Genetik testçiler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Ağustos 2020, 11:09:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Genetik testçiler  (Okunma Sayısı 1419 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« : 22 Nisan 2012, 21:00:32 »

Zaman zaman Türkçülük konusunu, dışarıda açtığımda, bazı insanlarla özellikle takışıyorum. Türkçü-Turancı düşünceyi anlatırken, ırkçılığı ahlaki yönden eleştirmeye çalışan kimseleri, bu yönden de yerin dibine gömsem de, Turan ülküsünün, Türk için en yüce, en kutlu ve çıkarlarımız açısından en yüksek mevkide olduğunu anlatmaya çalışırken bazı tip insanlar önüme devamlı bir cevap, cevaptan ziyade, bir hakaret ile geliyorlar. Güzel milletimize, üstü kapalı da olsa, piç demeyi, kendilerinde hak biliyorlar.

Bunu yaparken, sözde ne derece bilimsel olduklarını kanıtlamak amacıyla önüme bazı makaleler koyuyorlar. Bunlar, sözde Türkiye'nin genetik olarak sadece çok ufak bir bölümünün Türklerle genetik olarak az olsa da akrabalığı olduğunu, gerisinin de Türkler ile hiç bir alakasının olmadığını ortaya koyuyormuş. Bir tane böyle bir enikle internette takıştım. Kendisinin de soysuz bir kırma olduğunu bildiğim için, kırmalığından duyduğu o utancı, Türk'e soysuz diyerek çıkartacağını biliyordum. Çünki kırma kimseler, bu derece densizdirler. Gönderdiği makaleyi sükunetle gözden geçirdim. Kendisine yönelttiğim, tarihi dayanaklara dayanan cevapları reddetti. Masal ve hikaye olduklarından bahsetti.
Kendisi tarihi pek bilmiyordu, Türk kültürü hakkında ve etniklerin kendi kültürleri hakkında bildikleri çok azdı.
Sadece tarihi bilginin bile bu sözde genetik araştırmanın sahte olduğunu kanıtladığını bir türlü kabullenmek istemedi.
Bu densiz, Türkiye'yi Amerika gibi bir ülkeden, Türklüğü de Amerikalılık gibi bir kimlikten ibaret sanarak, bana şöyle cevaplar vermeyi uygun gördü.

Efendime söyleyeyim, Türkiye'ye gelen Türk sayısı az imiş, benim bahsettiğim gibi, Osmanlı'nın ilk dönemlerine kadar devam eden bir Türk göçünden bahsetmek mümkün değilmiş. Gelen bu Türkler, Anadolu'da Türkçeyi zamanımızın ingilizcesi gibi bir ortak dil haline getirmişler.
O yüzden Anadolu'da herkez Türkçe konuşur olmuş. Sorması ayıp, vaktinde Oğuz Türkleri, Anadoluya gelmeden daha Karadenizin kuzeyinde güçlü hanlıklar kurmuş olan Hunlar, Hazarlar ve Avarlar neden aynısını yapamadılar? Ve tersine, eriyip gittiler? Bunlara cevap veremeyen, tersine gözardı eden bu kimse ile yüz yüze görüşse idim, üzerine gider, ağzından lafı alırdım.
Kültür ve dilin, kan ve ırk olmadan boş olduğunu yüzüne söyledim, ve bin bir tane örnek göstermeme rağmen, hala diretti. Boşnaklar, kültürümüzü ve dinimiz almalarına rağmen, hatta ve sırplarca kendilerine Türk denilmesine rağmen, Türklüğü katiyyen kabul etmemekte, Karaman'da yaşayan, Türkçe konuşup rumca yazsalar da, Türk kıyafeti giyen hristiyan urum, kendisine her daim urum dememiş midir?
Kültür ve dil, ırk olmadan birbirini tamamlayabilir mi?
Cehaleti, herkesi kendisi gibi soysuz bildiği için, Türklüğü salt bir uyruktan gören bazı insanlar gibi, bana bu saçmalıkları yöneltti.
Konuştuğum kişi, ingilizce bir forumda yazıştığım bir Amerikalı idi. Kendisi ile konuşurken, onun gibi, Türkiye'de yaşayan soyu kırık olan insanların bize yönelttikleri saçmalıkların hiç farklılık göstermediklerini gördüm.
Kendisinin önüne koyduğum tarihi gerçekleri görmezlikten gelerek, son olarak, kendi piçliğini bize atfetme olayını, onda da gözlemledim.
En sonunda, bu ithamın da beni gerçekten bir santim ayıramadığını gördüğünde, kişisel olarak çökertme planını yürürlüğe koydu.

Bana yalnız biri olduğumu, ki yalandır, hayatımı yaşamamı, bu ayakları bırakmamı salık verdi. Aynı, Türkiye'de de bu konuda tartışma yaşadığım kırıklardan aldığım cevapların aynısı. Ardından ise kompleksli olduğumu, o yüzden geçmişe bu denli önem verdiğimi, kendi yapmadığım şeylerle bur yüzden gurur duyduğumu, çünki kendi açımdan gurur duyamayacak kadar gurursuz biri olduğumu söyledi. Kendisi ki ne şu ana dek bir şey başarmış olan bir kimseden gelen bu laflar, beni güldürdü güldürmesine.
Ama en önemlisi, şunun farkında varmış oldum. Kırma enikler, bu acunda sanki apayrı bir millet gibidirler. Çünki sanki ortaklaşa anlaşmış gibi, papağandan aynı cevapları veriyorlar anlaşılan. Önüme koyduğu, gerçeklerle bağdaşmayan, mantığı ihlal eden bu "bilimsel" dediği genetik çalışmayı bana göndermesinin özü de budur.
Ne yazık ki bu genetik test dedikoduları, ülkemizde de oldukça dolaşmaya başladı. Kanının Türk olduğunu bildiğim kimselerden bile bu konularda sorular almaya başladım. Abi, böyle bir şey gerçekten var mı diye. Kendilerine şu soruyu sordum-sen böyle bir genetik teste tabii tutuldun mu? Akrabalarından tutulan var mı? Arkadaşların, ya da onların akrabalarından bu teste tabii tutulan var mı?
Yok. Yoksa pardon, ama bu adamlar Türkiye'nin salt yüzde 10 ya da daha azının Türk olduğundan bahsedebiliyorlar?

Bence kandaşlar, bu testler, kürtlerin yoğunlukla yaşamış olduğu bölgelerde yapılmış, o yüzde on da, orada bulunan asker, polis ve memurlardan alından kandan çıkmış bir sonuç olsa gerektir. Çünki Türkiye'de Türk'ün yaşamadığını iddia etmek, hiç bir bilimle bağdaşlaşmaz. O yüzden, olur da bir gün size bir enik size böyle bir soru sorar ise, cevabınızı biliyorsunuz.
Tanrı Türk'ü korusun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.215 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.