'Herkes İnsan' Masalı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 20:09:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 'Herkes İnsan' Masalı  (Okunma Sayısı 1555 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« : 28 Eylül 2017, 15:41:01 »

Biyolojik olarak homo-sapiens olmak yetiyor mu ? Bu yeryüzünde farklı milletler olsalar da herkes tür olarak insan. Tamam biyolojik olarak herkes insan ama bizler insan kavramını ilmi ve biyolojik bir terim olduğu için mi kullanıyoruz yoksa aklı olan bir canlının sahip olduğu iyi huylara sahip bir varlık olarak mı kullanıyoruz?

Şimdi, çocuk tecavüzcüsü de 46 kromozom taşıyan, iki gözü, iki kulağı olan biyolojik olarak aynı türden olduğumuz insandır.
Aynı şekilde hırsızı, gaspçısı, katili, uyuşturucu satıcısı da, fidyecisi de biyolojik olarak insan.


Peki biyolojik olarak insan olunca her şey halloluyor mu ? Bu türe ait diye yaptığı yanlışlar cezasız mı kalmalı ?

Bu ülkede kendini entellektüel, aydın olarak tanıtıp , insani değerler üzerinden katili, haini, şerefsizi aklamaya kalkan bir kesim var.
Bu kesim herkesi kendileri gibi budala zannediyor. Fikir özgürlüğü adı altında her türlü hain, sapkın, ahlaksız düşünceyi aşılamaya kalktılar , kardeşlik adı altında masallar anlatıp gerçeklikten uzaklaştılar, ihanete kılıf buldular.
Bir de 'onlar da insan' kalıbıyla herkesi uyutmaya kalkıyorlar. Tamam herkes tür olarak insan ama biyolojik olarak insan olmak yetiyor mu ?
Az biraz vicdanı, aklı, mantığı olan zaten herkes insandır deyip kenara çekilmez, birilerini savunmaz.

Eşiyle gittiği pazarda vurularak öldürülen askerin ne suçu vardı, hasta var deyip ambulans çağırıp , ambulansı tarayan hainleri nasıl insan yerine koyabiliriz, masum insanların, halkın ortasında bomba patlatıp bu patlayan bombayı bir övünç kaynağıymış gibi üstlenen köpekleri insan yerine koymak ne demek oluyor ?

İnsanı değerleri öne çıkarıp şerefsizi, köpeği savunanlar ya aynı suçu işlemiş itlerdir, ya o şerefsizlerin akrabalarıdır ya da o kahpeliklere yatkın soyu bozuklardır.

Kimse Türkçüyü kandıramaz, her kesimi kandırabilirler ama biz Türkçüleri asla kandıramazlar. Bizim için insani değerler, aklın ve mantığın sınırları içinde kendi soyumuz için vardır. Bizim için insani değerler bize bulaşmayan soylar için vardır , kahpelik edenler , soyu bozuklar için değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2017, 19:09:28 »

"İnsaniyetperverlik köpekliktir."

İnsanlık boştur, aslolan Türk ırkıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2017, 19:59:32 »

'Bakanlar kurulu bir bekçiler kurulu mudur? Bu kurul, Türkiye'ye zararlı yayınların girmesini önleyemeyecek olduktan sonra neye yarar? Özgürlük, mözgürlük, hepsini anladık....Fakat bunun sınırı yok mu? Elbette var. Var ama o sınırı kanunlar değil, insanların beyni, düşüncesi, vicdanı ve ahlâkı çizer.' Atsız, Mantık Şaheserleri, Basılmayan Makaleler, s:265

'Münevver insanların günden güne çoğaldığı bir çağda, teferruata kadar bütün meselelerde herkesin aynı düşünmesi imkânsızdır. Bu imkânsızlığı mümkün kılmayı düşünmek, milleti, düşünceden mahrum bir sürü haline getirmek istemektir.' Atsız, Milli Birlik, Basılmayan Makaleler, s:256

'İnsanlara gına veren siyaset teranelerinden kurtulmanın tek ümidi milletteki siyasi kültür ve tecrübenin artmasıdır. Demek ki epey zaman var.' Atsız, Siyaset Teraneleri, Basılmayan Makaleler, s:214

'Onlar düşünmezler ki, düşüncelerini apaçık söyleyen vatandaşlara kötü gözle bakılmaktan vazgeçilmezse artık Türkiye'de doğru sözlü ve cesur insan yetişmesine imkân kalmayacaktır.' Atsız, Komünist, Yahudi, Dalkavuk, Basılmayan Makaleler, s: 191

