Kandaşlar müjdemi isterim.Çin de karışıyor.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Aralık 2020, 11:24:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kandaşlar müjdemi isterim.Çin de karışıyor.  (Okunma Sayısı 1844 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Almıla-Ay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 279


TÜRK KIZI


« : 07 Nisan 2011, 10:37:03 »

Çin'de halk ayaklanmasının filizi yeşerdi


 Çin polisi başkent Pekin'de Ortadoğu'daki gösterilerden esinlenerek düzenlemek istenen gösteriyi dağıttı. Pekin'in alışveriş merkezi olan Vangfucin caddesindeki McDonalds lokantasının önünde toplanan 100 kadar kişi polisin uyarısıyla dağıldı. Kalabalıktan birçok kişi gösteriyi kimin örgütlediğini ve protesto çağrısının kimden geldiğini bilmediklerini söyledi.

PEKİN - AA - Çin polisi başkent Pekin'de Ortadoğu'daki gösterilerden esinlenerek düzenlemek istenen demokrasi ve hürriyet isteyenlerin düzenlediği gösteriyi dağıttı.

ABD merkezli Çince avukatlık sitesi boxun.com tarafından dün Pekin ve Şanghay da dahil olmak üzere ülkenin 13 şehrinde demokrasi talep edilen gösteriler düzenlenmesi çağrısı yapılmıştı. İnternet sitesinin çağrısında göstericilerden "yemek, iş, ev ve dürüstlük istiyoruz” şeklinde slogan atmaları istendi.

Ancak Pekin'in alışveriş merkezi olan Vangfucin caddesindeki McDonalds lokantasının önünde toplanan 100 kadar kişi polisin uyarısıyla dağıldı. Şinhua haber ajansının bildirdiğine göre, kalabalıktan iki kişiyi götürmek isteyen polisin etrafı yabancı gazeteciler tarafından sarıldı. Basına yansıyan bilgilere göre olayda gözaltına alınan olmadı. Kalabalıktan birçok kişi gösteriyi kimin örgütlediğini ve protesto çağrısını kimin yaptığını bilmediklerini söyledi. Soyadının Han olduğunu belirten bir üniversite öğrencisi ise yabancı gazetecilere, "her şey şaka gibi, gelenlerin çoğunun niçin burada olduklarını bildiklerini sanmıyorum" diye konuştu.21 Şubat 2011

Umarım iyice karışır da gözbebeğimiz Doğu Türkistan bağımsızlığını kazanır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Almıla-Ay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 279


TÜRK KIZI


« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2011, 10:41:00 »

