Mahmut Esat Bozkurt gerçeği(Özdemir İnce)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Temmuz 2020, 03:32:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mahmut Esat Bozkurt gerçeği(Özdemir İnce)  (Okunma Sayısı 7441 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
GökBörü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 112


BİR BOZKURT GÖRÜN BU GECE BİR DE BENİ


« : 22 Kasım 2010, 23:11:49 »

Mahmut Esat Bozkurt gerçeği


1892 yılında Kuşadası’nda doğan Prof. Dr. Mahmut Esat Bozkurt, Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuki temellerinin atılmasında en büyük payı olan bir devlet adamı ve Türk Devrimi’nin ideolojisi olan Kemalizmin belli başlı kuramcılarından biridir.

İsviçre’nin Fribourg Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden “Osmanlı Kapitülasyonları Rejimi Üzerine” adlı doktora tezi ve “Cum Laude” onur derecesi ile hukuk doktoru olmuştur. 1919’da Anadolu’ya dönüp Kuşadası bölgesinde Kuvayı Milliye’yi kurarak Milli Mücadele’ye katılmıştır.
1922’de Rauf (Orbay) Bey kabinesinde 30 yaşında iktisat vekili olmuş, 17 Şubat 1923’te İzmir İktisat Kongresi’ni toplamıştır. 1924 yılında Adliye vekilliğine getirilen Mahmut Esat Bozkurt, 1925 yılında Ankara Hukuk Mektebi’ni de kurmuştur.
17 Şubat 1926 günü TBMM’de oybirliği ile kabul edilen Medeni Kanun’un mimarıdır. Türk Ceza Kanunu, Kabotaj Kanunu, Ticaret Kanunu, Hukuk Mahkemeleri Usulü Kanunu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk sisteminin temel yasaları onun bakanlığı döneminde ve 1926 yılında hazırlandı ve yürürlüğe girdi. Bu yanardağ 1943 yılında toprağa verildi.
KAYNAKSIZ ‘BELGE’LER
İstanbul Barosu Mahmut Esat Bozkurt adına bir hukuk ödülü kurmuş. Mahmut Esat Bozkurt adına ödül kurmayıp Nemrut Mustafa adına mı kuracaktı? Ama, vay sen misin böyle bir ödül kuran ve bu ödülü 2010 yılında HSYK Başkanvekili Kadir Özbek’e veren?!
Meğer Mahmut Esat Bozkurt faşist ve Nazi ırkçısı imiş! “Öz Türk olmayanların Türk vatanında bir hakkı vardır; o da Türklere hizmetçi olmaktır, köle olmaktır!” diyesiymiş. Dolayısıyla bu ülkede yaşayan milyonlarca Pomak, Kürt, Laz, Çerkez, Boşnak, Ermeni, Arnavut, Arap ve Roman’a hakaret etmekteymiş. İnternette bu ve bunun gibi cümleler var. Ama çoğunun kaynağı yok. Verilen kaynakların tamamına yakını da ya uydurma ya da yanlış.
Örneğin, “Ariler medeniyet kurucularıdır. İdealistlik, o kuvvettir ki, Arilerin üstünlüğünü gösterir. Yahudi, Ariliğin en bariz zıddıdır. Yahudi, göçebe değil sığıntıdır. Irkın muhafazası mevcudiyetinin gayesidir. Köylülük ırkın ambarı, mahvazasıdır” diyesiymiş. Bu cümle onun Nazi hayranı olduğunun en kesin belgesi imiş!
İSLAMCILAR VE KÜRTÇÜLER
Ama kaynak yok. Kaynağı ben vereceğim: Mahmut Esat Bozkurt’un “Atatürk İhtilali, I-II” (Kaynak Yayınları, s. 50). M. E.Bozkurt’un yazdığı bu cümle Hitler’e ait olup bir eleştirel aktarmadır ve onunla hiçbir ilişkisi yoktur. Mahmut Esat Bozkurt, Max Beer’in “Sosyalizm ve Sosyal Mücadelelerin Umumi Tarihi”ni Zühtü Uray’a çevirtip bir önsöz yazmış ve 1941 yılında Maarif Vekaleti’ne yayınlatmıştır. Şimdilik bu kadar!
Ancak, “Türk’ün en kötüsü, Türk olmayanın en iyisinden iyidir. Geçmişte Osmanlı İmparatorluğu’nun bahtsızlığı, çoğunlukla, kaderini Türklerden başkasının idare etmiş olmasıdır” (s. 134) da demiş. Haksız mı? Siz ne düşünüyorsunuz.
İslamcılar ve Kürtçüler, “Türk’ün en kötüsü, Türk olmayanın en iyisinden iyidir”i alıp gerisini atıyorlar. Amaç: Cumhuriyet’in dünya çapında hukukçusunu ırkçı ilan etmek!

