KÖY ENSTİTÜLERİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Temmuz 2020, 16:31:10


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KÖY ENSTİTÜLERİ  (Okunma Sayısı 2236 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« : 07 Haziran 2014, 01:59:58 »

Başbuğumuzun ölümünden bu yana,Türk milleti üzerinde oynanan oyunlar ve politik anlamda destek bulan kargaşalar, iç huzursuzluk, zayıf bırakılan ekonomi, yetersiz eğitim ve Türk milletini destekleyen vakıfların, kuruluşların çeşitli iftiralarla kapatılması….
   Bu yukarıda bahsi geçen durumlar, bir milletin uyanışını engellemek, kendi ekmeklerinin yağını düşünmek, kendi menfaatleri doğrultusunda iyi niyetli bir milletin üzerinden çıkar sağlamanın öyküsüdür. Ne yazık ki Cumhuriyet ‘in ilk kurulduğu yıllardan bu yana oynanan oyun hiç değişmedi, gerek din, gerekse siyasi  fikirler üzerinden  faydalar sağlamaya çalışanlar oldu. Türkiye ve Türk milleti geri bırakılmışlığın kucağına oturtulmaya çalışıldı. Bunu yaparken eğitimi kullanan pervasızlar bizlere yaptıkları her haysiyetsizliğin hesabını vereceklerdir!
  Türk milleti, siyasi ve ekonomik  anlamda, ne Kasile Mordahay  (kari maks) ne de Edım Simit  yanlısı bir çizgide olamaz. Çünkü her iki sistemin temeli de sadece kapitalizme hizmet ederek dış güçlerin menfaatlerini kollamaktadır. Türk milletini ne sağ ne sol, ne alevi, ne suni, diyerek birbirinden ayrıştıramayacaklar!
  Daha düne kadar Köy ENSTİTÜLERİNİ , komünist yuvası ilan eden, acuzeler ve buna destek veren, Türkçü geçinen  lemurlar, haysiyetsizler, şunu iyi bilsinler ki; ne köy enstitüleri, ne de halk evleri böyle bir siyasete oyun olmamıştır. Bazı aşağılık, satılmış alçaklar, köylünün, çiftçinin bilinçlenmesinden rahatsız olan  yabancı kökenli sermaye babaları,%90 köylüden oluşan bir milletin çoğunluğunu, güçsüz bırakmak için uyguladığı bir oyundur. Başbuğumuz köylüye, gerek eğitim gerekse mesleki anlamda gelişme göstermesini sağlamak için böyle bir yapılandırmaya gitmişti. Başbuğumuz ‘’ Köylü Milletin Efendisidir ‘’ derken ,daha yeni kurulan bir  ülkenin genel çoğunluğunu bilerek, o çoğunluğa hakimiyeti layık görmüştür… Bu rantçı müptezeller, efendiliği Türk Milletine layık görmedikleri için, kendi hükümlerine boyun eğen, her istediklerine sürü gibi evet diyen bir millet yaratmak için türlü  yolu deneyerek köylünün eğitimsiz kalmasını sağlamışlardır!
   KANDAŞLARIM! Bir fikre kanaat getirmeden evvel düşünmeliyiz, çevre şartları, siyasi durum, olayları zamanına göre incelersek, bildiklerimiz gerçekçilik doğrultusundan şaşmaz ve daha anlam kazanır.
  Başbuğumuz ölmeden  evvel bir çok girişimlerde bulunmuştur. Tüm çalışmaları O’dan sonra, nitelikli biri daha olmadığından, kurulum aşamasında kalmış vuku bulup  maksadına ulaşamamıştır. İşte bizler o yarım kalan, tamamlanamayan, büyüyemeyen  ağaçların meyvesinden beslenerek bu güne geldik. Eğer bu ülkede eksik giden bir şeyler varsa, bunun nedeni , büyüyemeyen Cumhuriyet’tir. Neden büyüyemedi?, ya da büyümesine izin verilmedi?
Batıda Balkanlar’da Rusya, doğuda Amerika’nın büyük oğlu İsrail.. Rusya sosyalizmi, Amerika emperyalizmi, Türk milleti üzeride  dayatınca, milletimizi sağ ve sol olarak ikiye bölündü. Sürekli çatışma ve kargaşa hali yarataracak ortamı sağlayan bu güçler; gerek iç huzura, gerekse ekonomiye sekte vurmuşlardır. Bu günün Türkiye’sinin temelini  atmışlardır. Türkiye’yi bir sömürge ülkesi haline getirmişlerdir. Bizler içte birbirimizi yerken onlar da bizi yemeye başlamışlardır. Kazanan Amerika olduğu için, tepemizde Amerika bayrağı olmasa da onun bir eyaleti konumundayız VE ARTIK BİR ŞEYLER YAPMA ZAMANI GELDİ !!!
 TÜRK milleti hiç bir ekonomik fikrin tekelinde değildir, kendi töresi, kendi sistemi, kendi inancı ile çağlar açıp, çağlar kapayan bir milletin torunlarıyız. Ekonomik ve teknolojik durumlar ne olursa olsun, insan hala tabiatına  yenik bir canlıdır. Hangi kıyafeti giyerse giysin, ölüm kaçınılmaz sondur. Ve ne kadar imkana sahip olursa olsun insanoğlunun istekleri hiç bitmez ve bu istekler sonsuz bir şekilde çarklı gibi ilerleyen kapitalizmi besler. Sonların olduğu bu acunda, sadece erdemlerin, onurun, ahlakın ve yüce  karakteri ile yaşayan TÜRK milletinin seciyesi sonsuzdur.
  Ne paranın kölesi, ne de soyu bozuk, varlığının bilincinde olmayan insanımsılardan değiliz.. Bizler YÜCE  TÜRK  MİLLETİYİZ!!  Silkelenin ve kendinize gelin! SOYUMUZU SOYLAYALIM, BÜTÜN GÖKYÜZÜ TÜRK’ÜN ÇADIRI OLSUN, TANRI TÜRK’ÜNÜ KORUSUN!!!

KANIKEY


                                                                                                                                
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2014, 02:12:49 »

eski bir yazıydı, sanırım eskidikçe zamana daha da yayılıp gerçekliğini ispatlıyor. zaten değil midir bir durumu anlamanın en iyi yöntemi; zamana bırakmak! bıraka bıraka bu günlere geldik.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KIZIK
KIZIK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 221


TÜRK'ÜM, TÜRKÇÜYÜM, ATATÜRKÇÜYÜM!


Site
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2014, 12:31:55 »

Benim dedem de kayınbabam da köy enstitüsü mezunudur. Köy enstitülerini kapattıran İnönü denen adamdır. Amerika'ya yaranmak için köy enstitülerini kapattırmıştır. Kayınbabam özellikle nefret ederdi kırolardan.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk Budun, ilingin törüngin kim artatı?
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.216 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.