Diktatörlerin Sonu ve Çin'de Çöküşün Ayak Sesleri
Haksızlık, eziyet, işkence, adaletsizlik, hak gaspı, kötü davranma, söz ya da fiilde haddi aşma gibi, insan fıtratına tamamen aykırı tutum ve davranışların tamamını ifade etmek için kullanılan “zulüm” sözcüğünün içinin tam olarak doldurulduğu ve uygulandığı ülkelerin başında Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan gelmektedir… Zulmü noksansız olarak uygulayanlar kimler? İşgalci, soykırımcı ve insanlık düşmanı Çinliler…
Fakat Çinli cellâtlar ve onlara bilerek veya bilmeyerek, doğrudan ya da dolaylı olarak payanda olan devletler asla akıllarından çıkartmamalılar ki; “Zulüm ile abat olanın ahiri berbat olur” diye bir söz vardır… Ve tarihte bu sözün boş yere söylenmemiş olduğunu gösteren de sayısız misaller bulunmaktadır…
Tarih boyunca dünyanın birçok bölgelerinde ve ülkelerinde tiranlıkları ile nam salmış olan nice yöneticilerin yaşamlarının, eninde sonunda layık oldukları şekilde feci bir son ile noktalandığı ve yine bu zorbaların üzerinde saltanat sürdükleri totaliter sistemlerin de bir anda kumdan kuleler gibi dağılıp yok olduğu tarihi kayıtlarda yer almaktadır… Bu hususta çok sayıda hadiseler mevcut ise de, burada sadece birkaç tanesinden söz edeceğim.
Avrupa'da ortaya çıkan Benito Mussolini adlı bir diktatör 1922'de İtalya'da başa geçer geçmez çok ciddi bir baskı ortamı oluşmaya başladı. Tıpkı Çinli diktatörlerin yaptıkları gibi tek parti sultasını yürürlüğe koydu. Sendika hareketlerini yasa dışı olarak ilan etti. Basın yayın organlarına çok sıkı sansürler getirdi, eğitimi sıkı kontrol altına aldı ve yine eli kanlı insanlık düşmanı Çinli diktatör Mao Ze Dung ve yandaşları gibi tek tip insan yaratma faaliyeti yürüttü. Sonunda da 28 Nisan 1945'de İtalyan direniş savaşçıları tarafından öldürüldü. Ertesi gün Mussolini ve birkaç yandaşının cesedi Milano'daki Loreto Meydanı'nda asılı olarak bulundu.
Tarihin kaydettiği en kanlı diktatörlerden biri de Adolf Hitler'dir.1934'de Hindenburg'un ölümü üzerine devlet başkanlığı ile başbakanlığı birleştirerek diktatörlüğünü ilan etti. Hitler de tıpkı Çinli kan içici Mao Ze Dung'un kendi halkına ve işgal ettiği Doğu Türkistan, Tibet ve İç Moğolistan halklarına yaptığı gibi 2. Dünya Savaşı sırasında bütün dünyaya çok büyük acılar yaşattı. 1945 yılının Nisan ayı sonlarında, Almanya'nın yenilgisi kesinleştiğinde ise, Rus ordularının eline düşmemek için, son olarak evlendiği Eva Braun ile birlikte intihar ettiği biliniyor.
Avrupa'nın son diktatörlerinden Nikolay Çavuşesku ise, 1965 yılında komünist lider Gheorghiu-Dei'nin ölümünden sonra, Romanya'nın lideri ve Devlet Konseyi Başkanı oldu.
Düşünceyi ifade ve basın üzerinde çok sert baskılar uygulamaya başladı. Halk açlıkla boğuşurken Çavuşesku lüks ve ihtişam içinde bir yaşam sürdürüyordu. 1989 yılında Çavuşesku, Macar asıllıların yaşadığı Timaşvar'da gösteri yapan halkın hak isteme girişimini kanla bastırmak istedi. Bunun üzerine devrim hareketi başladı ve bu hareket kısa zamanda yayıldı. 22 Aralık 1989 tarihinde kaçmaya çalışırken ele geçirilip karısıyla birlikte kurşuna dizilerek öldürüldü.
İnsanlığın ve özellikle de Türk milletinin şiddetli düşmanlarından biri olan Saddam Hüseyin'in de 24 yıl boyunca derebeylikle sürdürdüğü debdebeli yaşamı yine kendisinin kurdurduğu bir idam sehpasında son buldu… Günümüzde ise, bu eli kanlı diktatörün kendi elleri ile küresel işgalcilere teslim ettiği ülkesinin nadide petrol zenginlikleri sömürülürken Irak halkı perişanlık, kan ve gözyaşları içerisinde kıvranmaktadır…
Bu günler de de dünya kamuoyu Orta Doğu bölgesinde kudretlerinin sonsuza kadar devam edeceğini zanneden bazı diktatörlerin adeta domino taşları misali teker, teker devrilmekte olduklarına şahit olmaktadır. Önce Tunus'ta başlayan halk hareketleri Mısır, Kuzey Irak, Cezayir, Ürdün, Yemen, Bahreyn ve sonunda da Libya ile devam ediyor…
