Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: İyi ki Türküm üzerinde 07 Ekim 2012, 23:52:30Konu Başlığı: kürtler hazırlanıyor!
Gönderen: İyi ki Türküm üzerinde 07 Ekim 2012, 23:52:30
(http://b1210.hizliresim.com/12/7/dru07.jpg)


ABD gazın şiddetini artırıyor


NYT: Kürtler bağımsızlıkları için hazırlanıyor.

New York Times, Kürtlerle ilgili ayrıntılı bir analiz yayınladı
Amerikan gazetesi The New York Times, "yeni dünya haritası"nı çizmesinin ardından, sözde Kürt bölgesinin son durumu hakkında ayrıntılı bir analiz yayınladı.

BAĞIMSIZLIKLARI İÇİN KARARLILAR

'Kurdish Region' olarak adlandırılan haritada üzerinde Kürtlerin artan etkinlikleri ile birlikte bağımsızlıkları için kararlı oldukları vurgulanıyor. Ayrıca Suriyeli Kürtlerin, Esad veya Özgür Suriye Ordusu'na bağlı olmadığı, kendi bağımsızlıkları için hazırlık yaptıkları öne sürülüyor.

Kürtlerin "Mağdur bırakıldık. Biz kendi bölgelerimizde haklarımızı alacağız" düşüncesi içerisinde hareket ettiği belirtiliyor.


TÜRKİYE'NİN KÜRT BÖLGESİNDE 700'DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

New York Times'ın, Uluslararası Kriz Grubu'na dayandırdığı veriye göre PKK'nın son zamanlardaki etkinliklerini artırırıken, son 14 ayda, 'Kürt bölgesinde' 700 den fazla kişini öldü.

"TÜRKİYE'Yİ TEHDİT EDİYOR" DÜŞÜNCESİ

Analizde, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'deki Kürt hareketlerinin Türkiye'yi tehdit ettiği ve Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgelerine müdahale etme hakkının olduğunu savunduğu öne sürülüyor