Dünya'daki Soykırımlar ve Tarihleri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Kasım 2020, 15:29:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dünya'daki Soykırımlar ve Tarihleri  (Okunma Sayısı 2815 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« : 10 Ocak 2014, 04:10:26 »

Birleşmiş Milletlerin verilerinden toplanıp gündeme getirilmeyen soykırımlar ve tarihleri:

1. İspanyollarin Yerlilere Uyguladığı Soykırım
1492 yılında Kristof Kolomb'un ayak bastığında nüfusu 8 milyon olan Arawaks yerlilerinin sayısı 22 yıl içerisinde 28 bine indi. Güney ve Orta Amerika'da Ispanyollar tarafindan gerceklestirilen bu katliamlarin rakami en az 7 milyondur.

2. Norveçlilerin Taterlere (Göçer) Uyguladığı Soykırım
Norveçliler 1920-30'larda çıkardıkları yasalarla Nordik irk‘ın arılığını korumak için etnik grup Tater (Göçerler) kızlarını zorla kısırlaştırdılar. Norveç toplumu ne kadar Tater'i kısırlaştırsa, o kadar kendi ırkını koruduğuna inanıyordu.
Kısırlaştırma yoluyla ehlileştirilemeyen Taterler üzerinde insülin ve elektroşok yöntemleri uygulanıldı.

3. İngilizlerin Avustralyalı Yerlilere Uyguladığı Soykırım
İngiltere Krallığı 1788-1938 tarihleri arasında sömürge amacıyla gittikleri Avustralya'da yerleşik yerli halk: Aborjinleri sistematik olarak yok ettiler.
İngilizler aralarına salgın hastalık yaydığı bununla da yetinmeyip yemeklerine zehir katarak yok etmeye çalıştığı750 bin siyah derili aborjinden geriye sadece 31 bin kişi sağ kalabildi.

4- Ingiltere'nin Hindistan ve Kenya'da yaptigi soykirimlar
Ingiltere sömürmek amaciyla girdigi Hindistan'da 1876 yilina kadar 25 milyon insani katletti. Yine Kenya'da 300 bin yerliyi katletti.

5.Fransa'nin Cezayir'de uyguladigi soykirim
Charles De Gaulle döneminde (1954-1962) döneminde 1 milyon Cezayirliyi katlettiler.

6. Amerikalilarin Vietnam, Kambocya ve Laos'ta yaptigi soykirim
Amerika'nin Kennedy, Johnson ve Richard Nixon'un baskanlik dönemlerinde toplam 5 milyon Vietnamli öldürüldü.
Ayrica ülkelerinin sömürülmesine karsi cikan 1 milyon Kambocya'li ve Laos'lu soykirima ugradi.

7. Belcikalilarin Kongolulara yaptigi soykirim
Belcika sömürmek icin girdigi Kongo'da 1908 yilina kadar 10 milyon Kongoluyu katletti.

8. Italya'nin Etiyopya'da yaptigi soykirim
Italya sömürü amaciyla girdigi Etiyopya'da 200 bin yerliyi katletti.

9.Portekizlilerin Angola'da yaptiklari soykirim
Portekizliler sömürmek amaciyla girdikleri Angola'da 500 bin yerliyi katlettiler.

10. Almanların Batı Afrika'da Namibyalılara Uyguladığı Soykırım
Almanlar 1891 yılında hammadde ve işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için Güney Batı Afrika (Namibya)'ya sömürge kurmak amacıyla çıktılar. Bölgedeki çok zengin altın ve zümrüt madenlerini ele geçirmenin yolunun yerel Herero ve Nama halklarını yok etmek olduğuna karar veren Almanlar harekete geçti. Bu emir üzerine adanın yerlileri Herero ve Namalar üzerine taarruz eden Alman askerleri yaşlı, kadın, çocuk dinlemeden herkesi katlettiler. Katliamdan kurtulanlar işkenceyle öldürüldü. Yaklaşık 132 bin yerliden geriye 15 bini sağ kalabildi.