Alıntıdır.

Özdemir İnci
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

unsur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2010, 21:55:48 »

Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları, vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.

Türk devleti işlerini Türklerden başkasına vermeyelim. Türk devleti işlerinin başına öz Türklerden başkası geçmemelidir. Yeni Türk Cumhuriyeti'nin devlet işleri başında mutlaka Türkler bulunacaktır.

Bunları söyleyen kişinin başımın üstünde yeri var Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2010, 22:10:59 »              Unsur, hoşgeldin Kandaşım esenlikler getirdin. Türklük temel duygu ve düşüncemizdir. Paylaşımlarımız gücümüzdür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2010, 22:12:17 »

          Özdemir İnci kimdir bilmem fakat bir yerde atladığı birşeyler var... Önce Faşizm Nazi Irkçılığı ile Kutsal ve Ulu Türk Irkçılığının arasındaki farkı gösterip Sayın Bozkurt'un bir Türk Irkçısı olduğunu belirtmeli, Sayın Bozkurt'un bu sözleri onu kötüleyecek şeyler değil bilgeliğini gösterdiğini belirtmesi gerekirdi... Bunu diyecek kadar yürekli biri olmadığı kesin olsada Mahmut Esat Bozkurt'u savunacak kadarda iyi yürekli olduğu anlaşılıyor yazısından... Ve Mahmut Esat Bozkurt'u kötü olarak gösterenlerin islamcı ve kürtçüler olduğu kadar, Bu Bilge'mizin bilgelik kokan vecizeleriyle biz Türkçüler ve Türk Irkçıları gururla bahsederiz...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2010, 22:27:24 »

Konuyu açan Gökbörü kandaşımız, bir harf hatası yapmış. Alıntı yaptığı yazının yazarı Özdemir İnci değil, Özdemir İnce'dir.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/14685348.asp


Bilmeyen kandaşlarımız olabilir. Özdemir İnce sosyalist bir yazardır ve İslam yorumları yüzünden "İslamcı" yazarların birçoğuyla sert polemikler yaşamıştır.
Sosyalist bir yazarın Bozkurt'u savunması garip gelebilir. Gerçi Ümit Zileli de Bozkurt'u savunanlardan biridir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2010, 23:03:42 »

Özdemir İnce sosyalist olmasına rağmen bildiğiniz soyalistlerden değildir. Yazılarını sıklıkla takip ederim birçok milliyetçi geçinen yazardan daha milliyetçidir. Fikirlerine katılmasak bile çoğu tespiti yerindedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
KızıLKurT65
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 16« Yanıtla #6 : 26 Kasım 2010, 23:32:57 »

"Ben TÜRK değilim, benim kimliğimi tanıyın" diyene yapılacak bir tek şey vardır: Onu TÜRK sayan NÜFUS KÂĞIDI'nı, yani KİMLİK belgesini elinden alıp, "Tamam, şimdi istediğin kimliğe bürün, git kendine başka bir yer bul," demek! "Bu devlet benim devletim değil... biz ayrıyız... biz ayrılmalıyız... bize de özel haklar verilsin" diyenlerin hepsi, kendilerine TÜRK KİMLİĞİ bahşeden NÜFUS KÂĞIDI'ndan arındırılmalıdırlar!.." Mahmut Esat Bozkurt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2010, 21:04:51 »

Gerçekler arşivde gizlidir.
Tarih:13.01.2007
Özdemir İnce, Murat Belge'nin Halikarnas Balıkçısı ile ilgili yazısına cevaben şu cümleleri kuruyor:

Yazıyı büyük bir dikkatle, dergi üzerinde not alarak okudum. Murat Belge, Halikarnas Balıkçısı’nın Uluç Reis (1962) ve Turgut Reis (1966) adlı romanlarını, yazarın bir hümanist olmayıp bir Türk milliyetçisi ve ırkçısı olduğunu kanıtlamak için inceliyor. Gerçekten de, Murat Belge’nin verdiği örnekler, Halikarnas Balıkçısı’nın "Türk olmayanları anlatma tarzı, onlara bulduğu sadizm biçimleri vb., başta Nihal Atsız, hiçbir milliyetçi-faşist Türk yazarını aratmıyor". (Birikim, S.35) Bu saptama epeyce doğru.
Özdemir İnce - Murat Belge ve Keramete Kıç Attırma

Yani malum yazar Atsız hakkında faşist tanımını kullanan Belge'yi onaylamıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Agunmuş
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 27« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2010, 21:41:41 »

