Medeni(!) Avrupalilarin Yaptigi Soykırımlar
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 21:31:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Medeni(!) Avrupalilarin Yaptigi Soykırımlar  (Okunma Sayısı 15504 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« : 17 Şubat 2011, 21:53:30 »

Dünyadaki Soykırımlar ve Tarihleri

Birleşmiş Milletlerin verilerinden toplanıp gündeme getirilmeyen soykırımlar ve tarihleri:

1. İspanyollarin Yerlilere Uyguladığı Soykırım
1492 yılında Kristof Kolomb'un ayak bastığında nüfusu 8 milyon olan Arawaks yerlilerinin sayısı 22 yıl içerisinde 28 bine indi. Güney ve Orta Amerika'da Ispanyollar tarafindan gerceklestirilen bu katliamlarin rakami en az 7 milyondur.

2. Norveçlilerin Taterlere (Göçer) Uyguladığı Soykırım
Norveçliler 1920-30'larda çıkardıkları yasalarla Nordik irk‘ın arılığını korumak için etnik grup Tater (Göçerler) kızlarını zorla kısırlaştırdılar. Norveç toplumu ne kadar Tater'i kısırlaştırsa, o kadar kendi ırkını koruduğuna inanıyordu.
Kısırlaştırma yoluyla ehlileştirilemeyen Taterler üzerinde insülin ve elektroşok yöntemleri uygulanıldı.

3. İngilizlerin Avustralyalı Yerlilere Uyguladığı Soykırım
İngiltere Krallığı 1788-1938 tarihleri arasında sömürge amacıyla gittikleri Avustralya'da yerleşik yerli halk: Aborjinleri sistematik olarak yok ettiler.
İngilizler aralarına salgın hastalık yaydığı bununla da yetinmeyip yemeklerine zehir katarak yok etmeye çalıştığı750 bin siyah derili aborjinden geriye sadece 31 bin kişi sağ kalabildi.

4- Ingiltere'nin Hindistan ve Kenya'da yaptigi soykirimlar
Ingiltere sömürmek amaciyla girdigi Hindistan'da 1876 yilina kadar 25 milyon insani katletti. Yine Kenya'da 300 bin yerliyi katletti.

5.Fransa'nin Cezayir'de uyguladigi soykirim
Charles De Gaulle döneminde (1954-1962) döneminde 1 milyon Cezayirliyi katlettiler.

6. Amerikalilarin Vietnam, Kambocya ve Laos'ta yaptigi soykirim
Amerika'nin Kennedy, Johnson ve Richard Nixon'un baskanlik dönemlerinde toplam 5 milyon Vietnamli öldürüldü.
Ayrica ülkelerinin sömürülmesine karsi cikan 1 milyon Kambocya'li ve Laos'lu soykirima ugradi.

7. Belcikalilarin Kongolulara yaptigi soykirim
Belcika sömürmek icin girdigi Kongo'da 1908 yilina kadar 10 milyon Kongoluyu katletti.

8. Italya'nin Etiyopya'da yaptigi soykirim
Italya sömürü amaciyla girdigi Etiyopya'da 200 bin yerliyi katletti.

9.Portekizlilerin Angola'da yaptiklari soykirim
Portekizliler sömürmek amaciyla girdikleri Angola'da 500 bin yerliyi katlettiler.


10. Almanların Batı Afrika'da Namibyalılara Uyguladığı Soykırım
Almanlar 1891 yılında hammadde ve işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için Güney Batı Afrika (Namibya)'ya sömürge kurmak amacıyla çıktılar. Bölgedeki çok zengin altın ve zümrüt madenlerini ele geçirmenin yolunun yerel Herero ve Nama halklarını yok etmek olduğuna karar veren Almanlar harekete geçti. Bu emir üzerine adanın yerlileri Herero ve Namalar üzerine taarruz eden Alman askerleri yaşlı, kadın, çocuk dinlemeden herkesi katlettiler. Katliamdan kurtulanlar işkenceyle öldürüldü. Yaklaşık 132 bin yerliden geriye 15 bini sağ kalabildi.

