Gizlenen Türk Tarihi ve Hazreti Muhammed
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 06:27:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gizlenen Türk Tarihi ve Hazreti Muhammed  (Okunma Sayısı 4061 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk-Gücü
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 26« : 27 Mayıs 2018, 21:14:31 »

Gizlenen Türk Tarihi ve Hazreti Muhammed

Eğer araştırırsanız Peygamberimizin Türk olduğunu ispat edebilirsiniz

ATATüRK

Muharrem Kılıç, Büyük Atatürk'ün bu araştırma isteğinin/buyruğunun izine düşmüş ve bana sorarsanız bir hayli de yol almış. Toplumsal üözüm Yayınları arasından yeni çıkan Gizlenen Türk Tarihi/Hazreti Muhammed adlı kitabını okuyunca vardım bu kanıya.

Kitabı esas olarak iki bölüme ayırabiliriz. İlk bölümde varlığı Naakal Tabletleri ile ortaya çıkan MU uygarlığının bir Türk uygarlığı olduğu, MU kıtasının o Büyük Tufan la yok olduğunda, bu uygarlığın Uygur Türkleri aracılığı ile dünyanın muhtelif yerlerine saçıldığı iddiası (Aztek, Maya, İnka gibi); sağlam kanıt, bulgu ve bilgilerle berkitiliyor. Sümerler de işte bu Uygurların devamı. üz be öz Türkler ve dilleri de Turani bir dil. Dahası; Türk dili, o zamanlar bütün insanlığın ortak diliydi. (Bu son tespit, Atatürk'ün Güneş-dil Teorisi ni yeniden gündeme sokuyor.)

İkinci bölümde ise, Hazreti İbrahimin, Musevilerin iddialarının aksine (Kur'an-ı Kerim de bu iddiayı yalanlıyor) Yahudi değil, Sümer asıllı bir Türk olduğu kanıtlanıyor. Muharrem Kılıç Bey, işte tam burada, benim de çocukluğumda Hocalardan bellediğim bir ifadeye dikkati çekiyor: Muhammedin ümmmetinden, İbrahimin milletindenim.

Aslında Hazreti Peygamber de İbrahimğin milletinden. Muharrem Kılıç Bey, Yüce Peygamberin kısa ve uzun şeceresini de kitabına almış. Bu kitapta bu şecereyi destekleyen ve doğrulayan sayısız delil var. Bunların bir kısmını aktaralım.

-Hazreti Peygamberi Medineye davet eden Evs ve Hazreç kabileleri Sümer asıllı idiler, Sümerlerin dağılışı sırasında Yemene göçmüşlerdi. Medineye gelişleri daha sonraydı. Akabe biatında Muhammed bizdendir demişlerdi ve Hazreti Peygamber'den Kanınız kanımdır yanıtını almışlardı.

-Kureyş ileri gelenleri Ebu Talipin yanına gelmişler ve ona; ya yeğenini susturup davasından vazgeçirmesini ya da Türk yurtlarına çekip gitmelerini tavsiye etmişlerdi. Peygamberimizin amcası Ebu Talip, bu tehdit dolu talebe, 94 beyitten oluşan Kaside-i Lamiyye ile cevap verdi. İşte o şiirden bazı bölümler:

Düşman bizim gücümüze boyun eğip kahroluyor/Halbuki onlar bizim Türk ve Aftalitler kapılarına sığınmamızı isterler/Allahın evine ant olsun ki sizler yalan söylüyorsunuz/İşleri karmakarış etmeden ne Mekkeyi terk/Ne de buralardan Türk yurtlarına gitmeyeceğiz.

Ebu Talipin bu şiirinde Türkler yanında Aftalitler yani Akhunlar dan söz etmesi oldukça ilginç ve önemli. Demek ki Araplar Hazreti Peygamberğin soyunu sopunu çok iyi biliyorlardı.

-Hazreti Peygamberin torunu Hazreti Hüseyin'in Kerbela olayından önce Türk yurtlara gitme istei, Yezit tarafından reddedildi, çünkü Hazreti Hüseyin Horasandaki soydaşlarıyla birleşerek tekrar gelecekti.

