Hz.Muhammedi Türk Yapan Ruh Hastası Namık Kemal Zeybek
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Mayıs 2020, 15:08:06


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hz.Muhammedi Türk Yapan Ruh Hastası Namık Kemal Zeybek  (Okunma Sayısı 5048 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alp_Nusret
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19« : 17 Eylül 2013, 16:15:23 »

Sayın Kandaşlarım kendisinin Alevi olduğunu söyleyen beyinsizin biri Hz.Ali'yi Türk yapıyor. (Alevi olduğuda belli değil)
Sizlerde ona inanıyorsunuz. Böyle provokatörlere inanmayınız. Burada Namık Kemal Zeybek denen ruh hastası Hz.Muhammedi
Türk yapıyor. Şimdi Namık Kemal Zeybek sunni diye bizim bütün sunnileri karalamaya hakkımız varmı ? Bir kendini bilmezin Hz.Aliyi Türk yapması da bütün Alevileri karalaymayı gerektirmez...

HZ.MUHAMMED TÜRK MÜ?

Hz. Muhammed Türk mü? Polemiğin fitilini Namık Kemal Zeybek ateşledi. Yaşar Nuri Öztürk ve Murat Bardakçı da konuyu tartıştı.

Eski bakan Namık Kemal Zeybek bir konferansta "Hz. Muhammed Türk'tür" deyince polemiğin fitilini ateşledi. Yiğit Bulut kayınpederinin söylediği bu sözü kendi hazırlayıp sunduğu Sansürsüz programında tartışmaya açtı. Zeybek, Yaşar Nuri Öztürk ve Murat Bardakçı ile konuyu tartıştı...

PEYGAMBERLER HİÇBİR KAVMİN ÇOCUĞU DEĞİL

Programda ilk sözü Yaşar Nuri Öztürk aldı. Konuşmasına "Hiçbir peygamber hiçbir kavmin çocuğu değildir. Kuran'ı Kerim peygamberleri bir kozmik hürriyetin çocukları olarak verir" diye başladı.

Öztürk şöyle devam etti: "Ama tarih içinde her peygamber de diğer insanlar gibi bir coğrafyadan geliyor, bir anne babadan doğuyor. Yağmurun milliyeti olmaz, güneşin de olmaz... Peygamberler de böyledir. Onların Kuran'ı Kerim'deki adları Nur'dur, ışıktır...  Peygamberlere milliyet tayin etmek gibi bir yola gitmeyelim. Ama tarihi gerçeği araştıralım."

HZ. İBRAHİM SÜMER, SÜMERLER TÜRK,
HZ. MUHAMMED İBRAHİM SOYUNDAN,
O ZAMAN MUHAMMED DE TÜRK

Bu sözlerin ardından Yiğit Bulut sözü Namık Kemal Zeybek'e verdi. Zeybek bu sözü söylediğini kabul etti ama ardından bir düzeltme yaptı: "Kimden konuştuğuma dikkat edelim: Allah'ın yarattığı en yüce insan değil, en yüce varlıktır. Cebrailden de yücedir. Biz müslümanlar böyle inanırız. Muhammed Aleyhüsselamın gelişi dünya için en büyük devrimdir. O Türkler için Türk'tür, Araplar için Araptır, Rumlar Rum diyorsa öyledir. O tüm milletlerdendir..."

Zeybek ardından da neden Hz. Peygamber'e Türk dediğini şu sözlerle anlattı: "Peygamberimizin bir de beşeri hayatı vardı. Soyunun araplaşmış araplardan olduğu bir gerçek. Araplıktan önceki mensubiyeti bilinmiyor. Bir konferansta Sümerlerin Türk olduğu kanaatimden yola çıkarak şöyle dedim: 'Hz. İbrahim'in Sümerlerden olduğu söylenir. Peygamberimizin de Hz. İbrahim soyundan olduğu söylenir. Dolayısıyla Hz. Peygamber baba tarafından Türk olur. Ana tarafından Araptır. Onun peygamberlik yönü değil, beşeri yönü Türk asıllı Araptır denebilir. Soy itibarıyla ister Türk olsun, ister Arap olsun, ister Grek, ister Slav olsun... Hangi soydan olursa olsun bizim başımızın tacıdır. O bize Allahın sözlerini iletti.'

SÜMERLER TÜRK DEĞİL

Zeybek'in sözlerine Murat Bardakçı'nın itirazı vardı. Bardakçı "Namık Kemal Bey'in tek söylediğine katılıyorum. Allah affetsin!.. " dedi ve sözlerine şöyle devam etti: "Muhammed'in Hz. İbrahim'den geldiği söylenir. Fakat Hz. İbrahim'e Sümerlik isnat etmek Kuran'a terstir. Sümerler'in Türk olduğu Güneş-Dil teorisinden kalma bir fantezidir. Cumhuriyet yeni kurulmuş, o zamanın siyasi ihtiyacı olarak her şey olarak ortaya çıkmış bir şeydi Güneş-Dil teorisi."


