Kendilerine 'Kırgız, Özbek' Diyenlere Açık Mektup
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 22:03:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kendilerine 'Kırgız, Özbek' Diyenlere Açık Mektup  (Okunma Sayısı 13270 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« : 20 Eylül 2010, 23:31:56 »

Biliyoruz ki Kırgızistan'da iç savaş yaşanmaktadır. Ama bu savaş niye yaşanmaktadır? Savaşın nedeni hakkında ayrıntıya girmeyeceğim. Nedeni ne olursa olsun, Türk'ler birbiriyle savaşmaktadır.  Özellikle  bazı Kırgızistan'lıların kendilerine Türk demediğini biliyoruz. Biz "Kırgızıs" diyorlar. Son zamanlarda, ben Azeri'yim, Özbek'im çok moda oldu zaten. Hey mankurtlaşmış Türk'ler! Sizler soyunuzu bilmiyor musunuz? Atalarınızı tanımıyor musunuz? Ne diye " ben Özbek'im, Kazak'ım dersiniz?

Rezilliğe bakar mısınız?Bütün dünyaya karşı rezil olduğumuzun farkında mısınız? Bu görüntülere en çok Rusya, Amerika, Avrupa ve köpek Çinliler gülmektedirler.

Bizler birlik olacağız derken, sizler birbirinizi yiyorsunuz.Sizlere Kazak, Kırgız, Azeri, Özbek diye isim takanlar Ruslardır. Sizler Türk oğlu Türksünüz. Tabi anlayana. Bazılarınız öyle mankurtlaşmış ki laf bile dinlemiyorlar.

Şu habere bakın,

Kırgızistan'da, ülkenin güneyindeki Oş ve Calalabad eyaletlerindeki etnik çatışmaların durdurulması için 18-50 yaş grubundaki vatandaşların silah altına alınmasına karar verildi.

Hayırdır! Kime karşı savaşacaksınız? Türk Türk'e kurşun sıkar mı? Kardeş kardeşini öldürür mü?

İyi bakın!Böyle bir durum olduğunda sizlerin birleşip birbirinize yardım etmeniz lazım. Ama sizler birbirinizle savaşarak kendinizi başka ülkere muhtaç bırakıyorsunuz. Türk asla muhtaç olmaz!  

Şu an bulunduğunuz coğrafya Asya'da stratejik anlamda önemli bir yeri teşkil etmektedir. Eğer Turan'ı kurarsak bütün Avrupa ve Asya pazarı bizim olur. Dünyanın süper gücü oluruz. Tabi sizler savaşmaya devam ederseniz zor. Başkalarının köpekliğini yaparsanız Turan hayaldir.

Anlamadınız mı? Bizlerin yani Türkler'in güçlenmesini istemiyorlar. Bizden korkuyorlar ve korktukları için bizlerin tarihimizi, kültürümüzü yok ediyorlar. Bu yüzden sizlere  Kırgız, Kazak, Özbek diyorlar, kim olduğunuzu unutmanız için...

Utanın!


Bakın Türkiye'deki Türkler kimlerle savaşıyor...

Bİzler vatan, millet, ay yıldız için savaşıyoruz.Ya peki sizler?

Birbirinizi öldürüyorsunuz.Utanç verici...

Sizler birbirinizle savaşırsanız ve demokrasi istiyoruz diye tutturusanız başınıza çok büyük felaketler gelecektir.

Amerika ve Rusya size çok güzel demokrasi getirir. Altta gördüğünüz şekilde ama...

Daha fazla mı demokrasi istiyorsunuz?İçinizde birazcık Türklük varsa,

Ey Türk! Titre ve kendine dön.