'Kiralık kadın, kiralık katil, kiralık kalem, kiralık gazete, kiralık vicdan olur ama kiralık subay olmaz. Kusurlu binlerle subay olsa bile asıl subaylık Türk soyunda en üstün karakterli ve fedakâr insan demektir.' Atsız, Kiralık Subaylar, Basılmayan Makaleler, s: 171

'Çünkü iki dili mukayese etmek için ikisini de mükemmelen bilmek icap ettiği halde farisîdeki ahger kelimesini ahker okuyacak kadar Acemce'den ve Türkçe ses mânâsına gelen 'kü' yü gû okuyacak kadar da Türkçeden bahresiz olan bu tarihçilerin nasıl olup da bu kadar yüksekten atıp tuttuklarına insan şaşırıyor.' Atsız, Edirne Mebusu Şeref Bey'e Cevap, Basılmayan Makaleler, s: 159

'Terbiyeli insanın tiksinmesi bile terbiyesizin sevgisinden daha güzeldir.' Atsız, Senin Seviyen bu mu, Basılmayan Makaleler, s: 88

''Terbiye başkasını rahatsız etmemektir. Eden, ilkönce medeni insan vasfından yoksun demektir.' Atsız, Senin Seviyen bu mu, Basılmayan Makaleler, s: 87

'Atom çağında olmamıza rağmen, insanı insan yapan şey, nihayet, uğrunda ölümü göze alacağı birkaç düşünceye bağlı olmasıdır.' Atsız, 800 Kazak Türk'ü, Basılmayan Makaleler, s: 70

'Bir gün Rüştiye öğretmeni olan sarıklı hoca, sınıfa kızdı. 'Yirmi kişilik sınıfın bütün öğrencilerini falakaya yatırıp birer birer dövdü. Fakat sıra Rıza Nur'a gelince, isyan etti. 'İnsan dayak yemez, hayvan dayak yer.' diyerek kitaplarını alıp okuldan kaçtı.' Atsız, Büyük Türkçü Rıza Nur, Çocukluğu, Basılmayan Makaleler, s: 58

'İşte şimdi, bir oldu bitti ile tekrar Fars hâkimiyetine geçen İran'daki 13 milyon soydaşımız İran'ın en zeki, cevvâl, çalışkan ve savaşçı unsuru olduğu halde insan haklarından mahrumdur. Onları düşünmek ve onlar için bir şeyler yapmak hakkımız ve görevimizdir.' Atsız, Kurtarılmamış Türkler, Basılmayan Makaleler, s. 14

Atsız ile ilgili yalnızca bir kitabın başına baktığımızda yukarıda örneklerini gördüğümüz içinde İNSAN sözcüğü geçen pek çok cümle bulunmaktadır. Türk ırkının maddi ve manevi hasletlerini tevarüs etmek icap eder. Türk'üm diyecek olan bir kişinin aslen ve neslen Türk olması, ayrıca Türkler için milliyetin her şeyden önce bir kan meselesi olduğu bilmesi bunu yaşamında da uygulaması mühimdir. Nitekim Türk kaynaklı olan tek fikir, tek ülkü yalnız Türkçülüktür. Milli şuurumuzun gelişmesi oranında büyüyecek, güçlenecek ve atılışlar yapabileceğimizi bilmemiz ve buna göre davranmamız hayatidir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TÜRKÇÜGÖKHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 351


%100 Türk!


« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2017, 23:05:59 »

Evet, bilimsel açıdan maalesef Türkü, K.rdü, Lazı, Çerkezi herkes insan. Ancak, insanlarda kendi aralarında ''üstün insan'' ve '' aşağı insan'' olarak birbirinden ayrılırlar. Mesela Türkler, insan cemiyetleri içerisinde ''üstün insan'' olarak kabul görür.

Üstün olan, kendisinden aşağı olana hükmetmek ister. Aşağı olanda hayatta kalmak için mücadele eder. Bu özellikler sadece insan ırkı için değil, tabiattaki bütün canlılar için geçerlidir. Bu konu hakkında Atsız Ata'nın görüşleri şöyledir:

Biyoloji bakımından hayvanların ve bitkilerin gayesi, kendi soyunun bütün dünyaya bürümesidir. Hiçbir hayvan veya bitki cinsi dünyayı kaplayamıyorsa, bunun sebebi, aynı gayeyi güden başka cinslerin mukavemetiyle karşılaşmasıdır. Cinslerin, aynı gaye için yaptıkları bu tesir ve karşılaştıkları tepkiden ''hayat kavgası'' doğuyor. Bu arada güçsüzler eziliyor,  azalıyor; güçlüler yayılıp çoğalıyor. Bazı soylar ise yeryüzünden büsbütün kalkıyor.