11. Almanların Yahudi ve Çingenelere Uyguladığı Soykırım
Almanlar 1933-45 yılları arasında Büyük Alman İmparatorluğu'nu kurmak ve mükemmel Alman ırkini yaratmak hedefiyle diğer milletlerden veya etnik gruplardan 21 milyon insanı topluca kurşuna dizerek, toplama kamplarında fırınlarda yakarak, gaz odalarında zehirleyerek soykırıma uğrattılar.
Alman yönetimi öncelikle kendilerinden olmadığına inandığı bütün ırkları tespit edip harflerle sınıflandırdı. Bu kampanya uyarınca Çingenelerin yüzde 94'ü kısırlaştırdı. ikinci hedef grup olarak Yahudiler seçildi. Gerek Almanya gerekse de Almanların işgal ettiği diğer ülkelerde yasayan milyonlarca Yahudi sistematik bir biçimde vurularak, asılarak, yakılarak ve zehirlenerek öldürüldü.

12. ABD tarafindan Japonya'nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atılan atom bombaları sonucu 250 bin kişi hayatini kaybetti.

13. Rumların Kıbrıs'ta Türklere Uyguladığı Soykırım
İngilizler 1912-1974 döneminde Kıbrıs adası üzerindeki egemenliklerini sağlamak amacıyla Rumlar‘ın ENOSIS'i gerçekleştirmelerine göz yumup Türklere karşı saldırı başlattırdılar. 1912'de adada yasayan Rumlar Kıbrıs'ın 35 ayrı noktasında Türklere ait is-yerleri, camii ve evleri yakıp yıkmaya insanları katletmeye başladılar. 1952 yılında EOKA adli terör örgütü kuruldu. EOKA sistematik bir biçimde başlattığı saldırılarda 100 Türk'ü, 100 İngiliz vatandaşını öldürerek 30 Türk köyünü yaktı. 1963 yılında EOKA'cılar yeni bir etnik temizleme planını devreye soktular, bu saldırılarda 500 Türk öldürüldü, 130 Türk köyü yakıldı, 25 bin Türk evlerini terk etmek zorunda kaldı.

14. Yunanlıların Batı Trakya'da Türklere karşı asimilasyon yoluyla uyguladığı Etnik ve Kültürel Soykırım
1923 yılında Lozan'da imzalanan Türk ve Yunan azınlıkların karşılıklı mübadelesine ilişkin anlaşmanın ardından Yunan hükümeti Bati Trakya bölgesinde yasayan Türkler üzerinde sistemli olarak etnik ve kültürel soykırım başlattı. Bölgenin büyük bir bölümünü askeri bölge haline getirip sıkıyönetim ilan edildi. Köyler arasında geliş-gidişler izne bağlandı, Türk azınlığın pasaportlarına el konuldu. Türklerin hukuki, siyasi, kültürel ve dini haklarının kısıtlanması ibadetlerine izin verilmemesi gibi yoğun baskılar sonucu 400 bin Türk bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

15. Balkanlar da Türklere karşı uygulanan Etnik ve Kültürel Soykırımlar
Balkan savaslari sirasinda Bulgar, Yunan, Sirp, Rumen ve Makedonlar tarafindan Türklere karsi kapsamli soykirimlar uygulandi. Bu soykirimlar da hayatini kaybeden Türklerin sayisi yüzbinlerle ifade edilmektedir. Yine "93 Harbi" diye bilinen Türk-Rus savaslari sirasinda Bulgaristan da milyonun üzerinde Türk soykirima ugramistir. Milyonlarca Türk ise Anadoluya göc etmek zorunda kalmistir.
Yine 1970-89 yılları arasında Bulgar hükümeti Bulgarlaştırma adı altında ülkede yasayan 1,5 milyon Türk'e karşı bir asimilasyon kampanyası başlattı. Ülkede yasayan 310 bin Türk'ün isimleri polis zoruyla Bulgar ve Hıristiyan isimleriyle değiştirildi. Türkçe eğitim veren okullar, üniversitedeki Türk filolojisi bölümleri, Türkçe gazeteler ve camiler devlet emriyle kapatıldı. Çocukların sünnet ettirilmesi yasaklandı. Çocuklar bu yasağa rağmen sünnet ettirilip ettirilmediğini kontrol edilmek için zorla sağlık merkezlerine gönderildi. Mezar taşlarının üzerindeki Türkçe isimler yüzünden mezarlar yıkıldı, talan edildi. Türklerin Türk motifli giysiler giymeleri yasaklandı. Bu baskılara dayanamayıp protesto gösterileri yapan Türklerin üzerine askeri birliklerce ateş acildi. 1.000 Türk Belene'deki toplama kampına gönderildi. Baskıların giderek artması sonucu 360 bin Türk zorunlu olarak Türkiye'ye göç etmek zorunda kaldı.