20.09.2010 Gümüş Kurt

                                                                                        
                                                                                                                                              

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2010, 23:47:38 »

Gümüş kurt kandaşım. Ellerine sağlık. Okadar önemli bir konuya değinmişsinki. Bu iletiyi herkes görmeli. Turan'ı bizlere hayal etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Mankurtlar ne yazıkki ülkemizde olduğu gibi tüm TÜRK DÜNYASINDA yaygınlaşıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Horasanlı Türkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2010, 00:12:05 »

Kesinlikle yeni bir fitne değildir, 90'ların ortalarında bile cereyan eden Kırgız-Özbek çatışmalarında daha vahşice kardeş kıyımları yaşanmıştır. Afganistan'dan ilk önce Özbekistan'a, sonra Türkiye'ye zamanında göç etmiş bir Özbek kandaşım bana birbirlerini kazıklara oturtmaya varana kadar utanç verici kıyım hikâyeleri anlatmıştır. Lâkin işin üzücü tarafı kardeşler bile neden birbirlerine diş bilediklerini bilmemektedirler.

1956'dan bu yana iki kutuplu dünyada ortaya çıkmış, herhangi bir şekilde değişim göstermemiş, sadece coğrafi yönden farklılıklar arz eden bir by-proxy(uzaktan iki devleti birbirine kırdırma) politikası mevcuttur. İlk örneği'ni Sovyetler Macaristan'ı işgâl ederken denemişlerdir. Sovyetlerin askeri olarak başarısız olduğunu gören Stalinist rejim, uydu devletlerini kullanarak(başta Romanya) Macaristan'da akıl almaz biçimde kırımlar ve sürgünlere imza atmıştır. Elinize bir maşa aldığınızda koru tutmaya gerek yoktur. Mantığı basittir.

Özbekistan yolu ile Orta Asya'ya giriş yapmaya çalışan bir ABD ile, Kırgızistan'ı fişekleyerek Özbeklere karşı koz olarak kullanmak, akabinde meşruiyetini korumaya çalışan bir Rusya. Rusya, ekonomik ve askeri bakımdan kendisini toplamış görünse de, belli zayıflıkları vardır. Gerek Kafkas ardı, gerek Orta Asya Türklüğü'nde Rusya'nın eline koz vermemek Türkiye'nin elinde idi. Lâkin sus payı gibisinden nükleer santral çalışmaları yapıyorsanız, etkinliğimiz tartışmaya açıktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 795


« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2010, 00:13:03 »

Malesef Türk ırkının boyları tarih boyunca birbirleriyle çoğu kez savaşmışlardır. Zaten tarih boyunca biz birbirimizle savaşmasaydık dünyanın tamamı bizim olurdu herhalde.

Sovyetler Birliği döneminde ruslar orta asya Türklüğünü yok etmek için Türk isminin dahi telefuz edilmesini yasaklamıştır. Hatta öyle birşeyler uydurmuşlardır ki, Özbeklere, Kırgızlara, Kazaklara, Azerbeycanlılara saçma sapan isimler vermişlerdir: Turk, tıırk, tüürk gibi isimleri vererek onlara milletlerinin isimlerinin bu saçma sapan şeyler olduğunu söylemişlerdir.

Ayrıca sovyetler birliği döneminde orta asyada sadece 3 Türkiyeli yazarın kitaplarına müsade edilmiştir. nazım hikmet, aziz nesin ve hatırlayamadığım bir komünist yazar daha. Türkleri dilinden ve ırkından koparmak için herşeyi yapmışlardır.

Yeniden toparlanıp bilinçlenmek lazım...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2010, 13:59:56 »

Bu yazıyı bir şekilde diğer Türk dillerine çevirebilseydik ne güzel olurdu...
Elimizde olsa da turkcuturanci.com' u diğer Türk dillerinde de yayınlayabilsek.
Hiç olmasa Nihal Atsız makaleleri Türk dillerine çevrilse.

