Irkimizin ortaklari (!)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ekim 2020, 06:16:45


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Irkimizin ortaklari (!)  (Okunma Sayısı 2613 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« : 02 Nisan 2011, 13:42:09 »


BÖLÜCÜLERE YARGI TOKADI

Öğrenci andına saldıran ve kaldırılmasını isteyen bölücülere Danıştay’dan
anlamlı bir cevap geldi: Türk kelimesi bir ırkın değil, milletin ortak adıdır!..
Karar, oy birliğiyle alındı
YargI, Türk alerjisiyle neye saldıracağını şaşıranlara iyi bir ders verdi. BDP lideri Selahattin Demirtaş’ın kızına okutulmasını istemediği için öğrenci andına savaş açmıştı. Danıştay 8. Dairesi, oy birliğiyle aldığı kararda öğrenci andının kaldırılması isteklerini reddederken anayasaya da gönderme yaptı.
Davacı iddiasına itibar yok
DanIŞtay kararında, “Türk kelimesi bir ırkın değil, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan dili, ırkı, rengi, cinsiyeti, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi ne olursa olsun herkesi kapsayan ve kucaklayan milletin ortak adı olup, aksi yöndeki davacı iddialarına itibar edilmemiştir” denildi.
Haber : Macit SOYDAN
Danıştay, “Öğrenci Andı, Anayasamızda ve yasalarımızda yer alan ifadelerden oluşan Türk devletinin ve milletinin bir ferdi olma onurunu yaşatmaya yöneliktir” ifadesini kullanarak, bunun kaldırılması yönündeki talepleri reddetti.
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Öğrenci Andı” başlığını taşıyan 12’nci maddesinin, “Anayasaya, uluslararası sözleşmelere ve insan haklarına aykırı olduğu, tercih hakkını kaldırıldığı, yasal dayanağının bulunmadığı, andın bir ırkı esas aldığı ve zorla okutulduğu” öne sürülerek, kaldırılması yönündeki bölücü taleplerini Danıştaş 8’nci Dairesi reddetti. Danıştay 8’nci Dairesi oybirliğiyle aldığı kararında Öğrenci Andı’nda yer alan “Ne Mutlu Türküm” ifadesindeki “Türk” kelimesinin ne anlama geldiğinin Anayasa’da açıklandığı ifade edildi.

‘Türk’, milletin ortak adı
“Türk kelimesi bir ırkın değil, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan dili, ırkı, rengi, cinsiyeti, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi ne olursa olsun tüm vatandaşların bir araya gelerek oluşturdukları ve herkesi kapsayan ve kucaklayan milletin ortak adı olup, aksi yöndeki davacı iddialarına itibar edilmemiştir” denilen kararda, Türkiye’nin geleceği olan yeni nesillerin yetiştirilmesinde Anayasa’da ve yasada yer alan amaçların hedef alınması gerektiğine dikkat çekildi.                           Kararin gerekcesi beni ikna etmedi. Böyle sacmalikmi olur? Nerden peydahlandiklari mechul,etnik köpeklerin hatirina,bir millet nasil olurda,yüce Türk irkini inkar eder. Türk bir irkin adi degilse,Türkce göktenmi indi? Birde bu karara alkis tutanlara ne demek lazim. Asli nesli belli olmayan,bir takim ihanet sebekelerine hos görünmek icin,kendi irkini yok sayip,Türklükten,ortak bir millet yaratmaya calismanin,ciddiyeti nedir? Nedir ulan bu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2011, 13:59:02 »

Danıştay bizi Amerika ile karıştırdı galiba. Burada bulunan herkes Türk ise o zaman Kazakistan, Özbekistan ve diğer Türk devletlerindekiler ne oluyor?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2011, 14:04:49 »

Bunların amacı Türk milletini devşirmektir. Daha adamlar Türk'üm demekten korkuyorlar, sonra ise burada bulunan herkes Türk'tür diyorlar. Neredesin Mahmut Esat Bozkurt!!! Neredesin. Gel gör şu halimizi...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2011, 14:25:18 »

Tr de yasayan Türk olmayan etnik gruplar asla kabul etmezler,


              Nasil kabul etsinler? Kabul ederlerse dinden cikarlar.   " aslini inkar eden haramzadedir" Böyle bir deyim gelistirmisler. Hasan mezarcinin bir sözü vardi demistiki. Ben senin veledi zina atan icin,aslimimi ,inkar edeyim. Asirlardir icimizde yasayip,milliyetimizi irkimizi benimsemiyen,ondanda vaz gectik,hakaretler yagdiran ,asagilayan bu etnik piliklere haddini bildirmek,boynumuzun borcu oldu Aksi taktirde,secimlerden sonra,yok olmanin esigine gelmemiz,kacinilmaz olacaktir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2011, 14:29:36 »

ASILLARINA TÜKÜREYİM ben onların. En sonunda benim ağzımıda bozdu bu sığıntılar. Birgün yurdumdan defolup gittiklerini ben göremesemde torunlarım görür umarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.03s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.