GERÇEKTEN LANET OLSUN İÇİMDEKİ İNSAN SEVGİSİNE
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Ekim 2020, 15:18:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: GERÇEKTEN LANET OLSUN İÇİMDEKİ İNSAN SEVGİSİNE  (Okunma Sayısı 1963 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Horasanlı Türk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 49« : 10 Aralık 2009, 00:31:38 »

GERÇEKTEN LANET OLSUN İÇİMDEKİ İNSAN SEVGİSİNE

Anlayamadım gitti ve korkarım bir ömür boyu anlayamayacağım, ömrümün sonuna dek bu kapının arkasında kalacağım…

Türkiye’de binlerce Askerimiz PKK terörü yüzünden Şehit olmuş ve bir o kadar sayıda Gazilerimiz var. Bunların yanına sivilleri eklersek  karşımıza inanılmaz bir tablo çıkar.

Bunlar işin bilinen kısmı fakat anlaşılmayan şey, Dünya’da olduğu gibi Ülkemde de ruh bilimsel savaş varken, nasıl olurda en basit oyunlarda bile gafil olunabilir ve sessiz, tepkisiz kalınabilir?

Geçtiğimiz günlerde DTP’li Emine Ayna’nın Bitlis’te halka yaptığı konuşma esnasında, bir vatandaşın Türk bayrağı açıp, “Kahrolsun PKK” diye bağırması nedeniyle linç ediliyordu.
Konuşmanın yapıldığı il, Türkiye sınırları içinde olan Bitlis ama azılı terör örgütüne lanet okumak, Türk bayrağı açmak, sözde fırka ve yandaşlarını rahatsız ediyor!
Akla gelen ilk soru, bundan on yıl öncesine kadar doğuda yaşayan vatandaşların yüzde 90’ı PKK’ya büyük kin duyarken, PKK teröründen bir hayli zulüm gördüğü için lanet okurken bugün ne oldu da bu sayının yarısından çoğu PKK’nın siyasi uzantısı olan bir fırka’nın yandaşlığına soyunabildi?

Olayın iç yüzü epeyce derin ama 97-98 yılındaki terör olaylarının epeyce azalmış olmasını göz önünde bulundurursak, ardından dönemin askeri ve siyasi politikasını gözden geçirirsek, sonunda da günümüzün şartları ile karşılaştırarak bu durumlara nasıl düştüğümüzü az çok anlayabiliriz.
Geçmişte PKK’nın siyasi uzantıları olan HADEP ve DEHAP adlı iki fırka çok fazla devinmeden, yandaş bulamadan devletin girişimleri sonucu adilce, haklıca kapatıldı. Bugün ise, yerine açılan DTP adlı siyasi fırka, kapanan fırkalarına taş çıkaracak cinsten olmasına karşın, suç unsurları ayan beyan milletin ve devletin gözünün önünde olmasına karşın yinede hiçbir hukuki girişimin bulunmaması şaşırtıcı.
DTP’nin en büyük amacı, doğuda yaşayan vatandaşlarımızın ilgisini çekip, PKK’yı meşrulaştırmaktır. Bunlara göz yuman ise AKP iktidarıdır.
AKP “demokrasi” söylemi ile bu fırkayı başının üstüne kadar çıkarmış ama şu günlerde arası bozuk olduğu göze çarpsa da, işin aslı öyle değildir,  iki fırka birbirine minnettardır…

AKP’nın sağladığı imtiyazlar sayesinde, DTP gittikçe toplumu etkilemekte ve PKK’nın meşrulaşması için sağladığı gayrette gittikçe daha da ileri bir çizgiye ulaşmak üzere.

Olayın acı bir başka tarafı ise, toplum özünü yavaş yavaş yitirmekte olduğu gözleniyor; bazı Günceler (Gazete) ve Televizyonlar Türkiye’nin aleyhine ruh bilimsel savaş vererek Türkiye’nin geleceğine kastetmekte.
Bunu anlayabilmemiz güç değildir, en basitinden şöyle örnekleyelim;
Milyonları ekran başına toplayan bir dizide “Muro” adlı terörist karakteri yukarda saydığımız olumsuz durumlara, PKK’yı ve benzeri tüm terör örgütlerinin meşrulaşmasına hizmetten başka hiçbir faydası yoktur. “Muro” adlı karakterin kafalarda “sevimli terörist” olgusu yaratması ve toplumun ise bu karakterden son derece hoşnut olması düşündürücüdür.
“Murat” isminin bugüne kadar kısaltılması toplum arasında “Murti” diye söylenirken, günümüzde ise bahsi geçen karakter sayesinde “Muro” olarak değişmesi, sanal ortamlarda kullanıcı isimlerinin son günlerde yine “Muro” olması, çocukların okullarda, sokaklarda oynadıkları hırsız polis oyununda eskiden daima polis olmak tercih edilirken, bugün hırsız yerine ismi çıkmış bir terörist “Muro” olunmak istenmesi ve devletin Televizyon, Sinema ve Güncelerin bu durumlara vesile olmasına engel olmaması nedeniyle, yine devletin bu olumsuz duruma aracı olarak toplumun kafasında terör konusundaki hassasiyeti  yıktığının-yıkıldığının göstergesidir…

Kısacası; Türkiye’de terör olgusu kafalarda hızla değişiyor ve meşrulaşıyor. Bu tür durumlara aldanan toplum ise, sessizliğini bozacağı yerde aksine hareket edip olumsuzluğun içine gömülmekte.

Bu durumlara karşın bir de içimde bireysel bir isyân ateşi belirmekte;
Neden bu kadar rahat hareket edebiliyor bölücüler?
Nasıl olur da, bir teröristi sevimli kılmaya çalışıp, kırmızı çizgileri aşmamız için rahat rahat çaba sarf edebilirler?
Devlet, bu konuda neden kılını kıpırdatmıyor?
“Ne Mutlu Türk’üm!” diyenler nerde?
Nasıl oldu da, hoş görüldü binlerce Şehidimizin katilleri olan PKK’nın siyasi uzantıları ve yandaşları?
Gerçekten, gerçekten Lanet olsun içimdeki insan sevgisine!


TÜRK'ÇE
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2009, 00:49:15 »

Birde şunu  düşünün kardeşim! bu kürtler oyunun bir parçası asıl düşman iktidarıda kullanan dinciler diyorum ben.Amerikadaki şerefsizin bir oyunu olduğundan bu olayların zerre kadar kuşkum yok benim,kürt eniklerini kullanarak gündem yaratıyor ve gizli pis emellerini devletin kurumlarında hemde bütün kurumlarında tatbik etmeye çalışıyor,bundada ben inanıyorum ki başarılı oluyor.Bizim asıl düşmanımız bu enikler değil kapılar arkasından bunları kullanan şeriat yanlısı dincilerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.236 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.