Hazreti İsa'nın Yahudi Irkçılığı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Temmuz 2020, 12:53:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hazreti İsa'nın Yahudi Irkçılığı  (Okunma Sayısı 6784 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Horasanlı Türkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« : 20 Eylül 2011, 01:46:09 »

Çoğu kişi demez ki, Latince INRI(IESVS·NAZARENVS·REX·IVDÆORVM)-Yahudilerin Kralı Nasıralı İsa'nın, İsa'ya Romalılar tarafından yakıştırılan bir küçümseme değil, aksine Yahudilerin meşru hükümdarı olarak tek elde bütün yetkilerin toplanmasını ifade eden bir başlıktır. Hristiyanlığa göre İsa, Tanrı'nın oğludur, insanlığa çoban olarak gönderilmiştir.

Aklı başında düşünen, semitik düşüncelerden arınmış bir Türk tarafından İsa'nın ne halt olduğunu gayet yerinde görebilir. İsa ne Tanrı'nın oğlu, ne de insanlığa gönderilmiş bir çobandır. İsa ancak ve ancak Yahudilerin kontrol için Roma tarafından tutulmuş bir Yahudidir, piçtir. Piçliğinin verdiği kompleks kendisini bizzati annesinin soyunu korumaya yönlendirmiştir. Açıklaması şudur: "İsa Yahudi ırkçısı olmuştur, çünkü Ken'an ilinde Yahudiler ırkî menşelerini o zamanlarda analarından alırlardı. Bugün bile devam eder, bir Yahudi için baba önemli değildir, sadece anne önemlidir. Aşkenaz ve Sefarad Yahudilerinde bu hâlen devam etmektedir. Kendisini Yahudi olarak adlandıran bir dolu nefer vardır kıta Avrupası ve Kuzey Amerika'da. Ama büyük kısmının sadece anaları Yahudidir.

Adına Türk çocuklarının Hazreti(!) yahut Tanrı'nın nebisi denilen bu zâtın Yahudi olmayanlar hakkında neler dediğine dair bilgiler, Hristiyan yobaz alimler tarafından hiçbir zaman ortaya dökülmez, hâlen tabu olarak bir köşelerde kalmıştır. Adına Allahsız yahut dinsiz diyelim, birkaç arkadaşın katkılarıyla İsa'nın Yahudi olmayan Ken'anlılar(ve özellikle Fenikeliler) hakkında ne gibi fikirleri olduğunu birazcık olsun görelim istedim. Yuhanna'nın İncil'i ne kadar üzerinde oynanmış olsa da olsun, Nasıralı İsa'nın bu hadislerinin Yahudiler lehine bu kadar değişmesi mümkün değildir.

KURTULUŞ YAHUDİ’LERDENDİR

İsa Samiriye’den geçerken Yakup’un kuyusu başında bir kadınla konuşmaya başlar.

Kadına hiçbir suyun susuzluğunu dindirmeyeceğini ama kendisinin vereceği suyu içenin bir daha hiç susamayacağını söyler. Kadının 5 koca değiştirdiğini ve nikahsız biri ile yaşadığını da bilince Kadın: Anladım, siz bir peygambersiniz. Ama bizim atalarımız hep bu dağlarda tapınırken siz Kudüs’te tapınılmasını söylersiniz.” der.

Yuhanna 4: 21-22. İsa ona şöyle dedi: “Kadın, bana inan, öyle bir saat geliyor ki, Baba`ya ne bu dağda, ne de Yeruşalim`de tapınacaksınız!

Siz bilmediğinize tapıyorsunuz, biz bildiğimize tapıyoruz. Çünkü kurtuluş Yahudiler`dendir.

İsa’dan sonra Petrus ise Yahudi olmayanlara şöyle sesleniyordu:

Onlara şöyle dedi: “Bir Yahudi`nin başka ulustan biriyle ilişki kurmasının, onu ziyaret etmesinin töremize aykırı olduğunu bilirsiniz. Oysa Tanrı bana, hiç kimseye bayağı ya da murdar(!) dememem gerektiğini gösterdi." (Elçilerin İşleri, 10: 28)

Şimdi ise Matta'dan alıntı yapıyorum, İsa'nın Yahudilerin kralı olduğunu açıkça itiraf ettiği hususu:

Vali Platus’un önünde iken, Platus ona sorar: “Sen Yahudilerin kralı mısın?”
İsa’nın cevabı “söylediğin gibidir” olur. (Matta 27: 11)İSA'NIN FENİKELİ KADINA KARŞI IRKÇILIĞI

Matta/ 15.

22. O yöreden Kenanlı bir kadın İsa’ya gelip, “Ya Rab, ey Davut Oğlu, halime acı! Kızım cine tutuldu, çok kötü durumda” diye feryat etti.

