İsrail Dışişleri Trabzonlulara dil uzattı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Aralık 2020, 17:38:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İsrail Dışişleri Trabzonlulara dil uzattı  (Okunma Sayısı 3441 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tien san
Ziyaretçi
« : 06 Kasım 2009, 17:10:27 »

İsrail Dışişleri Trabzonlulara dil uzattı

İSRAİL Dışişleri’nin bu açıklamasına Trabzonlular sert tepki gösterirken Karadeniz turunu sürdüren Büyükelçi Gaby Levy Gümüşhane’de de şiddetli protesto gösterileriyle karşılandı.

İsrail - Trabzon kapışması
İsrail Dışişleri Bakanlığı, Gaby Levy’nin  Trabzon’da yumurtayı protestoya maruz kalmasını “Bu Trabzonvari bir saçmalık” diye değerlendirdi. Bu açıklamaya Trabzonlulardan sert karşılıklar geldi

Haber: Fatih Erboz
Türkiye ile İsrail arasındaki gerginlikler sürerken, İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy’ye Trabzon’da öğrenciler tarafından yumurta atılması, İsrail’de yankı buldu. Konuya ilişkin haberleri yansıtırken, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırçı’nın, Levy ile görüşmesinde yaptığı sert eleştirileri de yer veren İsrail basını, Tel Aviv’in tepkilerini aktardı. İsrail Dışişleri Genel Müdürü Yossi Gal, bir TV kanalında yayınlanan açıklamalarında Trabzon’daki “yumurtalı protesto” için “tahlisiz bir kamu düzeni olayı” nitelemesini yaparken Bakanlığın sözcüsü Yossi Levy de, “Bu Trabzon vari bir saçmalık” şeklinde konuştu.

Mesajımız engellendi
Yossi Levy, Yedioth Ahronot’a yaptığı açıklamada “Büyükelçi’nin, Karadeniz’deki yerel bir üniversiteyi ziyareti sırasında verdiği konferans, bir grup öğrenci tarafından engelleme girişimi oldu” dedi.
Ancak polisin müdahale ettiğini ve bunun ardından Büyükelçinin konferansı sürdürdüğünü ve planlanan toplantıları gerçekleştirdiğini kaydeden Levy şöyle devam etti: “Protestolar ve düşmanca tepkiler bizi korkutmuyor. Bunu yapanların amacı, heyetimizin bölgeyi gezmesini ve İsrail’in yerel halka mesajını iletmesini engellemek idi ancak bunun, bizi durdurmasına izin vermeyiz.”

Önce kendinize bakın
İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamalara Trabzonlulardan sert tepkiler geldi. MHP Trabzon milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, dünyanın her yerinde bu tür protestoların olduğunu belirterek, “ ABD başkanına ayakkabı fırlatıldı. İstanbul’da IMF toplantılarında benzer protesto eylemi gerçekleşti. Bu tür eylemleri saçmalık görmek yerine analiz etmek gerekir. İsrail dışişleri Bakanlığı yetkilileri Trabzon’u hedef alan saçmalık tepkisi yerine, bu protestonun neden yapıldığını değerlendirsinler. Trabzon’da çok eylem yapıldı. Kişiler hedef alınmadı. Onları yaralayan eylemler olmadı. Acaba bu eylem neden yapılıyor, diye düşünüp, kendi icraatlarını gözden geçirmeleri gerekmiyor mu? Trabzon’da daha önce de eylem yaşandı. Hiçbir zaman aşırı tepki olmadı. Bence bu tür sıfatları kullanacaklarına önce kendilerine baksınlar, sonra değerlendirme yapsınlar” şeklinde konuştu.

İsrailvari küstahlık
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Ömer Topaloğlu da, açıklamayı “İsrailvari küstahlık” olarak nitelendirdi. Topaloğlu, “Bu açıklamayı İsrail vâri bir küstahlık olarak kendilerine iade ediyorum. Trabzon insanı haklı bir protesto gösterisi yapmıştır. İsrail öncelikli olarak bu protestonun, bu eylemin neden olduğunu düşünsün. Neden başka ülkelere bu yapılmıyor? Sonuçta demokratik bir hak kullanılmıştır. Trabzon insanını adeta karalamaya yönelik bu açıklamayı kendilerine iade etmekten başka bir şey söylemek istemiyorum.”

Pişkinler!...
İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın saçmalık açıklamasına MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci’den de sert tepki geldi. Trabzon’da ortaya konan demokratik tepkiyi, saçmalık olarak niteleyen İsrail yönetiminin ne kadar pişkin ve insani duygulardan uzak olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Birinci, “ Trabzon’daki tepki İsrail’in 1960 yılından beri İslam alemine yaşattığı kan ve göz yaşının bir tepkisidir. Umarım İsrail devleti’ni yönetenler bu tepkilerden olumlu sonuç alırlar. İsrail Devleti’nin demokratik ve insan haklarına saygılı bir devlet haline getirirler. Bunun sonucunda hem İslam alemi rahatlar, hem de İsrail demokratik bir devlet haline gelir.”


