İçselleşmiş olan ırkçılık
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ocak 2021, 13:55:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İçselleşmiş olan ırkçılık  (Okunma Sayısı 1827 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 25 Şubat 2014, 16:14:07 »

Bir psikolojik deney var. Deneyin ismi içselleştirilmiş ırkçılık. Kiminiz bir kitapta veya ilgili bir dergide okumuş olabilir veya da internette görüp izlemiş veya okumuş olabilir.

Deneyde siyahi çocukların önüne iki tane oyuncak bebek konuluyor. Bebeklerden biri beyaz diğeri siyah.

Çocuğa hangi bebek sevimli sorusu soruluyor ve çocuğun cevabı beyaz bebek oluyor. Sebebi soruluyor, çocuk da buna çünkü beyaz diyerek karşılık veriyor.

Çocuğa hangisi kötü diye soruluyor çocuğun cevabı yine siyah oluyor.

Hangi bebek çirkin diye soruluyor, siyah olanı gösteriyor.

Hangisi sana benziyor dediklerinde de aldıkları cevap siyah olan.Deneyin çocuklara yapılma nedeni erişkinlere göre daha samimi ve daha tarafsız cevap alınma isteği.Deneyde çocuklar siyah olmasına rağmen kendini daha aşağı bir ırk olarak görüyor ve beyazları üstün kabul ediyor.

Bunun sebebi çevreden aldıkları bilgilerin kişinin kendi içinde kabullenmesidir. Çocuk küçük yaşta olmasına rağmen duyularıyla gözlem yapmış ve bunu herhangi biriyle konuşmadan kendince yorumlamadan ve düşünmeden doğrudan genellemiş ve bunu kabullenmiştir.

Bu çocuk çevresindeki yetişkinlerin tutumlarını görmüş, işitmiş ve tutumu doğru olarak algılamıştır. Çocuk sokakta oynuyor diyelim ve bir suç işlendi diyelim. Siyahlar da suça daha yatkın olduğundan dolayı bu suçta siyah bir bireyin dahil olma olasılığı yüksekse çocuk bunu tüm siyahlara genelleyecektir.

Okulunda beyaz arkadaşlarının kendi içinde gurup olma ve beyazların aile eğitimindeki siyahlara karşı tutumu, siyah olanlara karşı farklı davranışları siyah çocukta ayrıcalıklı olanın beyaz olduğunu ve ten farkının önemli olduğunu algılamasına neden olur.
Televizyonlarda gördüğü ünlü oyuncuların ve filmlerdeki baş karakterlerin beyazlardan oluşması onları beyazların üstün olduğu sonucu almasını sağlar.


Bir bireyin gözlemlediği her durum içselleşmeye adaydır. Gözlemi alır ve kendi içinde yorum yapar. Bunun farkında olmasa bile onu almıştır. Kendi içinde kabul ettiği bu durum kendi kararlarına da yansıyacaktır. Bir bilgi alıcı tarafından alındığında içselleşmektedir. İçselleşen bilgi onu değiştirecektir.
İçselleşen durum genellemeler yapmasına neden olacaktır. Bu genelleme içinde fiziksel özellikler de olacaktır.


Bir Türkçü de bunu bilmeli ve diğer ırklara bu şekilde üstünlüğünü kabul ettirebilmelidir. Fark ten rengi olmasa bile diğer fiziksel özellikleri ön plana almasını sağlamalıdır.

Bir televizyon haber programında suç işleyenlerin hep bir etnik kökenden belirtilmesi, dilencilerin bu ırktan diyerek üstüne bastırılması, antropolojik olarak yapılan çalışmalarda belli etnik kökenin davranış biçiminin incelenmesi ve belirlenen ırka göre aleyhte bilgilerin verilmesi o ırka karşı üstünlük felsefemizin başarı kazanmasını sağlayacaktır.


Çocuklara anlatacağımız masal hikayelerde kötü karakterleri bir etnik kökenden seçmemiz, internete çocukların girdiği sitelere bu hikayelerden eklenmesi yapılması gereken bir davranış olmalıdır.

Bu şekilde diğer ırkların da Türk ırkının yanında olması ve Türk ırkına karşı bağlılık hissetmesi sağlanabilir. Bu çocuğun ileriki dönemlerinde de bunu kabul edip o şekilde hareket etme olanağı sağlar. Amaç vericinin verdiği bilginin alıcı için içselleşmesini sağlamak ve onu yönlendirebilmek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALPKAN
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 32


Biziz Türkmen gençleri,Oğuzların kılıçları!!!


« Yanıtla #1 : 08 Mart 2014, 19:20:20 »

Fazla ırkçı bir fikir,ama bunu beğendim.Söylediğiniz gibi uygulanırsa istenilen sonuçlara ulaşılır.     KURT 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türklüğümden onur,geçmişimden ise şeref duyarım. M.Kemal ATATÜRK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.136 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.