Libya Karıştı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Temmuz 2020, 20:40:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 11
  Yazdır  
Gönderen Konu: Libya Karıştı  (Okunma Sayısı 26403 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 21 Şubat 2011, 20:55:33 »

Libya'da 400 Türk İşçi Mahsur

Libya'da Yayılan Şiddet Olayları Sonucu Bingazi'ye 550 Kilometre Uzaklıktaki Jalo İlçesinde 400 Türk İşçi Mahsur Kaldı.

Libya'da yayılan şiddet olayları sonucu Bingazi'ye 550 kilometre uzaklıktaki Jalo ilçesinde 400 Türk işçi mahsur kaldı. Cihan Haber Ajansı'nın (Cihan) telefonla ulaştığı bir Türk işçi, can güvenliklerinin olmadığını ifade etti.

Cihan'a konuşan adını vermek istemeyen bir Türk işçisi, Bingazi'ye yaklaşık 7 saat mesafedeki Jalo ilçesinde 400 Türk işçinin mahsur kaldığını anlattı. Türk işçi, "Bugün öğlenden sonra bulunduğumuz ilçede de şiddet olayları başladı. Çalıştığımız şantiyede yemekhaneyi yağmaladılar. İsyancı gruplar dışarı çıkmamıza izin vermiyor. Yiyeceğimiz yok, can güvenliğimiz kalmadı. İlçede katliam başladı, bir birlerini vuruyorlar. Kimsenin bizim burada olduğumuzdan haberi yok. Ne yapacağımızı bilmiyorum." dedi.

İnşaat şirketinde çalıştıklarını ifade eden Türk işçi, Türk olan proje müdürlerinin de parasını alamayan Libyalı işçiler tarafında rehin alındığını ifade etti. Şiddet olayları çıkaran grubun kendilerini dışarı çıkartmadığını ifade eden işçi, dışarı çıkabilseler bile Bingazi'ye gitmek için yolların güvenli olmadığını aktardı.

Türkiye'nin Türk vatandaşları getirmek için Libya'ya uçak gönderdiklerini televizyondan duyduklarını ifade eden Türk işçi, yolların güvenli olmamasında dolayı Trablus veya Bingazi'ye bile gidemediklerini bildirdi. Ayrıca ilçedeki bir çok Türkün, Türkiye'nin uçak göndermesinde bile habersiz olduğunu söyledi.

Durumlarının son derece kötü olduğunu ve yiyecek bulamadıklarını ifade eden Türk işçi, Bingazi'de havaalanına dahi giremeyen 3 bin Türk olduğunu belirtti.

BİR TÜRK VATANDAŞI ÖLDÜRÜLDÜ İDDİASI


Mimar Ümit Karadağ ise bir Türk’ün öldürülmüş olabileceğini belirterek kendisine bu bilgiyi bir Libyalının verdiğini söyledi. Karadağ,“Bu ismi bize Libyalı bir arkadaş verdi. Tripoli’de başkentte bir Türk’ün öldüğü söylenildi bize” dedi.


İnsanlar kafalarına göre Türk öldürüyor. Bizimkiler  ise susmayı tercih ediyor!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2011, 21:06:55 »

Muammer Kaddafi'nin yarbay olan oğlu, bugün dünya basınına bir demeç verdi. "Libya asla İtalyan ve Türklere kalmayacaktır." dedi. Türkler, Libyanın siyasi yapısına, toprak bütünlüğüne asla zarar vermemişken, hatta Libyanın imarına katkıda bulunmuşken, bu düşmanlık nerden çıktı diyebilirsiniz. Yanıtı yine Kaddafinin oğlu verdi. Libyayı karıştıran dış güçlerdir. Bu dış güçlerin başında ABD geliyor. Yakaladığımız ajanların arasında 3 tanede Türk vardı, şu an tutuklandılar, sorguları sürüyor diyerek açıklama yaptı. Kaddafinin elinden insan hakları ödülünü ve 250 bin lira alan başbakanımız, bu açıklamalar karşısında henüz bir açıklama yapmadı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2011, 22:30:49 »

Bugün aksam haberlerinde Libya´da 25.000 Türk iscisinin oldugu söyleniyordu, bayagi tuhafima gitti.
Libya gibi her tarafi cöl ve geri kalmis bir bedevi ülkesinde Türklerin isi nedir anlamis degilim. Oralara gidenler zenginmi oluyorlar, Türkiye´de acmi kalmislar ?
Üc bes kurus fazla kazanmak icin, bol bol elalemin pisliklerini temizlettiriyorlar...

