k.rtlerin Medya Abartıyor Palavrası
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 03:53:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: k.rtlerin Medya Abartıyor Palavrası  (Okunma Sayısı 1345 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« : 20 Eylül 2017, 11:08:54 »

Kandaşlarım bu k.rtlerin bir palavrası vardır hepiniz karşılaşmışsınızdır muhakkak ; 'medya abartıyor, aslında öyle değil ' palavrası.

Şimdi bu konuya değineceğim ve yorumu sizlere bırakacağım, vicdanı olan da olmayan da aynı yere çıkacaktır.

Efendim bu k.rtler zırt pırt bir şeyleri bahane edip olay çıkarmaya meyillidir, bahaneleri genelde 'dövlet bize bahmiyi ' olsa da farklı tür bahane bulmakta onlardan kabiliyetlileri yoktur. Tabi karşılarına polis, asker veya halk çıkınca da kaçmak ve istiklal marşı söylemekteki kabiliyetleri de bahane bulmalarındaki yeteneklerini aratmayacak cinstendir.

Yine bir bahane bulurlar ve olay çıkarırlar.

Haliyle bu olay medyada yer bulur...

Ve bu olay bir yerde karşılarına soru veya tepki olarak çıkar.

Konuşulacak çok şey beklense de k.rt cinsinin vereceği cevap 'Medya abartıyor ya, üç beş kişinin yaptığı olayı tüm k.rtlere yıkıyorlar , halbuki Diyarbakır'ın Şırnak'ın belli yerlerinde olaylar çıkıyor. Diğer yerlerde olay yok. Çok  misafirperverdir k.rtler aslında'

Derler...

Kandaşlarım üç aşağı beş yukarı bunları söyler dururlar. Biz onlara niye devletin malına mülküne zarar veriyorsunuz deriz, onlar anlamaz. Abartı derler ve araya illa misafirperverlik falan sıkıştırırlar.

Biz araya cehalet , aile içi ensest ilişki, çocuk yaştaki kızları başlık parasını verene satmayı sıkıştırmayız, bahsini açmayız bile ama onlar illa misafirperverlik der dururlar. Bizim sorduğumuz soru 'Olaylar hakkında ' olur ama onlar sanki hep bir ağızdan anlaşmış gibi abartı ve misafirperverlik derler.

Fenerbahçe ve Bursa taraftarlarını da nasıl güzelce ağırladıklarını görmüştük, haber yapmaya giden muhabirin kafasına acımadan taş atan ve kafasını yaran misafirperver k.rtleri hepimiz televizyonlardan izlemiştik. Görev yapan ve oraya hizmet için giden memuru eşiyle gittiği pazarda şehit edişlerini ve ne kadar misafirperver olduklarını unutmadık.

Ama konumuz bu değil, abartı dediklerinden bahsedeceğim.

Bir haber kanalı taraflı olsun olmasın haber değeri taşıyan sunumları servis eder. Yani bir ilde olay oldu diyelim, o olayın da Diyarbakır'da olduğunu farz edelim. Haber kanalı başlık olarak 'Diyarbakır karıştı ' derse bu abartı mı oluyor.

Elbette her yerinde olay olmuyor, belli bir yeri karışıyor. Ama bu kanalın bunu belirtmesi mi gerekir ? İzleyici anlamıyor mu belli yerlerinde olay olduğunu, diğer yerlerin normal olduğunu ?

O kanal illa , 'İşte sayın seyirciler Diyarbakır' da olay var ama küçük bir kesimde, bakın diğer mahalleler normal ' mi diyecek, her haberin sonuna böyle şeyler mi ekleyecek?

Hakkari'de teröristler bir yolu trafiğe kapattı diyelim, haber kanalları haberin sonunda illa 'Bakın sayın izleyiciler şu yol kapalı ama diğer gösterdiğimiz şu yollar açık ve hatta çevre yol da açık , kapanmadı ' mı diyecek ?

Şırnak'ta bomba patladı deyince tüm Şırnak'ta  her mahallede bomba patlamadığı bilgisini mi verecek bu haber kanalları ?

Samsun'da bir sel olsa Samsun' u sel aldı diye bir haber çıksa  bizler 'ama Samsun' un Çarşamba ilçesinde sel yok şu köylerde de sel olmadı niye abartıyosunuz ve Samsunun hepsine genelliyorsunuz ' mu diyoruz ?

Adana'da sıradan bir günde sıradan bir haber olan bir cinayet haberini haber kanalı 'Adana'da cinayet ' olarak sunsa, hiçbirimiz Adana'da herkes birbirini kesti olarak algılamıyoruz.