Geçenlerde televizyonda bir tartışma programına denk geldim. İsmi ''Ters Cephe'' idi.
Taraf denen paçavra yazarı R. Ozan Kütahyalı, Ümit Zileli, Ümit Özdağ ve adını bilmediğim dinci yobaz bir yazar vardı. Konu Mahmut Esat Bozkurt idi. Dinci ; Mahmut Esat Bozkurt'un ''Türk olmayanlar sadece Türk'e köle olabilir'' sözünü eleştirerek Mahmut Esat Bozkurt adına bir ödül verilmesini Türk adalet tarihi açısından utanç olarak kabul ettiğini söylüyordu. Ümit Zileli ve Ümit Özdağ bu sözleri eleştirirken Rasim Ozan Kütahyalı, Ümit Özdağ'ın ''Ben Mahmut Esat Bozkurt'a saygı duyuyorum ve de seviyorum'' sözü üzerine
çıldırdı. ''Hocam sizden hiç böyle bir şey beklemiyordum'' diye. Ümit Zileli ise sol kemalist cenahtan biri olduğu için Bozkurt için  ''O Cumhuriyet dönemi aydını ve büyük bir hukukçudur. Bu yüzden Mahmut Esat Bozkurt'a saygı duyduğunu ve insanların ona saygı duyması gerektiğini söyledi.
Günümüzde liboş-dinci taifesinin anlamadığı bir şey var. Bunu bu programda tekrar tekrar gördüm.
Bu ülke Türkçülük ülkülemi üzerine kuruldu. Hala Atatürk'ün bütün sıfatlarından önce bir Türk milliyetçisi olduğunu göremeyen ya da görmek istemeyen aptal veyahut art niyetli şerefsiz insanlar var.
Başbuğ'un yanında, yamacında bulunan insanların ırkçı söylemleri olması insanları rahatsız ediyormuş.. Peh peh peh! Burası Türkeli yurdudur. Bu aptal insanlar ne zaman bunu anlayacak?
En kıl olduğum şey ise ; Liboş - dinci yazarların Atatürk'e direkt olarak saldıramayacakları için yanındaki adamların cımbızla çekilmiş laflarını alarak Başbuğ'a hakaret etmeye yeltenmeleri..
Liboş-dinci taifesi ya hepsin ya hiç ya Türk'sün ya piç
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karamanoğlu makbule
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 39« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2010, 23:34:30 »

Geçenlerde televizyonda bir tartışma programına denk geldim. İsmi ''Ters Cephe'' idi.
Taraf denen paçavra yazarı R. Ozan Kütahyalı, Ümit Zileli, Ümit Özdağ ve adını bilmediğim dinci yobaz bir yazar vardı. Konu Mahmut Esat Bozkurt idi. Dinci ; Mahmut Esat Bozkurt'un ''Türk olmayanlar sadece Türk'e köle olabilir'' sözünü eleştirerek Mahmut Esat Bozkurt adına bir ödül verilmesini Türk adalet tarihi açısından utanç olarak kabul ettiğini söylüyordu. Ümit Zileli ve Ümit Özdağ bu sözleri eleştirirken Rasim Ozan Kütahyalı, Ümit Özdağ'ın ''Ben Mahmut Esat Bozkurt'a saygı duyuyorum ve de seviyorum'' sözü üzerine
çıldırdı. ''Hocam sizden hiç böyle bir şey beklemiyordum'' diye. Ümit Zileli ise sol kemalist cenahtan biri olduğu için Bozkurt için  ''O Cumhuriyet dönemi aydını ve büyük bir hukukçudur. Bu yüzden Mahmut Esat Bozkurt'a saygı duyduğunu ve insanların ona saygı duyması gerektiğini söyledi.
Günümüzde liboş-dinci taifesinin anlamadığı bir şey var. Bunu bu programda tekrar tekrar gördüm.
Bu ülke Türkçülük ülkülemi üzerine kuruldu. Hala Atatürk'ün bütün sıfatlarından önce bir Türk milliyetçisi olduğunu göremeyen ya da görmek istemeyen aptal veyahut art niyetli şerefsiz insanlar var.
Başbuğ'un yanında, yamacında bulunan insanların ırkçı söylemleri olması insanları rahatsız ediyormuş.. Peh peh peh! Burası Türkeli yurdudur. Bu aptal insanlar ne zaman bunu anlayacak?
En kıl olduğum şey ise ; Liboş - dinci yazarların Atatürk'e direkt olarak saldıramayacakları için yanındaki adamların cımbızla çekilmiş laflarını alarak Başbuğ'a hakaret etmeye yeltenmeleri..
Liboş-dinci taifesi ya hepsin ya hiç ya Türk'sün ya piç


Soydaş o ismini bilmediğin soysuz Mustafa Akyol eski ülkücü (!) Taha Akyol'un veletidir kendisi. Star gazetesinde yazmaktadır.
Mahmut Esat Bozkurt der ki:
'Liberalizm vatan hainliğidir.'
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Dilin Başkenti:Karaman...!
Türkçe Konuş, Türkçe yaz!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.