GERİZEKALI BİR İT!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Eylül 2020, 07:55:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: GERİZEKALI BİR İT!!!  (Okunma Sayısı 2701 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt 147
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 49


varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.


« : 25 Ocak 2011, 03:09:57 »

Kapatma davalarında yazdığı raporlarla gündeme gelen eski Anayasa Mahkemesi raportörü Osman Can, anayasadaki değişmez maddeleri yazanlar için “Ankara’daki gerizekalılar” dedi.

‘Ana dil’de eğitim gönüllüsü!
DİyarbakIr’daki panele gelişinde katılanları Kürtçe selamlayan Osman Can, “Gerizekalılar, anayasaya Türkçeyi ana dil olarak koyuyor! Bunu kanunen nasıl belirliyorsunuz?” diye konuştu.


Osman Can’ın açıklamalarına sert tepki:
Cumhuriyetimiz kurulurken düşmanla işbirliği içinde olanların torunları hayatta ve işbaşında...
Anayasa Mahkemesi eski Raportörü Osman Can’ın Diyarbakır’da, devletin kurucuları ve anayasanın değiştirilemez maddeleriyle ilgili söylediği sözlerle paneli izleyenleri Kürtçe olarak selamlaması, siyasiler tarafından büyük tepki gördü. CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Can’ın söylemlerini, “Tam bir laik demokratik cumhuriyet karşıtı olan kişilerin söylemleri” olarak değerlendirdi, “Cumhuriyetimizin yıkılmasını isteyen ruhun dilini kullanıyor. Fevkalade üzücü. Bu düşüncede olan insanların Anayasa Mahkemesi’nde raportörlük yapmış olmaları daha da üzücü” diye konuştu.  Arıtman, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda ülkemizi işgal edenlerle işbirliği içerisinde olan işbirlikçiler bulunduğunu ve bunların torunlarının hayatta ve işbaşında olduğunu ifade ederek, “Cumhuriyete karşı olan tutumlarını devam ettirdiklerini görüyoruz. Şu anda da yine işbirlikçilerle karşı karşıyayız” diye konuştu.  

Bunlar ucuz popülizm.
Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir siyasinin anayasada böyle bir hüküm bulunmadığı dönemde dahi devletin bölünmez bütünlüğü aleyhine tek laf etmediğini belirten Mengü, “Arkadaşın devletin bölünmez bütünlüğü ile ilgili bir sorunu var herhalde. Diyarbakır’da Kürtçe hoş geldiniz demek ucuz popülizmdir. Dersiniz ki ben Kürtçe kurs alıyorum, Kürtçe öğrenmeye karar verdim saygı duyarım, ama gidip öyle popülizm yapmak bana göre zavallı bir davranış” dedi.

Diyarbakır’dan
hakaret yağdırdı.
Eski Anayasa Mahkemesi raportörü Osman Can Diyarbakır’daki panelde cumhuriyetin temel ilkelerine yönelik ağır hakaretlerde bulundu.
Anayasa Mahkemesi eski Raportörü Doç. Dr. Osman Can, Diyarbakır’da katıldığı panelde çok dilli yaşamla ilgili yaptığı konuşmasında anayasanın değişmez ilkelerine hakaretler yağdırdı. Can, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve eski DEP’li Sedat Yurttaş’ın da içlerinde bulunduğu izleyicileri, Kürtçe “Amed halkı hoşgeldiniz” diye selamladı. “Ankara’daki efendiler o kadar geri zekalı ki” diye konuşan Can şöyle devam etti: “Anayasaya şöyle bir ifade koyarlar: Hiçbir okulda Türkçe’den başka anadil öğretilemez. Bunu kanunen nasıl belirliyorsunuz? Bize soruldu mu? Örneğin Anayasanın değiştirilemez maddeleri diye ilginç şeyler var. Ya başkentin Ankara olmasını kim bize sordu. Babalarımız ve dedelerimiz karar vermedi bildiğim kadarıyla.”