23. İsa kadına hiçbir karşılık vermedi. Öğrencileri yaklaşıp, “Sal şunu, gitsin!” diye rica ettiler. “Arkamızdan bağırıp duruyor.”

24. İsa, “Ben yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim” diye yanıtladı.

25. Kadın ise yaklaşıp, “Ya Rab, bana yardım et!” diyerek O’nun önünde yere kapandı.

26. İsa ona, “Çocukların ekmeğini alıp köpeklere atmak doğru değildir” dedi.

27. Kadın, “Haklısın, ya Rab” dedi. “Ama köpekler de efendilerinin sofrasından düşen kırıntıları yer.”

28. O zaman İsa ona şu karşılığı verdi: “Ey kadın, imanın büyük! Dilediğin gibi olsun.” Ve kadının kızı o saatte iyileşti.

Yahudi olmayan bir kadının yardım isteğine İsa’nın yanıtı ” Ben yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim.” oluyor.
Bu yanıttan İsa’nın sadece Yahudileri muhatap aldığını anlıyoruz. Yâni Yahudilerin çobanı.

İsa, “Çocukların ekmeğini alıp köpeklere atmak doğru değildir.” sözüyle Yahudi olmayan Fenikeliyi köpek olarak aşağılamaktadır.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasıralı İsa'nın batı tarafından sümenaltı edilen ırkçı mantığına karşı, bugün Avrupalı beyaz ırkçılar, İsa'yı Yahudilere karşı gönderilmiş bir peygamber olarak sunmaktadırlar. Tanrı'nın oğlu olduğu iddia edilen Yahudi İsa, Yahudi Irkçılığı yaparak Yahudilere karşı gelecek ve Yahudi olmayanlara kurtuluş vaad edecekti. Ama beklendiği gibi olmadı, üzerinden iki bin küsür sene geçti ve Nasıralı'nın ne mal olduğu ortaya çıktı.

Ekseriyetimiz millet olarak İslamlığa yahut diğer başka dinlere geçmeden önce Tanrıcı idik. İnancımızın temelini oluştururdu. Ama İsa'nın çalab ve Tanrı'nın oğlu olduğunu söyleyenlere Başbuğ Attila en büyük cevabı vermişti. "Siz şaşırmışsınız! Tanrı'nın oğlu olur mu? O tektir."Horasanlı Türkmen-20.09.2011
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
Gökşad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2011, 02:41:27 »

Kalemine sağlık ırkdaş, harika  bir makale hazırlamışsın. Anası belli, babası beşyüzelli İsa'nın yahudi ırkçısı olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Dünyaya inen bütün yalvaçların, yahudi ırkından çıkıp başka milletleri tesiri altına almaları tesadüf olmalı!...

 ''Bir gün İslam Peygamberi ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille; “Ne güzel üzüm” buyurdu. Sahabe anlamayarak; “Ya Muhammed, Arapça konuş” dedi. İslam Peygamberi; “Durun, yakınmayın. Ben köküm olan Hz. İbrahim’in dili ile konuşuyorum. Arap benden ama ben Arap’tan değilim” diye cevap verdi.''

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gökşad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2011, 02:56:26 »

Yönetici kandaşlardan biri bir zahmet düzeltiversin, yanlışlıkla ırktaş yazmışım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Horasanlı Türkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2011, 03:01:09 »

Kalemine sağlık ırktaş, harika  bir makale hazırlamışsın. Anası belli, babası beşyüzelli İsa'nın yahudi ırkçısı olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Dünyaya inen bütün yalvaçların, yahudi ırkından çıkıp başka milletleri tesiri altına almaları tesadüf olmalı!...

 ''Bir gün İslam Peygamberi ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille; “Ne güzel üzüm” buyurdu. Sahabe anlamayarak; “Ya Muhammed, Arapça konuş” dedi. İslam Peygamberi; “Durun, yakınmayın. Ben köküm olan Hz. İbrahim’in dili ile konuşuyorum. Arap benden ama ben Arap’tan değilim” diye cevap verdi.''2 gün önce facebook milliyetçisi piçin biri bana, Türkçü sitelerde misyonerler var. Ben gözümle gördüm diye anüsilasyon birtakım laflar kullanmıştı. Güya Haçlı propagandası yapıyormuşuz biz. Bilmemkaç türlü Türkçü sayfada dolaşan bu gavata söylediklerini yedirmek benim borcum.

