İskilipli Atıf Hoca
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 02:17:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İskilipli Atıf Hoca  (Okunma Sayısı 3992 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 24 Şubat 2012, 14:05:24 »

İsklipli Atıf Hoca Kimdir?  Bu Molla, İslam Teali Cemiyetinin kurucu üyelerindendir. Bu Cemaatte Kürt Sait gibi tanıdık isimlerede rastlıyoruz. İskilipli Atıf Hoca, Kurtuluş savaşında, Atatürk'ün önderliğindeki Kuvay-i Milliye teşkilatına karşı halkı kışkırtmış, Yunan Ordusunun padişahın emriyle hareket ettiği saçmalığına Türk halkını inanadırmaya çalışmış sözde din adamlarındandır. Babası Akkoyunlu aşiretinden, annesi ise Mekkeden göç etmiş Ben-i Hattab aşiretinden bir Araptır.  Cumhuriyet kurulduktan sonrada, Cumhuriyet karşıtlığına devam etmiş, şeriat yanlısı bir kişidir. Bugün tüm vatan hainlerine yapıldığı gibi bu şahsa da iade-i itibar yapılarak ismi memleketindeki bir hastaneye verilmiştir.  İdam edilmesini ise, bugün şöyle açıklıyorlar. "İsklilpli Atıf Hoca sırf şapka devrimine muhalefet ettiği için idam edilmiştir ve İstiklal Mahkemeleri, Cumhuriyetin karanlık bir dönemidir" Açıkca Atatürkü suçlamaslarda Dersim Olaylarında olduğu gibi tek suçladıkları aslında Atatürk. Oysa İstiklal Mahkemelerinde yargılanan ve idam edilen İskilipli, İngilizlere ajanlık yaptığı ve işbirliği içinde olduğu için idam edilmiştir. Ne yazık ki bugün bu tür hainler teker teker aklanılmaya çalışılıyor. Önümüzdeki günlerde Arınç'ın dedesi, Kubilayımızın katili Derviş Mehmed'in ismide bir yere verilirse hiç şaşırmayacağım. Nasılsa ona da  bir yalan gerekçe hazırlamışlardır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2012, 15:38:01 »            Devşirmeler başımızda olduğu ve bizim mankurtlar onları desteklediği sürece bunların hepsi olur Tayeçem !.. Bizlerin bunları değiştirmek adına yapabileceğimiz en önemli iş burada bazı yazılarla okuyucuları belki biraz uykudan uyarmaktır. Umarım anlayanlar vardır.  Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Yamtar-Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 11« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2012, 01:28:11 »

Dün bu soysuzun ismini bir hastaneye vermişler. Yakında Damat Ferit'in de ismini verirler caddelere, sokaklara.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Camuka07
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 43« Yanıtla #3 : 02 Mart 2012, 10:25:23 »

Benim ülkem bu şerefsiz vatan hainini destekleyen cahillerle dolu. Üzgün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 121


« Yanıtla #4 : 02 Mart 2012, 15:07:50 »

Dincilerin ve Atatürk düşmanlarının yüceltip neredeyse milli kahraman yaptığı isimlerden biri de İskilipli Atıf Hoca'dır. İskilipli Atıf Hoca'nın, şapka devrimine muhalefet edip sırf sarığını çıkarmadığı ve şapka giymediği için idam edildiği gibi asılsız ve yalan bir iddia ortalarda dolaşmaktadır. Mahkeme kayıtlarına baktığınızda idamın bununla hiçbir alakası olmadığı görülecektir, tam tersine Atıf Hoca bunu bahane ederek halkı ayaklanmaya kışkırtmıştır.

İskilipli Atıf Hoca, Milli Mücadele karşıtı Teali-yi İslam Cemiyetinin İkinci başkanıdır. Bu cemiyetin yayımladığı bildirilerden biri: "Yunan ordusunun halifenin ordusu sayılması gerektiği, hiç de zararlı bir topluluk olmadığı, asıl kafaları koparılacak mahlukatın Ankara'da bulunduğunu..." dur. Bu bildiri Yunan uçakları tarafından Türk cephelerine atılır. Derneğin kuruluşu sırasında başkanı milli mücadeleye karşı her türlü faaliyette bulunan, milli mücadele karşıtı fetvaları yazan ve zaferden sonra önce İngiliz Elçiliğine, sonra İngilizlerin bulduğu bir yük gemisiyle Mısır'a, oradan da Yunanistan'a kaçan, Türkleri "müslüman barbarlar" olarak niteleyen M.Sabri Efendi; ikinci başkanı ise İskilipli Atıf Hoca'dır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.078 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.