Ama k.rtler illa ki abartı diyor, üç beş kişi diyor. İzlediğimiz kadarıyla üç beş hiçbir zaman gerçekten üç beş olmadı. Yani göz var vicdan var , o üç beş dedikleri en az üç beş bin oluyor ki maksimum sayı bazen bunun bile on katı veya fazlası olabiliyor.

O ihanet kalabalığına üç beş diyen mi abartıyor yoksa medya mı ?

Sonra bir de şu  'tüm şehir öyle değil' demeleri yok mu anlamıyorum. Tamam tüm şehir öyle olmayabilir, diyen de yok zaten. Ama şöyle de bir şey var, her zaman böyle olaylar böyle kalabalıklar böyle hainlikler gördükçe ve bu hainliği destekleyen hdp denen partiye çıkan oyu gördükçe haliyle genelleme yapıyoruz.

Ki öyle de...

Medya taraflı olabilir ama olanı gösteriyor. Sırf haber yapalım deyip, garezleri olduğundan veya kıllık olsun deyip parayla adam tutup olay varmış gibi bir tiyatro çevirmiyor. Ne varsa onu gösteriyor. Yorumu kendileri yapıyor ama izlettiklerinde abartı yapmıyor.Abartıyı yapan olay çıkarıp, hainlik edip kendilerini masum göstermeye çalışanlardır, medya değil !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sahib Giray
Bedizci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 250


Millet, Vetan, Qırım!


« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2017, 21:58:19 »

Evet tam da bahsettiğin gibi. "Medya'nın abartması. lafını neredeyse her gün duyuyorum. Ülkedeki önemli olayların "Abartıyorlar canım." diye geçiştirilmesi milleti uyutmaktan başka bir şey değil
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Büyümek istemeyen bir millet küçülmeye mahkumdur."
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2017, 03:07:43 »

Bir de bu k.rtlerin Malazgirt savaşı palavrası vardır. Ulan neymiş , bu k.rtler Türklere 400 atlıyla yardım etmişmiş de savaşı öyle kazanmışız, yoksa kazanamazmışız. Attıkları palavraya bak, her coğrafyada savaşıp kimseye muhtaç olmayan Türk ırkı, bu mezopotamya şeylerine mi muhtaç oldu  Gülümseme

Hadi biz bu k.rtlerden yardım almanın palavrasına bile dayanamıyoz , bize dokunuyor da, bu cahillerde nasıl bir zihniyet var da bununla övünebiliyorlar onu anlamıyorum. O savaşta bize yardım etmeleri demek, o dönemde bağlı oldukları Doğu Roma İmparatorluğuna ihanet etmeleri demektir. Bu krtlerde utanma yok, onu anlarım da, ihanetle övünenlere bin yıllık kardeş diyenler de mi hiç utanmıyor onu anlamıyorum.Keşke tarihten ders alabilseydik.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2017, 03:11:56 »

Bir de 400 atlı yardım etmiş, bari bu k.rtler küsuratlı sayı verseydi , belki daha inandırıcı olurdu  Peynir

400 atlı diyerek ata binmeyi becerebildiklerini de vurguluyorlar  Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2017, 12:00:25 »

k.rtten olsa evliya, koyma sakın avluya
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karluk Han
Ötüken'den yayılan KAN
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 490


Tanrı Türkü Korusun


« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2017, 15:06:24 »

Tanrı korusun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı dağları Bozkurdu
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2017, 13:49:32 »

krtlerin elektriği beleş kullanmakta kendilerini haklı gördüğü ve bu konuda uydurdukları bir palavra vardır. Elektrik üreten barajlar doğuda olduğu için ve orda da krtler yaşadığı için elektriği beleş kullanmak haklarıymış. Sanki barajı onlar yaptı, planını onlar kurdu, onlar finanse etti. O bölgede yaşayan Türkler beleşçilik yapmayıp elektrik faturasını ödüyor, vergisini veriyor ama bu krtler her şey bize bedava zihniyetinden vazgeçmiyor.

O mantığa göre Anamurda , Mersin'de herkes manavdan marketten bedava muz yemeli, Konyalılara devlet buğday üretiyor diye ekmeği bedava vermeli, her zonguldaklıya kömür ücretsiz verilmeli.

krtlerde palavra bitmez, bu palavralar medyadan başlar elektrik parası beleşçiliğiyle devam eder ama bitmez. Doğurup çoğalıp doğuda kolonileşip vatan toprağı ele geçirmeye çalışan topluluk , herhalde mühim işleri olmayacağından devleti ve yüce Türk ırkını suçlayıcı palavra üretimine devam edecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.243 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.