11. Almanların Yahudi ve Çingenelere Uyguladığı Soykırım
Almanlar 1933-45 yılları arasında Büyük Alman İmparatorluğu'nu kurmak ve mükemmel Alman ırkini yaratmak hedefiyle diğer milletlerden veya etnik gruplardan 21 milyon insanı topluca kurşuna dizerek, toplama kamplarında fırınlarda yakarak, gaz odalarında zehirleyerek soykırıma uğrattılar.
Alman yönetimi öncelikle kendilerinden olmadığına inandığı bütün ırkları tespit edip harflerle sınıflandırdı. Bu kampanya uyarınca Çingenelerin yüzde 94'ü kısırlaştırdı. ikinci hedef grup olarak Yahudiler seçildi. Gerek Almanya gerekse de Almanların işgal ettiği diğer ülkelerde yasayan milyonlarca Yahudi sistematik bir biçimde vurularak, asılarak, yakılarak ve zehirlenerek öldürüldü.

12. ABD tarafindan Japonya'nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atılan atom bombaları sonucu 250 bin kişi hayatini kaybetti.

13. Rumların Kıbrıs'ta Türklere Uyguladığı Soykırım
İngilizler 1912-1974 döneminde Kıbrıs adası üzerindeki egemenliklerini sağlamak amacıyla Rumlar‘ın ENOSIS'i gerçekleştirmelerine göz yumup Türklere karşı saldırı başlattırdılar. 1912'de adada yasayan Rumlar Kıbrıs'ın 35 ayrı noktasında Türklere ait is-yerleri, camii ve evleri yakıp yıkmaya insanları katletmeye başladılar. 1952 yılında EOKA adli terör örgütü kuruldu. EOKA sistematik bir biçimde başlattığı saldırılarda 100 Türk'ü, 100 İngiliz vatandaşını öldürerek 30 Türk köyünü yaktı. 1963 yılında EOKA'cılar yeni bir etnik temizleme planını devreye soktular, bu saldırılarda 500 Türk öldürüldü, 130 Türk köyü yakıldı, 25 bin Türk evlerini terk etmek zorunda kaldı.

14. Yunanlıların Batı Trakya'da Türklere karşı asimilasyon yoluyla uyguladığı Etnik ve Kültürel Soykırım
1923 yılında Lozan'da imzalanan Türk ve Yunan azınlıkların karşılıklı mübadelesine ilişkin anlaşmanın ardından Yunan hükümeti Bati Trakya bölgesinde yasayan Türkler üzerinde sistemli olarak etnik ve kültürel soykırım başlattı. Bölgenin büyük bir bölümünü askeri bölge haline getirip sıkıyönetim ilan edildi. Köyler arasında geliş-gidişler izne bağlandı, Türk azınlığın pasaportlarına el konuldu. Türklerin hukuki, siyasi, kültürel ve dini haklarının kısıtlanması ibadetlerine izin verilmemesi gibi yoğun baskılar sonucu 400 bin Türk bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

15. Balkanlar da Türklere karşı uygulanan Etnik ve Kültürel Soykırımlar
Balkan savaslari sirasinda Bulgar, Yunan, Sirp, Rumen ve Makedonlar tarafindan Türklere karsi kapsamli soykirimlar uygulandi. Bu soykirimlar da hayatini kaybeden Türklerin sayisi yüzbinlerle ifade edilmektedir. Yine "93 Harbi" diye bilinen Türk-Rus savaslari sirasinda Bulgaristan da milyonun üzerinde Türk soykirima ugramistir. Milyonlarca Türk ise Anadoluya göc etmek zorunda kalmistir.
Yine 1970-89 yılları arasında Bulgar hükümeti Bulgarlaştırma adı altında ülkede yasayan 1,5 milyon Türk'e karşı bir asimilasyon kampanyası başlattı. Ülkede yasayan 310 bin Türk'ün isimleri polis zoruyla Bulgar ve Hıristiyan isimleriyle değiştirildi. Türkçe eğitim veren okullar, üniversitedeki Türk filolojisi bölümleri, Türkçe gazeteler ve camiler devlet emriyle kapatıldı. Çocukların sünnet ettirilmesi yasaklandı. Çocuklar bu yasağa rağmen sünnet ettirilip ettirilmediğini kontrol edilmek için zorla sağlık merkezlerine gönderildi. Mezar taşlarının üzerindeki Türkçe isimler yüzünden mezarlar yıkıldı, talan edildi. Türklerin Türk motifli giysiler giymeleri yasaklandı. Bu baskılara dayanamayıp protesto gösterileri yapan Türklerin üzerine askeri birliklerce ateş acildi. 1.000 Türk Belene'deki toplama kampına gönderildi. Baskıların giderek artması sonucu 360 bin Türk zorunlu olarak Türkiye'ye göç etmek zorunda kaldı.