-Bir gün Peygamberimiz ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille Ne güzel üzüm dedi. Sahabe anlamayarak Ya Muhammed Arapça konuş dediler. Yüce Peygamber: Durun yakınmayın, ben köküm olan Hz. İbrahimin dili ile konuşuyorum, Arap benden ama ben Arap'tan değilim diye yanıt verdi.

Bu kitap her Müslüman Türkğün kütüphanesinde olmalıdır. Yazarı ve yayıncıyı yürekten kutlarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Adanalı
Türk-Gücü
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 26« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2018, 21:15:01 »

Hazreti Muhammed soy olarak Türk'tür.

IşIĞA DOĞRU

Hazreti İbrahim Sümerli mi?

06.02.2005
NAMIK KEMAL ZEYBEK

SüYLEDİĞİMİ yeniden söylemek istiyorum... En yüce insan olan Hazreti Muhammed, Hazreti İbrahim'in oğlu Hazreti İsmail'in soyundandır.

Hazreti İbrahim, bir Sümerlidir...

Sümerler Türk'tür...

üyleyse, Hazreti Muhammed soy olarak Türk'tür.

Bunu dedim ve diyorum ki, böylesine yüce bir insanın Türk soylu olmasından kendisini Türk sayan herkes kıvanç ve övünç duyar. Ben de kıvanıyorum ve övünüyorum.

Peygamberimiz'in, İbrahim Peygamber'in soyundan olduğu konusunda tartışma yok... Sümerler'in Türklüğü'nü ise yazmıştım.

Bu yazıda ise Hazreti İbrahim'in, Sümerli olup olmadığını incelemek istiyorum.
Elimde Prof. Dr. Mümin Köksoy'un yazdığı Nuh Tufanı ve Sümerler'in Kökeni adlı eser var. Yeni Avrasya Yayınları'ndan çıktı. Meraklısı için telefon 0.312 4687248..

Sümerler, ilk Türkler

KüKSOY Hoca'ya göre, Sümer halkına üdem'den sonra da peygamberler gönderildi. Bunlardan en ünlüsü, Peygamber üdem'in 10. nesilden torunu olan ve Mü 2900'lü yıllarda yaşamış olan Nuh Peygamber'dir. Nuh'un tufandan sonraki hayatıyla İbrahim'e kadar olan çocukları ve torunları, Yukarı Mezopotamya'da yaşamışlardır. Nuh, Sümer ülkesinin şuruppak şehrinde doğmuştur. Best'a (1999) göre Nuh, Sümer şehir devletlerinden birisi olan şuruppak'ın kralıdır.
Hz. Nuh'un torunları Hz. İbrahim'in önderliğinde adeta göçe zorlanmışlardır. Hz. İbrahim ve yakınları bir süre Harran'da kaldıktan sonra, Filistin'e göç etmiş ve orada İbrahim'in (İbrahimoğullarının) atası durumuna gelmiştir. Bu yönüyle Hz. İbrahim, dünyanın en etkin kültür taşıyıcısı sıfatıyla anılmaktadır.
Sümerce konusunda araştırma yapan her ülkedeki bilim adamının birleşmiş oldukları en önemli husus, Sümerce'nin Ural-Altay Dil Grubu'na ait olduğu ve özellikle Türkçe ile çok yakın akrabalık ilişkisinin bulunduğudur.

Ayrıca bilim adamları, Sümerce ile Türkçe arasında bugüne kadar 1000 kadar ortak kelime tespit etmişlerdir. Her geçen gün elde edilen yeni veriler, Sümerler'in ve Türkler'in ilk Türkler (Proto Türkler) diyebileceğimiz ortak bir kökten gelmiş olabileceklerine dair yaygın görüşü destekler niteliktedir.

