DİNGİL! ASKERLİKTE YAPMAMIŞ,KİNİ DEMEKKİ BUNDANMIŞ.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Eylül 2020, 21:23:26


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: DİNGİL! ASKERLİKTE YAPMAMIŞ,KİNİ DEMEKKİ BUNDANMIŞ.  (Okunma Sayısı 2519 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 30 Mart 2010, 19:28:11 »


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Obezlikten yapamamış

 Dava dosyasına Savcı Öz’ün askerlik bilgileri de girdi.
Ağustos 1999’da kısa dönem askerlik hizmetine 114.5 kilo ağırlıkla başlayan Öz, aşırı kiloları yüzünden 3 kere hava değişimi almış. Öz’e “Eksojen obezite” tanısı ile 11 Mayıs 2000’de askerliğe elverişli olmadığı raporu verildi.
ERGENEKON soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz’ün, “eksojen obezite” tanısı ile askerlik yapmadığı belgelendi. Ergenekon sanıklarından Ergun Poyraz’ın savcı Zekeriya Öz’e açtığı tazminat davasının 17 Şubat’taki duruşmasında,
Ankara 14’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi, avukat Hüseyin Buzoğlu’nun talebini kabul ederek Zekeriya Öz’ün askerlik kayıtlarının Milli Savunma Bakanlığı’ndan istenmesine karar vermişti. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz’ün askerlik bilgilerini içeren rapor Milli Savunma Bakanlığı tarafından mahkemeye gönderildi.
3 hava değişimi
Milli Savunma Bakanlığı’ndan Ankara 14’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ne Askeralma Dairesi Başkanı Tuğgeneral Osman Ünlü imzası ile gönderilen belgeye göre; savcı Zekeriya Öz, 269’uncu dönem kısa dönem askerlik yapmak üzere 2 Ağustos 1999’da Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’ndaki birliğine katıldı. Savcı Zekeriya Öz, asker olduğunda 1.74 boyunda 114,5 kilo ağırlığındaydı. Askerliğinin 10’uncu gününde yani 12 Ağustos 1999’da nefes darlığı ve çarpıntı şikayetleri ile Kütahya Hava Hastanesi’ne giden Zekeriya Öz, kendisini muayene eden sağlık kurulunun onayı ile 3 ay hava değişimi aldı. Hava değişiminde aşırı kilolarından kurtulamayan Zekeriya Öz, 11 Kasım 1999’da tekrar sağlık kuruluna çıktı. Kendisine tekrar 3 aylık hava değişimi verildi. 10 Şubat 2000’de 3’üncü kez sağlık kurulunun karşısına çıkan Zekeriya Öz’e, 3’üncü kez 3 aylık hava değişimi verildi. 2000 yılı Mayıs ayı içerisinde son hava değişimin ardından tekrar sağlık kurulunun karşısına çıkan savcı Zekeriya Öz’e, 7 uzman doktorun onayı ile, “Eksojen obezite” tanısı ile 11 Mayıs’ta askerliğe elverişli olmadığı raporu verildi. Zekeriya Öz’ün askerlikle ilişkisi kalmamıştı. Dahiliye uzmanı Hava Tabip Yüzbaşı Soner Kurtoğlu’nun, Öz’ün sağlık durumu ile ilgili raporda şu ifadeleri kullandı; “Çocukluğundan bu yana şişman olduğunu ve yaptığı tüm diyet rejimlerine rağmen zayıflayamadığını ifade eden hasta, özellikle sportif faaliyetlerden sonra şiddetli nefes darlığı ve çarpıntı olduğunu, eforu yarıda bırakmak zorunda kaldığını söylemekte. Ailedeki tüm fertlerin şişman olduğunu belirten hasta, bu şikayetlerle değerlendirilerek sıhhi kurula çıkartılmış. Toplam 9 aylık diyet tedavisine rağmen kilo verememiş. Diyete rağmen kilo veremeyen bir önceki muayenesinde tespit edilen 8 kilo daha fazla ölçülen hasta heyete çıkartıldı. Fizik muayene TA:140/90 mm Hg, Nb:96/dk. Baş boyun muayenesi tabii, hasta belirgin obez görünümünde Boy: 174 cm, kilo 114 kg, Troid non palpable LAP yok. Kardiyovsaküler sistem muayenesinde kalp sesleri dinlemekle tabi. Ek ses üfürüm yok. Solunum sistemi tabii. Batın serbest. Traube açık, defans ve rebaun yok. Kitle, ascites, orgonomegali saptanmadı. Lokomotor sistem muayenesi doğal.”
Eksojen obezite
TÜKETİLENDEN fazla enerji alınması obezitenin başlıca nedenidir. Altta yatan başka hastalığın olmadığı olgularda eksojen obezite olarak adlandırılır ve çoğunluk bu gruptur. Eksojen obezite kalori alımı ile kullanımı arasındaki dengesizlik sonucu ortaya çıksa da, çeşitli faktörler etkilidir. Bu faktörler genetik, yaş, cinsiyet, beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite ve sosyoekonomik kültürel düzey olarak sayılabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
DAĞLICA KURDU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 501« Yanıtla #1 : 30 Mart 2010, 21:58:02 »

Dava dosyasına Savcı Öz’ün askerlik bilgileri de girdi.
Bu başlık bile konunun içinde ne olduğunu anlamamıza yetecek durumdadır savcı özün kendisinin de dediği gibi bir gün gelir taşlar yerine oturur yaramaz adamlar kapının önüne konur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.242 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.