16. Amerikalıların Irak'ta yaptıkları Soykırım
Felluce'de 1500 sivilin sokaklarda öldürülüp çürümeye terk edildi, cesetlerin köpekler tarafından yenilmeye başlandı ve 250 bin kişi bölgeden sürüldü. Bununla yetinmeyen ABD, Irak’a özgürlük getirme bahanesiyle, 100 binin üstünde sivil halkı, katletti. Fransız, İngiliz ve Almanlar başta olmak üzere bütün AB ülkelerinin Felluce soykırımı karşısında kayıtsız kalmışlardır. Birleşmiş Milletler de kendi soykırım tanımına giren insanlık suçlarına karşı ses çıkarmamıştır.

17. Avrupa'li isgalcilerin, Kuzey Amerika'da Kizilderililere karsi yaptiklari soykirimlar neticesinde bugün en az 50 milyon Kizilderilinin olmasi gereken Kuzey Amerika bölgesinde sadece bir kac yüz bin Kizilderili kalmistir.
Katliamlardan baska gerek cicek asisi ile gerekse baska virüsler bulastirilarak yok edilen Kizilderili sayisi o tarihlerde milyonlarla ifade edilmektedir.

18. Cinlilerin 1750 lerden buyana Dogu Türkistan Türkelrine karsi uyguladiklari soykirimlar neticesinde milyonlarca Türk katledilmistir. Bugün en az 50 milyon Türk soylunun yasamasi gereken kadim Türk yurdunda resmi rakamalara göre 11 milyon, gayriresmi rakamlara göre ise 20 ila 30 milyon civarinda Türk yasamaktadir. Hilebaz Cinlilerin Dogu Türkistan Türkleri hakkinda vermis olduklari resmi rakamlari ciddiye almaz isek ve diger gayriresmi verileri göz önünde bulundurursak sayet en az 20-30 milyon Türkün 250 yil icerisinde yok edildigini rahatliklla söyleyebiliriz.

19. Ruslarin Orta Asya'da, Sibirya, Urallar'da, Kirim'da, Kafkaslarda, Azerbaycanda, isgal dönemlerinde Dogu Türkistanda, Türk-Rus savaslari sirasinda Anadolu'da Türklere karsi uyguladiklari soykirimlarda da en az 10 milyon Türk hayatini kaybetmistir.

20. Ermenilerin Türklere uyguladigi soykirimlar: 1897-1915 yillari arasinda 523.953 bin Türk hayatini kaybetti.
Ermeni-Azerbaycan savasi sirasinda Ermenilerin sivillere karsi uyguladigi vahsetler sonucunda binlerce Azerbaycan Türkü hayatini kaybetti.

21. Sirplarin ve Hirvatlarin Bosnaklara uyguladigi katliamlar
Yugoslavya ic savasi sirasinda Sirp ve Hirvatlar tarafindan 250 bin Bosnak katledildi, onbinlerce Bosnak tecavüze ugradi, yüzbinlercesi baska ülkelere göc etmek zorunda kaldi.

Basta Dünya'ya insan haklari dersleri vermeye kalkisan (!) Avrupalilar olmak üzere Ruslarin ve Cinlilerin soykirimlarindan sadece insanlar degil hayvanlarda nasibini almistir. Avrupalilar Kuzey Amerikayi istila etmeden önce bu kitada en az 50 milyon Bizon oldugu bir cok kaynak tarafindan söylenmektedir. 1900 lere gelindiginde ise neredeyse Bizonlarin tamami katledilmisti. 1910 lu yillarda son Bizon sürüsünün koruma altina alinmasindan sonra bugün tekrar 200.00 binlere cikmistir sayisi.
Ayni akibete Afrika ve diger sömürge altina aldiklari ülkelerdeki zavalli hayvanlarda ugramistir. Milyonlarca Fil, Leopar, Gergedan, Arslan, Kaplan, Kurt, Tilki, Balina ve diger bircok hayva sirf derileri icin disleri icin vahsice yok edilmstir.
Bugün Avrupa kitasinda Kurt, Ayi, Tilki, Geyik gibi hayvanlarin büyük bölümü yok edilmistir. Örnegin Kurt bir kac Avrupa ülkesi disinda oda cok az sayida olmak üzere neredeyse yok gibidir, katledilmeleri sonucunda Avrupa kitasinda Kurt kalmamistir.