1938´den sonra yönetimlere gelen gayritürk iktidarlar yabanci devletler ile anlasarak sirf yüce Türk irkinin gururunu kirmak icin Türkleri isci olarak dünyanin bir cok ülkesine tabiri caizse modern köleler olarak gönderdiler, isin asli budur kimse Türkiyede is yoktuda, su yoktuda bu yoktuda diye bahaneler ileri süremez. Is sahasi yoksa acacaksin, topragin bereketliyse isletip ele güne muhtac olmayacaksin, denizin varsa bundan faydalanacaksin, genc nüfusun varsa bunlari calismaya üretmeye yönlendireceksin ki ilerde gelecek olan kusaklara yeni isyerleri acilsin, teknolojin yoksa üretmek icin kafa yoracaksin, baskasindan almayacaksin yada üreten ülkelere kendi vatandasini isci olarak göndermeyeceksin...
Özellikle ABD piyonu Menderes döneminde yapilan anlasmalar iyi etüd edilmelidir. Milyonlarca Türk, dünyanin her bir tarafina isci olarak gönderilmis. Bunun aclikla yoklukla hic alakasi yok, bu tamamen Türklerin gururunu baska milletler nazarinda kirmak icin yönetimdeki tasmalilarin eliyle sahneye konulmus bir tezgahtir.
Ilerde Milliyetci bir iktidar yönetime geldiginde, yapacagi öncelikli islerden biriside su yurt disinda itin köpegin pisligini ceken Türkleri derhal geri cagirmak olmalidir. Baska ülkelerde elin pisligini temizleyeceklerine gelip kendi ülkelerinin kalkinmasina olanak saglasinlar...

Konu neydi, neler yazdik...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NOYAN HAKAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2011, 22:32:08 »

Esenlikler,

Yakalanlar kaçan hizbullah militanlarından olabilir..Bu militanlar kaçtıktan sonra bölgede olaylar artmaya başladı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SonOsmanli03
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2011, 11:40:00 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Davutoğlu'ndan Kaddafi'nin oğluna yanıt

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya Lideri Kaddafi’nin oğlu Seyfulislam Kaddafi’nin ‘Libya’yı İtalyanlara ve Türklere bırakmayacağız’ yönündeki açıklamalarına yanıt verdi.

Tunus’ta bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Türk gazetecileriyle yaptığı basın toplantısında Seyfulislam Kaddafi’nin açıklamalarıyla ilgili bir soruyu, “Biz Libya’yı gerek tarihteki bağlarımız gerekse bugün ekonomik ve tarih ilişkilerimiz bakımında dost ve kardeş olarak görüyoruz. Dün her şeyimizi paylaşmıştık, bugün de paylaşırız ve yarında paylaşmaya hazırız. Bu konuşmayı ben de dinledim. Konuşmasının son bölümünde böyle bir şey söyledi. Onu da dil sürçmesi olarak değerlendirmek gerekir” diye yanıtladı.


Uluslararası arenadaki gururumuz, cengaver dışişleri bakanımız Davutoğlu toz kondurmuyor bize. Gururluyuz...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
shaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 137« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2011, 12:49:41 »

Çöl bedevisi, kıçı boklu arap bile ülkesini savunurken hala daha bizim Ankara'nın cengaverleri elleriyle altın tepsi içinde Türkiye'yi pazarlaya dursunlar. İnsanda bu röportajı okuduktan sonra biraz utanma olur, yüzü kızarır. Ama nerdeeeeeeeee! baksanıza hala daha pişkin pişkin, Libya bizim kardeşimiz dün herşeyimizi paylaştık, bu gün de paylaşırız diyebilecek kadar utanmaz, yüzsüz insanlar; bir de kalkmış dil sürçmesidir kardeşim yoksa arapların kıçını yaladığımızı herkes iyi biliyor, artık diliniz kahverengi oldu yalamaktan; ama onların dili sürçmekten yorulmadı. Olsun ne de olsa din kardeşiyiz mantığıyla konuşabilecek kadar dengesizler.

