Müslüman Türklere “Arab’ın piçi” diyen Atatürkçü Türkçüler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Kasım 2020, 22:44:38


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Müslüman Türklere “Arab’ın piçi” diyen Atatürkçü Türkçüler  (Okunma Sayısı 10103 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 24 Ocak 2015, 16:41:58 »

Küffar âleminin Türkiye’yi karıştırma provokasyonları devam ediyor. Önce, Fransız zihniyetli lâ-dinî Cumhuriyet Gazetesi’nde Efendimiz s.a.v’e hakaret eden karikatürler yayınlatıp, sonra “Atatürkçü Türk Milliyetçisi” olduğunu bağıran şuursuz güruhu Akit gazetesine saldırtarak anarşinin kıvılcımını ateşlemek istiyorlar.

İSLÂM’A “ARAB’IN DİNİ” DİYEN TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLABİLİR Mİ?

“Başbuğ Atatürk ölümsüzdür”, “Türk’üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz”, “Ya Türkçü iktidar ya ihtilâl”, “Kinimiz dinimizdir”, “Arab’ın piçi yıldıramaz bizleri”, “Biz biz biz, Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Hülagü han’ın torunları burada / Tanrı tektir ordusu Türk’tür” ve “Arab’ın dininden-ak-itler vatansız köpekler” sloganlarıyla Akit gazetesinin şahsında Türkiye’deki bütün Müslümanlara gayz dolu küfürler eden Atatürkçü Türk milliyetçileri asıl yüzlerini bir daha gösterdiler.

Yarın ki Müslüman Türkiye Cumhuriyeti’nin önündeki büyük problemlerden biri de bu zihniyetteki Türkçü anlayıştır. “Arab’ın dini” dedikleri Hz. Peygamberimiz s.a.v.’e vahiyle Allah katından gelen İslâm dinidir. “Piç” diye hakaret ettikleri de yine Hz. Peygamberimiz s.a.v.’ın ümmetidir.

DİNSİZ VE KAN DÖKÜCÜ “HÜLAGܒNÜN TORUNLARIYIZ” DİYENLERİN TÜRKÇÜLÜĞ܅

İ’la-yı Kelimetullah üzere Türk Devletinin temellerini atan Alparslan Gâzi’nin, Sultan Fatih’in değil de, İslâm ümmetinin ve Müslüman Türk devletlerinin baş düşmanı, dinsiz, barbar ve kan dökücü Moğol hükümdarı “Hülagü han’ın torunları” olduklarını beyan eden bu zihniyetteki Türkçüler, Müslüman Türkiye için PKK kadar tehlikeli bir ideolojidir.

Müslüman Türk düşmanı olan bu şarlatan zihniyetin kaynağı lâ-dinî Kemalist Cumhuriyettir. Cumhuriyet’in doktrinlerinden olan şu mısraları hatırlayalım: “Ne mucize ne efsun / ne örümcek ne yosun / Çankaya yeter bize / Kâbe Arab'ın olsun...”  

“Vatan-ı İslâmiye” üzere Millî Mücadele’ye katılan Müslüman Türkiye’nin nice âlim ve mücahidlerini İslâm’ı savundukları için hukuksuz İstiklâl Mahkemeleri’nde idam ettirenler bu güruhun savunduğu Atatürkçü / Kemalist anlayıştır.

“KİNİMİZ DİNİMİZDİR, BAŞBUĞ ATATÜRK’ÜN ASKERLERİYİZ” DİYENLER TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLABİLİR Mİ?

“Kinimiz Dinimizdir” sözü de, İslâm’ın Peygamberi Efendimiz s.a.v’e “Arab’ın peygamberi” ve “âyetleri kendi tefekkürüyle yazmıştır” diyen sosyal darvinist ve Göktürk dinine inanan İslâm’sız Türkçü Nihal Atsız’dan mülhemdir. “Medeni Bilgiler” kitabını okuyanlar bilir ki bu sözlerin kaynağı M. Kemal’dir.

“Kini din” edinenlerin dinî olabilir mi? İslâmlaşınca millet olan Türklüğe zarar veren bu zavallı güruh İslâm’dan nasipsiz Moğol ve Hun karakterlidir. Hâdimü’l Harameyn olan Müslüman Türklükle hiçbir bağları ve aidiyetleri yoktur.

