Heybeliada Ruhban Okulu Açılıyor
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Eylül 2020, 11:30:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: Heybeliada Ruhban Okulu Açılıyor  (Okunma Sayısı 12095 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« : 22 Eylül 2013, 14:28:01 »

Amerika'dan uzaktan kumandayla idare edilen Diyalogcular sonunda emellerine ulaşıyor. Heybeliada Ruhban Okulu açılmak üzere. 90 Yıl önce yunan'ı denize dökmüştük. Şimdi bağrımızda Türk düşmanlarının okullarının törenlerle açılışını seyrediyoruz.Hakkında ABD Temsilciler Meclisi’ne Türkiye’ye baskı yapılmasıyla ilgili tasarı bile sunulan Ruhban Okulu, önce  “Heybeliada Dini Müzik Sempozyumu”nun, ardından da “Yunanistan’dan Türkiye’ye Kültür Yolculuğu” konserinin ev sahibi olacak. Önce konser ve etkinlik, sonra da nihai açılış gelecek muhtemelen.

“Alıştıra alıştıra” kabul!

1844’te Hıristiyan Ortodokslar arasında dini birliği korumak amacıyla teoloji okulu olarak kurulan ve 1971’de kapatılan Heybeliada Ruhban Okulu, AB’nin dayatmalarıyla yeniden açılmaya hazırlanıyor. “Demokratikleşme Paketi”nde yer aldığı iddia edilen Heybeliada Ruhban Okulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Gerçekleşmesi için birtakım iç-dış şartların olgun hale gelmesi lazım” sözlerinin ardından açılmak için gün sayıyor. Önce kültürel etkinlikler ve müzik konserleriyle niyetin ne kadar da masum (!) olduğu gösterilecek, sonra da burasının açılmasının kimseye zararının olmadığı vurgulanacak muhtemelen. Büyük siyasi hesapların döndüğü bir mesele daha Türk toplumuna “alıştıra alıştıra” kabul ettirilecek.

Bir Okuldan Çok Daha Fazlası

Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılması meselesi, Türkiye’yi uluslararası arenada büyük siyasi baskılara maruz bıraktı. 127 yılda 1000’e yakın mezun veren ve mezunları arasında 12 İstanbul Patriği bulunan Ruhban Okulu, AB’ye üyelik müzakerelerinde Türkiye’nin önüne konan maddelerden birisi aynı zamanda. Obama’nın 2009 yılındaki Türkiye ziyaretinde de gündeme  gelen bu mesele, bu gidişle yakın zamanda çözülecek.

Türkiye’ye yoğun baskı yapılıyor...

Mayıs ayında ABD Temsilciler Meclisi’ne sunulan ve “Türk hükümetine, Heybeliada Ruhban Okulu’nun koşulsuz olarak ve gecikmeksizin yeniden açılmasını kolaylaştırması çağrısı” başlığını taşıyan 188 nolu karar tasarısı ile bu meselenin en kısa zamanda çözülmesi (!) istenmişti.A.A.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2013, 14:37:56 »

Yeni açıklanacak demokratikleşme(!) paketinde ilk sırada bu konu yer alıyor. Bununla da bitmiyor. Tüm mal varlıkları iade ediliyor. Ayrıca Ermenilerinde, techirden önceki tüm mal varlıkları da iade ediliyor ve istedikleri zaman gelip yerleşmelerine yolaçacak yasalar hazırlanıyor. Böylelikle kürtlerden sonra, Ermenilerinde Doğu Anadolu da söz hakkı olmaları sağlanıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2013, 14:43:32 »

Amerika'daki kilit adamın hakkından kimse gelemeyecek mi? Onbinlerce  şakirdi her tarafı sarmış. Bunlara sebep olan kişi belli.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2013, 14:50:36 »

Demekki 50 yıl önce radyo dalgalarını meleklerin iletmesi (!) düşüncesinin içinde Papaz okulu açtırma hayalleri varmış.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2013, 15:14:19 »

Özellikle bu haberi paylaştım. Türklüğün Vatanımızın en büyük düşmanı Diyalogcu cemaat ve başlarındaki h.caefendidir. Ruhban okulu açılışları daha hiç. Ne tavizler verildi yakında Bayrağımıza Haç takarlarsa şaşırmamak gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2013, 15:33:05 »

Otagı dışarıdan okuyan yüzsüz bazı şakirtlerin bu haberi okumasını bekliyorum. Beyinlerinin nasıl yıkandığını anlasınlar. Beyinlerinizi radyo dalgaları gibi meleklerin taşıma suyuyla yıkamışlar !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2013, 15:39:56 »

Türkçüler artık mevcut surette birleşip ne gerekiyorsa onu yapmalıdırlar. Sayımızın azlığına bakıp alaya alanlar bilsinler ki bu vatan Türkçü kişiler tarafından kuruldu. Türk milleti açık açık ırkçılığı kendine yakıştıramasa da özde ırkçıdır ve vakti geldiğinde kanının gereğini yapacaktır. Türk milleti ırkçı değildir diyen soysuz yobazların gösterdiği Anadolu köyleri bugün pasif ırkçılığın yapıldığı ama dillendirilemediği bir yerdir. Bir gidin bakalım Yörük köylerine...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
Gazan Han
Deli Bozkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.410


İLHANLILAR


« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2013, 15:43:27 »

Yüzsüzlerden dışarıdan okuyanlar var mı onu merak ediyorum. Ruhban okulu skandalına cevap versenize ulan Ha???
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2013, 16:14:36 »

Türk Düşmanı, binlerce Kıbrıslı Türk'ün katili Papaz Makarios da bu okuldan mezundur. Hayırlı olsun yeni Makarioslar yetiştirirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
KURTBAY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 81« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2013, 18:11:00 »

 Ruhban okulunun açılması ihanetin aleni yapılmasıdır. İzin verildiği takdirde her dinden ve her mezhepten gruplar kendi okullarını açmak için sıraya girecektir.
 10 yıldan beri her yeni Milli Eğitim Bakan kendi bildiğini okuyarak eğitim sistemini tarumar etmiştir. Özellikle 4+4+4 olarak bilinen sistemde henüz ana sınıfı yaşında olan çocuklar eğitime zorla başlatılmış (derslerde altına yapan mı dersiniz, acıkıp ağlayan mı dersiniz ) yasaya tepki gösterip rapor almak isteyen aileler tehdit ve hakarete uğramıştır.
 Son 10 yılda iyice gevşetilen Türk eğitim sistemine son darbe, ruhban okulunu açarak vurulmak istenmektedir. Böylelikle dini eğitimin önü açılarak diyalog maskesiyle sürdürülen misyonerlik faaliyetleri daha rahat yapılacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.233 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.