Memleketin buçuk Milleti Çingeneler ( Romanlar)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Temmuz 2020, 08:29:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: Memleketin buçuk Milleti Çingeneler ( Romanlar)  (Okunma Sayısı 51096 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 25 Şubat 2011, 20:39:58 »

Memleketin buçuk Milleti olarak atalarımızdan beri sayılan, kürt Özal tarafından nufus cüzdanları verilerek tam edilen, Düğünlerimizin Davulcusu, Zurnacısı, Eğlence hayatının vazgeçilmez orkestrası, bazı yerlerde Çingene, bazı yelerde abdal, şimdilerde de adlarına Roman denilen , hırsızlıkları ile ünlü, uyuşturucu müptelaları olan içimizdeki soytarılar.

Bunlar bile şimdilerde kendilerini Türk’ten sayarak, veya basiretsiz yöneticiler tarafından üç beş oyları için öyle sandırılarak sağda solda Türklüğün geleceği hakkında bile fetva veriyorlar. Biz Türklerin insanları sevme huyunu son zamanlarda fazlasıyla içimize sindirdiğimizden bu buçuklar da tabiî ki doğal olarak kendilerini insandan saydıkları için sanki adamlarmış gibi satılmış medyanında bunu poh poh lamasının etkisiyle neredeyse her gün evimizin içerisine ya magazin proğramları ile yada sabaha karşı polis ekiplerinin yaptıkları baskın hareketleri ile girmekteler. Biz bunları ne zaman hak etmeye başladık ki?

Ünlü Çingenelerimiz yedi göbeklerini kurtaracak maddi güce ulaştıkları için gelecek kaygısı olmadan her yerde hatrı sayılır kişi olarak dolaşabilmekte ve kendilerinin bu düzende söz sahibi sanmaktalar. Muazzez Ersoy, Sibel Can, Seda sayan bunlara örnektir, kendilerini Çingeneliklerinden sıyıramayanların başında gelen Kibariye denen bar şarkıcısı ise Çingene milliyetçiliğini elden bırakmayarak önüne gelene hoş görünmeye çalışmaktadır.

Çingenelerin en çok yaşadığı illerimizin başında Bursa gelir, bunlar bu ilimizde dünyada eşi benzeri olmayan siyah renklerini, diğer etniklerle birleşerek biraz açmışlardır fakat genede yüz metreden Çingene olduklarını gizleyemez durumdadırlar şu anda. Bunlar taşıdıkları kan itibarı ile yalancılıkta ve hırsızlıkta kendilerine mani olamamakta, Bursadaki Türk soylu Bozkurtları kendilerinin Türk olduğunu söyleyerek kandırmakta ve yanlış yönde seyir etmelerini sağlamakta, böylece ataları olan Çingenelere hizmette kusur etmemektedirler. Çanakkale ve çevresinde, Ankara da, Özellikle mersinde bunlar yoğun olarak yaşamaktadırlar. Bunları görünürde Türk’ten ayırabilmenin tek  yönü renklerine bakmaktır, siyahımsı olurlar, bu siyahın eşi ve benzeri yoktur.

Çingenelerin anavatanı portekizdir ama Avrupa üzerinde bulunmadıkları devlet, içine sızmadıkları millet yoktur, Romanyanın da büyük ekseriyeti Çingenedir ama bunlar asimile olmuşlar şu an nerdeyse kanlarının tamamına yakınını bu ülkede temizlemiş durumdadırlar. Galatasaraylı Hagi kesinlikle bir çingenedir.

Türkiyede bulunan Çingenelere 1983 yılına kadar vatandaşlık hakkı verilmemiştir, Turgut Özalın iktidarı zamanında nasıl ki Çanakkale şehitliğine eklenen kürt şehitlerinin mezarları ile Kürtlerinde bu milletin kurtuluş savaşında emekleri ve dolayısıyla şehitleri var diyerek Mankurtları yutturduysa bu çingenelerede kimlik kartları verilerek zaman aşımında onlarında Türk olduklarını veya kardeşimiz olduğu yalanlarını ırkçılıktan uzak Türk çocuklarına kakalayacaklardır, ve bu şimdilerde de başlamıştır. Türk milletinin ebeynlerinin gözü açık olmalı yavru Bozkurtlarına bu gerçeği her an söylemeli ve çocuklarına da vasiyet olarak bunu kendi çocuklarına söylemeli demelidir.

Türk milletinin geleceği Türk çocuklarının ellerindedir, onlar ister Türklük göğe yükselir, onlar uyur Türklük uyur ama biz Uyumuyoruz buradayız, konu Çingeneler olduğu için şunu diyebiliriz kendimizden emin olarak, yalancı Türklere, yalancı Türkçülere ( onlar kendilerini çok iyi bilir) bu topraklarda rahat yok çünkü BİZ BURADAYIZ.

