Medyanın karşıt görüş safsatası
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 18:18:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Medyanın karşıt görüş safsatası  (Okunma Sayısı 1866 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 30 Nisan 2014, 21:37:42 »

Medyadaki isimlendirmeler çok önemlidir. Altında bir şey yatmadan tüm medya hiçbir zaman aynı ismi kullanmaz. Medyanın krtlerin yaptığı bölücülüğe karşı gelenlerle arasındaki münasebetleri halka sağ-sol kavgası olarak sunmasının ardında Türk ırkının susturmak, uyutmak ve etkinsizleştirmek yatmaktadır. Üniversitelerde karşıt görüşlü öğrenciler olaya karıştı, çatıştı lafları ülkeyi satan orospu pkklılarla kutsal vatan toprağının bölünmezliğini savunan Türk soyluları karşıt görüşlü öğrenciler olarak sunması krtlerin yaptıklarını gizlemeye çalışmaktır.

Tarafları açıkça belirtmemenin ardında, Türklerin kininin artmaması ve harekete geçme inancına geçmemesi hedeflenmektedir. Bu tür olaylarda taraf belirtmek, benzer olaylarda harekete geçme eşiğini düşürür. Bu da istenmediği için taraf belirtilmemektedir.

Karşıt görüşlü öğrenci olarak belirtilmesinin ikinci bir sonucu da, olayı bilmeyenlere konuyu farklı şekilde hissettirme anlayışının amaçlanmasıdır. Üniversitelerde 'karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı' haberlerini izleyen halk konunun içeriği ile ilgili net bir bilgiye sahip değildir. Olayı sağ-sol kavgası olarak yorumlamaktadır. Bunun sebebi de geçmişten gelen tecrübelerin güncel olana etkisidir. Tecrübelerin yan etkisi diyebiliriz buna.
Halka bu şekilde sunulan ve haberi yapan merkezler de halkın bu konulardaki algısını bilmektedir. Çünkü internetle iç içe olmayan ve konuyu detaylı incelemeyen halkın genel kesimi olayı sağ-sol olarak algılamakta ve ona göre refleks vermektedir.


Bu ve benzeri haberlerin (sadece üniversitelerdeki olaylar için değil) birikmesi seçimleri ve halk hareketlerini de etkilemektedir. Seçimlere bu birikimleri alarak gelenlerin tercihleri de sağ sol kavramına göre olacaktır. Bu şekilde birey kendi düşüncelerine ve görmek istedikleri yönetim politikasına göre değil de partileri ayrıdıkları sağ-sol çizgisine göre hareket edecektir ve ona göre davranacaktır. Sağcı biri oy verirken sağcı olarak değerlendirdiği partileri kendi aralarında sıralayacak ve değerlendirmesine göre davranacaktır. Solcu da aynı sağcı gibi içi boş bir ayrıma göre hareket edecektir.

Bu haberler sadece bir haber değil birikimdir. Bunlar da halka belli zamanlarda sunulur. Haberci için bu haber değeri niteliği taşır. Ülke yöneticileri için iç savaşa karşı bir tedbir olarak nitelendirilir. Ancak iki yaklaşımdan da farklı düşünmek zorundayız. Bu haberlerdeki isimlendirmeler Ortadoğudaki sınırları değiştirmek isteyenlerin amacına hizmet eden bir taktiktir. Karşılarında harekete geçen kinli, teşkilatlı bir direnç gücü görmek istemeyenlerin Türk ırkını uyutmasından başka bir anlam içermez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2014, 22:28:55 »

Milletin kendini bilmesine ve duymasına engel olunmaktadır. Dil ile, milli şuur ile oynanmaktadır. Bütün bunlar anlaşılıp, tepki gösterilmesin, takdir edilmesin, yani bir yerde takdir edilecek olanın ya da tepki gösterilmesi gerekli olanın seçilmesi engelleniyorsa, değerleri medyanın dolayısıyla siyasetin hırçın pençesinden kurtarmak imkânı kalmamış demektir. Şuursuzlar, soysuzlar, yabancı kanlılar, haramzadeler takdir edemez. Gazete, dergi, radyo, televizyon ya da internet ortamında kendi şuursuz duygu ve düşüncelerinin reklamını yapanlar, maddileşmiştir. Maddileşmiş bir kimse vatan için ölür mü? Ya da yabancılarla işbirliği yapan bir kimse milletine inanır mı? Çalıp çırpmaya alışmış birisi milli şuuru önemser mi? Türk birliğini gülünç bulan birisi Türklüğün ilerlemesini ister mi? Ülküsüz sırnaşıklar sorumluluğu taşır mı? Seçmenin bulunduğu yerde sorumlulukta vardır. Seçme sorumluluğu da birlikte getirir. Onların kimleri seçtiği ve ona göre de sorumlulukları bellidir.

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler Mergen Kurt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2014, 05:26:53 »

Tespitler çok güzel bu ve buna benzeyen konularda otağda daha çok yazılar yazmalıyız. Otağdakileri ve buraya gelenleri bu şekilde aydınlatmalıyız bu güzel paylaşım için teşekkürler kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.216 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.