Sanki din ü millet dâvasıymış gibi kendilerine vazife olmayan bir savunuculukla (eskiden öyleydi) “Atatürk’ümüze nasıl hakaret edilir?” öfkesiyle “Atatürkçü Türk milliyetçisi” olduğunu bağıran milliyetçi hareketçiler, Hilafet sahibi ve hâdimü’ül harameyn vasfına sahip bir Türklüğün Müslüman Türkiye’yi yeniden inşa etmesini savunan bir gazeteye saldırabiliyorlarsa böyle bir Türkçülük ârızalıdır.

İSLÂMÎ ÜLKÜCÜ MİLLİYETÇİLİĞİN “ATATÜRK” SAVUNUCULUĞUYLA İŞİ OLAMAZ

Nerede o her adımını, her düşüncesini İslâm’a vurarak hareket eden ülkücü Türk milliyetçileri? Bu kavramların içi boşaltılmış, laik-Atatürkçü izler taşıyan bir hâle gelmiş. Hakiki ülkücülüğün M. Kemal savunuculuğu ile işi olamaz. Size mi düştü lâ-dinî Cumhuriyetin bânisi M. Kemal’i savunmak? Peki sormazlar mı? Paris’teki kâfir dergi Charlie Hebdo’nun İslâm’a ve Hz. Peygamberimiz (s.a.v.)’e hakaret eden karikatürlerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesine niye adam gibi tepki göstermediniz? Elinizi, dilinizi tutan mı oldu?                                                                                                                                            

Bu mudur Türk milliyetçiliği? Hakiki, yâni İslâm esasları içinde ülkücü milliyetçilik, rahmetli Seyit Ahmet Arvasi’nin fikirlerinden uzaklaşmaya başlayınca ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra bitmiştir. Bunun dışındaki ülkücü-milliyetçilerin fikirleri eksik ve tutarsızdır. Atatürkçülükten ve İslâm öncesi Türklükten tesirler taşır. Seyit Ahmet Arvasi’nin İslâmlaşmış ülkücü milliyetçiliğini şiar edinenler olaydı şimdi, Bu güruhun Atatürkçülük savunuculuğundan hicap duyarlardı ve en evvel Kemalizm’in Pravdası olan lâ-dinî Cumhuriyet gazetesine ve kâfir Paris’e adam gibi tepki gösterirlerdi.

1978’DEKİ NİZAM ÂLEM DERGİSİ’NİN VE SEYİT AHMET ARVASİ’NİN İSLÂMÎ ÜLKÜCÜ- MİLLİYETÇİLİĞİ NEREDE?

Son yıllarda ülkücülük ve milliyetçilik kavramlarıyla meydanlara çıkanların, 1978’de “Nizam-ı Âlem dergisi” etrafında kısa bir süre varlık gösteren ve bu sebepten dolayı milliyetçi hareketçilerden “partimizde bölücülük yapıyorsunuz” diye azar işiten merhum Arvasi’nin çizgisini sürdüren İslâmî Türk ülkücülüğüyle uzaktan yakından bir alâkasının kalmadığını da söylemek gerek.

İnananları cemaat, meşrep, tarikat ve parti ayrımı yapmaksızın birlik olmaya dâvet eden ve devrin İslâmcı partisi MSP tabanından belli bir kitlenin milliyetçi harekete kaymasına vesile olan 12 Eylül darbesiyle son bulan Nizam-ı Âlem Dergisi’nin ülkücü dünya görüşü kısa sürede İslâmî çevrelerde rağbet bulduğunu erbabı bilir. Divan üyelerinden Seyit Ahmet Arvasi’nin itirazlarına rağmen, târihe gaflet ve dâlalet örneği olarak geçecek olan MHP Divanı’nda alınan kararla kapatılır.      