 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp_Nusret
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2013, 16:15:38 »

PEYGAMBER TÜRK MÜ TARTIŞMASI

"Türkler'in de Hz. Muhammed'in de soyu Sümerler'dir. Yani Hz. Muhammed Türk'tür" diyen eski bakan Zeybek'e uzmanların cevabı şöyle: Hz. Muhammed soyu Samiler'e dayanan Arap'tır.

'Hz. Muhammed Türk soyundan değildir'

Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek'in, "Hz. Muhammed Türk'tür" açıklaması tartışmalara yol açtı. Bilim adamları bu tezin gerçeği yansıtmadığı görüşünde....

Alanya Türk Ocağı tarafından düzenlenen "Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye" konulu konferansta, Türk Milleti'nin kökünün Sümerlere dayandığını öne süren Zeybek, Hz. Muhammed'in kökünün Sümerler'den geldiğini ve dolayısıyla Hz. Muhammed'in de Türk olduğunu söyledi. Uzmanlar, Zeybek'in iddialarına katılmazken "Peygamberimizin soyu Sami kavmine dayanır. Türklerin de Sami kavminden olmadığı bellidir. İddia ispat edenindir" diyor.

GÜNEŞ DİL TEORİSİ
Namık Kemal Zeybek'in iddiası, Cumhuriyet'in ilk yıllarında sık gündeme gelen "Güneş Dil teorisi"ne dayanıyor. "Güneş-Dil Teorisi" görüşünün kaynağı, Viyanalı Dr. Phill Hermann F. Kyergiç'in "Türk Dillerindeki Bazı Unsurların Psikolojisi" isimli eseri... 1935'de Viyana'dan Atatürk'e gönderilen bu eserdeki fikirler bizzat Atatürk tarafından geliştirildi ve teori yeni şekli ile 3. Dil Kurultayı'nda iledildi. Güneş-Dil Teorisi'nin amacı Türkçe'ye yerleşen yabancı asıllı kelimelerin Türkçe asıllı olduğunun ispatını sağlamaktı. Güneş Dil Teorisi, dönemin kitaplarında şöyle anlatılıyor: Türk Tarih Tezine göre, yüksek kültürün ilk beşiği Türk ana yurtları ve kültürü kuran ve bütün dünyaya yayanlar da Türklerdir. Dil tezine göre de, bu millet yarattığı kültür eserlerinin adını ve bu eserler bağlı fikir sistemlerini Asya'dan sonra Avrupa'ya, Amerika'ya ve bütün dünyaya birlikte gotürmüş ve içlerine girdiği uluslara da yaymıştır. Güneş dil teorisi Atatürk'ün ölümü ile terk edildi. Ancak dilin Türkçeleşmesi devam etti. Tarih tezi ise Atatürk'ün ölümünden sonra rağbet görmeye devam etti. Etiler'in ya da Sümerler'in Türk olup olmadıkları ya da Avrupa'ya kültürü Türklerin gotürüp gotürmedikleri, Orta Asya'nın medeniyetin beşiği olduğu düşüncesi devam ediyor.

Pınar ŞENGÜL /HABER MERKEZİ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp_Nusret
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2013, 16:17:15 »

ÜMMETÇİ OLAN ALEVİLERİN DE SUNNİLERİN DE CANI CEHENNEME...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 446« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2013, 16:22:00 »

Şimdi Namık Kemal Zeybek sunni diye bizim bütün sunnileri karalamaya hakkımız varmı ? Bir kendini bilmezin Hz.Aliyi Türk yapması da bütün Alevileri karalaymayı gerektirmez...

Biz kimseyi karalamadık, kimse sunnnilere veya alevilere söz söylemiş de değil.
Ayrıca yine ilginç bir konu açmışsınız, yine kaşımaya devam...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.413« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2013, 16:57:17 »

Bu sitede alevi topluluğun karalandığını örneklerle göstermen gerekiyor madem öyle bir iddian var... 2. Olarak Muhammed Türkmüş, Ali arapmış, Nuh samiymiş, İsmail slavmış gibi farazi konular bize bir şey kazandırmaz. Biz elimizdeki değerlere sahip çıkalım yeter... Muhammmed Türk olsa ne olur, Ali Türklerin ruhunun araplar içinde vücud bulmuş hali olsa ne olur? Bize birşey katar mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2013, 19:54:17 »

Türk değil arap oğlu araptır. Yakında abartıp muhammed Türkçü idi derlerse hiç şaşırmayacağım. Hatta üzerine de biraz koyup tabii diyeceğim Atsızcılar otağında falanda yöneticilik yapmıştı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.179


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2013, 03:00:03 »

Elemanı kaşıdım Kamtar, işte budur Türkçülük, Türkçülüğe hizmet, sağolun kandaşım!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.194 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.