16. Amerikalıların Irak'ta yaptıkları Soykırım
Felluce'de 1500 sivilin sokaklarda öldürülüp çürümeye terk edildi, cesetlerin köpekler tarafından yenilmeye başlandı ve 250 bin kişi bölgeden sürüldü. Bununla yetinmeyen ABD, Irak’a özgürlük getirme bahanesiyle, 100 binin üstünde sivil halkı, katletti. Fransız, İngiliz ve Almanlar başta olmak üzere bütün AB ülkelerinin Felluce soykırımı karşısında kayıtsız kalmışlardır. Birleşmiş Milletler de kendi soykırım tanımına giren insanlık suçlarına karşı ses çıkarmamıştır.

17. Avrupa'li isgalcilerin, Kuzey Amerika'da Kizilderililere karsi yaptiklari soykirimlar neticesinde bugün en az 50 milyon Kizilderilinin olmasi gereken Kuzey Amerika bölgesinde sadece bir kac yüz bin Kizilderili kalmistir.
Katliamlardan baska gerek cicek asisi ile gerekse baska virüsler bulastirilarak yok edilen Kizilderili sayisi o tarihlerde milyonlarla ifade edilmektedir.

18. Cinlilerin 1750 lerden buyana Dogu Türkistan Türkelrine karsi uyguladiklari soykirimlar neticesinde milyonlarca Türk katledilmistir. Bugün en az 50 milyon Türk soylunun yasamasi gereken kadim Türk yurdunda resmi rakamalara göre 11 milyon, gayriresmi rakamlara göre ise 20 ila 30 milyon civarinda Türk yasamaktadir. Hilebaz Cinlilerin Dogu Türkistan Türkleri hakkinda vermis olduklari resmi rakamlari ciddiye almaz isek ve diger gayriresmi verileri göz önünde bulundurursak sayet en az 20-30 milyon Türkün 250 yil icerisinde yok edildigini rahatliklla söyleyebiliriz.

19. Ruslarin Orta Asya'da, Sibirya, Urallar'da, Kirim'da, Kafkaslarda, Azerbaycan'da, isgal dönemlerinde Dogu Türkistanda, Türk-Rus savaslari sirasinda Anadolu'da Türklere karsi uyguladiklari soykirimlarda da en az 10 milyon Türk hayatini kaybetmistir.

20. Ermenilerin Türklere uyguladigi soykirimlar: 1897-1915 yillari arasinda 523.953 bin Türk hayatini kaybetti.
Ermeni-Azerbaycan savasi sirasinda Ermenilerin sivillere karsi uyguladigi vahsetler sonucunda binlerce Azerbaycan Türkü hayatini kaybetti.

21. Sirplarin ve Hirvatlarin Bosnaklara uyguladigi katliamlar
Yugoslavya ic savasi sirasinda Sirp ve Hirvatlar tarafindan 250 bin Bosnak katledildi, onbinlerce Bosnak tecavüze ugradi, yüzbinlercesi baska ülkelere göc etmek zorunda kaldi.