NE MUTLU TÜRK DOĞANA
 
Yürekli-kam  25 Şubat 2011  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2011, 20:49:33 »            Kesinlikle bugün konuyla ilgili söylemimde Türkler dışındaki herkesin bu ülkeden yollanması gerektiğini belirttim. Tabi herkeste bana deli oldu !!! Nedense Türkler kendi Kandaşına göstermediği yakınlığı, sevgiyi, saygıyı ellere göstermede başı çekmeye kararlı. Ülkem tertemiz olmadan bize esenlik yok !.. Bu her ortamda kendini göstermiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SELCEN06
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2011, 21:23:34 »

Sanırım tarih boyunca en sevilmeyen halklardan biride çingenelerdir.Çingene dendiği zaman ilk akla gelen hırsızlık, dilencilik ,dansözlük çalgıcılık gibi  işler geliyor.Ordan oraya sürgün göçebe hayatı yaşan bu toplulukların hiçbir ülkede saygınlık gördüğünü düşünmüyorum.
Ancak, Türkiye’de  kimliklerini saklayarak belli bir devlet kademesine gelen çingeneler mutlaka vardır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2011, 21:26:35 »

Dünyada en aşağılık görülen zencilerden bile hiç bir şey çıkmasa futbolcu çıkar. Ama, bunlardan çıkan müzisyen bile, sanatçı bile Türk zevkine uymuyor. Adam akıllı yapabildikleri tek şey mahallelerinde boş boş oturup hırsızlık planları yapmak sanırım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2011, 21:28:24 »

Kandaşlarım bugün en aşağılık insan türüdür bunlar , aslında tam bir ırk olamamışlar'dır , çünkü ırk olacak kadar kendilerine has değillerdir, hangi millete giderlerse onun köpekliğini yaparlar ve her ülkede oranın şerefsizliğini yaparlar , bu aşağı topluluğun ırk olabilecek kadar tarihi vesikaları yoktur tek bildiğimiz bunların bok olduklarıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
isenbike
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 433


TÜRK'SEN ÖĞÜN,DEĞİLSEN İTAAT ET!!!


« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2011, 21:32:10 »

Ankara'da Çingene Yenidoğan semtinde vardır. Çingene kadınları eskiden bohçaçılık, çiçekçilik ve düğünlerde çengilik ( dansözlük) yaparak geçinirlerdi. Şimdi ise daha çok dilencilik, hırsızlık ve uyuşturucu satarak geçiniyorlar.
Çingene erkeği çalışmaz. Kadın çalışıp erkeğine bakar. Hatta evlenirken kocasına bakacağına söz verirmiş. Hiç bir erkek çingenin çalıştığını görmedim.T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Koştur Türk kızı ak yeleli deli tayları, Asenasız aşılmaz ulu Tanrı dağları!!!
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2011, 21:55:34 »

Kam ağabey güzel yazmışsın eline sağlık.

Çingeneler gerçekten zenciden bile daha aşağıdır.

Ayrıca aşağıdaki yazıda Sadi Somuncuoğlu ve Hurşit Güneş'in çingene  olduklarını yazıyor. Sadi Somuncuoğlu biraz benziyor ama Hurşit Güneş bence hiç benzemiyor.

Türkân Şoray ve Orhan Gencebay'dan da şüpheliyim, gayri Türk unsurlar kendilerini adamdan saymamız için  başarılı ve sevilen insanları kendilerindenmiş gibi gösterek onlar üzerinden değersiz soylarının itibarını yükseltmek isterler.


