Gürcü lider patrikle anlaştı :D
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 21:19:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gürcü lider patrikle anlaştı :D  (Okunma Sayısı 2305 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« : 05 Eylül 2010, 12:51:21 »


‘Erdoğan ve Patrik gizli anlaşma yaptı’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Rum Patriği Bartholomeos arasında “karşılıklı fayda sağlayacak” 4 maddelik gizli bir anlaşma yapıldığı öne sürüldü.
00:02 | 05 Eylül 2010TAKİ BERBERAKİS Atina

Yunanistan’ın saygın ToVima gazetesi, 6 Nisan 2009’da Türkiye’ye gelen ABD Başkanı Barack Obama’nın anlaşmaya ön ayak olduğunu yazdı.
İddiaya göre, Ankara, Avrupa Birliği (AB)  perspektifi açısından önemli olan din hürriyeti konusunda imajını düzeltmek için, Patrikhane de yıllardır askıda olan konuların çözülmesi için anlaşmaya yanaştı. İddiaya göre, iki lider 15 Ağustos 2009’da Büyükada’daki “dinler buluşması” etkinliği çerçevesinde görüştüklerinde detayları belirleyerek şu dört madde üzerinde anlaştı:
* Patrikhanenin “ekümenik” (evrensel) sıfatının kabul edilmesi. Tayyip Erdoğan’ın mayıs ayındaki Atina ziyaretinde yaptığı basın toplantısında, “Ekümenik sıfatı beni rahatsız etmez, atalarımızı da rahatsız etmiyordu” şeklindeki açıklaması bu şartın yerine getirilmesi olarak görüldü.
* Patrikhanenin yasal statüsünün tanınması. Gazeteye göre, Ankara, AİHM’nin Büyükada’daki Rum yetimhanesi binasının patrikhaneye iadesi kararını kabul etmesi bu maddenin yerine getirildiğini gösteriyor.
* Erdoğan hükümetinin patrik seçimine müdahalesi. Yasalara göre, Patrik’in Türk vatandaşı olması mecburi. ToVima bu konuda, Ankara’nın yeni patrik seçimini kolaylaştırmak için Türk vatandaşı olmayan Fener patrikhanesi üyelerine Türk vatandaşlığının verilmesi kararına dikkati çekiyor.
* Heybeliada Ruhban Okulu’nun yeniden öğretime açılması. ToVima’nın yorumuna göre, bu madde Ankara’nın “büyük kozu” ve “pahalıya satacak.” Gazete, Türk yetkililerin okulun açılması yolunda zemini hazırlayan açıklamalar yaptığı üzerinde durdu.

Alıntıdır.....
Yorum yok sizce özerk İstanbula doğru gidiliyormu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2010, 21:15:37 »

Tayyipte tam bir fingirdek çıktı, önüne gelenle kırıştırıyor.

Şimdi bu yapılan habere göre düzeltmemiz gereken bir din imajı varmış. Yunanlıların camileri nasıl meyhanelere çevirdiklerinden habersiz değiliz. Bu ülkede, ibadethane adında, kilise açılmayan ne bir mahalle kaldı, nede iller kaldı. Misyonerlerin çalışmalarını engelleyen hiç bir durum yok.

Ekümeniklik zaten çok eskiden beri bir dilekti Ortodokslar için. Osmanlının yıkılmasına doğru bunu hayata geçirmeye uğraştılar ancak Başbuğun Türk devrimi yetişince susup kaldılar. Şimdi tekrar faliyetlere geçmişler. Geçecekler tabii. Ben olsaydım bende yapardım. Fırsat bu fırsat. Hazır Avrupaya girmek için neyi varsa veren bir devlet ve millet var, neden ben bunu istemeyeyim ki?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2010, 21:26:00 »

Yunanistan’ın saygın ToVima gazetesi, 6 Nisan 2009’da Türkiye’ye gelen ABD Başkanı Barack Obama’nın anlaşmaya ön ayak olduğunu yazdı.

Körler sağırlar birbirini ağırlar.  

Yorum yok sizce özerk İstanbula doğru gidiliyormu.

Akp başta olduğu sürece herşey olabilir. Lakin unuttukları bir şey var. "Türk toprak vermez toprak alır."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.257 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.