Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: KANIKEY üzerinde 11 Kasım 2009, 14:53:24Konu Başlığı: KABUL ETMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ CEBİME KOYUYORUM!!!
Gönderen: KANIKEY üzerinde 11 Kasım 2009, 14:53:24
Atatürk devrimlerini sulandırmak için gün geçtikçe gelişen ve hayli başarılı olan bir hareket apaçık görülmekle birlikte,  ona ciddi çepheden karşı çıkışlar olmamıştır ya da olanlar dehal kırılmıştır. Oysa; Cemil Koçak'ın  da anlattığı gibi, Atatürk öldüğünde, eski  harflerin ve daha nice şeylerin geri  döneceğini sanan çocuksu hayalli insanlar varmış. O insanların torunları başka hayallerle şu an karşımızda ve milli birliğimizin sınırlarını zorlarcasına ihanet ve hayinlik etmektedirler. Sanırım aynı şeyi 1950 yılında  iktidar değişikliğinde bekleyenler olmuştur. Onları umutlandıran,  sulandırma tarzında tavizler verilmiştir ama, iş o kadarla kalmıştır.Yarım yüzyıldır Atatürk devriminin  ancak sulandırılabilmesi onun kaçınılmazlığını vurgulayan  çok önemli bir olgu sayılmalıdır. Ama hemen soruyu da sormak gerekir: GİTTİKÇE ÇOĞALIP  BİRİKEN BU SULANDIRMA İŞLEMİ NEREYE VARACAKTIR? Cevabı tüm kandaşlarımın vere bildiğini biliyorum..
  Başbuğ Atatürk Sevres kabusunu ebediyen başımızdan uzak tutmak için çabalamıştır.Atatürk devrimini, devrimlerini önemli ölçüde bu biçimde anlamak gerekmektedir.Başbuğumuz Atatürk 2.Meşrutiyet'te Talat Paşa ya da Enver Paşa'nın yerinde olsaydı ( hatta tek adam olsaydı) Sevresten sonra yapacaklarının onda birini yapa bilir miydi? Atatürk devrimi olmasaydı dönüp dolaşıp Sevres'i uygulamazlar mıydı? Nitekim Lozan'da  Lord Curzon, İsmet İnönü'ye :'' KABUL ETMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ CEBİME KOYUYORUM, İLERİDE BİRER BİRER KARŞINIZA ÇIKARACAĞIM'' demiş..
  Avrupalılar Serves'i  tarihin çöp tenekesine mi attılar,  yoksa   buzdolabına mı kaldırdılar? Kürt açılımı, ermeni açılımı, alevi açılımı ve nice açılımları buzdolabından yeni çıkmış çözülmeyi bekleyen yemek olarak düşünürsek...... Durum hiç iç açıcı  değil!!! Paranoyaya ya da  heyecana kapılmadan bunları düşünmek gerek!