M. İhsan Oğuz'dan

KASTAMONULU büyük bilgin ve mürşit Muhammed İhsan Oğuz'un İslam'da Mübarek Günler ve Geceler adlı kitabından da bir bölümü birlikte okuyalım mı:

- İsmail Aleyhisselam'ın bu iyi ve soylu eşinden nesli türeyip devam ederek, Peygamberimiz, yegane sığınağımız, Peygamberler'in sultanı ve efendisi Hazret-i Muhammed dünyaya geldi. Peygamberlerin sonuncusu olan şanlı Peygamberimiz, annesi yönünden saf Arap, (tarihin rivayetine göre İbrahim Aleyhisselam Türk olduğundan) babası yönünden de saf Türk neslinden gelmiş olurlar. Bundan dolayı bütün Araplar'ın ve Türkler'in, Peygamberimiz'le övünmeye ve şeref duymaya hakları vardır... (Allah'a hamdolsun.)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Adanalı
Türk-Gücü
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 26« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2018, 21:15:22 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Adanalı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2018, 22:39:24 »

Ne bilelim böyle iddialara inananlarda var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
UralAltay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2018, 23:11:05 »

Öncelikle genel konuya yanıt olarak; Kangar uygarlığı yıkıldıktan 2800 yıl sonra kunlanmış birinin soyunu doğrudan Kangarlara bağlamak hem tarihsel, hem de kalıtsal bilimin gücünü aşar. Acundaki hemen herkes gibi Muhammet'in de doğal olarak Türklerle yavukluğu vardır, ancak doğrudan İbrahim ile kan bağı olduğunu söylemek de, Kangar boyundan geldiğini söylemek denli gülünç olur.

Yazıdaki diğer noktalara değinirsek; Evet, Kangarlar (Sümerler) bir Türk boyudur. İbrahim diye biri gerçekten yaşadıysa, Ur kentinde doğup, Türklerin yönettiği, ancak tümüyle Türklerden oluşmadığı açık olan bu kentten (kim bilir ne suç yüzünden) sürülmüş olmalıdır. Kangar yurdu da, çoğu Türk yurdu gibi, Türklerin han, tatların kul olduğu bir yurttu, Kangar uygarlığı dağıldığı gün (arapça ve ibranice gibi) bir sami dili olan akatçanın kullanıma geçmesi bunu kanıtlar niteliktedir.
Bu dönemde (çağımızdan önce 4500-2000 arası) bütün kişioğlunun ortak dilinin Türkçe olduğunu söylemek gülünç bir sav olur. Sözü geçen dönemde Afrika'nın hemen hemen her yerinde yerleşim vardı, ancak Kangar'larla hiçbir bağlantıları yoktu örneğin. Ön-Türkçenin acundaki hemen hemen bütün dillerle yavukluğu olduğu bilinen bir durum, bu kavrama bizcil (nostratic) dil takımı denir, ancak bu olay -4500'de değil, ancak -30.000 yıllarında gerçekleşmiş olabilir, çünkü bizcil dil takımında bulunan Aztek ve Maya dillerini konuşan Q haplogrupları ortalama olarak bu dönemde yeni kıtaya göçlerini tamamlamıştır.
Uygur adıysa, çok sonradan ortaya çıkmış bir addır. Eski Uygurların daha önceki adları Oğuz'dur, bugün Oğuz dediğimiz Türklerin daha önceki adıysa Onok'tur. Böyle bir yanlış, savın gerçekliğinden kuşku duymama neden oluyor.
Arapları (ve Muhammet'i) Adnan yoluyla İbrahim'e bağlama çabası, daha sonradan sürekli yinelenen Türkleri Nuh'un oğlu Yafes'e bağlama çabasına eşdeğer bir gülünçlükte bana kalırsa. Acundaki en karmaşık bölgelerden birinde ikibin yılın üzerinde bir soy ağacı tutmanın olanaksızlığı, oturup konu üzerinde düşünen herkesin katılacağı bir durum olsa gerek. Nuh'un öyküsününse, Bilgemiş (Gılgamış) öyküsü ile, Akatlı Sargon'un öyküsünün birleşimi olması, Nuh diye birinin de tıpkı İbrahim gibi, gerçekte yaşamamış bir masal karakteri olduğunu düşündürür nitelikte.