Hâsılı, yukarıda anlayış ve hâllerini târif ettiğimiz sözde “Türk milliyetçileri” idraklerini temizleyip, Necip Fazıl’ın Büyük Doğu fikrinden, Semerkand’ta başlayıp Anadolu’da millete mânevî mürebbiye olan “Hâcegân Sultanları” nın ve Horasan erenlerinin tasavvuf eğitimden beslenmiş, Kur’an ve Sünneti esas alan İslâmlaşmış saf ülkücülüğü kuşanamadılar. Ne yapalım, abilerinin “lider-doktrin-teşkilât” dogmasından kurtulamıyorlar demek ki.

------------------------------  

EYVAH! TÜRKLÜĞÜ YİNE YANLIŞ ANLATIYORLAR

Yayın hayatına yeni giren refikimiz bir gazetenin yazarından şu talihsiz ifadeleri okuyunca yine “Eyvah! Türklüğü yine yanlış anlatıyorlar!” diye yandım yakıldım: “Mustafa Kemal Atatürk de bizim, Kazım Karabekir de bizim. Fatih de bizim, Kanuni de bizim. Göktürkler de bizim, Selçuklu da, Osmanlı da…”

Osmanlı-İslâm değerlerini redd-i miras eden lâ-dinî ve deist (yaradancı) M. Kemal’le İ’la-yı Kelimetullah dâvasını yeryüzüne hâkim kılmak isteyen Sultan Fatih ve Kanunî arasında nasıl bir bağ kurulabilir? M. Kemal, İslâm’ı cihana yaymak isteyen İslâmların sultanlarına bütünüyle karşı olan Batılı-pozitivist bir anlayışa sahip…

Göktürkler, soyca ecdad olabilir ama İslâmlaşan Türklüğümüzün sosyolojik gerçeği ve karşılığı olamaz. Zavallı Türkçülerin hâlâ kafaları donuk ve eklektik… Bunlara söz kâr etmiyor. “Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur.”

Vakitin iti ali ilbey
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2015, 16:45:17 »

Bu adamin anasini garanti  Türkçüler sikmiştir. Bir insan bu kadar Türk'ün kutsali ile ugraşmaz kaşindikça kaşiniyor piç.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.287


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2015, 23:02:26 »

Cok dokunmus ki bu pice, böyle arapci kaleminden makale dökülmüs. Arap'in dinine hayranlik artiyorsa, bir o kadar Türkcülük de tsunami gibi büyüdügünü bilmekte bu soysuzlar. Kendi, arapci zihniyetlerini savunacak eniklerinin karsisinda sadece Türkcü bozkurtlarin duracaginin farkinda bunlar. Bu yüzden, simdilik paniklemeden sakince korkudan  titremekteler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Salur Kazan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 96« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2015, 23:47:18 »

İSLÂM’A “ARAB’IN DİNİ” DİYEN TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLABİLİR Mİ?

Hem kel, hem fodul; üstelik yazı falan yazıyor! IQ 80 yok, dil çıkarıp Türk'e nanik yapıyor. Ortama uyum sağlama yeteneği muhteşem. Modayı yakından takip ediyor belli ama çok rüküş, pek yakıştıramadım. Sanarsın ki müçtehit, İslam adına hüküm verip idam fermanları yazıyor! Lakin yazmak, "akletmeyi" ve "muhakeme etmeyi" gerektirir; kelimeleri peşpeşe dizmek yazmak demek değildir. Onu maymunlar da yapıyor! Geçenlerde belgeselde izledim; maymunun birine öğretmişler, cümleler kuruyordu. Bir şeyleri kırmış, suçu kediye atıyordu. Biraz daha çalışsa bir gazetede yazar olacak. Darvin bunu görse sevinçten gözleri yaşarır; sarılır boyununa şapır şupur öperdi. Üstelik, sakalı da var.

