OSMANLI DEVLETİ SAVAŞÇIYDI YA CUMHURİYET ???
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Eylül 2020, 19:18:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: OSMANLI DEVLETİ SAVAŞÇIYDI YA CUMHURİYET ???  (Okunma Sayısı 2771 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KARA KAĞAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 5« : 27 Ekim 2009, 01:45:35 »

Çağ ve toplum değişmiştir: Artık fetih savaşları ve sınırları karasal olarak geliştirmek yok. Askerlik okuyana kısaltılmıştır;uzak ve yabancı ülkelere de harp nedeniyle gidilmemektedir; dehşet saçan çarpışmalar görülmez olmuştur; acı göçler, tutsaklıklar, talanlar, tarihe gömülmüştür....  Peki bunların yerini nasıl savaşlar, nasıl göçler, nasıl talanlar,almıştır işte size SORU ? OSMANLI DEVLETİ SAVAŞÇIYDI YA CUMHURİYET Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2009, 02:18:34 »

Ekonomik,Kültürel,Siyasal yönden soğuk savaşların yapıldığı çağdayız ..Lobisi kuvvetli olanın ayakta kalabileceği bir çağdayız ..Türk Milleti'ni bütün dünya bilirki sıcak savaş ile yenilmez ..Buna Sakaryada,Dumlupınarda,Çanakkalede,İzmirde şahit olmuşlardır ..Günümüz AB saçmalığıda soğuk savaşın bir örneğidir..Özellik ile sanayinin ve teknolojinin gelişmesi Devletler'i soğuk savaşlara ister istemez sürüklemiştir..Çünkü parası olan kapitalizm'in gereği gücü eline alır,dengeleri kurar,dünya'yı yönetir ..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boz-Ok
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2009, 15:04:08 »

Devletin yönetim şeklinin savaşçı olması diye birşey yoktur.Devleti yönetenlerin savaşçı olması lazım.Osmanlı devletinde 2.Bayezıt savaşçı değildi ama Türkiye Cumhuriyetinde Mustafa Kemal Atatürk savaçcı biriydi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''Ünlü Süvarileri harp meydanlarında kahramanca dövüşen Türk yiğitlerinin harman olduğu diyar.Bozok Yaylasının çocukları, Var olun!''
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2010, 19:55:13 »

Çağ ve toplum değişmiştir: Artık fetih savaşları ve sınırları karasal olarak geliştirmek yok. Askerlik okuyana kısaltılmıştır;uzak ve yabancı ülkelere de harp nedeniyle gidilmemektedir; dehşet saçan çarpışmalar görülmez olmuştur; acı göçler, tutsaklıklar, talanlar, tarihe gömülmüştür....  Peki bunların yerini nasıl savaşlar, nasıl göçler, nasıl talanlar,almıştır işte size SORU ? OSMANLI DEVLETİ SAVAŞÇIYDI YA CUMHURİYET Ha?


Osmanlı devleti savaşçıydı, çünkü imparatorluğun temeli ‘’gaza ve cihad’’ düsturu üzerine inşa edilmişti. Devletin tek ülküsü Tanrı adına savaş vermek ve onun kelamını, ayağının bastığı her yere ulaştırabilmekti.

Türkiye Cumhuriyeti ise,  dört bir yanı prangaya vurulan çöküntü bir mirasa tekrar hayat vermek suretiyle yoktan var edildi. Harabeye dönmüş ve etrafı leş kargaları tarafından kuşatmaya alınmış bir ülke, can çırpışmasına rağmen umarsız bir saldırış ile yedi iklim dört bucağa diz eğdirerek ulu bir Başbuğ önderliğinde yeniden hayat buldu.

Akabinde, kurulan yeni sistem ve onun getirileri olan çağa uyumluluk, demokrasi, savaş karşıtlığı gibi küresel dayatmalar Türk kasırgasının önüne uzunca bir müddet set çekse de bu denli kısa bir zaman diliminde yapılması imkansız gibi görülen bir çok olayın gerçekleştirilmesi, Türk’ün en kötü zamanlarında bile dünyaya kök söktürebilme kabiliyetine malik olduğunu dosta düşmana bir kez daha gösterdi.

İşin gerçeği şudur ki; hiçbir siyasi, kültürel veya dini güç acundaki savaşları topyekün sona erdirebilmeyi başarabilmiş değildir. İnsan doğasının kanunu, anlaşmazlığın olduğu yerde savaşmanın kaçınılmaz olduğudur. Bugün biz susuyor ve tarihi haklarımızı alabilmek için harekete geçemiyorsak bunun yegane nedeni, devlet kurumlarına postu seren başıbozukların ülke meselelerinden ve soydaşlarımızın düşürüldüğü acizlikten bihaber olmalarıdır.

Türk devleti Türkçü bir kadronun önderliğinde sağlam bir revizyondan geçtiği vakit; elimizden kahpece alınan topraklarımız, adalarımız ve soydaşlarımızın işgal altında bulunan yurtları tekrardan geri kazanılacaktır. Bozkurtların kanı sebil gibi akmaya hazırdır, kimsenin şüphesi olmasın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
MoTuN
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2010, 21:45:22 »

Demokratik  Rejimler Savaş İlan Etmekten Aciz, Uzlaşmacı, Müttefikli Dünya Bakışına Hakim Sistemlerdir... Kralcı Yönetimler İse Tek Düzeli, Savaş Kararlarının Kolaylıkla Alındığı Rejimlerdir... Her Türkçü'nün Gönlünde Atsız Ata'mızında Gönlünde Yattığı Gibi Kralcılık Yatar Fakat Her Türkçü'de Başbuğ'umuzun Bize Bıraktığı Cumhuriyete Sahip Çıkar... Çıkmak Zorundadır... Ruh Adam Kitabında Sıkça Dile Getirdiği Gibi Atsız Ata'mız Bugunun Şartlarında Buna İmkan Olmadığını Açıkça Beyan Etmiştir... Fakat Değişen Dünya'nın Bizim Üzerimizde Nasıl Bir Etki Yaratacağını Bize Zaman Gösterecektir... Kutsal Açina'nın Kanını Taşıyan Tanrı'nın Kut Verdiği Soyun Evlatlarını Turan Ordusunun Başında Göreceğimiz Günleri Tanrı'm Her Türkçü'ye Yazsın...
Esenlikle...
TTK...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.222 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.