Murat Bardakçıdan sözlüklere ağır eleştiri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Haziran 2020, 11:28:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Murat Bardakçıdan sözlüklere ağır eleştiri  (Okunma Sayısı 1871 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Atsızcı nefer
Ziyaretçi
« : 07 Ocak 2010, 21:11:15 »

Haber Türk gazetesi. 06.01.2010. Klavye delikanlıları

BUNLAR, bilgisayarlarının başına geçtiklerinde arslan kesilenlerdir.
Klavyelerini önlerine çekip nârin parmaklarıyla tuşlara dokunmaya başladıkları anda entellektüel, âlim ve herşeyden anlar, herşeyi bilir olurlar. Birbirinden kıymetli fikirlerine hepimiz muhtacız ya, ha babam yazıp yazıp döktürürler.
Hem de ne yazmak, ne üslûp! Yarıdan fazlası hakaret, küfür ve karalamadır, geri kalanı buzdan bile soğuk olan ama kendilerine sorarsanız şakanın ve mizahın zirvesi tuhaf ifadelerdir ve nihayet kerameti sadece kendilerinden menkul anlaşılmaz fikirler gelir...
İnternette son senelerde moda olan, sayıları arttıkça artan ve adına "sözlük" denen garabet vasıtasıyla etrafa çemkiren klavye delikanlılarından, sanal ortam arslanlarından bahsediyorum.
Bu sözlükler, binlerce klavye delikanlısı ile dolu. İsimlerini, gerçek mail adreslerini yazma cesaretini bulamayan ve böyle bir medenî olgunluğa asla sahip olamayacak bir grup, çağu yabancı dillerden alınmış yani özenti eseri abuk subuk takma isimlerin ardına saklanıp etrafa gece-gündüz hakaretler yağdırıyor.

ORTAK NOKTA: HASET

Aralarında ömrünü tek bir sayfa okumadan ve sadece lâklâkla geçiren ama bunun farkında olmayıp kendini biryerlere gelmiş hisseden delikanlılar yahut sevgilisinden o gün yüz bulamayınca hırsını dindirmenin yolunu klavyenin başına geçip etrafa lâf etmekte bulan genç kızlar da var. Ama takma isimlerin ardına gizlenen kazık kadar adamlara, yaşını başını almış fakat dünyadan bir türlü kâm alamamış hatunlara, üniversite hocalarına ve yayıncılara ne diyeceksiniz?
Klavye delikanlılarının neredeyse tamamının ortak noktası, hayatları boyunca ter dökmediği için doğru dürüst bir iş kıvıramamış, dolayısıyla da hayallerindeki ve hırslarındaki makama bir türlü ulaşamamış olmalarıdır. Dolayısıyla başarılı, kazanan kim varsa saldırılmalı, hakaret edilmeli ve yerin dibine sokulmalıdır onlara göre... Tatminin yolu hakaretten, hattâ ana avrat küfürleri bazen apaçık, bazen de harf kodlarıyla sıralamaktan geçmektedir!
Adama "Yaptığın ayıptır, eleştirmek küfretmek değildir" diyorsunuz, "Senin köşen var, benim yok, fikrimi böyle açıklıyorum" cevabını veriyor. Zira, "fikir" ve "düşünce", zannına göre hakaretten; eleştiri de küfürden ibaret...

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.haberturk.com/HTYazi.aspx?ID=7088


Ekşi, uludağ gibi sözlükler gerçekten öyle.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.129 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.