KİMİN (T) Sİ, NEYİN(G) Sİ, NERENİN(B) Sİ.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 07:21:51


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KİMİN (T) Sİ, NEYİN(G) Sİ, NERENİN(B) Sİ.  (Okunma Sayısı 2526 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 22 Mayıs 2012, 17:00:06 »

  KİMİN T'Sİ, NEYİN G'Sİ, NERENİN B'Sİ

Vatan ve millet savunması ciddi iştir!
Gösteri peşinde vatandaşı dönüştürme işinin de;Halkı koyun yerine koyup ben yürüttüm diyenin de;vatanseverlikle ilgisi olamaz!

Sözlerimiz ve kavramlaştırmamızın ; gerçek Atatürkçü olarak, birleşmek amacıyla TGB etkinlikleri içinde yer alıp da ;dönüşmeyip fikri sistemi hala Atatürkçülük olanları kapsamadığını öncelikle belirteyim...

‘’19 Mayıs'ı ben kutlattım’’ diye gerinmeye çalışan bir fikri dernek hareketinin flamasında ‘’Türk bayrağı sadece 10 cm’’, ‘’Atatürk'ün resminden büyük bir TGB yazısıyla ‘’neyin markasını yaratacağız?
Hem de elinde Türk bayrağıyla gelen vatandaşa inat derneğin reklamını ne için yapacağız?
Gerçek vatanseverlik ülken bu kadar uçuruma gelmişken milli bayramdan nemalanmaya çalışmadan millet ile bütünleşebilmektir. Bu vaka ise , siyasal oy potansiyeli 0,2’nin üzerine çıkamamış gayri milli bir hareketin (Öncü gençlik) sadece isim değiştirerek yeniden Atatürkçü zarf içinde Türk Milleti’ne yedirilmesidir…
Türkiye dışındaki bütün dünya komüncülerinin veya fikri organizasyonlarının ülke tanımlaması içinde hep Millet ismi ön plana çıkarken( Fransız Kominist Partisi- Yunan Sosyalist Birlik Hareketi v.s.) ülkemde Türkiyelilik kavramı o kadar iktidar partisi modasıdır ki;Gençliğin adı da Türkiye gençliği(!) olmak zorundadır…

G harfindeki eğikliğin sebebini biz çok iyi anlıyoruz da…Yeni yetişen Türk Gençliği bölücü Yılmaz Erdoğan'ın Ç harfinden orak çekiç yapma özlemini hala idrak edebiliyor mu?;işte sorun da burada...?
Acaba hala TGB yöneticilerinin İşçi Partisi ile organik bağını çözemeyen var mı?

Tgb'liler balyoz davasını reklam yapmak için kullanırlarken araştırdık ;herkes TGB'yi Türkiye Gençlik Derneği diye bilirken ,asıl isimlerinin ‘’TÜM GENÇLİK DERNEĞİ’’ olduğunu Dernek Kuruluş başvurusu ve ODTÜ internet domain kayıtlarından gördük. Bunun sebebinin de ;Türkiye isminin sadece kamuya yararlı vakıf ve derneklere bakanlar kurulu kararı ile verilebiliyor olmasıdır…
Akepe buna dayanarak bile TGB'yi kapatabilecekken, neden ses çıkartmayıp ;bize karşı olanlar sadece marxist komüncülerdir diyor??

Muhalefetin belli tarafa angaje edilmesi ve muhaliflerin birleşip bütünleşmesini engelleme stratejisinin temel dayanağıdır: KAOS TEORİSİ...
İlk önce düşünsel ve çarpıştırıcı kaosu yarat;kaostan beslen....Sonra kaostan yılmış vatandaşlar ile başlangıçta kabul edilmeyen idare ve düşünce sistemini tez ve antitez taraflarına kabul ettirerek yeni düzenini kur....işte Akepe'nin planı budur..
Her dönem bu oyuna ; akılsız ve stratejisiz taraf olacak tez ve antitezler de bulundu ve bulunur...

Mühim olan aklını saksı olarak kullanmayanın dağın ardını görme sorunudur...

Balyoz davasına taraf olan emekli subaylarca AB desteğinde 1999’da kurulan Türkiye Gençlik Derneği diye bir dernek var …Bu faal olmayan sadece ismen ve AB fonu alabilmek için kurulan dernek yöneticileri Balyoz davasında yargılanırken;TGB kendi reklamını yapmak ve ismiyle alakasız olmasına rağmen -Akepe üzerinden esaret davalarını ti'ye alabilmek için'' bizi dava konusu yapmışlar ancak iddianame asılsız'' diyor;doğrudur iddianame asılsızdır ama sen neden yalan söyleyerek dava mazlumlarını sömürmeye çalışıyorsun???
Bir tane Akepelinin de: ''kardeşim sen 2007'de ismi sözde taklit ederek kurulan derneksin ,bizim söz konusu derneğin kuruluşu ile bağın yok'' demiyor!

Neden demiyor????Türkiye ismini kullanması için bakanlar kurulu kararı gereken TGB ;bu nedenden kapatılması gerekirken peki neden kapatılmıyor???

