Hapis cezaları, mantık dışı ve çağ dışı cezalardır
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Kasım 2020, 21:15:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hapis cezaları, mantık dışı ve çağ dışı cezalardır  (Okunma Sayısı 2861 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« : 01 Nisan 2011, 04:17:59 »

Ülkemizde her saniye bir suç işlenmekte ve bu suçların çoğu hapis cezası ile cezalandırılmaktadır. Cinayetten, iftiraya kadar çok geniş bir yelpazede yer alan bu suçları işleyen kişileri cezalandırmak, Avrupa'da ''hapis'' adı verilen kapalı mekanlara suçluların yerleştirilmesi ile olmaktadır. Hapis cezaları, Osmanlı devrinde Lale devrinden sonraki zamanlarda batılılaşma adı altında beninsenmiştir.

Ancak günümüzde hapis cezaları artık ''pratiği yapılamayacak'' bir hale gelmiştir. Gerek sürekli artan nüfus, gerekse asayiş sorunlarının giderek artmasından ötürü, mahkumlar artık hapishanelere sığmaz olmuşlardır. Devlet, sürekli olarak yeni hapishaneler inşa etmekte ve bunun için birçok zorluğa girmektedir. Bu hapishanelerde mahkumların bakımı, hapishane giderlerinin karşılanması ve hapishanenin denetlenmesi ciddi anlamda finansal kaynak gerektirmektedir. Üstelik devlet için tam bir angaryadır.

Bu yüzden özellikle günümüzde , hapis cezaları zamanın gereksinimlerini karşılayamayacak ilkel cezalar haline gelmiştir. Nüfus giderek artıyor. Nüfusun artışı ve sermayenin monopolleşmesi neticesinde artan yoksulluk beraberinde suçu da getiriyor. Ülkemizin etnik süprüntüler tarafından dört koldan işgal edilmesi ise sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hale getiriyor. Adli birimler, suçlunun cezalandırılmasında ve cezanın infazında ciddi sıkıntılar çekiyorlar. Ya devlet mecburen af yasası çıkartıp suçluları salıveriyor yada mahkumun cezası dolmadan bir kulp bulunup, mahkeme tarafından infaz indirimine gidiliyor.Bunların yapılmasındaki temel amaçlardan biri hapishanede kontenjanı arttırmak. Ancak tüm bu faaliyetler, vatandaşın adalet duygusunu ve devlete olan güvenini ciddi manada zedeliyor. Bu otorite boşluğunu fırsat bilen suçlular daha da cesaretleniyorlar ve suçun arkası kesilmiyor.

Yapılması gereken teknoloji ve TÜRK töresi kullanılarak suçlulara, çok daha pratik, çok daha hızlı ve çok daha caydırıcı cezalar uygulamaktır. Orta Asya TÜRK devletlerinde günümüzdeki cezalardan çok daha akıllıca, çok daha caydırıcı ve çok daha hızlı ceza infaz yöntemleri uygulanmaktaydı. Eğer düşünülürse hapis cezasına birçok alternatif bulunabilir. Devletimiz, hem büyük maliyetlerden hemde gereksiz angaryalardan kurtulmuş olur. Hapishaneye düşen mahkumların çoğu içeride resmen keyif yapıyor. Böyle ceza infazı olmaz. Eğer cezalar böyle olursa, ortalık suç ve anarşiden geçilmez.

Herşeyden önce;

1-) Kasten adam öldürenler ister yaşları ufak olsun, ister psikolojik sorunları olsun, ne olursa olsun idam edilmeli.Ancak öldürülen insan sayısına ve öldürme yöntemine göre idamın cezasının infaz şekli değişebilmeli. Örneğin, aniden çıkan bir kavga neticesinde elinde olmadan adam öldüren kişi ''iğne ile uyutularak'' idam edilirken; Kayseri'deki sapık gibi 2-3 çocuğu birden öldüren caniler elektirikli sandalye ile idam edilmeliler..Ayrıca ''Psikolojik sorunlardan ötürü cezai ehliyetin kaldırılması'' gibi saçma sapan uygulamalara da son verilmeli.( Yeni moda olmuş. Adam öldüren her katil, mahkemede ''psikolojim bozuk, o yüzden öldürdüm'' diyor. Psikolojin bozuksa kalk kendini öldür be adam, masum insanlardan ne istiyorsun? )

2-) Vatan hainleri, teröristler, cumhuriyet düşmanları, uyuşturucu satıcıları idam edilmeli. Daha hafif suçlar işleyen kişiler için ise dayak cezası uygulanmalı..İngiltere ve Fransa'da 1980'lere kadar çok etkili bir biçimde kullanılıyordu dayak cezası..

3-) Tecavüzcüler ve sübyancılar ise kimyasal yada fiziksel yöntemlerle doğrudan ''geri dönüşü olmayacak şekilde'' hadım edilmeli ve yarattıkları mağduriyet giderilmeli.Bu kişiler, tekrar suç işledikleri anda ise direkt olarak idam edilmeliler.