Kısacası, yaşamak isteyen kavga eder, güçlü olmak isteyende kendinden  zayıf olana hükmeder. Barış, kardeşlik, insanlık gibi masallara inanan toplumlar ise daima gerilemeye hatta yok olmaya mahkumdur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir.
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2017, 23:16:41 »

"Irkî asaletimiz, enerjimiz ve insanlık meziyetlerimize dünya milletleri ve büyükleri hayran kalırken, bizim kendi milletimizi hiçe saymamız ve kendi kabiliyetlerimizden ümit kesmemiz eğer fena bir kasta makrunsa alçaklık, böyle bir niyete matuf olmadan inanılmış ise kör gözlü bir budalalıktır."(Gök Bilge Atsız Ata)

İnsanseverliğin olduğu yerde sırtını sırtıma ver deyip, vatanı arkadan vuranların zaferi vardır. O, dönüştürülmeyi, köleleştirilmeyi, ehlileştirilmeyi kabul ettirir. Türk ülküsünün düşmanı olan fikirler gelişip, hayat bulur. Kalbi başkalarının elinde olanların ağızları da başkalarının keyfîne ve hesabına uygun kimselerle birliktedir. Orada, Türklüğe karşı yapılan saldırılar sevecenlikle karşılanır. Çünkü ufuklarını her an süsleyen bencil ruh ve görmezden gelen gözleridir.

Türk’e ait olan insanlık meziyetlerindeki yürek gücünün reddi ve aşağılanması, yalnızca bu dünyayı ve ondaki alçaklığı mukaddesleştirmeye varır.

Bir kültür, belirli bir idealde, insana yönelik iradenin temeli ise, kültürel tutum ve bağlılıkların, o insanla kurulan ilişkiyi yansıttığını da söyleyebiliriz.

İnsanın kendi eliyle şekillendirip, oluşturduğu ülkü bir süre sonra o insanı anlatan, o insanın kişiliğiyle eşleşen bir topluma bürünür.

Yaşam pek çok fedakarlık gerektirir; insan sevici, hareketlerinin sınırsızlığı ile bizi de kendi gibi bir hayvan zanneder! Ülkü sahibi olan kimi zaman hürriyetinden, haklarından ve çıkarlarından vazgeçmek sureti ile disiplini ayakta tutar, onu korumak ister; insan sevici kutlu saydığımız her şeye pervasızca hakaret eder, kendi gibi hümanistlerden saygı görür, bizim de kendisi gibi işkembe kazanında kaynadığımızı zanneder! İstenen bizim yara almamız değil, değerleri yaralamış olmalarıdır. Nitekim haysiyetsizlik kimsenin, ülkünün bile başa çıkamadığı fakat her daim karşılaşacağı eski bir silahtır.

Böylece hümanistin gizlice yürüttüğü fenalık, niyetlerde aranınca önce küçük süslü bir yalana sığınılır, sonra da pek çok hainliklere, uzun bir anlam tarifi yapılır. İstenen, en çok inandırdığı şeye inanan, aldanan insanın, ülküye yabancılığıdır. İnsancılların adeta bulundukları ortamı zehirleyen illetleri sanki bütün bir dünyayı saran adiliklerle buluşmuş, üşümekten bir türlü kurtulamayan zekaları ancak fikir özgürlüklerine, insan mesnevilerine ve hukuk normlarına çalışabilmiştir. Akılları ise, ezeli bir bencilliğin mükemmel bir numunesidir. Ne bilgileri, ne muhakemeleri ne de tecrübeleri ülkü için yeterlidir.

Türkçülük idealinin tahakkuku aydın denen sözde akil insaniyetpervelerin dünyasında, kıymet taktir eden insan soyunun meşrutiyeti kadar yer almadığından, takındıkları fikir özgürlüğü safsatası bizim için bir önem arz etmemektedir. Bir taraftan yalnız düşkünlüklerini tatmin etmek, diğer taraftan kendi sözlerine inanan kimselerle, kendilerinin sebep oldukları neticelerden durduk yere ders çıkarmaktan büyük bir zevk alırlar. Mevcudiyetlerindeki cehaletleri sözde ağırbaşlı bir hikmetten, küstahlıkları ise bilmedikleri şeyler kadar bildiklerini sandıkları malumatfuruşluklarından ileri gelmektedir. Zekanın nefesini kesecek kadar muvazenesiz, aklı şaşırtacak kadar basiretsiz şekilde herkesi insan olmaya davet ederler.