Facebook'tan bize İslam'ı tebliğ edip, Atatürk'e "Ata-Şirk" yahut "beton Mustafa" diye lakaplar takan neo-Haçlı olduğumuzu söyleyen piçler görsünler! Müslümanlar ile Hristiyanların, Yahudilere karşı birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyip tağut sıfatlarını ortaya döküyorlar. Bu yazıyı kaleme aldım ki, dürüp büküp tanıdıklarına lokum niyetine hediye etsinler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 287


« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2011, 03:03:32 »

Gökşad kandaş (kantaş), ırktaş da yazılır, *daş sözcüğü *taş sözcüğünden türemiştir, yazdığında sorun yoktur Göz Kırp
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kozanoğlu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 45


Atsızcılar-Karaisalı


« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2011, 11:28:18 »

        Konu ile alakası olmasa da bir noktaya değinmek istiyorum: ''-daş'' eki ile ''-taş'' eki aynı manaya gelen yapım eklerinden türemişlerdir. Ancak bir dil özelliği sebebi (sert ünsüzlerin yumuşaması) bu ek yukarıdaki iki ayrı şekilde görüleilir. Irktaş kullanımı doğru, ırkdaş kullanımı yanlıştır. Ancak bununla beraber ''kandaş'' doğru iken ''kantaş'' dersek abes olur.  (Yanı sıra, bazı yazarlar tek hecelilerde bu ses özelliklerinin aranmayacağını söylerler. Irk kelimesi tek heceli olduğu için bu kullanım bir hata değil, tercih olabilir.) Örneğin, Yağmur Atsız Beğ yazılarında ses olaylarına riayet etmemektedir.

       Hoarsanlı kandaşımıza yazdığı değerli yazı için teşekkür ederim. Diyalogcular eğer bizi Hristiyanperver tanımlayabileceklerse, vay bu milletin haline...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2011, 16:07:07 »

 Kandaşım, ben hristiyan değilim ama otağımız her dine aynı mesafe olduğu için aramızda hristiyan Türkler de bulunmuş ve bunu okumuşsa ne hissederler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Horasanlı Türkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2011, 16:14:13 »

Kandaşım, ben hristiyan değilim ama otağımız her dine aynı mesafe olduğu için aramızda hristiyan Türkler de bulunmuş ve bunu okumuşsa ne hissederler.

Tunçyürekli, bizim Müslüman ve Hristiyan Türklere eşit yaklaştığımızı bilen bilir. Lâkin Tek Tanrılı din olan İsevilik adı altında Türk çocuklarına, "İsa Tanrı'nın oğludur." yahut "İsa kurtuluşu müjdeler." gibisinden hezeyanlarda bulunan Haçlı tohumlarıyla, "Siz İsevilik propagandası yapıyorsunuz." diyen ümmetçilere karşı kaleme alınmış bir yazıdır. Öyle ki, biz temellerimizi Avrupa'nın Hristiyan ırkçılıklarından değil, direk yüksek şeceremizden alıyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
Türk eri
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 146


Ben bir Türk'üm! Dinim, cinsim uludur!


« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2011, 16:17:23 »

Aslında makalede bir sorun yok. Gayette güzel olmuş. Horosanlı Türkmen kandaşımı tebik ederim.
Ama Gökşad'ın ''Anası belli, babası beşyüzelli İsa'' lafı pek şık durmamış. Bu konularda daha fazla sağduyuya ihtiyacımız var sanırım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve Milletim, Tanrı'nın kırbacıyız...
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2011, 18:44:03 »

Kandaşım, ben hristiyan değilim ama otağımız her dine aynı mesafe olduğu için aramızda hristiyan Türkler de bulunmuş ve bunu okumuşsa ne hissederler.

Tunçyürekli, bizim Müslüman ve Hristiyan Türklere eşit yaklaştığımızı bilen bilir. Lâkin Tek Tanrılı din olan İsevilik adı altında Türk çocuklarına, "İsa Tanrı'nın oğludur." yahut "İsa kurtuluşu müjdeler." gibisinden hezeyanlarda bulunan Haçlı tohumlarıyla, "Siz İsevilik propagandası yapıyorsunuz." diyen ümmetçilere karşı kaleme alınmış bir yazıdır. Öyle ki, biz temellerimizi Avrupa'nın Hristiyan ırkçılıklarından değil, direk yüksek şeceremizden alıyoruz.

 Tamamdır andam kusura kalmayasın,şimdi anladım sorunu. Misyoner okullarının faaliyetlerinde kendi safsatalarına inandırarak beyin yıkama dışında tamamen Türklük şuuru ve gururunu kaybettirerek milliyetsiz,cibilliyetsiz bireyler tasarladıklarını zaten biliyordum. Ama emin olduğum bir şey daha var özellikle doğuda bu faaliyetlerin pençesine takılanlar kesinlikle saf Türk ırkından değil,ermeni,k.rt ya da arap kökenli. Anayasamızın Türklük tanımından dolayı Türk çocuklarını kafaya almış gibi bir izlenim verilmekte.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.202 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.