Katliam ve soru işaretleri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Mayıs 2020, 16:33:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Katliam ve soru işaretleri  (Okunma Sayısı 1572 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
uyanturk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2


« : 06 Haziran 2010, 04:15:09 »

Erdoğan ile Şimon Perez arasında Davos’ta yaşanan “one minute” olayının iki önemli sonucu olmuştur. Birincisi, AKP’nin teslimiyetçi siyaseti üzerine oluşmuş özellikle Fazilet Partisi’ne kayması beklenen milli görüş oyları, 2009 yerel seçimlerinde yeniden Akp’ye dönmüştür.İkincisi ise Müslüman ülkelerdeki İsrail karşıtlığının önderliğini Erdoğan’ın alması olmuştur. Bu durumda İsrail ile Türkiye arasında ticari hacmin düşmesi beklenirken, tam tersi olmuş; ticari hacim eskiye nazaran artmıştır. Bu çelişki, krizin gerçekliği hakkında şüphe duymamıza yol açıyor.

BOP’nin eşbaşkanı olduğunu birçok kez ifade etmiş olan Erdoğan’ın ABD’nin kardeş ülkesi İsrail’i karşısına almasının anlamı nedir? Erdoğan, ABD’den habersiz İsrail’i karşısına alabilir mi? Dünya’nın karşı gelmeyi göze alamadığı İsrail’e Gazze konusunda açık tavır koyan Erdoğan, neden aynı dirayeti Ermenistan’ın Karabağ işgali, Doğu Türkistan’da Çin zulmü ya da Barzani’nin Kerkük işgali konusunda yapmamaktadır? Ermenistan’ın Karabağ işgali ile 1 milyon Müslüman Azerbaycan Türkü’nün tecrit edilmiş halde yaşanması en az Gazze konusu kadar haklı ve önemli bir konudur.Bu konuda aynı hassasiyet gösterilmezken, Ermenistan her konuda alttan alınmaktadır. Barzani’nin kukla devleti tanınmış, Dış İşleri Bakanı ve Cumhurbaşkan’ı Türk düşmanı Yahudi kökenli Barzani’nin devletine resmi ziyaretlerde bulunmuştur.

Milli meselelerimizde bu kadar edilgen olan hükümetin neden Gazze konusunda bu kadar sesi çıkmaktadır, diye düşünmekte fayda var. ABD’nin izni olmadan böyle açık tavır koyma gerçekleşebilir mi? Ermenistan ve Irak konusunda ABD’nin siyasetini izleyenler, ABD’nin sağ kolu İsrail konusunda ABD ile ters düşmesi söz konusu olabilir mi? Bence olamaz. Yoksa yaşananlar oyunun bir parçası mıdır? ABD’nin İslam Dünyası’nın önderliğini Türkiye’ye vermek istediği bilinen bir gerçektir. Bunun başlıca sebebi, Türkiye’nin Türklük ile büyük bir coğrafyaya etki edebilmesi, İslamlıkla diğer Müslüman devletleri etkiliyebilmesi,güçlü bir orduya sahip olması, NATO üyesi olmasıdır ve İran’a güvenmemesidir. Milli meselelerle İslam Dünyası’nın desteği alamayacağını bilen hükümet, İslam Dünyası’nın önderliğine Gazze meselesi ile soyunmuştur.

Gerek Davos olayı gerekse Mavi Marmara gemisinde yapılan katliam, Müslüman ülkelerin halkında Türkiye taraftarlığını arttırmıştır.Fakat bu olaylar, Müslüman ülkelerin hükümetlerini rahatsız etmiştir. Bunun başlıca sebebi Türkiye’nin İslam Dünyası’nın önderliğini amaçlamasıdır. ABD ise İslamcılığı İran’dan alıp, etkisinin çok yüksek olduğu Türkiye’ye vermek istemektedir.

İsrail’in de bu oyunda kendisine düşeni yerine getirdiğini, maksatlı olarak koltuk krizi ve diğer krizleri oluşturduğunu düşünüyorum. Örneğin son olayda İsrail gemilere kendi kara sularında müdahele edebilirdi ama bunu yapmadı.Bunun yerine uluslararası sularda müdahele ederek daha büyük tepki oluşmasını sağladı.Bir devlet bu kadar hesapsız hareket edebilir mi? Yoksa işin içinde başka bir bit yeniği mi var?

Milliliğinden ve İslamcılığından zerre kadar şüphe etmediğimiz Erbakan’ın tasfiyesinin ve ardından yerine Gül – Erdoğan ikilisinin getirilmesi ile BOP için uygun zemin hazırlanmıştır.BOP için Türkiye içinde karşı gelecek güçler, çeşitli iftiralarla tasfiye edilmiş ve edilmektedir. Bunu bugünlerde daha iyi anlamaya başladık.

Beni asıl rahatsız eden ve korkutan oluşturulan maksatlı olarak tırmandırılan Türk –  İsrail gerginliğinin kirli hesaplara hizmet etme riski ve milyonlarca inançlı insanın duygularının sömürülme olasılığının olmasıdır. Bu sebeple şu sorulara cevap bekliyorum.

1-    Davos olayından sonra İsrail ile ticari hacmin artmasındaki çelişkinin sebebi nedir?

2-    Dış siyasetinde Yahudilerin oldukça etkili olduğu ABD’nin siyasetine tam destek verirken, İsrail ile çatışma yaşaması nasıl açıklanabilir?

3-    Türkiye için öncelikli milli davalar olan Kıbrıs, Kerkük, Karabağ, Ermeni meselesi ve Doğu Türkistan’da edilgen iken Gazze konusunda etkin olunmasının sebebi nedir?

4-    Erdoğan, Ergün Poyraz’ın yazdığı ve soyunun Yahudi kökenli olduğu iddia edilen “Musa’nın Çocukları” kitabındaki iddialara neden cevap vermemiştir?

5-    Aynı şekilde Gül de Ergün Poyraz’ın yazdığı “Musa’nın Gülü” kitabına neden cevap vermemiştir?

Gazze konusunda ve ezilen diğer halkların haklarını savunma konusunda Türk milleti her zaman kendisine düşen görevi yerine getirmelidir.Bu konuda kattiyen şüphemiz yoktur ama konusu yazılmış bir orta oyununda figüran olmak büyük milletlere yakışmaz, bunu da unutmamak gerekir.

3.6.2010

Kafkas Kartalı
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://turkcutoplumcu.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1273&Itemid=1
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.073 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.