GEMİ BATARKEN ÖNCE FARELER GEMİYİ TERKEDERMİŞ YADA HOCA VERİR TALKINI...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Ağustos 2020, 16:02:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: GEMİ BATARKEN ÖNCE FARELER GEMİYİ TERKEDERMİŞ YADA HOCA VERİR TALKINI...  (Okunma Sayısı 1264 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Almıla-Ay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 279


TÜRK KIZI


« : 07 Nisan 2011, 11:05:13 »

Çin Yetkililerinin Çocuklarını Dış Ülkelerde Okutmaları ve

Yerleştirmeleri Neyin Habercisi?


14.02.2011-Son zamanlarda dış ülke Ajanslarının haberlerinde Çin'deki üst dereceli yetkililerin çocuklarını ve mal varlıklarını en hızlı bir şekilde dış ülkelere nakletmekte oldukları konulu haberler artmaya başladı.

 

Çin'in Dış ülkelerdeki siyasi yorumcuları Özgür Asya Radyosunun görüşme teklifini kabul ederek, Çin yetkililerindeki bu tür eğilimlerin gerçekte, Çin komünist partisi üst düzey yetkililerinin kendi gelecekleri için çıkış yolu hazırlamakta olduklarının belirtisi olduğunu ileri sürdü.

Dış ülkelerde Çince yayınlanmakta olan “Boşün” sitesinde, geçen hafta Çin'in üst düzey yetkililerinden Jya Çinglin'in torunu Casmini Li'nin Amerika'da bulunan ünlü Üniversitelerden birine kabul edildiği konusunda bir haber yayınlandı.

Dış ülkelerde yayılan Çin yetkilileri hakkındaki haberlerden anlaşıldığına göre, 1980 yılından bu yana Çin'deki üst düzey yetkililerin çocuklarını adeta yarış halinde dış ülkelerdeki ünlü Üniversitelerde okutmak

ve mezuniyetlerinden sonra da o devletlerde yerleştirme isteği genelleşmeye başlamış bulunuyor.

Anlaşıldığına göre, 1980 yılından sonra dış ülkelerdeki üniversitelerde öğrenim görenlerin arasında Çin Komünist Partisinin üst düzey yetkililerinden Mao Ze Dung, Çu En Lay, Deng Şiao Ping, Jang Ze Min, Yieng Zeng Şin, Çin Yün gibi çok sayıdaki Çin yetkililerinin çocukları da bulunuyor.

Bunların içerisinde Çin Lideri Mao Ze Dung'un kız torunu Sün Dongmey, Deng Şiao Ping'in oğlu Deng Jifang, Deng Şiao Ping'in Amerika'da doğup öğrenimini tamamladıktan sonra, Soyadını Deng Şiao Ping'in eşi Juo Lin'in soyadına dönüştürerek Amerika'daki malum bir Avukatlık bürosunda çalışmakta olan erkek torunu, Jiang Ze Min'in oğlu Jyang Miyen Hin ve Jiang Zemin'in doğrudan erkek torunu Jiang Jiçeng'de bulunuyor.

Onların çoğunluğu dış ülkelerde başka soyadı, ya da başka isimler kullandıkları için onların gerçek yetkilerini sadece Çin'in dış ülkelerdeki Büyükelçilikleri biliyorlarmış.

“Pekin Baharı” Dergisinin başyazarı Hu Ping'e göre, Çin yetkililerinin kendi çocuklarını dış ülkelerdeki ünlü Üniversitelerde okutmaları, bir taraftan onların kendi çocuklarını Çin içerisinde yüksek imtiyazlara kavuşturmayı amaçlarken, diğer taraftan da mevcut komünist hâkimiyetinin gelecekteki istikbalinden endişe duymakta olduklarını göstermektedir.