Evet degerli kandaslarim görüldügü üzere biz Türklere ikidebir demokrasiden, insan haklarindan maval okuyan ahlaksiz Avrupalilarin sadece insanliga karsi degil tüm dogaya ve hayvanlara karsida suc isledikleri görülmektedir.
Doga dedikte, Ozon tabakasinin delinmesinden dolayi küresel isinmanin yasanmasi da serefsiz Avrupalilarin marifetlerindendir. Bugün Dünyada temiz su kaynaklari cok az kalmistir, yok edenlerde Avrupalilardir. Denizlerde Balina gibi türlerin soyu tehlike altindadir, bunun böyle olmasinin sorumlusu da Avrupalilardir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2011, 22:02:36 »

Başta Türk Tarihi olmak üzere Dünya Tarihi batlılarca sürekli gizlenmiş, çarpıtılmış, bilinmesi istenildiği kadar öğretilmiştir. Böylece kendi tarihlerindeki onlarca insanlık dışı uygulamaları dünyadan gizlemiş oldular. Atamızın Türkiye Cumhuriyetini kurarkurmaz, ilk ele aldığı Türk dil ve Tarih kurumuda bu iktidar döneminde, bilinçli olarak amacından saptırılmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2014, 20:46:20 »

Avrupa'nın dünyaya yönelik ilişkilerinin tarihi medeniyet maskesi giymiş vahşet ve haksızlığın tatbik tarihidir. Somurgecilik çağından bu yana nihayet Avrupa merkezli şirket kapitalizmi, başta kahraman milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerine düşmanlık etmektedir.

"Hele vakti gelsin.", bir. Onların medeniyet dediği şeyi töre ile satın alır dünyaya nefes aldırırız. Hele ki dahaca Türkleşelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2014, 10:10:55 »

 Avrupalılar ayakyolu alışkanlığını kazanalı ne kadar oldu ki onlara "medeni" diyeceğiz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.188


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #4 : 02 Mart 2020, 03:01:38 »

Bir de medeniyetten bahsederler yavşaklar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Abılay Han
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 289« Yanıtla #5 : 02 Mart 2020, 04:12:25 »

Bu yamyamların Türkleri Anadolu'dan atmak için başlattıkları Haçlı Seferleri ve o süreç boyunca gerçekleştirdikleri katliamlar, yıkımlar başlı başına vahşiliklerinin özetidir.
Bize okullarda bu haçlı seferleri konusu hep üstünkörü anlatıldı. Öyle bir anlatılırdı ki sanki Avrupalılar Anadolu'ya gelmişler, bizim bilim adamlarımızı, düşünürlerimizi, sanatçılarımızı seyretmişler ve onlarla söyleşide bulunmuşlar, onlardan öğrendikleri yurtlarına götürüp gelişmişler. Bu kadar baside indirgenerek ve yumuşak anlatıldı bize. Ben yaptıkları vahşetleri ilk kez yıllar sonra Willermus Tyrensis kroniklerinde okumuştum, kanım donmuştu resmen.
Akif vaktinde boşuna dememiş "Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar" diye. Hem de bunlar daha 20. yüzyılda ülkemizin her toprağını işgal eden, kana bulayan zihniyet. Hala düşündükçe insan hayrete kapılıyor. Ülkenin her yerinde kirli postalları varmış, her yeri yakıp yıkıyorlarmış ve tarihi o kadar da uzak bir tarih değil aslında. 20. yy işte... Bu da bunların kinlerini nasıl diri tuttuklarının göstergesi bence. Haçlı seferleri defterini bunlar hiç kapatmadılar, hala o düşmanlığı, öfkeyi, kini diri tutuyorlar bize karşı.
O yüzden vatanımıza sahip çıkalım. Bunlardan alacağımız ilim, felsefe neyse edinilir ama daha fazlasıyla içli dışlı olup da bunların hayranı olmayalım. Çünkü duyguları asla karşılıklı değil. Götü boklu Fransa'da bile yan yan bakıyorlardı bize Türküz diye. Tarih arşivine gireceğiz, Türk olduğumuzu öğrenmeleriyle birlikte işlerimizi iki üç kat zorlaştırdılar. O arşivden belge bulup fotoğraflamak daha kolay işti öncesinde bize çektirdikleri meşakkatten.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Men Türk evladıyam, derin aklım, zekam var,
Ne vahtacan çiynimizde gezecekdir yağılar?
Ne kadar ki, hakimlik var, mahkumluk var, ben varam,
Zülme garşı isyankaram, ezilsem de susmaram!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.262 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.026s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.