4-) Hırsızlar ve gaspçılar ise yarattıkları mağduriyete göre cezalandırılmalı. Önce sözkonusu eylemden zarar gören kişilerin zararları giderilmeli. Ardından bu tip suçları işleyenler, angarya tarzında kamu hizmetlerinde bedava olarak yıllarca çalıştırılmalı.Yada dayak cezasına çarptırılmalı.Üstlerine özel bir elbise giydirilmeli ve kamuya teşhir edilmeliler. Yarattıkları maddi ve manevi zarar giderilene kadar kölelikleri devam etmeli.Böylece hem devletimiz maddi kazanç sağlamış olur, hem bu tip suçları işleyenler rezil olacakları ve çok zorlanacakları için bir daha bu tip suçları işlemeyi rüyalarında bile göremezler.

5-) Ayrıca ülke çapında insanlar fişlenmeliler.Her anlamda insanlar teknolojik yöntemlerle fişlenmeli ve cep telefonlarına gerek kalmadan 24 saat boyunca gerekli görüldüğünde izlenmeli yada geçmişte ne yaptığı ortaya çıkarılabilmeli.Kişinin ödeyeceği trafik cezalarından, vergilere kadar herşey otomatik olarak tahsil edilmeli.Asker kaçakları ve suç işleyen kişiler teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanılarak, çok hızlı bir biçimde yakalanıp; adli birimlere teslim edilmeli. Emniyet birimlerindeki rüşvet çarkı ve ahbap-çavuş ilişkileri de yok edilmeli.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
isenbike
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 433


TÜRK'SEN ÖĞÜN,DEĞİLSEN İTAAT ET!!!


« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2011, 06:39:20 »

Güzel bir konuya değinmişsin kandaş. Bildiğim kadarıyla zaten yarı açık ceza evlerinde atölyelerde devlet mahkumları çalıştırıyor. Adana'dan Kadirli' ye giderken bir mandıra göstermişlerdi, buranın ceza evine ait olduğunu ve burada mahkum çalıştırdıklarını söylemişlerdi. Angara Ayaş yarı açık ceza evinde ayakkabı atölyesini gördüm.
Bence en güzeli, devlet bünyesinde çalıştırmaktır. Ağır suçlar hariç!


T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Koştur Türk kızı ak yeleli deli tayları, Asenasız aşılmaz ulu Tanrı dağları!!!
T A R K A N
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 181Site
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2011, 07:22:40 »

Güzel bir konuya değinmişsin kandaş. Bildiğim kadarıyla zaten yarı açık ceza evlerinde atölyelerde devlet mahkumları çalıştırıyor. Adana'dan Kadirli' ye giderken bir mandıra göstermişlerdi, buranın ceza evine ait olduğunu ve burada mahkum çalıştırdıklarını söylemişlerdi. Angara Ayaş yarı açık ceza evinde ayakkabı atölyesini gördüm.
Bence en güzeli, devlet bünyesinde çalıştırmaktır. Ağır suçlar hariç!


T.T.K

Geçmişte Avrupa üllkelerinde çok güzel bir ceza sistemi vardı mesela...Mesela hırsızlık suçu işleyen bir suçluya, üzerinde '' HIRSIZDIR '' yazılı özel bir mahkum kıyafeti giydirip, beş kuruş para vermeden angarya işlerde çalıştırırlardı..Başlarında ise eli silahlı özel gardiyanlar bulunurdu..Bu gardiyanlar hem saat başi yoklama yaparlar, hemde tabiri caizse it gibi çalıştırırlardı suçluları..Kaçma teşebbüsleri ise dayak cezası ile sonuçlanırdı..Analarından emdiği sütü burnundan getirirlerdi..Bu ceza o denli etkili olurduki; suçlular değil suç işlemek, böyle bir durumu akıllarından bile geçirmezlerdi..

Bizde öyle değilki..Adam suç işliyor, içeri girip yatıyor krallar gibi..Yemek,su bedava..Televizyon,radyo falan herşey önlerinde..Okey,tavla vb oyunlar da oynuyorlar..Canlarının istediğini yapıyorlar..Üstelik içeride yeni suç ilişkileri de yaratıyorlar..Kısa bir süre yattıktan sonra da bir bahane bulunup salınıyorlar..

Oysa teknoloji çok gelişti..Ota boka hapis cezası vermek yerine çok daha etkili,teknolojik,pratik ve caydırıcı cezalar verilebilir..Ama ülkeyi yönetenler, tutturmuşlar bir AB palavrası; gidiyorlar...AB'ye kalsa, mahkumlara cinsel partner servisi de yaptıracaklar..Türkiye'nin önüne öyle bir yasa geldi..Ancak ne oldu; bilmiyorum !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.