İçimizdeki Hainler : Çerkezler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Eylül 2020, 14:22:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: İçimizdeki Hainler : Çerkezler  (Okunma Sayısı 19248 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Merve1283
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 7« : 26 Ocak 2012, 00:23:16 »

Geçen gün internette Oğuz Türkleri ile ilgili bir araştırma yaparken, bu site çıktı karşıma.Bir gireyim bakayım dedim.Biri soru sormuş ' Çerkesler Türk boyu mudur ?' diye.Verilen cevaplar şöyleki;

Alıntı
Merhabalar
Ben Sivaslıyım babam Kumuk annem Türk.Ama baba tarafımın kökeni KABARTEY.Yıllar öncesinde Kayseri'den Sivas'a yani Kumuk köyüne(ne işleri varsa) göç etmişler.Kumukların tarihine baktığımda Türk kökenli diyor.Ben kendimi Çerkez hissediyorum ve Çerkezim diyorum.Eğer ki Kumuk'lar Türk kökenli de olsa hatta Türk'de olsalar ben ÇERKEZİMMMMM.Kabertey kökenli ama Kumuk olmuş bir ÇERKEZİM ve ne mutludur ki bana Çerkez kanı tanışıyorum.

Mankurtlaşmanın bu kadarı.Adam babam Kumuk annem Türk diyor.Ataları Kafkasya'dan göçmüş Kumuk Türkleri olduğu halde sırf Kafkasya'dan göçtükleri için kendini Çerkes hissediyormuş ! Cahil mi yoksa gerçekten böyle olduğunumu düşünüyor anlamadım.Tarih boyunca hiçbir siyasi birliği olmayan millete bu kadar özenmek niye anlamış değilim.

Ya buna ne demeli ?

Alıntı
Yeryüzündeki bütün güzel ırklar türktür.  Saçmalık.Kendi tarihleri yok,uydurmasyon ve sahiplenme.Baklavaları bile has yunan tatlısı  Türkler,Avrupa da (özellikle Bulgaristan da ve Almanya da) bas bas bağırıyorlar.Türk okulu istiyoruz,demokratiklik,dilimizi ve soy adımızı istiyoruz.Türkiye'ye gelince vay siz vatan hainisiniz.Ne soy adı?Hepiniz türksünüz işte.Bütün müslümanlar türktür (Ezme ve yok sayma politikası).
Şu melez çerkes kardeşlerim de artık bir seçim yapsınlar,çerkesler mi türkler mi.Ona göre hitap edelim.
Türkler çerkeslere çok çektirdi.Halen daha Türkleri ve türklüğü savunan bir çerkes varsa çok afedersiniz ama soysuzdur.Veyahut kendi tarihi bilmemektedir.
Decenqua haklıdır.
Bu coğrafyada 72 millet varlığını sürdürmüyor zaten.MGK da konuşulan konular arasında çerkesce,gürcüce,lazca,kürtçe kaybolması,yani aslında bu bir hedefti anlıyor musunuz Decenqua?
Türkler çerkesleri tarihin her sahnesinde sümüklü bir mendil gibi kulanıp atmışlardır.İsterseniz Viyana kuşatması olsun,isterse dünya harbi.Gene de hainsiniz.Türk değilsiniz çünkü(Allah a şükür)
Şerefsiz osmanlı yüzünden buradayız.Birileri aklını başına toplasın.Türkler tarih sahnesine çıkmadan,türk adı daha geçmeeden önce biz çerkesler vardık.
Ya Rab biliyorsun ya!Kafkasyanın hakimi biziz    
Çok çabuk unuttular,moğolların,çinlilerin ve japonların kendilerini kovaladıklarını.Macaristan da kadar gittiler,korkudan  
Decenqua devam et dostum,arkandayız  

Buda zamanında Ruslardan bir taraflarına baka baka kaçanların kendi sülalesi olduğunu çabuk unutmuş.Ben gereken cevabı verdim ama böyle düşünen daha çok enik var.Ne diyeyim ki biz daha kardeş safsatasına devam edelim.Site şudur ;

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.cerkes.net/bir-soru-bin-cevap/cerkesler-bir-turk-boyu-mudur-t9225-60.html

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2012, 01:45:55 »

Alıntı
Birileri aklını başına toplasın.Türkler tarih sahnesine çıkmadan,türk adı daha geçmeeden önce biz çerkesler vardık.

Böylesi salağa Çerkez deniyor işte...