Alıntı
Türkiye´de Çingene Olmak´ adlı kitabın yazarı Mustafa Aksu, çingenelerin insanlar tarafından engellendiği iddiasını kitabında şöyle örnekledi: "Edirne´de, çingene bir genç imam-hatip lisesini bitirdikten sonra üniversite okudu. Mezun olduktan sonra da kendi köyünde imamlık yapmak istedi. Ataması yapıldı ama köylüleri, ´Biz çingene bir imamın arkasında namaz kılmayız´ diyerek buna karşı çıktı. Valilik ve müftülük araya girse de köylüleri ikna edemediler. Sonra da bu çocuğun kadrosu valinin girişimiyle belediyeye alındı." NEREDEN GELDİLER? Çingene; Hindistan´ın Pencap-Sind nehir havzası boyunca Pakistan ve Afganistan´ın da içinde bulunduğu bölgelerden tüm dünyaya yayılmış koyu renk tenli Kafkasoid, Hint kökenli halk topluluğuna deniyor. Gazneli Mahmud´un Hindistan´ı işgali esnasında göçe başlayan çingeneler; Arabistan, Mısır üzerinden Kuzey Afrika´ya, İran, Türkiye hattından da Avrupa ve tüm dünyaya yayıldılar. Türkiye´de çingeneler; çingan, çincane, poşa, abdal, mıtrip ve roman gibi adlarla anılıyorlar. İŞTE ÜNLÜ ÇİNGENELER * Türkan Şoray (Sinema sanatçısı) * Kibariye (Ses sanatçısı) * Ebru Gündeş (Ses sanatçısı) * Hüsnü Şenlendirici (Klarnetçi) * Adnan Şenses (Ses sanatçısı) * Sibel Can (Ses sanatçısı) * Sibel Turnagöl (Oyuncuşarkıcı) * Sadri Alışık (Sinema sanatçısı) * Safiye Ayla (Ses sanatçısı) * Muazzez Ersoy (Ses sanatçısı) * Nalan Altınörs (Ses sanatçısı) * Burhan Öcal (Ritim ustası) * Kadri Şençalar (Sanatçı) * Mustafa Kandıralı (Klarnetçi) * Orhan Gencebay (Besteci ve ses sanatçısı) * NİHAT ERİM: Anayasa Profesörü. 1971 yılında Kocaeli Milletvekili olarak girdiği Meclis´te hükümeti kurmakla görevlendirildi. Erim, 26 Mart 1971´de kurduğu hükümetin Başbakanı oldu. Türkiye´nin 12. Başbakan´ı olarak politika tarihine geçti. * ATİLLA KARAOSMANOĞLU: Nihat Erim´in hükümetinde Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. Karaosmanoğlu o sıralarda Dünya Bankası´nda Başkan Yardımcısı olarak çalışıyordu. Ekonomiyi düzeltmek için Türkiye´ye çağırılmıştı. * LALE AYTAMAN: Türkiye´nin ilk kadın valisi. 1991´de Muğla Valiliği´ne atanmıştı. * TURAN GÜNEŞ: Anayasa Profesörü. Ecevit Hükümeti´nde Dışişleri Bakanlığı yaptı. * PROF. DR. HİKMEK ŞİMŞEK: Ünlü Orkestra şefi. (5 Şubat 2006´da öldü) * SADİ SOMUNCUOĞLU: DSP-MHPANAP Koalisyon Hükümeti´nde Devlet Bakanlığı yaptı. MHP´li. * PROF. DR. HURŞİT GÜNEŞ: 2005´te Deniz Baykal´a karşı CHP Genel Başkanlığı´na adaylığını koydu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Karadeniz T
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2011, 23:34:48 »

Orhan Gencebay Tatardır. Hatta son zamanlarda kendini iyice Türklük meselelerine vermiş bir soydaşımızdır.

Türkan Şoray'ın ise Çerkez olduğunu duymuştum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Yufka Yüreklilerle Çetin Yollar Aşılmaz"
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 26 Şubat 2011, 02:29:01 »

Kam ağabey güzel yazmışsın eline sağlık.

Çingeneler gerçekten zenciden bile daha aşağıdır.
Gerek görünüşleri, gerek kokuları itibâriyle, oldukları yerde kuyruklu kürtler bile kendini insan zanneder.

Ayrıca aşağıdaki yazıda Sadi Somuncuoğlu ve Hurşit Güneş'in çingene  olduklarını yazıyor. Sadi Somuncuoğlu biraz benziyor ama Hurşit Güneş bence hiç benzemiyor.

Türkân Şoray ve Orhan Gencebay'dan da şüpheliyim, gayri Türk unsurlar kendilerini adamdan saymamız için  başarılı ve sevilen insanları kendilerindenmiş gibi gösterek onlar üzerinden değersiz soylarının itibarını yükseltmek isterler.


