mehmetali brand dan son ihanet
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Haziran 2020, 10:28:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: mehmetali brand dan son ihanet  (Okunma Sayısı 5058 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« : 23 Haziran 2011, 11:51:49 »

Kürt sorunun çözümü kapıya dayandı. Artık seçim de geçti ve hiçbir geciktirme özrü kalmadı. Hepimizin bir karar vermesi gerekiyor. Türk toplumu olarak, gereken fedakarlıklara, hoşlanmadığımız acı ilaçları içmeye hazırlanmalıyız. Kürtlerin her istediklerini kabul etmek değil, ancak 15 milyonluk bir nüfusu rahat ettirmek zorundayız. Aksi halde bizler çok acı çekeceğiz.

Artık zor günler geldi, çattı.

İki yıldır bir şeyler olmasını bekliyoruz. Kürt açılımının çökmesinden sonra, seçim var diye yine bekledik.

Artık hiçbir geciktirme özrü kalmadı.

Ya barış için harekete geçeceğiz ya da şehit cenazelerinin artacağı yeni bir sürece gireceğiz.

Ayrıca bilmemiz gereken bir başka gerçek daha var.

O da son seçimlerde 3 milyon Kürt kökenli vatandaşımızın BDP' ye oy verdiğidir.

Bu rakam, aile sayısına göre hesap edildiğinde, BDP' nin yaklaşık 10-15 milyonluk bir Kürt kesimi tarafından desteklendiğini söyleyebiliriz. Küçümsenemeyecek bir toplumsal güç ile karşı karşıyayız.

Şimdi kendi kendimize bir soruyu cesaretle sormamız gerekiyor:

Türkiye, toplumu ve hükümetiyle, Kürt sorununu çözmeyi ve PKK'yı dağdan indirmeyi gerçekten istiyor mu?

Eğer gerçekten istiyorsak, o zaman hem toplum olarak, hem de hükümet olarak, çok cesur kararlar almak ve hiç hoşumuza gitmeyecek adımlar atmak zorundayız.

Aşağıda yazacaklarım sizleri çok rahatsız edecektir.

Hayır, etmesin.

Eğer bu ülkenin kana bulanmasını ve ileride gerçekten bölünmesini istemiyorsanız, zor kararları benimsemek zorundayız. Artık her şey bizim istediğimiz gibi olmayacak. Kürtlerle birlikte, uzlaşı içinde bir çıkış yolu bulmak zorundayız.

Ne bizler, TSK'nın gücüyle bu işin içinden çıkabiliriz, ne de PKK silahlı direnmeyle bir yere varabilir.

Yolun sonuna gelindi.

MUHATAP KİM OLMALI?

- Kürt sorunuyla ilgili çalışmaların ilk aşaması, yeni anayasa hazırlıklarında yaşanacak, ardından günlük hayatı etkileyecek adımlar atılacak. İktidarın bu ilk aşamada, önce kendine bir muhatap bulması gerekiyor. Bunun yanında bu konuda kullanılan sert dilin bırakılıp mutedil bir konuşma şekline dönmesi de çok önemli. Muhatap olarak ya “Akil adamlar komisyonu” kurulacak veya “BDP- Öcalan koalisyonu” ile konuşulacak.

KÜRTLERİN ANA DİLİNİ VERMELİYİZ...

- Artık 15 milyon Kürdü görmezden gelemeyiz. Onları bu devletin ortağı olarak görmek, yönetime katmak veya yerel yönetimlerle kendilerini yönetmelerini kabul etmek gerekiyor. Her şeyden önemlisi, ana dillerini öğrenmelerine yardımcı olmalı ve kimliklerini teslim etmeliyiz.

PKK'YI FARKLI GÖRMELİYİZ...

- Bizler PKK' yı bir terör örgütü olarak nitelesek dahi, PKK' nın, seçimde BDP için oy kullanan milyonlarca Kürdün gönül bağladığı ve desteklediği bir örgüt olduğunu da kabul etmek zorundayız. Barış durumunda, bu örgütün eline kan bulaşmamış üyelerinin bir gün Meclis’e girebileceğini şimdiden içimize sindirmeliyiz.

ÖCALAN EV HAPSİNE ÇIKABİLMELİ...

- Öcalan'ın artık lider konumuna geldiğini ve ciddiye alınması gerektiğini kabul etmeliyiz. İçimiz istemese dahi, Öcalan'ı basit bir suçlu olarak görmemeliyiz. Onun farklı olduğunu kabullenmek zorundayız. Bundan dolayı, eğer barışa katkıda bulunacaksa, ev hapsine çıkarılmasına dahi hazırlıklı olmalıyız.

GENEL AF KAÇINILMAZDIR...

- Ne kadar tepki göstersek, bunun ne kadar haksız olduğunu ileri sürsek dahi, bir genel affı içimize sindirmek zorundayız. Genel bir af olmadan hiçbir yere varamayacağımızı bilmeliyiz. Kandil' deki PKK yöneticilerinin, başka Avrupa ülkelerine gitmeleri ve Türk hapishanelerinde bulunan, kan dökmemiş PKK taraftarlarının affı kaçınılmazdır.

PKK VE TSK OPERASYONLARI DURMALI...

- PKK dağlarda ekiplerini dolaştırdıkça, TSK da operasyon sürdürmek zorunda kalacağından dolayı, karşılıklı bir jest yapılmalı ve her iki taraf parmaklarını tetikten çekmeli. PKK tüm faaliyetlerini durdurduğunu gösterdiği anda, TSK da operasyonları durmalıdır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin KCK tipi tutuklamaları bitirmesi ve gözaltındakileri serbest bırakması, karşılıklı güveni arttıracaktır.