İkinci Mahmut'un zamanında zekalarının azlığından dolayı Çerkezlerin Miralaylıktan yukarı terfi etmemeleri için neden ferman yayınladığını artık herkes anlamıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Merve1283
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2012, 03:20:00 »

Bunun yanında foruma dikkat ettimde, Çerkeslerin çoğunun annesi Yörük babası Çerkes.Bu durumda ayrı bir canımı sıktı.Çerkes erkeklerinin çoğu Türk kızlarıyla evleniyor.Bu Özellikle Adapazarı'nda çoğunlukta.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Merve1283
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2012, 03:51:21 »

Alıntı
Dediğinizde haklısınız; aynı duruma bende çok sık denk geliyorum. Çerkez kızları halk arasında sessiz,saygılı, kültürüne bağlı eli iş gören hamarat kızlar olarak biliniyor. Bu nedenle özellikle Türk erkeklerinin anneleri kendilerine bu kızları daha uygun görüyorlar. Oysa ki bilinmez ki çerkezlerin bünyesi çok güçsüzdür; genlerinde başta verem olmak üzere bir çok kalıtsal hastalık vardır. Bir Türkmen gelininin (gerçek bir Türkten söz ediyorum) eline su dökemezler güçte, bağlılıkta, yetenekte.
Gelin görün ki Türkler rahatlıktan kültürü erdemi yokladılar; azınlıklar ise kültürlerini yaşatmaya çalıştıklarından bizim Türk analarına daha saygılı görgülü gibi gözüküyorlar.
Azınlıklalrın gözünde Türk kızları şımarıktır; saygısızdır. Biz boşuna mı uğraşıyoruz Türk kızı oğlu erdemi töreyi unutmasın diye?

Dün TV de ne giysem yarışması vardı; oradaki jüri üyelerinden olan yabancı mankenin karşısına (ivana mıydı neydi adı) Türkmen elbisesiyle bir kız çıktı. Oldukça yalın ve güzel bir elbiseydi bu. Kızon başı falanda oldukça açıktı. Ben özellikle yabancı kadının bu yarışmacıyı eleyeceğini düşündüm buna karşın yanıldım; kız elemeyi geçti.
Yabancı jüri üyesi şunu söyledi;''Ne güzel bir giysi! Aslında Tüm Türk kadınlarının bu elbiseleri giyinip kuşanması gerek, siz Türk sünüz kültürünüz çok zengin'' gibisinden şeyler söyledi.
Türkmenistandaki çalışan kadınların giysileri bu gün bile çağdaş yaşama uydurulmuş Türkmen giysileridir. Demiyoruz ki her kız bundan giysin. Burada önemli olan yabancıların bile artık ''Türk'' görmek istiyor olmaları; arap ya da başkasını değil.
Artık Türkiyeye kültür görmeye yabancı turist te gelmiyor; doğrudan Orta Asya ya gidiyorlar. Neden? Çünkü Türkiyeyi Türk yapan bir şey kalmadı. Ne kültür; ne giyim ne kuşam. 3. sınıf Avrupa ülkelerinden değişik kalır ne var sağımızda solumuzda?...

Söylediklerinizde haklı olabilirsiniz ama ben de bu durumun tersini görüyorum işte.Genel olarak Çerkes erkekleri Türk kızları ile evleniyor.Çoğunun anne Türk baba Çerkes tanıdıklarımın.Pek dışarı kız verdiklerine rastlamadım.Her iki yönden de kötü bir durum tabi.
Y.N : Merve kandasim basligi düzelttim. "Çerke(s)" degil dogrusu " Çerke(z)"dir.  Ufak bir ayrinti gibi dursada
-Çer-keş'li- Türkmen boyunu cagristirdigi icin sakincalidir. Nirekim at hirsizlari Türkiye'deki çerkez yerlesim alanlarini gösterdiklerinde icinde bir tane çerkezin bulunmadigi Çankiri'nin Türkmen beldesi "Çerkeş" ilcesinide bir cogunun dikkat etmedigi bu hatali yazimdan dolayi kendi amaclari icin çerkez yerlesim alani olarak göstermektedirler.

KASIRGA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Pusat38
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 226


Tanrı Türk'ü Korusun!


Site
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2012, 08:19:50 »

Alıntı
Y.N : Merve kandasim basligi düzelttim. "Çerke(s)" degil dogrusu " Çerke(z)"dir.  Ufak bir ayrinti gibi dursada
-Çer-keş'li- Türkmen boyunu cagristirdigi icin sakincalidir. Nirekim at hirsizlari Türkiye'deki çerkez yerlesim alanlarini gösterdiklerinde icinde bir tane çerkezin bulunmadigi Çankiri'nin Türkmen beldesi "Çerkeş" ilcesinide bir cogunun dikkat etmedigi bu hatali yazimdan dolayi kendi amaclari icin çerkez yerlesim alani olarak göstermektedirler.