Kitapta ne yazdığını biz de biliyoruz âlim bozmaları! Tek akıllı siz misiniz? Yaşanan gerçeklere bakıp soralım: İslam mağdem Arabın dini değil Allah'ın dini idi;

- Avrupa'da, Anadolu'da, Ortaasya'da ve Çin'de Türkler (bugün bile) yalnızca tek bir millet olarak değil, bütün bir IRK OLARAK; Kazak, Kırgız, Oğuz, Tatar, Uygur demeden katledilirken, asimile edilirken, sürgün edilirken, üstelik bunların hepsi istisnasız müslüman iken,

- Bunlar yaşanırken Kuran'da "Ulu'l Emr" olarak geçen İslam Halifesi'nin CİHAT çağrısına; Arabın dinine değil de "Allah'ın dininine" iman eden(!) Araplar uymamışken, (Halife Türk olunca, İslam Türk dini mi oluyordu yoksa)

- Lozan sonrası Batı, "Biz İslam ile değil, Türkler ile savaştık!" diye açık açık düşmanlığının bir IRKA yönelik olduğunu itiraf etmişken, (ve bu durum İslam'ın "Arabın dini" değil "Allah'ın dini" olduğunu savunanlar tarafından, İslam'da ırkçılığın olmadığının iddia edilmesi nedeniyle, topyekün IRKINA SAVAŞ AÇILMIŞ OLAN Türklerin yanında savaşa girmeyi gerektirdiğini nedense "akledemezler iken", bizle ırkçılığı tartışmak için delil olarak getirdikleri ayetlerin, hadislerin hepsi "puff" diye bir anda akıllarından uçmuş gitmiş iken),

- Üstelik Araplar o sırada "Biz Osmanlı'ya isyan edip devlet kurarsak, bizi tanırsın değil mi İngiltere'ciğim" diye kucak dansı yaparken,

- ve Türklere saldıranlar arasında en önde bayrak sallayanlarından biri Araplar iken...

...ya ne olacağıdı? Türk demeyip İslam mı diyecektik? Ne yapsaydık, canımızı da mı savunmalım? Sizin o İngiltere tarafından mezhebleştirilmiş, İran ve Hindistan tarafından düalizme saptırılıp müşrikleştirilmiş İslam anlayışınıza mı aykırı?! O ne güzel din yorumu lan öyle, Arab'a kıyarlarken "Hepimiz müslümanız." Türke kıyarlarken "Milliyetçilik İslam'da yok!" Biz Cezayir'de, Tunus'ta, Fas'ta, Mekke'de, Medine'de... daha bir sürü Arap topraklarında savaştık. Peki ya Arabın dini İslam'a değil de Allah'ın dini İslam'a inanan Araplar, neden Ortaasya'da savaşmadılar? Dünya da, din de size güzel... ama bu dünyanın altı da var. Şeytan'ın avukatlığını yapmayın!

+ Ya Seydi, Türk ırkına saldırıyorlar! Hani İslam'da ırkçılık yok ya, belli ki bir ırka savaş açanlar yanlış yoldalar. Ne yapalım, biz de Allah'ın dini İslam adına onlara savaş açalım mı?
- Onlara derken? Türklere mi? Açalım tabi ya. Beklediğimiz kabahat.
+ Hayır ya seydi, yanlış anladınız. Irkçılık yapan Türkler değil, hedefte olan Türk ırkı.
- Haa... Yok ya... Hem onlar da Türklüğe saldırılınca hepsi Türkçü olmuşlardır.
+ Anlamadım ya seydi. Ne olacaklardı? Yani yarın biri bize Arap olduğumuz için saldırdığında kendimizi savunma hakkımız yok mu? Müslümanlardan yardım bekleme hakkımız yok mu?
- Yüce İsa aşkına! Sen neler söylüyorsun? Bunlar ne güzel sorular böyle.
+ Ya seydi, bunlar Türkler ama müslümanlar.
- Hayır, müslümanlar ama Türkler... ve ırkçılık islamda yok!
+ Sen şaka mısın?
- Hayır, Arabım.
+ Dinlerini görmek varken, sadece ırklarını gördüğünüze göre; asıl ırkçı olan sizsiniz ya seydi!
- Çok mu belli oluyor? Şşşt. Çaktırma. Şimdi ben "Bu Türkler ırkçı oldular, İslam'dan uzaklaştılar." falan diyerek onları tekfir edeceğim, ve Arapçılığıma İslam süsü vereceğim. Foyamız meydana çıkmasın.
+ Allah günahlarını kutsasın sayın Allahsız.
- Yaşasın Arab'ın dini İslam!
+ Peki ya Allah'ın dini İslam ne olacak?
- Ya onu savunmayı kendini alim sanan cahillere bıraktık. Kitabı gösterip gerçekleri gizleyecekler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.644