İzan sahibi olan herkes de biliyor ki; emperyalistler tarafından 20-30 yıl boyunca kullanılan bu piyonlar artık miatlarını doldurmuş olduklarından “deliğe süpürülme” zamanları çoktan gelmişti…
Yeni piyonlar ise yine halk hareketleri kullanılarak iş başına getirilecektir. Zira halk marifetiyle göreve getirilenler daha etkili olarak kullanılabilirler… Ortadoğu da patlak veren(verdirilen)olayların zamanlamasının sebebi ise şu: Bölge petrollerine de göz diken ve bu bölgelerde de söz ve hak sahibi olmak isteyen aç gözlü Çinlilerin sayıları Afrika ülkelerinde 20 milyona ulaşmış durumdadır. Çinlilerin bölgedeki nüfus ve nüfuz hareketliliği ABD'yi ciddi şekilde endişelendirmekte olduğundan bu bölgede Çin'in daha fazla yayılmasının ve etkili bir güç haline gelmesinin önünün kesilmesi gerekiyordu…
Dünyadaki birçok devletlerde onlarca yıl boyunca kan, gözyaşı ve oluşturulan korku devleti sistemi içinde devam ettirilen rejimler ağırlıklı olarak dış güçlerin etki, entrika ve çabaları sonucunda bölünme, dağılma ve hatta yıkılmalarla karşılaşırken, Çinliler şu anda kendi sonlarını kendileri hazırlayan ender milletlerden biri durumundadırlar. Çünkü Çin'de kanlı katil Mao Ze Dung'un ölümünden sonra Deng Şiao Ping, Jiang Ze Min ve günümüzde de Hu Jin Tao ile sürüp giden zulüm, adaletsizlik, soykırım ve hak gaspına dayalı Çinli liderler saltanatı Çin'in çöküşünü hazırlamaktadır.
Çin'de 70 milyonun üzerindeki komünist parti üyesinin halk üzerindeki dayanılmaz tahakkümü, birbirleri ile girdikleri haksız mal edinme, rüşvet irtikâp, yabancı ülkelere para transfer etme ve hatta başka ülkelerde kendilerine gelecek hazırlama girişimleri yarışı üst düzey Çin liderlerinden başlamak üzere bütün ülkede yaygın hale gelmiş bulunuyor.
1980 yılından sonra dış ülkelerdeki seçkin üniversitelerde öğrenim görenler arasında Çin Komünist Partisinin üst düzey yetkililerinden Mao Ze Dung, Çu En Lay, Deng Şiao Ping, Jang Ze Min, Yieng Zeng Şin, Çin Yün gibi çok sayıda Çin yetkililerinin çocukları da var.
Bu konuda görüşlerini belirten Amerika'daki siyasi yorumcu ve“Pekin Baharı” dergisinin başyazarı Hu Ping şöyle demektedir: “Şu anda Çin'deki üst düzey yetkililer bir yolunu bularak kendi çocuklarını dış ülkelerdeki Üniversitelerde okutuyorlar. Onlar böyle yapmakla bir taraftan çocukları öğrenimlerini tamamlayarak Çin'e geri döndüklerinde onları devlet kurumlarına yerleştirerek daha fazla kazanç elde etmelerini sağlamak isterlerken, diğer yandan ise, çocukları ve akrabaları öğrenimlerini tamamladıktan sonra onları dış ülkelerde yerleştirerek kendilerinin Çin'de rüşvet ve yolsuzlukla biriktirdikleri servetlerini dış ülkelere nakletmektedirler... Çünkü şu andaki müstebit komünist hâkimiyet ve onun çürüyen yetkilileri kendi hâkimiyetlerinin uzun süre devam etmeyeceğini elbette bilmektedirler.”
Çin'de, 1989 yılının Nisan ayında Tiananmen meydanında demokrasi talebi ile gösteri yapan öğrencileri tank paletleri altında ezerek asfalta yapıştıran ve üzerlerine mermi yağdırarak katleden zihniyet bu gün de aynı mantıkla elleri tetikte beklemektedir… Fakat artık korkunun ecele faydasının olmadığı gibi Çin çok ciddi bir çöküşün eşiğine gelmiştir… Eski Sovyetler Birliğinin uğradığı akıbet ortada iken, sürekli olarak gözlerde büyütülen Çin korkulacak ve endişe duyulacak bir ülke olmaktan çıkmaktadır. Doğu Türkistan, Tibet ve İç Moğolistan halkları başta olmak üzere Çin'in kendi halkı da 60 yıldır devam eden insanlık dışı uygulamalardan ve doymak bilmeyen Çinli diktatörleri sırtlarında taşımaktan bıkıp usanmışlardır. Deyim yerinde ise, “bıçak kemiğe dayanmış” şartlar çoktan oluşmuştur. Ortadoğu'da yanan ateşin Uzakdoğu'da Çin'e de sıçraması çok yakındır…

İSTİKLAL GAZETESİNDEN ALINTIDIR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.