Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türklüğün Dostu ve Düşmanları => Konuyu başlatan: Yürekli-kam üzerinde 29 Mart 2010, 20:44:00Konu Başlığı: Hizbullahın çıkış noktası MARDİN FETVASI!
Gönderen: Yürekli-kam üzerinde 29 Mart 2010, 20:44:00
EL KAİDE gibi aşırı dinci örgütlerin eylemlerine meşruiyet kazandırmak için kullandığı 700 yıllık ‘Cihat Fetvası (Mardin Fetvası) Barış adı altında Kan akıtmanın yollarını Başta El Kaide olmak üzere birçok radikal İslami gruba gösteren bir düşüncenin yazılımıdır.

Radikal grupların eylemlerini meşrulaştırmak için kullandıkları dini argümanların başında ‘Mardin Fetvası’ olarak bilinen ve Müslümanları, Müslüman olmayan yönetimlerle savaşmaya çağıran fetva şimdilerde Emperyal güçlerin islamın genetik yapısıyla oynamasını kolaylaştırıcı nedenlerden sayılmaktadır.

Mardin fetvasının doğuşu Moğol istilası altındaki Mardinlilerin isteği üzerine, İslam dünyasının önde gelen alimlerinden İbn-i Teymiyye 1300’lü yılların başında verdiği fetvayla Müslümanları, Müslüman olmayan yönetimlerle savaşmaya çağırışıyla olmuştur.Şu an bu fetva el Kaide başta olmak üzere, terör örgütlerinin bir numaralı argümanları arasında yerini almaktadır.
İşin komik yanınına bakın!!

BUNDAN 7 asır evvel...

Mardin denilen vilayet, Moğollar denilen bir kavmin işgaline maruz kalmış...

Zavallı Mardin ahalisi, saldırı karşısında hemen devrin büyük alimi İbn-i Teymiyye Hazretleri’ne koşup, “Hoca efendi... Hoca efendi... Bize bir fetva ver... Teslim mi olalım yoksa Moğol kafirine kılıç mı üşürelim?”
İbn-i Teymiyye hemen fetvayı vermiş:
“Allah rızası için düşmanın üzerine kılıç vurula...” :)

Milletin konuştuğu konu bunlar işte,Açlık,susuzluk,işsizlik ve Türklüğün tehlike altında olması konuları değil,700 sene önceki bir bedevinin Büyük moğol imparatorluğuna kafa tutması,ama nasıl kafa tutma;fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış yada karıncanın file kafa tutması gibi bir olay.


Konu Başlığı: Ynt: Hizbullahın çıkış noktası MARDİN FETVASI!
Gönderen: Oğuz Han üzerinde 29 Mart 2010, 20:59:42
Bak sen kılıçla vuracakmış önce tutmayı öğren bedevi köpek :D


Konu Başlığı: Ynt: Hizbullahın çıkış noktası MARDİN FETVASI!
Gönderen: Yürekli-kam üzerinde 30 Mart 2010, 23:32:03
Bu bedevinin verdiği Fetvanın şimdilerde vizyona sokulmak istendiğinden haberiniz varmı kandaşlarım,Müslüman olmayan, bu dinin gereğini tam yapmayan birisinin yönetimde olmasına karşı başkaldırıyı emreden yani kısaca şeriatı gündeme taşıyan bu kokuşmuşluğu sakın yabana atmayın,çünkü iktidarın zihniyetide budur.


Konu Başlığı: Ynt: Hizbullahın çıkış noktası MARDİN FETVASI!
Gönderen: Tanrının Kılıcı üzerinde 31 Mart 2010, 07:52:53
O fetvayı alsınlar,dürsünler büksünler kıçlarına soksunlar.