Kerküklü Türkmenleri görmezden gelen zihniyet
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 22:33:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kerküklü Türkmenleri görmezden gelen zihniyet  (Okunma Sayısı 1621 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 19 Nisan 2014, 17:45:03 »

Irak' ta 2.5 milyona yakın soydaşımız yaşamaktadır. Soydaşlarımızın hakkı abd işgali sonrası gasp edilmeye başlanmıştır. 2003' te peşmerge ile birlik olan abd özellikle Kerkük ilinde resmi bölgelere saldırılar düzenlemiş, soydaşlarımızın tapu bilgilerini yok etmiştir. Ardına yoğun ve programlı bir şekilde krt göçü başlanmıştır. Abd ile birlik olan krtler Türkmenlerin yoğun yaşadığı bölgelerde bombalı saldırılar düzenlemiştir.

Televizyonlarda gördüğümüz  saldırıların çoğu Türkmen bölgelerine yapılmaktadır. Bağdat ilinden sonraki neredeyse tüm saldırılar Türkmen yerleşkelerine yapılıyor. Televizyonlarda mezhep kavgası olarak gösterilen saldırıların arkasında Türkmenleri yoğun bulunduğu bölgelerden göçe zorlamak. Yani Türkmenleri Irak' ın kuzeyinden güneydeki bölgelere göç ettirmek istiyorlar. Zaten Irak dışişleri bakanı olan krt de dışişleri bakanlığı sitelerinde Türkmenleri tamamen yok saymış, hatta yetmemiş hepsini krt nüfusuna eklemiştir.

Medyanın Irak' taki saldırılar ile ilgili hiçbir etnisite belirtmemesi de Türkmenlere yönelik saldırıları desteklemesinden ileri gelmektedir. İşgal sonrası Irak Tükrmen Cephesi basılmıştır, başkan yardımcısı öldürülmüştür. Türkmenler tehdit edilmiştir. Özellikle Tuzhurmatu' da yani Irak' taki bombalı saldırıların en yoğun olduğu yerleşkede Türkmenlere yoğun saldırılar olmuştur. Her eylemin Türkmen eli olan Tuzhurmatu' da olması tesadüf değildir.

Bizim hükümet de Türkmenlerin katledilişini, çektikleri eziyetleri, işkenceleri görmezden gelmekte, barzani piçiyle ortaklıklar kurarak resmen destek vermektedir. Irak Merkezi Hükümeti' nin krtlerden kurtulmak için kuzeye yolladığı Dicle Birlikleri her niyeyse ülkemiz tarafından destek bulmamıştır. Sözü bile geçmemiştir. Bu birlik Türkmenleri bulundukları bölgeden korumak amacıyla Irak Merkezi Hükümeti' nin oluşturduğu bir yapıdır. Bundan medyanın bahsetmemesi, bizim hükümetten de açıklama gelmemesi Türkmenlerin çektikleri eziyetleri saklamak içindir.

Ayrıca daha bugün Kuzey ırak ile petrol anlaşmaları yapıldı. Enerji Bakanı açıklama yaparak, kuzey Irak petrolünün dünya piyasasına açılacağını söyledi. Anlaşma yapılacak sonra da tüm para barzani aşiretine gidecek. Onlar da krtleri silahlandıracak ve böylece Türkmenlere baskıyı daha da artıracak. Dünya petrol rezevinin % 2' sine sahip Kerkük ilini Türkmenlerden almaya çalışacaklar.
Bu anlaşma yasal da değil ayrıca. Irak anayasası yabancı menşeli her şirketin önce Irak hükümeti ile bilgi alış verişi yapmasını sonra da iznini beklemesini esas alır. Merkezi hükümet yok sayılıyor. Bundan öncekiler gibi.


Irak petrolünden pay alamayan Türkmen kandaşlarımız bu anlaşma ile yine yok sayılmıştır. abd projesini bu bölgede hayata geçirmeye çalışanlar için Türkmenlerin önemi yoktur. Bu bölücü ve Türk düşmanı proje Türkleri bulundukları bölgelerden çıkarmayı amaçlar. O yüzden kuzey ırakla yapılan anlaşmalara sıradan bir anlaşma olarak bakılamaz.


Filistin için ağlayanlar, Mısır' daki rabia denen velet için ağlayanlar abd ile kanka olduklarından Kerkük için ağlamaz, Tuzhurmatu için ağlamaz. Onların kardeşi Mısır' dır, Filistin' dir ama Iraklı Türkmenler değildir. Asıl eziyet çeken, işkence görenler Türkmenlerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2014, 18:01:48 »

Kevaselerin sicmiklari El Kaide teroristleri de Turkmenlerin mahallelerinde cinayetler islemeye başladı Ülkemizde irak sam islam devleti denilen selefi El Kaide terör örgütüne hala destek veren çok sayıda Or... cocuklari var. El kaideye destek verenler en adi Or ... Çocuğu !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.212 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.