KÜRTLER ARTIK KARAR VERMELİ...
 şe.....siz- Kürt cephesinin bir kargaşa içinde olduğu izlenimi var. Birkaç karar merkezi (İmralı-Kandil-Avrupa ve BDP) bulunuyor ve kimin ne istediği konusunda belirsizlikler görülüyor. BDP de etkinliğini arttırmalı, PKK ve Öcalan'ın arkasına saklanmamalı. Muhataplığın sorumluluğunu yüklenmeli ve ön koşulsuz şekilde adımlar atmalı. “Özerk bölge” formülünü sürdürdükçe işin daha da güçleşeceğini ve fiziki bir ayırım ile bir yere varılamayacağını bilmeli.

SONUÇ:

Yukardaki satırları okuduğunuzda çok kızmış ve beni vatan hainliği ile suçlamış dahi olabilirsiniz. Ancak emin olun bunlar daha ilk adımlar. Eğer bu adımları şimdi atmazsak, ileride çok daha ağır koşullar veya isteklerle karşı karşıya kalacağımızı unutmayın.

Eğer son yıllarda aldığımız kararları, bundan 20 yıl önce almış olsaydık, bugün bambaşka bir süreçte olurduk.

Şimdi heyecanları ve hislerimizi bir yana bırakalım ve gerçekleri görelim.

Bu yazıyı sırf bunun için yazdım.

Kimileri karnından konuşuyor, ben her şeyi açıkça söylemeyi tercih ettim.

Kızdınız ise, kusura bakmayın.

(bu adam bir gün elime bir geçse......) şe...siz
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2011, 12:21:24 »

Bu kopek zamanında Apo mektuplasıp gızlı gızlı gorusen namussuzun tekıdır. Uzun zaman oldu bu deyyusun yazılarını okumayalı, hala 2-3 yazısı yan yana mı yayınlanıyor bılmıyorum. Takıp ettıgım zamanlar gunluk bır yazısını ''Pkk'' ''Bdp'' ''Kurtler'' baslıgı altında yazardı.

Korkusuz bır mıllı ıktıdar basa gelırse; bu ve bunun gıbı cagın Alı Kemallerını ıpın ucunda sallandırmazsa vatana ne hızmet ederlerse etsınler hızmetlerı eksık kalır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2011, 12:45:44 »

Trt yi dolandığı belgelerle kanıtlı bir vatan hainini bu ülkede baş tacı edenlere ben ne diyeyim?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 952


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2011, 12:52:23 »

  Ne var bunda ? Kendisine görev verilmis, devletin hükümetin resmi görüsünü yansitip,kamuoyunu ikna etmeye calisiyor,RTE´nin Gül´ün tetikciligini yapiyor. Ayni görevi Hasan cemal Cengiz candar yapmiyormu ? Serefsizin firlatmasi devletin sözde basi olacak hain ,ortaya cikip,kürt sorununu biz cözemezsek ,gelir baskalari cözer diyerek,milleti tehdit etmedimi ? Biz masalarla degil,masalari tutan ellerle ugrasirsak isabet ederiz. Cebren ve hile ile milletin basina musallat edilen hainlerin amaclari Türkiyeyi parcalamak olduguna göre,bu tür satilmis kalemler,gecmiste oldugu gibi, günümüzdede,önlem alinmazsa gelecektede var olacaktir. Sahsen bu tip yazilarin zararindan ziyade,faydalari oldugunu düsünüyorum. En azindan adamlarin ihanetlerini görüp,ona göre strateji belirlememize yardimci oluyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2011, 12:53:33 »

Mehmet Ali Birand, imza taklit ederek, düzmece ve üzerindeki rakamlarla oynanıp şişirilmiş faturalar hazırlayarak TRT’yi dolandırmak suçundan Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmış, suçu sabit görülmüş ve 11 ay 20 gün hapis cezası almış bir gazeteci. Bu ceza Yargıtay tarafından onanıp kesinleşti.. Cezası ertelendi. Mahkeme l0 gün daha fazla hapis verseydi, Birand içeri girmiş olacaktı.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Almıla-Ay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 279


TÜRK KIZI


« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2011, 14:33:04 »

Kandaşlar, farkındaysanız yağı şerefsizliğin sınırlarını zorluyor.Allah belalarını versin.Türkiyeninn adını da Kürdiye yapsınlar, olsun bitsin.Adi adama bak, TSK ike pkkyı eş tutuyor, vatanı bölmüyor kürtler veriyor.Eeee başka derdin varmı lan.Birileri belki karnından konuşuyor ama onun nerden konuştuğu belli değil lakin ağzından olmadığı belli.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Akbel
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51


Türkistanlı Olmak Şereftir!


Site
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2011, 15:59:28 »

Kalpazan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkistanlı
balamber
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 60


« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2011, 16:14:41 »

ingiliz çaşıdı yine görev başında... ama bu dürzüyü kimsenin ipleyeceğini sanmam.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kam - Şaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 217


Bozkurt


« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2011, 16:18:44 »

Bir not geçeyim kendisi Belçika vatandaşıdır!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün yüreği çelikten kuvvetli, aklı kılıçtan kesindir. Türk orman gibi sessizdir fakat öfkesi ateş gibi yakıcıdır. Türk dağ gibi ağır ve sarsılmazdır fakat saldırışında rüzgâr gibi hızlıdır! Yeryüzünde Türk'ün bir eşi daha görülmemiştir...
Adakutay
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 42


« Yanıtla #9 : 27 Haziran 2011, 12:59:00 »

Ermeniyim diye bağıran suratı yeterince açıklama yapıyor
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.058 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.