Derin düşünün; TGB'nin Akepe ile paslaştığını anlayacaksınız;
Akepe Atatürkçüleri ateist komüncü olarak lanse ederek bölmeye çalışırken;TGB’ciler de Atatürkçüleri komüncü yapmaya çalışıyor...Tezler çarpışırken olan Türk Gençliği’ne olacak;Atatürkçüleri bataktan çıkış yolunda :saptırılmış bir sözde Kemalizm şekline iterek dönüştürecekler.

Yeni Atatürkçü profili; sınıf kavgasında , halklarcı , enternasyonal bilimsel sosyalist (komüncü ) ve de salt tepkisel bir kafa yapısında ;sadece anlık düşünüp , bataklığı kurutmak yerine sadece taraftar yaratarak çeteleşerek sivri sineklerle uğraşan insan modeli olacak...
Silahsız ABD askerini sokakta koşturup ;vatansever gençliği Akepe adaletine teslim etmek milliyetçilik değildir!

Milliyetçilik halkı ideolojik farkı gözetmeden ve ideoloji satmadan kongreler safhasına kadar geçirecek bir irade kurup ;ABD idaresini bu ülkede yok edecek iradeyi iktidara getirmek ve gerçek bir kurtuluş savaşı başlatmak demektir.

Mustafa Kemal'in sokakta İngiliz askeri koşturarak dernek reklamı ile ideolojik istismar ve partizancılık yaparak bu ülkeyi kurtardığını düşünmüyorsunuz sanırım:)....
Bu açıdan içinde yer alınan birliğin, derneğin de ;Çocukluk hastalığı çatışmacı sınıfçılığın ötesinde Türk devrimini tamamlayacağım diye ,1917’lerin Rus aklına dönmek yerine; Atatürkçü Karma Ekonomik tabanlı sosyal adaletçi anlamda halkçı bir bakış açısıyla birleştirici anlayışta olması elzemdir…

TGB’liler Slogan yazmışlar: Devrimci Gençlik Unutmayacak; hangi devrimci???
Neyin devirimcisi ?
Neyin devirmecisi?
Dev-Genç' çi devirmeci komüncüleri mi?
Yoksa Atatürkçü ilerici devrimcileri mi?

Tüm Gençlik Birliği’nin veya tekrarlanan ismiyle Türkiye Gençlik Birliği’nin isminin Türk gençlik birliği olarak değiştirmek sorun değildir...
Sorun Türk isminin ve fikri kabullerinin saptırılmadan dernek fikri sistemin içinde yaşatılmasıdır...

Oysa Atatürk devrimcilerinin sloganı bellidir!:
Ne Rusya ne Amerika ne de Çin!
Her şey sadece Türklük için!

Fazla söz reklam sayılır;post düşer kel sırıtır!

Serdar Ateş
22.05.2012


TGB denen Atatürk maskeli, ruhunu Rusya ve Çin esaretinden kurtaramamış, D. Perinçek gibi nerenin ajanı olduğu anlaşılamamış zatın öncü(!) gençlğinin gerçek yüzünü çok güzel anlatmış.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2012, 11:44:51 »

Bu milletten adam olmaz. Yazıyı görenlerin direk tepkisi, onlar Atatürkçü sizler kimse hizmet ediyorsunuz... Gelde şimdi bu yobaz kafalı insanlara doğruları anlat, fakat anlamazlar ve anlamıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YorukTurkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2012, 20:05:35 »

Yahu ben o adamların içindeydim,yok öyle bir şey. Bunlar ne Atatürkçü,ne de Cumhuriyetçi.
Kendisine ''Koyu CHPli'' diyen adamın bile omzunda Orak-Çekiç dövmesi varken,CHP'liliğimden utanırım!
Bir devrim türküsü tutturmuş gidiyorlar. Hatta 19 Mayıs Yürüyüşü esnasında ''Türk-Kürt kardeştir,Amerika kalleştir!'' şeklinde slogan bile atarak beni güldürdüler (:
Türk kimliklerinden de kopamıyorlar. Gerçek anlamda bir kavram karmaşası bu arkadaşlar.
Hatta bir ara rastgele bir sohbet esnasında ideolojik yorumlamalar yapıyorlardı,gıcığıma gitti ''Ben Faşist'im.'' şeklinde yorumlarda bulundum.
Cevap nasıl mıydı?
''Bölücüsün yani.''

Boş kafa,boş vücud. İş sağda solda,kalabalık ortasında slogan atmaya gelince harikalar.
Ama okumaya,yazmaya,araştırmaya yeri gelince çatışmaya gelince,ı-ıh.
''Kansız Devrim'' yapacaklarmış.
Sinir...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tarihte Eski Roma,hoş bir hayaldir.
Kurulacak Yeni Roma,boş bir hayaldir.

-Hüseyin Nihal ATSIZ
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2014, 22:08:06 »

Ahlaksız, bilgisiz, kozmopolit gençler zümresi. Bir moda akımı. Zamanın bir doğurgusu, bir heves.

Atatürk'ü anlamak isteyenleri Atsız okumaya davet ediyoruz. Türkçüleri; insanları, bu grubun tehlikeleri hakkında uyarmaya çağırıyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.055 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.