‘Geri zekalılar’ dedi.
(Devletin ülkesi ve milletin bölünmez bütünlüğü) ifadesini darbecilerin ürettiğini ileri süren Can, Anayasa Mahkemesi’nin kararları için de şöyle dedi: “Anayasa Mahkemesi’nin ilginç kararları vardır. Bir tanesi ’Bir Kürt dili yoktur.’Bu konuda Diyarbakır’daki Kürt yurttaşlar, ’Kürt dili yoktur’ diye bir karar verdi mi? Anadilde eğitim istemiyoruz gibi bir şey söyledi mi? Bence söylemedi. Ama Ankara’daki efendiler o kadar geri zekalı ki, anayasaya şöyle bir ifade koyarlar mesela, ’Hiçbir okulda Türkçeden başka anadil öğretilemez.”

Ana vatanda
resmi dil
Türkçe’dir.
MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran halka Türk Milleti denir” sözünü hatırlatarak, bu sözü söylemesinin sebebinin, Türk unsuru olduğunu ve  TC Devleti Türk Milleti tarafından kurulmuştur manası çıktığını söyledi. Can’ın Diyarbakır’daki konuşmasını eleştiren Doğru, “Eğer resmi olarak ikinci bir dil ortaya çıkarsa yeni bir devlet kurulmasına başlanmış olur. Kuruluş felsefesini kimsenin yıpratmaya ve ortadan kaldırmaya hakkı yoktur. Ana vatanımızda resmi dil Türkçe’dir ve Türkçe konuşulur” dedi. Can’ın “Ankara’daki efendiler o kadar gerizekalı ki” sözünü ise “Söylemiş olduğu söz Türk milletini ve devletini tanımamaktır” diye değerlendiren Doğru, sözlerini şöyle tamamladı: “O tür tabirlerin bir bölücülük anlamı taşıdığını düşünüyorum. Ben o şahsı edepli olmaya davet ediyorum.”

Atatürk kime soracaktı?
MHP Bursa Milletvekili Hamit Homriş de, bu söylemlerin Anayasa Mahkemesi raportörü olmuş bir hukuk adamına asla yakışmadığını ifade etti. Ankara başkent olduğu zaman ülkenin Yunanlar, Fransızlar, İtalyanlar, İngilizler tarafından kuşatılmış olduğunun altını çizen Homriş, “Ankara’nın başkent oluşunu Atatürk kime soracaktı? İşgal altındaydık. Türk milletine soruldu. Ama o kendisini, babasını, dedesini Türk milletinden kabul etmiyorsa tabi diyecek bir şey yok” şeklinde konuştu.

Terbiyesizce bir açıklama.
CHP Manisa Şahin Mengü ise Can’ın açıklamaları için şöyle dedi: Söylemde anadil yerine resmi dil olması lazım. Çünkü ana dil okutulmaz. Resmi dil okutulur. ‘Bu anayasanın dili bozuktur’ demek başka bir şey, ’Ankara’da oturan geri zekalılar’demek başka bir şeydir. Tabi kendisini zekası ve kişiliği hakkında bir bilgi sahibi değilim. Kurtuluş Savası sırasında başkent için referandum mu yapılacakmış. Devrimleri devrimciler yapar, kitleleri peşinden sürükler aynen Kurtuluş Savaşında olduğu gibi. Atatürk’ün dönemindeki devrimlere bakılırsa o devrimlerde kimseye bir şey sorulmuyor. Örneğin hanedanları tarihten kazımışlar. Bunların en güzel örneği Çarlık ailesini en küçük ferdine kadar yok etmişler. Atatürk, her uygar devletin yapması gerektiği gibi sürgüne göndermiştir. Bütün bunları bilmeden bunları söylemek ucuz politika yapmaktır. Almanya’da nasıl doktora yapmış bilmiyorum ama Türkiye’yi bilmediği muhakkak.

Yeniçağ Gazetesi
Not:
Bu memleketin iti çakalı o kadar çok ki, hangi biriyle uğraşacaksın. Her saat başı bi havlama... Tanrı hepsini kahretsin...
TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KAN KOKSUN BURAM BURAM. KAN, KAN, KAN...!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.194 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.005s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.