Beyler kendinize gelin... Şapkayı önünüze alıp düşünme vakti hala gelmedimi sizce. Kalleş, çöl bedevisi, kıçı boklu arap bile kendi milletine, ülkesine sahip çıkarken siz hala ne yapmaya çalışıyorsunuz. Hala en büyük benim, benim dediğim olacak mantığıyla yola çıkarsanız dış güçlerin tam da istediği oyuna alet olursunuz böyle. Adamlar savaşla alamadıkları ülkemi, işte böyle içten sizi birbirinize düşürerek gayet de güzel şahane bir şekilde parçalayıp dağıtırlar. Siz hala kardeşçilik oynayın bakalım. Ayağınızdan donunuzu aldıkları gün belki aklınız başınıza gelir, gelir de acaba o zaman benim diyebileceğiniz bir karış toprağınız kalmış olur mu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'ÜZ TÜRK'ÇÜYÜZ ATATÜRKÇÜ'YÜZ BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK, YOL GÖSTERİCİMİZ NİHAL ATSIZ... TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN... ARKASINDA OLMASAYDI ŞANLI BİR MAZİ BU MİLLETTEN ÇIKAR MIYDI BÜYÜK BİR "GAZİ"
Dedem Korkut
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 143


Türkçemizi koruyalım.


« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2011, 13:25:11 »

  Bu kadar da arap aşkı olmaz artık! Osmanlı da bu kafayla gidiyordu. Yok din kardeşliği, yok necip kavim araplar derken, sonunda arabın "necipliğini" çok iyi gördük.
  Hala araptan dost olmayacağını anlamadıysanız ya çok aptalsınız ya da benim düşündüğüm gibi abd'nin bölgedeki piyonusunuz.
  Siz böyle devam edin bakalım. Türk'ün günü geldiğinde yeriniz arapçıklarınızın yanı olacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İttiñ iyesi bolsa, Böriniñ Teñirisi bar.

İtin sahibi varsa, Kurt'un Tanrısı var.
Almıla-Ay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 279


TÜRK KIZI


« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2011, 13:28:04 »

Ne dilmiş, amma da sürçmüş, bu yüzden kaddafiyi kınıyorum. Bizimkileri de diksiyonundan dolayı kutluyorum, hiç sürçmüyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Akbel
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 51


Türkistanlı Olmak Şereftir!


Site
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2011, 14:47:50 »

pkk'nın bir dönem ki silahlarıda libya menşei çıkmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkistanlı
SÜGE TOYON
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2011, 17:25:52 »

araplari savunan koruyan Türkleri duyunca görünce ister inanin ister inanmayim benim canim cok yaniyor. Hatta ciddi olarada diyebilirimki bu aci kironun ve bir ermenin Türk düsmanligindan daha cok büyük bir acidir bendeki soydaslarim!

Tabiki araplarin Türk düsmanligi bizim yurdumuza ve milletimize pek yansimaz ve bundan dolayida ayni dinden ve araplarin iki yüzlülüklerinden dolayi bu cöl farelerine karsi büyük bir sempati kurulur.
Ben Yurtdisinda bulundugumdan burada cok degisik milletlerle beraber okuma, calisma ve arkadaslik imkanlarim oldu ve hala daha bulunmaktadir. Inanin bana ki bizden en cok nefret eden soy (irk) gözümde en alt sinif olan araplardir! Bunlar yillarca Türklerin hükümdarligi altinda yasadigi zamani unutamiyor ve bizlere ta güzelim ana yurdumuz Orta Asyadan Türkiye`ye kadarki tüm varligimiza sövmektedirler. Kendilerince Mogol diye hakaret ederler bizlere ve bir isleri ciktigi zaman boyunlarini bükerek bizde müslümaniz, kardes sayiliriz der yardim isterler ama islerinide karsiya gecinde arkamizdan vururlar. En iyi örnek gavur deyipde fransiz ve ingilizlerle bir olup bizleri vurmalari.

Araplarin soyumuza karsi olan nefretlerinin pek belli olmamasinin büyük bir nedeni bunlarin beceriksizliklerinden kaynaklanan ve cok yobaz olmalarindan kaynaklanan birseydir. ermeni ve kirolar gibi teskilatlanma kabiliyetleri yoktur!O yüzden ben hep derim en büyük düsmanlarimizin icinde araplari asla unutmayalim.

 Daha detayli herseyi yazabilirim fakat bu uzun olur arkadaslar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim ve hakikati bilmektir. Yoksa, okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir. "
M. K. Ata
Sayfa: [1] 2 3 ... 11
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.256 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.