Bu özet, beni bu betiği alıp okuma uğraşına özendirmedi açıkçası. Belki de içinde gerçekten ilginç bilgiler vardır, ancak şimdiye değin gördüklerim yalnızca gülünç.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp_
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 35


« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2019, 23:11:33 »

Peygamberlik bir yahudi(israiloğulları) geleneğidir. başka bir toplumda görülmemiştir.(sözde Tanrı onları seçmiş ve üstün kılmıştır,insanlığa sadece yahudiler arasından peygamber seçmektedir)  araplar bunu bildikleri için   Hz.Muhammeti İsmail soyundan göstermeye çalışmış ancak bu iddia zayıf kalınca her kavime  bir elçi gönderdim iddiasını ortaya atmışlardır (124 bin peygamber)

ancak ne çelişkidir ki Kuranda ve hadislerde yahudi olmayan tek peygamber adı bile yoktur (herhangi bir ispanyol,alman,hintli vs peygamber ismi ve hikayeleri yoktur. )

Hz.Muhammetin Türk olduğu iddiası ise gerçek bir hezeyan. Mu uygarlığı iddialarıda efsaneden ibaret. Atatürk döneminde bu konu popülermiş ama Ata iddiaları yeterli bulmamış ki müfredata aldırmamıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Motun Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 627« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2019, 23:59:54 »

İnançsal ve içsel bir gerçek.
İnanmayan için söylenenler birşey ifade etmiyor.
Ancak sadece yahudilerden peygambet çıktığı iddiası ise bence doğru değil.
Bahsi geçen 124bin peygamberin içinde ırkımızdan olanların varlığına ben şahsen inanıyorum.
Bazı kaynaklar göktanrı dininin de ilahi bir din olduğunu nakleder.
Konfiçyüsün peygamber olma ihtimali de az dillendirilmiyor.
Eğer kalbi bir duygu yoksa bunların hepsi farazi.
Bu tarz konular elbette tartışılmaz değildir abcak bunlara otağda sonuca bağlamak da mümkün değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk’ü Korusun !
Tunga Bey
BİLGE BOZKURT
Atsızcı
***
ileti Sayısı: 516« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2019, 03:52:49 »

İnançsal ve içsel bir gerçek.
İnanmayan için söylenenler birşey ifade etmiyor.
Ancak sadece yahudilerden peygambet çıktığı iddiası ise bence doğru değil.
Bahsi geçen 124bin peygamberin içinde ırkımızdan olanların varlığına ben şahsen inanıyorum.
Bazı kaynaklar göktanrı dininin de ilahi bir din olduğunu nakleder.
Konfiçyüsün peygamber olma ihtimali de az dillendirilmiyor.
Eğer kalbi bir duygu yoksa bunların hepsi farazi.
Bu tarz konular elbette tartışılmaz değildir abcak bunlara otağda sonuca bağlamak da mümkün değil.

Düşünün 124 bin tane peygamberin içinde bir tane bile Türk çıkmamış. Bir tane Türk bile çıkıp ben peygamberim dememiş. Bu demektir ki Türklerin içinden böylesi bir yalancılık çıkmamış ve Türkler ulus olarak ne denli doğru sözlü bir ulustur. 124 bin tane yalancının özellikle  yahudiler arasından çıkmış olması ise israil ırkının tarihin başından beri pislik bir soy olduğunu doğrulayan bir olgudur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BATURGAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 639« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2019, 06:57:17 »

Semavi dinlerde biz Türkler bir kavim değilizdir, yecüc mecücüzdür. O yüzden gönderdikleri peygamberler arasında bizden biri olamaz
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Motun Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 627« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2019, 07:37:45 »

Bu emin ve kesin konuşma nereden geliyor?
Şahsi inanç ve fikrinle bu kadar kesin yargılarda bulunma,
En azından bana karşı bulunma.
İnanmazsın, inanmıyorum dersin herkes saygı duyar.
Ama inanana da saygı duyacaksın.
Yecüc mecücü tanımlayan tasvir eden hiç bir İslami kaynak Türk ırkını zan altında bırakacak bilgi vermemiştir. Bahsedilen fiziki özelliklerin hiç birisine uymuyoruz, çıkacağı söylenen topraklara korku salmışız ama hiç yaşamamışız. Tüm bu olgulara rağmen onlara göre biz yecüc mecücüz demek kendi ırkımıza iftira atmaktadır. Ayrıca kavim ile ırk aynı kavamlar değildir. Elma ile armudun kıyaslamasından doğru bir sonuç çıkma ihtimali de yoktur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk’ü Korusun !
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.3 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.069s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.