmuştur. Bahçeli, Erdoğan’ın Tahrir Meydanı’nda toplanan kitleleri kontrolsuz bir şekilde desteklemesini eleştirmiştir. Bahçeli, Erdoğan’ın dikkatini PKK’nın benzeri eylemleri Diyarbakır’da yapabileceği gerçeğine çekmiştir. Şimdi AKP yandaşları PKK’nın Diyarbakır’da yapacağı gösterilerden MHP’nin oy kazanacağı propagandasını yapmaya çalışmaktadır. Unutmayalım, Öcalan ile müzakere yapan milliyetçiler değil, AKP’dir.
 
* Peki bütün bunları nasıl
özetleyebiliriz?

* AKP ve yandaşları tarafından seçimler yaklaşırken sergilen strateji Erdoğan’ın çok sevdiği “win-win” yani “kazan-kazan” yaklaşımına dayanmaktadır. Kazananların müzakere ortakları AKP ve PKK olması hedeflenmektedir. Türk milleti bu tuzağa düşmeyecektir. AKP eğer Türk halkından ısrarla gizlediği anayasa taslağını açıklarsa baraj sıkıntısı yaşayacağını bilmektedir.   


Macit Soydan, YENİÇAĞ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2011, 17:45:05 »

 Ümit Özdağ, bir panelde yaptığı söyleşi de, " eğer anayasa değiştirilip, Türk ismi anayasadan çıkarılırsa, Türk Milletinin silahlı mücadele hakkı doğar" demişti. Zaten Türk Milletinin bundan başka çaresi kalmadı gibi. Krtlere kucak açan akp ve chp, ne dediğini nerde duracağını bir türlü  kestiremeyen mhp ile Türk Milletinin işi çok zor çok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2011, 20:59:17 »

Apo denen bebek katili, sürenin azaldığını, akp hükümetinin zamanının kalmadığını, yoksa aradan çekileceği tehdidini yine avukatları aracılığı ile bildirdi. Bdp ise bu talimatla birlikte yeni anayasa çalışmalarına hız verdi. Bu yeni anayasa taslağını önümüzdeki günlerde başbakana sunacaklarını bildirdiler. Bu tarfikte, bdp (pkk) ile arabuluculuğu Ufuk Uras'ın üstlendiği belirtildi. Başbakan ise yeni anayasa taslağını parti organları ile tartışacaklarını, olumlu gelişmeler beklediğini söyledi. Chp'nin lideri Kılıçdaroğlu'nun yeni anayasaya sıcak baktığını, zaten söylemlerinden anlıyoruz. Bugün en son anadilde eğitime sıcak baktığını söyledi. Bu iki çaşıt parti, seçimlerden sonra Türk ismini Türkiyeden silmeye hazırlanıyor. Acaba chp deki gerçek Atatürkçüler ne yapacak? Yada bizler hala chp de Atatürkçü, milliyetçi vatanseverlerin olduğunumu sanıyoruz? çünki hiç sesleri çıkmıyor da..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.056 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.