İsrail’in Ankara Büyükelçisi Levy Karadeniz’de uğradığı her yerde protestolarla karşılaştı. Trabzon’dan sonra gittiği Gümüşhane’de de vatandaşların tepkisiyle neye uğradığını şaşıran Levy için güvenlik önlemleri arttırıldı.


Gümüşhane’de de protesto edildi
Trabzon’da yumurtalı protestoya maruz kalan İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy Gümüşhane’de de protesto edildi. Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu’nu makamında ziyaret eden Levy, basına kapalı görüşmenin ardından Valilik şeref defterini imzaladı. Daha sonra açıklamalarda bulunan ziyarette hazır bulunan Belediye Meclis üyesi Ömer Nasuhi Akıncı’nın, “Yakın zamanda Gazze’de bir soykırım yapıldı. Birleşmiş Milletler raportörü olan Musevi asıllı Goldstone, soykırım olduğunu belgelemiştir. Bu konuda acaba İsrail özür dileyecek midir” şeklindeki sorusunu ise cevaplamadı. Ziyaretin ardından basın toplantısı için bir otele giden Levy’e, Kamu-Sen’e bağlı Türk-Eğitim Sen 1. Nolu Şube Başkanı Şevki Aşkın tepki gösterdi. Levy’ye, “Gümüşhane’ye ziyaretinizin amacı ne” diye bağıran Aşkın, güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle salondan çıkarılmak istendi. Buna direnen Aşkın, güvenlik güçlerine tepki göstererek, “Elçiyi değil, beni korumalısınız. Ben vatan haini miyim ki beni bu şekilde dışarı çıkartıyorsunuz? Benim amacım sadece büyükelçinin Gümüşhane’ye ziyaretinin nedenini öğrenmekti” dedi. Toplantı salonuna girmek isteyen Şevki Aşkın, güvenlik güçlerince otelden çıkartıldı. Bu arada Büyükelçi Levy’nin basın toplantısı yapacağı otelin çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

06/11/2009  03:17    


           Mesajımız engellendi
Yossi Levy, Yedioth Ahronot’a yaptığı açıklamada “Büyükelçi’nin, Karadeniz’deki yerel bir üniversiteyi ziyareti sırasında verdiği konferans, bir grup öğrenci tarafından engelleme girişimi oldu” dedi.
Ancak polisin müdahale ettiğini ve bunun ardından Büyükelçinin konferansı sürdürdüğünü ve planlanan toplantıları gerçekleştirdiğini kaydeden Levy şöyle devam etti: “Protestolar ve düşmanca tepkiler bizi korkutmuyor. Bunu yapanların amacı, heyetimizin bölgeyi gezmesini ve İsrail’in yerel halka mesajını iletmesini engellemek idi ancak bunun, bizi durdurmasına izin vermeyiz.”
               Biz ermeni rum devsirmesi göcmen basbug´un yahudi bozkurtlari icin,birbirimizi yemeye devam edelim,yahudilerde Türkiyede fitne fesatlarini sürdürsünler Ermeni basbug bugünleri görseydi,yahudilere destek cikmaya devam edermiydi acaba? Bak yukarda soysuz basbugun yahudileri ne demis? "“Protestolar ve düşmanca tepkiler bizi korkutmuyor" Trabzon´u tahrik ettikleri yetmiyormus gibi,bizi hicbir güc durduramaz diyede meydan okumuslar Iste arab´a kizip yahudiyi dost kabul etmenin günümüzdeki hazin cilveleri.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2009, 22:38:04 »

            Helal sana Trabzonlu öyle veya böyle bir tepki gerekiyordu. Aslanlar gibi Trabzon'lu karadeniz'li Kandaşlar uğraşa girmişler. Kolay değil ha bunlara karşı durmak. Acunu bunlar yönetiyor  parayla hileyle. Bunlar acunun yağısı sadece bizim değil. Güçleri yettiğinde o ağababaları abd'yi de yer bunlar !.. Ajanlarının girmediği yer var mı bilmiyorum doğrusu. Otağa giren bazı tipler bile beni kıllandırıyor doğrusu... Sinirli
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
TuranSavaşçısı
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2009, 00:11:01 »

Trabzonlu soydaşlarım bir kez daha gösterdiler milliyetçiliklerini. Çepni soylu Türkmen soydaşlarım, sağ olun var olun TANRI SİZİ KORUSUN...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2009, 00:42:04 »

TIEN SAN,BU KADAR ÇABUK BU ÜMMETÇİLERİN OYUNUNA DÜŞECEĞİNİ RÜYAMDA GÖRSEM İNANMAZDIM!!

Kandaşım israille senin arandaki sorun nedir? önce bunu irdelemek gerekiyor.Adamlar senin Türklüğünemi bişey demişler,senin milletine düşmanca bir görüntümü vermişler veya senin topraklarına yani vatanına alanen gözmü dikmişler olay nedir ona bakmak gerekiyor,yoksa Türk kralından korkmaz değil israil dünya birleşsinde gelsin,öyle yumurta atarak provakasyon değil kafalarını koparırız.

