Mahmut Esad Bozkurt bir sefildir!!!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 10:41:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mahmut Esad Bozkurt bir sefildir!!!!!  (Okunma Sayısı 11195 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Açina Tayeçe
Ziyaretçi
« : 11 Aralık 2013, 13:42:09 »

Ülke TV’de yayınlanan Bıçak Sırtı programında Ersoy Dede’nin moderatörlüğünde Prof. Dr. Özcan Yeniçeri ve Muhsin Kızılkaya ‘Kürdistan deme’ gündemini tartıştı.

YENİÇERİ ESAT BOZKURT SEFİLDİR

Bu sırada tartışmanın ülkücü tarafı Prof. Özcan Yeniçeri Türkçülüğüyle bilinen Mahmut Esat Bozkurt’un “"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı,” sözlerini kendisine yönelten ve buna ne diyeceğini soran Kürt aydın Muhsin Kızılkaya’ya cevaben Mahmut Esat Bozkurt sefil bir adam. Irkçılık yapanlar hastalıklı bir zihniyete sahiptir. Aklım yerinde Mahmut Esat Bozkurt bir sefildir.” Dedi.


Mahmut Esat Bozkurt Kimdir
(1892 Kuşadası - 21 Aralık 1943 İstanbul) Atatürk'ün yakın çalışma arkadaşlarından ve döneminin genç Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuki temellerinin atılmasında büyük katkılarda bulunmuş bir devlet adamıdır.İzmir'in Yunanlılar tarafından işgalinde Ege Bölgesi'nde Kuvayı Milliye teşkilatının içinde yer alarak, düşmanla mücadele etmiştir. Mahmut Esat Bozkurt, 22 Kasım 1924'de Ali Fethi Bey'in 3. hükümetinde Adliye Bakanlığına atandı. 5 Kasım 1925'te Ankara Hukuk Mektebi'nin açılmasında büyük payı oldu. Mahmut Esat Bozkurt Türk Tarihinin İlk Türkçü Adalet Bakanıdır.

 Bu kadar da rezil olmayın. Dansöz gibi kıvırtmayın. Tamam, alimsin, profesörsün, kıytırıktan milliyetçisinde, azıcık edep, azıcık saygı yahu.....!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2013, 13:52:23 »

Özcan Yeniçeri ve bunun tayfasi, sahte milliyetçi. Mahmut Esat Bozkurt gibi yigit bir Türkçü'ye laf eden milliyetçi olsa ne olur olmasa ne olur.
Türkçülüğü savunmak bunlara mi kaldi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2013, 14:44:04 »

Beklemezdim Özcan Yeniçeri'den, ki daha dün onu burada ben savundum.
Yani bu sözleri etmek esas rezillik ve sefilliktir, beklemezdim senden bu densizce hareketi Özcan Yeniçeri.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Tuluğ Noyan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 12« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2013, 14:52:49 »

Özcan Yeniçeri , fikirlerini ve açıklamalarını taktir ettiğim milletvekillerinden biriydi aslında neden böyle bir beyanatta bulunmaya ihtiyaç duydu anlamak mümkün değil. Eleştirilecek o kadar saçma sapan tip varken yaptığı da büyük densizlik ve hatadır.
Düşünün bir ampülcü yahudi beslemesi , öz eleştiri diye çıkıp k.rt sait denen ingiliz köpeğine ya da onun tarafındaki herhangi bir yahudi beslemesi k.rt eniğine sefil diyebilir mi ?
Ülkede esen barış(!) ve açılım safsatasının yarattığı siyasi dalgaya ters gitmemek istemiş olabilir ve belki de bunu aklınca bir siyasi manevra olarak değerlendirmek istemiştir. Bu gidişle yarın "eleştirilme" sırasının Atatürk'e geleceğini öngörmekte yanlış olmaz , sanırım o gün geldiğinde Ulu Önder'in safında biz Türkçülerden başka kimse kalmamış olacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Açina Tayeçe
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2013, 14:58:15 »

   Mahmut Esat Bozkurt için sefil diyebilen biri acaba Hüseyin Nihal Atsız hakkında ne düşünüyor? Çok merak ettim doğrusu.  Bir canlı yayında bu soruyu sormak gerekir. Aynı cümleleri Gökbilgemiz içinde sarfetmeye g.. ister.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Açina Tayeçe
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2013, 15:34:31 »

Geçenlerde TBMM kürsüsünden biri MHP sıralarına dönerek: "Irkçısınız" dedi.
Baktım MHP'li vekilin biri çıldırdı. Söz hakkı istedi, Meclis başkanı "Gel, buyur" dedi.
MHP'li vekilin o kadar atarının derdi kürsüye çıkınca belli oldu: "Vallahi de Billahi de biz ırkçı değiliz"