Alıntı
Türkiye´de Çingene Olmak´ adlı kitabın yazarı Mustafa Aksu, çingenelerin insanlar tarafından engellendiği iddiasını kitabında şöyle örnekledi: "Edirne´de, çingene bir genç imam-hatip lisesini bitirdikten sonra üniversite okudu. Mezun olduktan sonra da kendi köyünde imamlık yapmak istedi. Ataması yapıldı ama köylüleri, ´Biz çingene bir imamın arkasında namaz kılmayız´ diyerek buna karşı çıktı. Valilik ve müftülük araya girse de köylüleri ikna edemediler. Sonra da bu çocuğun kadrosu valinin girişimiyle belediyeye alındı." NEREDEN GELDİLER? Çingene; Hindistan´ın Pencap-Sind nehir havzası boyunca Pakistan ve Afganistan´ın da içinde bulunduğu bölgelerden tüm dünyaya yayılmış koyu renk tenli Kafkasoid, Hint kökenli halk topluluğuna deniyor. Gazneli Mahmud´un Hindistan´ı işgali esnasında göçe başlayan çingeneler; Arabistan, Mısır üzerinden Kuzey Afrika´ya, İran, Türkiye hattından da Avrupa ve tüm dünyaya yayıldılar. Türkiye´de çingeneler; çingan, çincane, poşa, abdal, mıtrip ve roman gibi adlarla anılıyorlar. İŞTE ÜNLÜ ÇİNGENELER * Türkan Şoray (Sinema sanatçısı) * Kibariye (Ses sanatçısı) * Ebru Gündeş (Ses sanatçısı) * Hüsnü Şenlendirici (Klarnetçi) * Adnan Şenses (Ses sanatçısı) * Sibel Can (Ses sanatçısı) * Sibel Turnagöl (Oyuncuşarkıcı) * Sadri Alışık (Sinema sanatçısı) * Safiye Ayla (Ses sanatçısı) * Muazzez Ersoy (Ses sanatçısı) * Nalan Altınörs (Ses sanatçısı) * Burhan Öcal (Ritim ustası) * Kadri Şençalar (Sanatçı) * Mustafa Kandıralı (Klarnetçi) * Orhan Gencebay (Besteci ve ses sanatçısı) * NİHAT ERİM: Anayasa Profesörü. 1971 yılında Kocaeli Milletvekili olarak girdiği Meclis´te hükümeti kurmakla görevlendirildi. Erim, 26 Mart 1971´de kurduğu hükümetin Başbakanı oldu. Türkiye´nin 12. Başbakan´ı olarak politika tarihine geçti. * ATİLLA KARAOSMANOĞLU: Nihat Erim´in hükümetinde Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. Karaosmanoğlu o sıralarda Dünya Bankası´nda Başkan Yardımcısı olarak çalışıyordu. Ekonomiyi düzeltmek için Türkiye´ye çağırılmıştı. * LALE AYTAMAN: Türkiye´nin ilk kadın valisi. 1991´de Muğla Valiliği´ne atanmıştı. * TURAN GÜNEŞ: Anayasa Profesörü. Ecevit Hükümeti´nde Dışişleri Bakanlığı yaptı. * PROF. DR. HİKMEK ŞİMŞEK: Ünlü Orkestra şefi. (5 Şubat 2006´da öldü) * SADİ SOMUNCUOĞLU: DSP-MHPANAP Koalisyon Hükümeti´nde Devlet Bakanlığı yaptı. MHP´li. * PROF. DR. HURŞİT GÜNEŞ: 2005´te Deniz Baykal´a karşı CHP Genel Başkanlığı´na adaylığını koydu.

Çingene diye gösterilen bir çok isim yanlış. Örneğin Türk oğlu Türk Orhan Gencebay'ın listeye dahil edilmesi son derece komik olmuş. Keza, sadece Türk Sinemasında çingene rolü oynadı diye Türkan Şoray'ın çingene olarak gösterilmesi de yine aynı... Yanlış hatırlamıyorsam Türkan Şoray Çerkez'dir.  Bunlar; sadece yetiştiği çevre çingene semti olması yüzünden çingene sanılan Adnan Şenses'den tutun da, Türk Ebru Gündeş ve Arnavut-çingene melezi olan Sibel Can'ın çingene olarak gösterilmesi, çingenelerin aynı Çerkezler gibi kendilerini nitelikli gösterebilmek için uydurdukları hayal mahsulü iddialardır. Kibariye, Hüsnü Şenlendirici, Kadri Şençalar ve Mustafa Kandıralı'nın çingene oldukları doğrudur. Bunun dışında liste baştan sona yanlış...

Ve bir de Çingenelerin ''Abdal'' olarak anıldığı iddiasına gelince; Abdallar Türkmendir. Ve daha çok ırki bir tanım değil, yaşayış, kültür farklılığından doğan bir tanımdır. Ha, bazı çingeneler Abdalların belirgin özelliği olan gezgin müzisyen topluluk olmalarından ötürü aralarına kaynayıp, kendilerine ve topluluklarına ''Abdal'' tanımını yakıştırmış olsalar da, kesinlikle Abdal değillerdir. Ve Çingenelerin ''Abdal'' olarak nitelenmesi de doğru değildir.

Son olarak yazı da Çingene diye gösterilen Seda Sayan (Tokat) ve Muazzez Ersoy'un (Kastamonu) emin olmamakla Çingene olmadıklarını biliyorum.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 26 Şubat 2011, 02:38:24 »

İç Anadolunun ve Akdenizin her yerinde bizim milletimiz Düğünlerde davul çalıp, zurna öttürene abdal der Şad, bu çorum da da böyledir Adanada da ve bunların tamamı da çingenedir. Sibel can da çingenedir, kız kendi ağzı ile roman olduğunu söylüyor da sen mi onu temize çıkartacaksın gardaş.

Şahıs olarak bin tane Ünlü çingene sayabilirim ben ama belki değillerdir diyerek onları yazmadım, kaleme aldığım isimler kökleriyle beraber Çingenedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.223 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.