Hu Ping şöyle dedi: “Şu anda Çin'deki üst düzey yetkililer bir yolunu bularak kendi çocuklarını dış ülkelerdeki Üniversitelerde okutuyorlar. Onlar böyle yapmakla bir taraftan çocukları öğrenimlerini tamamlayarak Çin'e geri döndükten sonra onları devlet sahipliğindeki şirketlere yerleştirerek daha çok servet sahibi olmaktadırlar. Diğer yandan ise, kendi çocukları ve akrabaları öğrenimlerini tamamladıktan sonra onları dış ülkelerde yerleştirmek suretiyle, kendilerinin Çin'de rüşvetçilik ve çürüklükle biriktirdikleri servetlerini dış ülkelere naklediyorlar. Çünkü şu andaki müstebit komünist hâkimiyet ve onun çürüyen yetkilileri kendi hâkimiyetlerinin uzun süre devam etmeyeceğini elbette bilmektedirler.”

Hongkong'da yayınlanmakta olan “ Şepe(işaret)” dergisinin başyazarı Jang Weygo Çin Komünist Partisi üst düzey yetkililerinin kendi çocukları ve akrabalarını dış ülkelerde okutma ve yerleştirmelerindeki sebepler hakkında kendi mülahazalarını ortaya koydu.

Jang Weygo'nun görüşüne göre, Komünist Çin hükümeti tek partili müstebit hâkimiyet olduğundan, devamlı şekilde demokrasi talep eden halkın hoşnutsuzluğuna uğraya gelmektedir. Bu şartlarda komünist Çin yetkililerini kaygılandıran ve onları endişelendiren meselelerden biri, komünist hâkimiyetini muhafaza etmek, çocuklarının ve akrabalarının geleceklerini hangi yollarla tesis etmek gibi meselelermiş.

İşte böyle olduğu için, Çin yetkilileri son yıllardan beri kendi çocuklarını ve akrabalarını yabancı ülkelere yerleştirmekle kalmayıp, servetlerini de yabancı ülke bankalarına nakletmekteymişler.

Jang Weygo konuşmasında Mısır halkının demokrasi talebi ile yürüttüğü gösteriler neticesinde, bir süre önce istifa etmeye mecbur olan Mısır devlet başkanı Mübarek ile Çin komünist hükümet yetkililerinin zenginliğini mukayese ederek: “Şu anda medya Mübarek'in 30 yıl zarfında edindiği mal varlığının dünyadaki en büyük zenginlerinkinden de çok olduğunu haber yapıyorlar. Fakat ben kesin olarak diyorum ki eğer Çin yetkililerinin varlıkları adaletli olarak tespit edildiğinde onların yasa dışı olarak biriktirdikleri mal-mülklerinin Mübarek'in mal varlığından onlarca kat daha fazla olması mümkündür. Çünkü Komünist Çin hükümetinin hâkimiyetini sürdürdüğü 60 yıl boyunca halka karşı müstebit bir politika yürüttü. Çin yetkilileri ise, kendi salâhiyetlerinin tanıdığı kolaylıklardan faydalanarak bürokratlık, çürüklük ve rüşvetçilikte dünyadaki her hangi bir devletin yetkililerini de geride bırakıyor. İşte böyle olduğu için komünist Çin yetkilileri her zaman kendi hâkimiyetlerini ellerinde tutmanın çabası içinde halkı bastıra geldiler. Onlar kendi hâkimiyetlerinden endişe ettikleri için, çocuklarını ve mal varlıklarını çeşitli yollarla dış ülkelere naklederek, kendilerinin gelecekleri için hazırlık yapmaktadırlar.”

Materyallerden anlaşıldığına göre Çin iktisadi cihetten ıslahat yürütmeye başladığı son 30 yıldan beri, rüşvetçilik ve çürüklük ile suçlanan Çin yetkililerinin sayıları on binleri aşmış olup, onların büyük çoğunluğu ifşa olmadan önce, çocuklarını, yakın akrabalarını ve mal-mülklerini dış ülkelere nakletmişler. RFA-Mihriban

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.209 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.