Olay nedir?

olay İsrailin filistini ezmesi sonucu ümmetçilerin içlerinde ukte kalmasıdır.Başta başbakan çıkışını göstermelik danışıklı döğüşte olsa yaptı sonuç sıfır.Türk milleti bu çıkış sonunda israille kötü olmadı nedeni israilin bize gözüken zararı yoktu.Başbakanın çıkışı sonuçsuz kaldı.Ama ümmetçiler kendilerinin yapmaya çekindiği işleri yüce Türk milletinin üstüne yıkmaya olan kararı son bulmamıştı değişik versiyonlar uygulanmaya başladılar.
TRT deki bir dizide milleti israile karşı kışkırtmak için türlü oyunlar yapıldı,bütün ümmetçi,tam taraflı medya görsel ve yazılı olarak Türk milletine israil karşıtı damardan girecek olaylar varmış gibi yazılıp çizilerek pompalanmaya başladı.Arapların israillilerden alması gereken İNTİKAM Türk milletine ihale edilmek isteniyordu oyun sahneye kondu,ilk seyircileride tabi hiç bir şeyden haberleri olmayan akp ye oy veren Türk soylu zihniyet oldu,Karadenizliler.

Neden DOĞUTÜRKİSTANIN çin tarafından gördüğü zulümde çinli makamlar yumurtalanıp tukaka yapılmadı?.
Biz arapların mücahitlerimiyiz?İsrail ne yapmış Türkiyeye,Türk milletine?piç kürtlerle savaşın diye insansız uçakmı yapmamış,piç araplar gibi bize saldıran köpeklere yıllarca yataklıkmı yapmış? ne yapmış israil?.
Araplar bizim dostumuz değil tarihi düşmanımızdır,israllilerde dostumuz değil ama bize şu an düşmanlıkta yapmıyorlar,ortadaki münakaşa ümmetçilerin din kaygılarından(israilin arapları si......i) kaynaklanıyor,bu konu bizi ilgilendirmemeli elimizden geliyorsada daha dün atalarımızın karınlarını deşerek içerisinde altın arayan şerefsiz arapları israille birlikte bizimde iyi etmemiz gerekir.

Kendimizi bir kenara çekerek TÜRKÇÜ düşünceye beynimizde bir yer verelim,bizim israille ne alıp veremediğimiz var.Biz Türk ırkçılarıyız bazılarının ümmet davaları için kendimizi hırpalamamalıyız.Turan yolunda karşımıza kim çıkarsa ezip geçeriz kim olursa isterse israil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2009, 01:04:22 »

             Değerli Kam, ben farklı düşünüyorum. Bunlar acunun ve bizim gizli yağımızdır. Bunlar bence kesinlikle bop oyunuyla içimizi oymada başı çekmektedir. Bunlar sıkı ırkçıdır biliyorsun. Bence en büyük rakiplerinin TÜRKLER olacağının da farkındalar. Arkamızdan oyun etmede bunlar birinci sırayı alır diye düşünüyorum. Esen Kal. Gülümseme

                                                                      TTKY 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2009, 01:10:35 »

HAKLISIN ÖTÜKENLİ BEN İSRAİL DÜŞMANIMIZ DEĞİL DEMİYORUMKİ,TÜRKTEN BAŞKA HERKEZ BİZİM DÜŞMANIMIZDIR.
Benim anlatmak istediğim şimdiki güncel olan israil düşmanlığı.Biz araplar için oyuncak olmayalım diyorum,belkide bunu ilk ve tek olarak ben düşünüyor olabilirim ama benim düşüncem bu,Araplar için israille kapışmam banane.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
mechul asker
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 39« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2009, 01:19:51 »

işin arkasını da düşünün derim iş siyasete bağlı bilindiği gibi siyaset te yalan ve beyin savaşıdır
milletimizi sessizce sindirmeye çalışanlar var işin arka sayfası na gelince ermenilerde israili fişekliyor bu soysuzlar değilmiydi pkk ya destek verip gizli oyunlarıyla şehitlerimizin kanını döken
her dökülen kan damlası kadar  ermeni kanı içmeye ant içtik israilliler de sapıtıp kendini adam yerine koyuyor her türlü siyasi yalanları halkı sindirmek ve tatlı baskılarla cezaymış ,suçmuş ,yasakmış gibi ayrıca site kapatmaları gibide önlemlerle sanal polisler tarafından tüm yorumları takibe aldırıp bu  ermeni,israil,kürt  üçgenini haklı konuma getirmeye uğraşıyorlar ama biraz strateji düşünürsek  ki bozkurtların torunu olarak bunu yapmalıyız kimin ne mal olduğu ortadadır ne amacı olduğuda şehitlerimiz hiçe sayılacak gazilerimiz boşa sakat kalmış olcak ama inanıyorumki bu sindirme politikasının da sonu akibeti hüsranlıktır yine türk milleti kazanacak ve işbirlikçilere de hesab sorma günü gelecektir
saygılarımla
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRKİYEDE TÜRKÇE KONUŞULUR
YA SEV YA TERKET
YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN ve YÜCELTSİN
*****__BoZKuRTSeRDaR__*****
*****__HUSEYİN GAZİ___*****
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.