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2015, 00:15:10 »

Arabın piçi olmaktansa Atatürkün Türkçüsüyüz, nolacak yani?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Tong Yabgu Kağan
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 192« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2015, 17:17:05 »

Kimse kusura bakmasın Benim dilim, dinim, ırkım TÜRK!
Herhangi biriyle sırf müslüman diye konuşmam, sırf müslüman diye yardım etmem. Heleki kürtlerden sonra en çok nefret ettiğim araplara...
Türklük ne zaman müslümanlığı seçmeye başladı o zaman bozuldu. Bu böyledir arkadaş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkünGazabi
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2015, 23:48:43 »

Atatürkçü  Türkçü  müslüman  Türkçü  ayrımı  yapma din  ile Atayı  bir tutma dini  ağır  basan  ümmetçi Atası  ağır  basan dinsiz  mi oluyor  saf saf konuşma
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kalbin benim olsun diyorum ,  çünkü  mukadder...
Cismin sana yetmez mi?  Çabuk  kalbini sök, ver!
Yoktur  öte  âlemde de kurtulmaya  bir yer!
Mutlak seveceksin beni, bundan kaçamazsın....


Son Başbuğ'um Atatürk'e Yolbaşcım Atsız'a ve Tüm  Atalarıma Selam Olsun Tanrı  Türkü Korusun

Facebook  Tasarım  Sayfama Davetlisiniz
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
HAYMANALI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2015, 00:42:37 »

Bu yazıyı yazan belli ki biraz tarihten bir haber. Bu şekilde tepki vermesini açıkca yadırgamıyorum. Kendisini aydınlatmak ve gerçek tarihi yani saklanan tarihi öğretmek isterim.

İlk tavsiyem Oğuz ırkının nasıl Müslümanlaştırıldığını iyice araştırmasını öneriyorum. Araplar tarafından kılıçtan nasıl geçirildiklerini ve nasıl Oğuzların şehirlerinin yağmalandığını iyice öğrenmesini tavsiye ediyorum.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürükOk
TürükOk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 356


Adam Ol Irkına Çek!


« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2015, 02:56:35 »

Atalarımızın zorla Müslüman yapıldıkları bilindik bir gerçek. Araplar atalarımızı katlettiler. Tabi bu gerçekler dile getirilmeye getirilmeye zamanla unutulmuş. Buna rağmen halk arasında  "Göktanrı inancı İslama yakındı da atalarımız koşa koşa kendileri müslüman oldu" düşüncesi yaygın maalesef. Ancak bu düşünce gerçek değil tabi. Araptan Türk'e dost olmaz. Türkün tek dostu Türktür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #9 : 27 Mart 2015, 12:15:00 »

DOSTANÂNE FİSKELER-2

 

Refikimiz gazetenin bir başka yazarı da kanaatimce bilmeden sosyal darvinist ve pozitivist anlayışa sahip ve Müslüman Türklüğe zararlı fikirleri olan Nihal Atsız’ın  “Ruh Adam” romanını örnek göstermiş ki bu bir faciadır: “70’lerde yazdığı Ruh Adam romanında, Çanakkale savaşı hakkında müthiş fikirler ortaya koyduğu.”

 

Açıklamasını müstakil bir yazıyla daha sonra yapacağız. Ayrıca, “Atsız, nev’i şahsına münhâsır bir insandı. Türk’e âit herşeyi severdi. (…) Tek sorunu, dînî inancıydı ki bu da kendisini bağlar. Ayrıca, ileriki yaşlarında, inanç konusunda nasıl bir tekâmül geçirdiğini bilmiyoruz” ifadeleri de âciz kanaatimce hayli problemli. Dahası, “Tek sorunu dinî inancıydı ki bu da kendisini bağlar” ifadesi de pek fena! Atsız’ın inanç konusunda kötü bir tekamül geçirdiğini anlatmakta müstakil bir yazı mevzuudur.

 Vakitin iti ali ilbey

Türk’e ait gibi gösterilen İslâm öncesi “her şey” Müslüman Türk’ün ruh ve mânasına değer katmaz vs…

Senin gibi adamda fikir varsa fikrini s...yim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.218 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.