Basta Dünya'ya insan haklari dersleri vermeye kalkisan (!) Avrupalilar olmak üzere Ruslarin ve Cinlilerin soykirimlarindan sadece insanlar degil hayvanlarda nasibini almistir. Avrupalilar Kuzey Amerika'yi istila etmeden önce bu kitada en az 50 milyon Bizon oldugu bir cok kaynak tarafindan söylenmektedir. 1900 lere gelindiginde ise neredeyse Bizonlarin tamami katledilmisti. 1910 lu yillarda son Bizon sürüsünün koruma altina alinmasindan sonra bugün tekrar 200.00 binlere cikmistir sayisi.
Ayni akibete Afrika ve diger sömürge altina aldiklari ülkelerdeki zavalli hayvanlarda ugramistir. Milyonlarca Fil, Leopar, Gergedan, Arslan, Kaplan, Kurt, Tilki, Balina ve diger bircok hayva sirf derileri icin disleri icin vahsice yok edilmstir.
Bugün Avrupa kitasinda Kurt, Ayi, Tilki, Geyik gibi hayvanlarin büyük bölümü yok edilmistir. Örnegin Kurt bir kac Avrupa ülkesi disinda oda cok az sayida olmak üzere neredeyse yok gibidir, katledilmeleri sonucunda Avrupa kitasinda Kurt kalmamistir.

Evet görüldügü üzere biz Türklere ikidebir demokrasiden, insan haklarindan maval okuyan ahlaksiz ve insanlik düsmani Avrupalilarin sadece insanliga karsi degil tüm dogaya ve hayvanlara karsida suc isledikleri görülmektedir.
Doga dedikte, Ozon tabakasinin delinmesinden dolayi küresel isinmanin yasanmasi da serefsiz Avrupalilarin marifetlerindendir. Bugün Dünya'da temiz su kaynaklari cok az kalmistir, yok edenlerde Avrupalilardir. Denizlerde Balina gibi türlerin soyu tehlike altindadir, bunun böyle olmasinin sorumlusu da Avrupalilardir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2014, 04:12:00 »

Dünya tarihinde en büyük soykirim Kizilderililerden sonra (Kuzey, Orta ve Güney Amerika Kizilderilileri, 50-60 milyon civarinda) Dogu Türkistan'da Uygur Türklerine karsi yapildi. 1750'ler den buyana en az 30 milyon Uygur Türk'ü sistematik olarak Cinli fareler tarafindan yok edildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2014, 07:12:21 »

Yine pek uyuyamadim ve senin bu paylasimindan sonra ilham geldi, yine bir siir karaladim.
Uygur soydaslara yuregim yaniyor, kolay dinecek bir yangin degil bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2014, 08:00:52 »

Daha cok seyler yazmak geciyor da icimizden caresizlik icerisinde yutkunup kaliyoruz Alp gardasim...
Resmen mezbahahaneye cevirdiler Dogu Türkistani. Hergün yüzlerce Uygur, katil Cin yönetimi tafafindan ya sürülüyor ya da öldürülüyor.
Bundan 20 yil öncesine kadar % 75 olan Türk nüfusu simdilerde % 25 lere kadar düstü. Cok degil bu gidisle en gec 10-15 seneye kadar Dogu Türkistan da Türkler belkide bir kac milyon kalacaklar.

Diger taraftan Türkiye´de saskaza herhangi bir etnisitenin ayagi kayip yere düsse avrupalisi, amerikalisi basta olmak üzere tüm dünya basimiza üsüsür bize demediklerini birakmazlar lakin Dogu Türkistan ve diger Türk yurtlarinda Türkler sistemli olarak soykirima ugrarlarken gören gözler görmez, duyan kulaklarda duymaz olur cagdas(!) ve insan haklarina saygili(!) modern(!) dünyamizda !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2014, 08:22:18 »

Dünya tarihinde en büyük soykirimlar Türklere ve diger Turani topluluklara karsi yapilmistir.

Kabaca hesaplayacak olursak, agirlikli olarak son ikiyüzyil icerisinde dünyanin dört bir tarafinda en az 100 milyon Türk ve diger Turan irkindan olan insan soykirimlarla yok edilmistir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2014, 12:08:58 »

Sican suratli pis cinliler kandaslarimiz üzerinde her turlu insanlik disi  (silah deneyleri) yapiyorlar. Arap hayrani picler bu olaylari hep görmezden geldiler, misir ve filistin icin siir yazarlar  ölen Türklerin hic bir degeri yok cünkü gözlerinde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.213 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.