KASIRGA
Kandaşım, :Çerkes ya da Çerkez fark etmez. Bu durum dilimizde "z,s" ses değişimine örnektir. Bunu birçok sözcükte gösterebilir. Söz gelimi: İz'den "iz>is+te-mek" sözcüğünü yapmışız. Yine  gös>göz ya da göz>gös+ter-mek gibi yapmışız. Ayrıca Çeri-keş-li'dir doğrusu. Çeri bilindiği gibi asker demektir. Vurgusuzluktan aradaki "i" ünlüsü düşmüştür. "Keş" Farisî ekiyle oluşmuş bir addır. Ukalalık yapmak istemem ama bunlar sizin de deyiminizle önemli şeyler. Bu çerkez bozuntuları Osmanlı'nın başına belaydı. Halen de beladır başımıza. Dedelerimin göç etmesine neden olmuşlardır. Ben Afşar'ım. Bilirsiniz ki Çerkezlerle aramız hiç iyi değildir. Onlar Kafkasya'da yaşayan bir topluluk biz ise koskoca bir milletiz! TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

O sarayda bulunca tanrılaşan erleri
Artık gözüm arkaya bir daha dönmeyecek.
Hepsi sussa da "Kür Şad" uzatarak elini;
"Hoş geldin oğlum ATSIZ, kutlu olsun!" diyecek.
sng
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 26 Ocak 2012, 10:33:36 »

"Bende Tokatlıyım ama Tokatlıları hiç sevmem. Ben çerkezim."
Diye gerim gerim gerinen bir salak tanımıştım bir iş vesilesiyle. Peynir Devamını anlatmayacağım böyle bir durumda hepimizin aklından geçenler aşağı yukarı aynıdır. Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tuluy
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 270« Yanıtla #6 : 26 Ocak 2012, 11:21:54 »

Nogaylar'a Avarlar'a Kafkas ırkı demiş beyinsiz öküzler.Tarihleri boyunca Kafkasya'dan çıkamamış Ruslar gelince arkasına bile bakmadan kaçmış pislikler.Kuyruk acıları var belli.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #7 : 26 Ocak 2012, 11:47:23 »


          İzlediğim bakındığım bir dizi var fırsat olduğunda. Oradada son dönemlerde iyice bir bozunma görünüyor. Bir polis amiri zırt pırt ben çerkezim deyip durdu. İğrenç olmanın adı bu işte. İster çerkez ol ister ne haltsan ol ancak bu güzel ülkeyi kirletmeye hakkınız yok. Yazık ki yabancı hayranlığı en çok Türklerde var. Taa Teoman'dan gelen bir durum. Daha eskiside vardır tabi. Tarih boyunca var. Ben kişisel olarak girdiğim ortamlarda bunları söylüyorum. Kendi Ülkemde Türk kızı karşıma çıkmasaydı diğer Türk yurtlarından bulurdum. Özbekistan'dan Uygur yöresine bulurdum. Ellerde bir halt var sanıyor millet. Hanım Kandaşlar olmasa ağzımı bozacağım ya neyse !..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2012, 11:59:39 »

Kasırga Andanın s-ş harflerine vurgu yapması ince bir hassasiyetten olsa gerek şöyleki saf Türk soyluların başka etniklerin pek bulunmadıgı kaç tane şehirde yaşadıgını düşündüm aklıma Çankırı ve Kırıkkale ve biraz da Kastamonu geldi, başka yer varmı böyle zor! Çankırının Çerkeş ilçesinin ismine bakıp bu güzide ilimizde çerkezlerde varmış gibi bilinmemesi için  hassas düşünmüş kutlarım kendisini.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2012, 12:44:28 »

 Ç.rkezden mi k.rt den mi daha çok nefret ediyorsun deseler, yanıtım tereddütsüz ç.rkez olur. K.rtler gelişimini daha tamamlayamayan ara form yaratıklar olduğu için baya bir salaklar, düşmanlıklarını açıktan belli ediyorlar ve bu sürecin sonunda da kaybedecekler, eninde sonunda. Ama ç.rkez pisliğine geldin mi onlar daha sinsi hainlerdir. Yeri gelir Türklüğü, yeri gelir TÜRKÇÜLÜĞÜ sahiplenirler. Ama böyle Türklüğün moda olmaktan çıkıp aşağılandığı bir ortamda tabi ki Türk e olan öfkesini ve çekememezliğini kusacaklardır. Merve kandaşımın da belirttiği gibi, şimdi en büyük tehlike Türk kızlarının ç.rkez geyleriyle evlenmesi tehlikesidir. Bizim klasik manada bildiğimiz ç.rkez kızları Türk erkekleri birleşimi daha eskide kalan bir olgudur, çevremizde o kadar anneannesi, babaannesi ç.rkez olan gördüğüm var. Ama yeni nesilde ne yazık ki Türklük onur ve gururu yok sayıldığından ve en büyük faktör de din sayıldığından aynı mezhepten bir ç.rkez ipnesiyle Türk kızını evlendirmekte mahsur görmüyorlar. Kendileri kaybeder, biz kimsenin peşinden koşmayız aman soyunuzu kirletmeyin diye. Bir nesil sonra meydana gelecek olan soysuz p.çler düşünsün.
 Ç.rkes mi a.navut mu diye sorsalar ama tereddütte kalırım, hangisinden daha çok tiksindiğimi hesaplayamıyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.