“Tutkuların vardı bir zamanlar ve onlara kötü diyordun. Fakat şimdi yalnızca erdemlerin var: Bunlar senin tutkularından çıktılar… Sonunda bütün tutkuların erdemlerin oldu, bütün şeytanların ise meleklerin.” (Nietzsche)

Ayaklar altında çürümüş rutubetli “herkes insan” masalı, iş haline gelmez, uygulanamaz.

Kim olduğumuzu inşa etmemiz aynı zamanda kim olmadığımızı da ortaya koymamızı gerekli kılacağı anlamına gelmemektedir.

Yani ne olacağımıza sadece biz karar veririz. İrademizdir...

Tan Hu Emre
28.09.2017
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2017, 23:46:28 »

'Türk milleti teknikte ne kadar ilerlerse ilerlesin yaratıcı bir millet olamaz. Onu yaratıcı yapacak şey dış Türkleri düşünmek gibi yüksek milli ve insani bir meseledir.' Atsız, Milli Siyaset, Türk Ülküsü, s: 110

'Daha birçok örnek bulunabilir. Çünkü bu sosyal bir kanundur: Milletler, ırkdaşlarını da kendi siyasi sınırları içine almak isterler ve bunun için her türlü fedakârlığa katlanırlar.' Atsız, Milli Siyaset, Türk Ülküsü, s: 110

'Dünya âlem böyle de biz neden değiliz? Acaba dünyada barışçı, insaniyetçi ve akıllı olarak yalnız biz mi kaldık?' Atsız, Milli Siyaset, Türk Ülküsü, s: 110

Değerli paylaşımınız için teşekkürler Attılahunturk, Baturgan, TÜRKÇÜGÖKHAN, Tan Hu

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2017, 03:10:27 »

Bir çiftçi tarlasına buğday ekiyor ve tarlayı ilaçlıyor. İlaçlayınca zararlı böcekler ektiğine zarar vermiyor. Mahsülü daha verimli alabilmek için yaptığı bu ilaçlama olayında, çiftçi 'ama böcekler zarar görecek , onlar da canlı' demiyor. Yani ne kadar vicdanlı ve merhametli olsa da üretmesi, hayatta kalabilmesi için para kazanması gerekecek ve bir yerde acımasız olacak. Çünkü acımasız olduğu zaman kazanmaya, geçinecek parayı kazanmaya başlayacak.

Ya da aynı örneği, bahçesine domates, biber ekmiş biri için de verebiliriz. Bahçesindeki diğer otları zararlı görüyor ve onları koparıp atmıyor mu ? Eğer 'onlar da ot, onlar da bitki ' derse ve o yabancı otları koparmazsa , domatesi ve biberi verimli bir şekilde yetişebilir mi ?

Doğada verilen tepkiler ve kullanılan yöntemlerin bir benzerini niye insanlar arasında yapmayalım. Neden seçici olmayalım, neden ayrımcı davranmayalım ? Herkes insan diyerek herkese neden eşit bakalım?
Herkes özellik olarak farklı, huyu farklı, yapısı farklı, kan grubu farklı, genleri farklı, ekonomik durumu farklı, sosyal hayatı farklı. Özellik saymaya gelince bile her şeyi farklı olan insanlara farklı davranırken , milletlere niye bakışımız aynı olsun ?

Tefeci bir insana nasıl paragöz olarak bakıyorsak, tefeci bir millete de aynı bakacağız. O malum milleti tahmin etmişsinizdir.

Beleşçi bir insana nasıl tiksintiyle bakıyorsanız, her şeyi devletten bekleyen bir etniğe de mensubu olduğu milletimsi topluluğa da aynı gözle bakarsınız. O kitleyi de daha rahat tahmin etmişsinizdir  Gülümseme

Herkes insan diye farklılıkları görmezden gelen budaladır. Biz gerçekçiyiz, duygusal değiliz. Herkese aynı bakamayız. Herkes farklı, her ırk farklıdır. En üstünü biziz, en yücesi, en ulusu Türk ırkıdır. Niye aynı türdeniz diye bu üstünlüğümüzün üstünü kapayalım, üstünlüğümüzü görmezden gelelim, kendimizi diğerleriyle eş tutalım ki. Tamam herkes biyolojik olarak insan ama Türk ırkı da insanların en üstünüdür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.231 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.