Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Burkay Bey üzerinde 09 Ocak 2019, 12:11:32Konu Başlığı: İran'ın Türkiye'deki Kültürel Yayılması
Gönderen: Burkay Bey üzerinde 09 Ocak 2019, 12:11:32
(https://i.hizliresim.com/qdBrad.jpg)

Ortaasya'daki Türk topraklarının Rusya ve Çin tarafından paylaşıldıklarını ve kültürel yayılma ile Türk kültürünün zayıflatılması çalışmalarının Rusya açısından başarılı olduğunu ancak Çin'in payına düşen Doğu Türkistan'da Uygurların hala direndiğini ve bu direniş karşısında Çin'in Uygurlara karşı "zorla kültürleme (trans culturation)" çalışmalarını sürdürdüğünü biliyorsunuz.

Peki acaba Türkiye'nin de başında böyle bir bela var mı? Türkiye'ye hangi halkların yayılacağını kararlaştırdıklarını biliyor musunuz?

Evet, İran'ın.

Türkiye, İran'ın yayılma sahası olarak belirlendi ve bu yayılmayı "sorunsuz" şekilde gerçekleştirebilmek için hem içte (iran halkı olan kürtler) hem dışta (başta İran olmak üzere Rusya, Çin ve Batı) planlı ve programlı çalışmalar yürütülüyor. Sorunsuz derken kast ettiğim ırkçılık değil, Türklerin "milli bilincinin" yükselmesi İran kültürünü, İran dinini ve tarihte İran ile yaşadığımız savaşları ve hangi kültürel farklılıklardan dolayı bunlarla ayrı bir ırk olduğumuzu deşifre eder hale gelmemiz bile, bu projenin başarıya ulaşması önünde büyük sorun olacak. Peki ya kendini Osmanlı zanneden devletimiz uyuyor mu? Bu sorunun cevabını size bırakıyorum.

Bu başlık altında İran'ın Türkiye'deki kültürel yayılmasının başarısını gözler önüne sermeyi amaçlıyorum. Aşağıda, "8 bin iranlının izmir'den ev alması" konusunda internetten derlediğim bazı yorumlar yer alıyor. Fazla uzatmadan konuya girelim.

Yurtdışından bağlananlar, resimleri görmek için proxy kullanabilirsiniz.

Şurada Türk halkını aşağılayıp farsları yücelten yorumlar var:

(https://i.hizliresim.com/7av4LN.jpg)

Şurada arapları gösterip farslara razı eden yorumlar var. Sanki ikisinden birini tercih etmek zorundaymışız gibi:

(https://i.hizliresim.com/YQbALk.jpg)

Bu arada, bu iranlıların araplardan hazzetmeme nedeni, arapların iran dinini ve kültürünü çok iyi bilmeleri. Bu nedenle araplar içinde yayılamıyorlar. Sevmeme nedenleri bu.

Şurada modernite aşıklarını görüyoruz. Yalnız yazık ki farslardan medet umuyorlar. Modernleşmek mi istiyorsunuz? Türkiye'de yayılan İran tarikatlerinden başlayın; menzilmiş, gavsmış, kutupmuş. İranlıları tanımıyorsunuz; tanımak için Firdevsi'nin Şehname'sinde Türkler hakkında yazdıklarına bakın. Ortalama bir İranlının Türk nefretini çok iyi göreceksiniz.

(https://i.hizliresim.com/nQrB3B.jpg)

Şunlar da diğer acınası yorumlar:

(https://i.hizliresim.com/groB3Q.jpg)

Sen tarihini unutmuş, bilincini ve şuurunu kaybetmiş; vatansız, tarihsiz, milletsiz bir "nihilist" olabilirsin ama onlar seni unutmadılar; her şeyi hatırlıyorlar. Sen kim olduğunu bilmiyor olabilirsin ama onlar senin kim olduğunu çok iyi biliyorlar.