Bazı siteler çeviri yapıyor ama diğer Türk lehçeleri yok. Zaten Rusçayı ana dili gibi biliyorlar. Rusçaya çevirebiliriz ama çeviri siteleri doğru çevirebilir mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2010, 16:22:56 »

Çok güzel yazmışsın Gümüşkurt kandaşım. Sayın Açina Teyze kandaşın da dediği gibi, bu sözlerin Türk lehçelerine çevrilmesi, yerine ulaşabilecekse yararlı olur. Rus sömürüsü altındayken yaşatılan özden düşürmenin etkileri, günümüğzde çok ağır sonuçlar çıkarıyor karşımıza. Kırgızlar ve Özbeklerin, birbirleri ile çatışmak için bahane arar olmaları çok üzücü.
 Ortak ülkülemde olmayan bir milletin, kendi içerisinde çatışması doğaldır. Çünkü, bu milleti birbirine kenetleyecek, yoldaşlık, davadaşlık duygusunu aşılayacak bir kavram yoktur. Askerlikte çok önde tutulan bir kavram vardır. ''silah arkadaşlığı.'' Bu kavramın üzerine dostluklar kurulur. Silah arkadaşlığı kutsal bir arkadaşlık sayılır. Rütbeliler, bu konu üzerinden askerlerin birbirlerine karşı  sevgi ve saygı duymasını sağlarlar. Bu açıdan bakılırsa, ortak bir ülkünün olmadığı yerde, bölünme, çatışma, kan ve göz yaşı vardır, ne yazık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
atilapars
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190Site
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2010, 20:41:33 »

Kandaş Rusya'da çalışan ırkdaşlarımızın anlatmasına göre orda onlara musallat olanlar özbeklermiş._Azeriler ırkdaşlık konusunda daha iyi imiş._Burda nasıl bütün pislik kırolardaysa ordada öyle diyorlar._Zaten kendisine TÜRK demeyeni zorla değiştiremezsin, adamlar soyunu inkar etmiş bir_kere._Tura'nın savunması bunlara kalsaydı dünyada TÜRK kalmazdı.

Y.N.: Yazılarımızı yazarken biraz daha itinalı davranalım. Gümüş Kurt

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya hepsin ya hiç,Ya TÜRK'sün ya piç..
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2010, 21:00:19 »

Ne olursa olsun sonuçta Türkler birbiriyle savaşıyor. Böyle durumlarda Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakının olaya müdahele etmesi lazım. Ama onlar arap olmadığı için bu konu T.C başbakanı Erdoğan'ı ilgilendirmiyor...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İLTERİŞKAĞAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2010, 21:55:42 »

Pek kırgızla karşılaşmadım ama Özbekler kendini Türk olarak değil Özbek olarak tanıtırlar.

Hatta beraber yurtta kaldıkları kendi gibi Türk ülkelerinden gelen soydaşlarımıza rahat vermiyorlar.  

Biz burada bu tür olayları zor önleyebiliyorken, orada neler olur düşünmek bile istemiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2010, 00:15:22 »

Bu yazıyı bir şekilde diğer Türk dillerine çevirebilseydik ne güzel olurdu...
Elimizde olsa da turkcuturanci.com' u diğer Türk dillerinde de yayınlayabilsek.
Hiç olmasa Nihal Atsız makaleleri Türk dillerine çevrilse.

Bazı siteler çeviri yapıyor ama diğer Türk lehçeleri yok. Zaten Rusçayı ana dili gibi biliyorlar. Rusçaya çevirebiliriz ama çeviri siteleri doğru çevirebilir mi?

Sitelerdeki robot çevirmenler az çok çevirme yapıyor ama adları gibi robotça bir çevirme oluyor bu. Yarım yamalak oluyor sonuçta.
Benim önerim bir Azerbaycanlı kandaş bulmak.
Otağa gelen Azerbaycanlılar oluyor, eğer ufak bir katkıda bulunmak isterlerse onlara çağrı yapan bir konu açarız, konunun içine yazıyı koyar, beklemeye koyuluruz.
Facebook gibi sitelerde Azerbaycanlı arkadaşı olan varsa bu yazıyı çevirtmeyi de deneyebilir onlara. Sonuçta kitap çevirtmiyoruz ya, ufak bir yazı işte.
Şu an için en kullanışlı seçenek bu. Sonra dağıtırız Kazak, Özbek, Kırgız sitelerine.
Sizler ne dersiniz?

Benim facebook hesabımda 4-5 Azerbeycanlı kandaş var. Cevap verirlerse iletime, buraya yazarım sonucu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.262 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.039s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.