Geçenlerde İstanbul'da yine bir MHP belediyesinin Mehteran gösterisi vardı.
Görüntüleri gördüm, Mehteran takımının içinde Zenciler boy gösteriyordu.
Sanırım demek istiyor ki: "Biz o kadar ırkçı değiliz ki, Zenciyi bile Türk saydık, sahiplendik. Yeter ki müslüman olsun, gönüller elbet bir olur"

Velhasıl; siyasi partilerden medet umanlara demem o ki, cam kırığı ile kıç silinmez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2013, 15:51:32 »

Özcan Yeniceri´nin bu zirvasina hic sasirmadim desem yeridir, zira bunlarin zihniyetini bilen zaten bunlarin böyle düsüncelere sahip olduklarini bilir.

Karsilarina iki zagroslu ciktiginda onlara kendilerinin nasil hümanist ve soyculuk karsiti olduklarini göstermek icin elli takla atan bunlar ..... (bu kirmizi noktalar ile isaretledigim yeri siz doldurun) en önde gidenidirler !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tuluğ Noyan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 12« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2013, 17:00:37 »

Irkçılık ve ırk gerçeği her ne kadar su götürmez bir gerçek olsa da , görmek istenilmeyen yok sayılan hatta yok sayılması için türlü sudan bahaneler üretilen bir şey, bunun nedeninin de yahudilerin kara propagandası, çünkü ırklar arasında bir fark olduğu güneş doğudan doğar gibi bir belit olarak kabul edildiğinde, yahudilerin sonu gelmiş demektir dünyadaki tüm insan ırkları hatta zenci ve k.rt gibi insanımsılardan bir çoğu bile (akılları yettiğince) neden bin yıldır bunlar bizi eziyor ve neden onların düzenine hizmet için yaşıyoruz diye düşünecektir.
Irkçılık tam olarak da yahudiler mutlu olsun diye kötüdür.
İçinde yaşadığımız yahudi düzeninde tüm toplumlar kimliklerini geçmişlerini özlerinde olanı unutup yozlaşmalı yusyuvarlak karmakarışık bir toplum olmalı ki yahudi çarklarını döndürmekten başka bir şey ile uğraşmasınlar.

Siyasetçinin amacı eğer oy almak ise ırkçıyım dedikten sonra bu şekilde beyni yıkanmış bir toplumdan oy istemesi imkansız , ben uzaylıyım ya da ben satanistim dese belki şu günkü toplumdan oy almak açısından daha büyük şansı olabilir.

MHP de sonuçta popülist bir parti oy alıp toplumda ve düzende yer almaya çalışan bir parti , asla da aksini iddia etmemiştir bundan dolayı riyakarlık ile suçlamaya çalışmak gereksiz kendilerini yine de o zencili mehter takımı biraz fazla tiksinç olmuş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkoğlu35
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 33« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2013, 20:02:26 »

1969 Ckmp kongresinden sonra yaratılan sözde milliyetçi, özde ümmetçi hareketin üyelerinden böyle bir söz beni hiç şaşırtmadı.

O gün ve sonrasında oy için verilen ödünler, böyle kişileri milliyetçi harekete çekti. Artık harekete katılan insan sayısı çoğalıyordu ancak ödün verilmemesi gereken ilkeler de tuzla buz oluyordu. Sonuç olarak gerçek milliyetçiler safdışı bırakıldı ve tepe kadrolara böyle "milliyetçimsiler" alındı. Bu yüzden hareketin tepe kadrolarında yer alan hiç kimseye güvenmiyorum.

Ve bazen cumhuriyetin ilk yıllarında yaşıyor olmayı çok istiyorum. Eminim ki, Türklük kasırgasının Türkiye'yi sardığı o günler, bugün için hepimizin düşünde bir kömen ülkesidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2013, 23:39:36 »

TDK'nın sefil tanımı; yoksul, sefalet çeken ve alçak... Bana göre ise "sefil" şu manaya geliyor.

Sefil, vefat etmiş Türk büyüklerinin arkasından "sefildir" diyerek atıp tutan kişiye denir.
Sefil, kurultayda genel başkanına rakip olarak çıkan adayı çarşaf çarşaf destekleyen gazetede sıkılmadan makaleler yazan kişiye denir.
Sefil, bir başkan adayının listesine adını yazdırıp, o adayın seçilemeyeceğini anlayınca "haberim yoktu" diyerek aradan çekilen kişiye denir.

Bana göre sefilin tanımı bu kadar net, bu kadar açıktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.242 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.